Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ze Szczecina do Berlina szybciej i taniej
Autor Wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 05-08-2010, 07:51    Odpowiedz z cytatem

Piotrek_84 napisał/a:
powszechne na terenie Brandenburgii.

Naprawdę powszechne? To co powiesz o mieszkańcach Brandenburgii: Wittenberge i Elsterwerda, którzy z biletem w taryfie VBB nie mogą dojechać do Berlina poc. IC i EC?

Piotrek_84 napisał/a:
Nie wiem jak to jest w innych landach.

Jedynym sposobem abyś się przekonał, że taryfy związków transportowych w Niemczech są powoływane do regulacji transportu stricte regionalnego, będzie każda podróż po Niemczech poza landem Brandenburgia i Berlin.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 05-08-2010, 13:20    Odpowiedz z cytatem

Ze Szczecina do Berlina pojedziemy za jedyne 10 euro. To tylko początek zapowiadanych zmian. Są plany wprowadzenia ekspresu, który jeździłby na tej trasie co godzinę z prędkością 160 km/h.

– Bilet umożliwiający przejazd na odcinku Szczecin – Berlin jest tańszy od 1 sierpnia o 40 proc. – informuje Frank Gotzmann, dyrektor Urzędu w Gartz.

Cena za bilet w jedną stronę wynosi wobec tego – zamiast 16,7 euro – tylko 10 euro.

– Bilety Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia (VBB) honorowane są we wszystkich pociągach, jednak z uwagi na brak zgody ze strony PKP IC nie obowiązują one w pociągu IC Szczecin-Berlin-Schiphol – tłumaczy Gotzmann.

Bilet ulgowy w jedną stronę na odcinku Szczecin-Berlin dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, dla posiadaczy kart BahnCard 25 i BahnCard 50 lub REGIOkarty kosztuje tylko 7,5 euro. Również cena za bilet dzienny (przejazd w obie strony) została obniżona do 20 euro (ulgowy 15 euro).

– W przypadku zakupu biletu dziennego można korzystać w Berlinie z przejazdów wszystkimi autobusami, tramwajami, szybką kolejką miejską (S-Bahn) i metrem (UBahn) – tłumaczy urząd w Gatrz.

W przypadku osób podróżujących grupowo bilet Brandenburg-Berlin-Ticket w cenie 29 EUR jest biletem najtańszym. Umożliwia dowolną liczbę przejazdów w ciągu jednego dnia dla grup do pięciu osób lub rodziców/dziadków z dowolną liczbą dzieci/wnuków. Od poniedziałku do piątku bilet Brandenburg-Berlin- Ticket honorowany jest od godz. 9 do godz. 3 dnia następnego, a w weekendy i w święta państwowe nawet od północy do godz. 3 dnia następnego.

Nowy dyrektor Urzędu Gartz Frank Gotzmann walczy o lepsze połączenie pomiędzy jego okręgiem urzędowym, Berlinem i Szczecinem. Według dyrektora obniżenie cen biletów to pierwszy krok w dobrym kierunku. Następnym powinno być rozbudowanie oferty pociągów. Gotzmann domaga się wprowadzenia bezpośredniego, regionalnego ekspresu na trasie Berlin-Szczecin, kursującego co godzinę z prędkością 160 km na godz.

źródło: Głos Szczeciński

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 05-08-2010, 16:10    Odpowiedz z cytatem

melocot napisał/a:

Naprawdę powszechne? To co powiesz o mieszkańcach Brandenburgii: Wittenberge i Elsterwerda, którzy z biletem w taryfie VBB nie mogą dojechać do Berlina poc. IC i EC?

Powszechne, nie znaczy, że w każdym pociągu dostępne. Jednak zgodnie z moją osobistą definicją słowa "powszechne", kilkadziesiąt (!!) pociągów dalekobieżnych w Brandenburgii na taryfie VBB to jest właśnie powszechność.
Jeżeli dla ciebie "powszechność" znaczy "absolutnie wszędzie i w każdym",,,, no to nie moja wina Neutral

melocot napisał/a:

Jedynym sposobem abyś się przekonał, że taryfy związków transportowych w Niemczech są powoływane do regulacji transportu stricte regionalnego, będzie każda podróż po Niemczech poza landem Brandenburgia i Berlin.

Ależ nie potrzeba. Przecież ja ci wierzę ^^.
Poza tym trudno byłoby innym związkom transportowym poza VBB się dogadać z dalekobieżnymi, skoro VBB to w zasadzie jedyna tak duża grupa w Niemczech, a wszystkie inne to takie mikruski pociachane na kawałki...
http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Karte_der_Verkehrsverbünde_und_Tarifverbünde_in_Deutschland.png

P.S.
Mam wrażenie, że my się kłócimy Rolling Eyes

[ Dodano: 05-08-2010, 17:18 ]
Areczek napisał/a:

Gotzmann domaga się wprowadzenia bezpośredniego, regionalnego ekspresu na trasie Berlin-Szczecin, kursującego co godzinę z prędkością 160 km na godz.
i


160 km na godzinę - to na pewno nie na polskim odcinku.
Niby był ten remont torów od Gumieńców do granicy, ale mój tyłek jednak nadal zawsze mi mówi, kiedy przekraczam granicę państwową w pociągu jadącym tą trasą. Nie muszę nawet otwierać oczu. ^^
W ogóle to tam był jakiś remont? Pociąg trzęsie nadal tak samo jak wcześniej. Czy może trzęsie mniej, tylko moja dupa jakaś nadwrażliwa? Rolling Eyes

Poza tym, skoro to mają być pociągi bezpośrednie, to będą musiały jechać na spalinówce całą trasę aż do Berlina. Bo chyba nie będą przepinać lokomotyw w Angermuende.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stoker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2009
Skąd: trochę tu trochę tam

PostWysłany: 05-08-2010, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Remont oczywiście byl i tylko dlatego dziś od Gumieniec do granicy jeździmy 120 km/h. Faktem jednak jest, że nie była to naprawa główna (NG) z prawdziwego zdarzenia, bo wymieniono tylko najgorsze odcinki, a resztę wyregulowano w planie i profilu. Czyli takie łatanie dziur - posługując się żargonem drogowym.

Co do pociągu IC Szczecin - Schiphol, będzie dokładnie tak, jak ktoś tu już kilka wątków wcześniej wspomniał. Ten pociąg znika z rozkładu wraz z jego grudniową zmianą. Ale nie ma co rozpaczac, bo w jego miejsce uruchomiony zostanie nowy pociąg RE z Poczdamu do Szczecina(wieczorem) i ze Szczecina do Poczdamu (rano) umożliwiający jazdę od Szczecina na bilecie wg taryfy VBB.
W ogóle od grudnia będą 3 pary bezpośrednich całorocznych pociągów RE Szczecin - Poczdam. Jeden z nich (ten który kursuje obecnie) prawdopodobnie pojedzie do Kołobrzegu (ale to nie jest pewne, bo DB się ostatnio popsztykało z IC).
A pociąg IC będzie jeździł do Pragi przez Berlin, ale w zupełnie innych godzinach niż obecnie (około 14:00).

To tyle w temacie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 06-08-2010, 02:19    Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że ten nowy bezpośredni od grudnia będzie jeździł o tych samych godzinach, co dzisiaj IC Amsterdam, bo jeżeli nie,,,, to dupa pijana (przynajmniej dla mnie)...
A ten IC Praga pewnie też długo nie pojeździ, skoro nie będzie w nim taryfy VBB...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stoker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2009
Skąd: trochę tu trochę tam

PostWysłany: 06-08-2010, 06:42    Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że na odcinku Tantow - Berlin - Tantow BBT będzie honorowany, tylko jak zwykle po naszej stronie PIC zablokuje taką możliwość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 06-08-2010, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, na odcinku od granicy do Szczecina jest w 100% taryfa i obsługa DB...

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 06-08-2010, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Tylko czemu to PKP IC blokuje BBTicket na tej trasie, skoro przecież DB na tej trasie to dla PKP żadna konkurencja...?
Gdyby PKP IC miało tam jakieś swoje pociągi, to bym jeszcze rozumiał o co chodzi,, no ale tak to ja nic z tego nie rozumiem, co przeszkadza PKP IC ten BBTicket...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 12-08-2010, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Dziś sprawdzałem sobie połączenie z Bazylei do Szczecina i zobaczcie, na jakie info natrafiłem w niemieckim hafasie, opis pociągu EC 378 z Wiednia do Ostseebad Binz (przez Angermünde).

Eurocity
uznawane sa bilety indywidualne, grupowe i okresowe VBB, przewoz rowerow objety obowiazkiem rezerwacji, przewoz rowerow mozliwy w ograniczonym zakresie, restauracja pokladowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 16-08-2010, 00:18    Odpowiedz z cytatem

czy info o tym że od grudnia IC148 (Szczecin - Schiphol) zostanie skasowany jest sprawdzone?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotrek_84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sie 2010

PostWysłany: 16-08-2010, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Tu jest jakiś plan nowego rozkładu:
http://a.imageshack.us/img339/9061/presse290410apage4x.jpg

P.S. Fajny masz nick ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 10-02-2012, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Czy orientujecie się jaka jest cena biletu na trasie Szczecin - Pragą EC179 o 14.32?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rysiogeniusz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2009
Skąd: Szczecin/Goleniów

PostWysłany: 10-02-2012, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma za podróż w tą i z powrotem zapłaciła ok. 900 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 11-02-2012, 09:33    Odpowiedz z cytatem

Ja płaciłem 44 euro od Angermunde do Pragi. Ze Szczecina jechałem regio na grupowym.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nowyyx1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2012

PostWysłany: 17-07-2012, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich na forum.

Kieruję się do Państwa z zapytaniem o bilet Brandenburg-Berlin-Ticket (BBT).
Z tego co wyczytałem jest on na 5 osób.
Jako, że nie mogłem nigdzie znaleźć potwierdzenia chciałbym tu zapytać jak to jest z tym biletem.
Do rzeczy.
Słyszałem, że kupując ten bilet można swobodnie, bez żadnych dopłat, limitów poruszać się na nim w dni tygodnia poniedziałek-piątek od 9.00 d0 3.00 wszystkimi pociągami już począwszy od Szczecina i dalej w całej Branderburgi,a przede wszystkim w Berlinie.
Właśnie chodzi mi tu głównie o Berlin.
Chcę wybrać się na jeden dzień do Berlina.
Podróż mam zamiar zacząć w Szczecinie jadąc pociągiem RegionalBahn z Szczecina do Angermünde, następnie w Angermünde przesiąść się do jakiegoś pociągu, który jedzie do Berlina.
Jak wnioskuje na te wszystkie pociągi ten bilet BBT obowiązuje ale słyszałem też, że na całą komunikacje miejską w Berlinie, czyli autobusy, tramwaje, metro (U-BAHN), kolejkę miejską (S-BAHN) czy to jest prawda?
Chciałbym się upewnić aby w uniknąć jakiś przykrości.

Druga sprawa co mnie teraz męczy to to, że jeszcze wczoraj wpisując w połączenie (w godzinach ok. 11:00-12:00) Angermünde-Berlin były mniej więcej co godzinę pociągi REGIOekspres, dziś wpisuję na stronie rozkładu PKP i nie ma tych połączeń.
Jest tylko połączenie poprzez pociąg Arkona InterCity 11:28.
Nie widzę obecnie na rozkładzie tez połażeń co godzinę REGIOekspres z Berlina do Angermünde.
Chciałem sobie zaplanować podróż ale tu nie bardzo widzę możliwości.
Te pociągi co były jeszcze wczoraj REGIOekspres na trasie Berlin - Angermünde to połączenia Schwet(Oder) - Wunsdorf-Waltstad i Strasund - Esterwerda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl