Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
51% zniżki dla studentów
Autor Wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-09-2010, 15:12   

Cytat:
ale większość uczniów i studentów ma ukształtowane poglądy polityczne


Zależne od tego co pokażą w jedynej słusznej Tv i jedynej słusznej gazetce. No to co jest "trendy".
Przejdź na dół

Konkretniak91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 20-09-2010, 15:14    Odpowiedz z cytatem

Mariusz W.,
Masz całkowitą rację ! Ja jestem osobą o poglądach lewicowych zarówno w kwestii światopoglądowej jak i gospodarczej . Rządu PO nie popieram i łagodnie mówiąc nie lubię , mimo to uważam , że ustawa to świetny pomysł co w ŻADEN sposób nie zmieni moich poglądów ani preferencji wyborczych.
Mam także nadzieje, że mało jest "chorągiewek" Very Happy

_________________
Komuno ratuj PKP !

W 2009 - 14416 km
W 2010 - 18252 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-09-2010, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Mariusz W. napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego przywracanie ulgi 50% jest odbierane jako „kupowanie elektoratu”.

Bo jeszcze rok temu jaśnie panująca nam Platforma Obywatelska stanowczo sprzeciwiała się wyższym ulgom ustawowym dla studentów na przejazdy koleją. Pamiętasz? Jeśli nie to poszukaj w necie.

Obawiam się, że będzie to jedyna obietnica przedwyborcza, którą spełni rząd, dlatego twierdzenie, że jest to kupowanie elektoratu (kiełbasa wyborcza) jest jak najbardziej uzasadnione.

Spora część młodzieży w następnych wyborach znów zagłosuje na PO tylko ze względu na te wyższe ulgi, nie zdając sobie sprawy z tego, że za większe ulgi przejazdowe zapłacą ich rodzice wyższymi podatkami, a i sami studenci będą kupować droższe książki, bo dojdzie podatek VAT.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-09-2010, 15:24   

Pirat napisał/a:
Obawiam się, że będzie to jedyna obietnica przedwyborcza, którą spełni rząd, dlatego twierdzenie, że jest to kupowanie elektoratu (kiełbasa wyborcza) jest jak najbardziej uzasadnione.
Dlatego co by nie zrobili, to już i tak w oczach wielu osób są skończeni.
Pirat napisał/a:
[…] nie zdając sobie sprawy z tego, że za większe ulgi przejazdowe zapłacą ich rodzice wyższymi podatkami, a i sami studenci będą kupować droższe książki, bo dojdzie podatek VAT.
Zapewne tak będzie, chociaż refundacja ulg przejazdowych wcale nie musi pochodzić od podatników. Można zmniejszyć inne wydatki, które z punktu interesu społecznego są zbędne.
Powrót do góry

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 20-09-2010, 15:33    Odpowiedz z cytatem

I tu całkowita racja dla @Pirat-a.
Trochę rozwijając jego myśl, tak wg mnie:
-jeśli wzrośnie VAT na bilety z 7% na 23%,
-i jednocześnie ulga studencka z 37% na 51%,
to u mnie za 51 km trasy pociągiem TLK będę płacił tyle, co przed ostatnią podwyżką (8,82 zł) podczas, gdy teraz płacę 9,76 zł.
Dlaczego tak mała różnica (niecały 1 zł)? Dlatego, że przewiduje, że przewoźnicy tą 16-procentową podwyżkę VAT-u sobie wezmą w koszty, i podwyższą o tyleż samo ceny biletów.
A gdyby tylko wzrosła ulga studencka bez wzrostu VAT-u, płaciłbym 7,59, czyli ponad 2 zł mniej niż teraz. Wtedy ta różnica byłaby już spora, nawet miesięcznego bym chyba nie kupował Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-09-2010, 15:44   

Bez obaw studenciaki i ich rodzice oddadzą wszystko z naddatkiem w nowych podatkach. A głuptasy się pewnie cieszą jaki to wspaniały rząd daje nam aż takie ulgi.
Powrót do góry

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-09-2010, 15:54    Odpowiedz z cytatem

A ja jednak daję za tą ustawę rządowi PO +, wiem, że to jest granie pod publikę i nie zmieni to mojego negatywnego nastawienia do całego rządu i jego ostatnich propozycji podatkowych, ale jednak chociaż tutaj dotrzyma obietnicy.

Jeszcze jednym plusem tego według mnie będzie to, że więcej młodych osób skorzysta z pociągów. Wielu malkontentów mówiło o obietnicy zwiększenia zniżek jako o kolejnej potencjalnie nie spełnionej obietnicy a tu niespodzianka...

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 20-09-2010, 19:30    Odpowiedz z cytatem

loker napisał/a:
W Austrii na rok 19,90 EUR
Zarobki są wyższe, więc te 20€ ma tam siłę nabywczą na poziomie około 50 złotych...
Cytat:
Ten stan rzeczy ma zmienić projekt ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym. Wprowadza on dla studentów między pierwszym (licencjat) i drugim (magisterium) stopniem studiów uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Po zmianie przepisów studenci pierwszego stopnia studiów będą mieli prawo do korzystania z ulg w przejazdach środkami publicznego transportu do 31 października roku, w którym ukończyli studia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 26 lat.
A ja sie zastanawiam, jak to rozwiążą - przecież aby dostać dyplom licencjata i "papiery", to trzeba zdać legitymację i obiegówkę...

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 21-09-2010, 05:13    Odpowiedz z cytatem

Czy w tym projekcie znowelizowanej ustawy jest mowa także o dzieciach w wieku +4 - szkoła ponadgimnazjalna,czyli jeszcze nie studenci? Bo jeśli nie ,to jest to rzeczywiście gruba i tłusta kiełbacha wyborcza !Elektorat wyborczy(studenci) nie mający przekroczonego 26 roku życia z prawem wyborczym czynnym to ok.1,5 mln.(na ogólną liczbę ok.2 mln.). Więc warto dać im trochę tej kiełbaski, tym bardziej że, nie z partyjnego konta trzeba będzie dać dotację.Wolfchen, masz racje, legitkę trzeba oddać ale zapewne zrobią tak jak w podstawówkach, nikogo to nie będzie obchodziło czy zdasz czy nie.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomasi.fi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2009
Skąd: Wrocław/Kłodzko

PostWysłany: 21-09-2010, 13:34    Odpowiedz z cytatem

To świetna nowina:) Najbardziej jednak mnie cieszą głosy tych co ujadają na to - większość co już ulgi swojego straciłaWink Ja mam REGIOkarte i jeszcze zniżkę. Teraz mam 51% a dzięki temu będę miał około 70(prawie jak kolejarz). Bedzie to dodatkowy magnes żeby wielu moich znajomych ostatecznie przestało korzystać z PKS.

_________________
Moje tematy, dolnośląska kolej:
http://tnij.com/Linia_Klodzko_Nowe_Stronie_Slaskie
http://tnij.com/Linia_Na_Lotnisko_Wroclaw_Strachowice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-09-2010, 13:47   

Przecież od nowego roku będzie podwyżka VAT-u na bilety kolejowe, a to najprawdopodobniej będzie oznaczało podwyżkę cen biletów. Nie ma się z czego cieszyć, bo to co zaoszczędzimy na bilecie ulgowym i tak stracimy na podwyżce podatku.

Co to za rząd, który z jednej strony podwyższa podatek VAT na bilety kolejowe, a z drugiej daje studentom i uczniom 50 procentowe ulgi?
Powrót do góry

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 21-09-2010, 13:51    Odpowiedz z cytatem

O ile % ma wzrosnąć podatek?

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-09-2010, 14:00   

sasho33 napisał/a:
wzrośnie VAT na bilety z 7% na 23%
Powrót do góry

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 21-09-2010, 14:01    Odpowiedz z cytatem

Jest mowa o podwyżce 1% czyli wzrośnie z 7% do 8% - było już o tym mówione kilka razy.

Nie piszcie głupot i nie straszcie niepotwierdzonymi podwyżkami. VAT ma wzrosnąć o 1%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-09-2010, 14:04   

W takim razie nie ma tragedii. Dobrze, że chociaż jedna obietnica rządu PO zostanie spełniona.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl