Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Linia Leszno - Zbąszynek
Autor Wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 11-07-2010, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Co ma tu do rzeczy rozmiar? Słyszałeś o palmtopach? Są tam ekrany 3,5" i jakoś są one dotykowe. Z resztą sam napisałeś:
Cytat:
...w biletomacie działał wyświetlacz, na którym coś było napisane.

Czyli nie wiesz nawet co tam było napisane. Następnym razem radzę podejść i sprawdzić, a nie snuć domysły o braku klawiatury. Poza tym na logikę: po co komu automat posiadający jedynie urządzenia wyjścia, czyli taki, w którym nie można wprowadzić nawet danych?

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 11-07-2010, 22:26    Odpowiedz z cytatem

Widziałem z daleka jak siedziełem, przy wychodzeniu nie chciałem się przepychać przez tłum. Pozatym nie wyobrażam sobie starszej osoby, o słabym wzroku, która by potrzebowała lupy by coś tam ujżeć. Czy docelowo wyświetlacze nie powinny być większe? Wg. mnie ten ekranik nie słóżyłby do obsługi podróżnego.. Proponuje zakończyć naszą dyskusję bo do niczego nie dojedziemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 11-07-2010, 22:44    Odpowiedz z cytatem

http://img443.imageshack.us/img443/2551/dsc08503.jpg
To się nazywa ekran wysokokontrastowy:
http://img295.imageshack.us/img295/1111/dsc08495.jpg

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 11-07-2010, 23:05    Odpowiedz z cytatem

A w jakim szynobusie było robione to zdjęcie? Ja bynajmniej widziałem mniejszy wyświetlacz i tylko raz jak był włączony. Ile razy podróżuje szynobusami, tyle razy automat był albo atrapą, albo poprostu nie był włączony...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 14-07-2010, 08:18    Odpowiedz z cytatem

Panowie, zamiast marudzić na forum, to najlepiej dla kolei zrobicie, jeśli napiszecie do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Nie do PR-ów, bo to nie ma sensu. Zamawiającym usługę (przewóz) i płacącym za tą usługę jest Urząd Marszałkowski. Jeśli konduktor nie jest w stanie/ nie chce mu się/ inne warianty sprzedać biletów, to automatycznie powiększa deficyt linii. Za ten deficyt płaci Urząd Marszałkowski. Zatem zmniejszenie deficytu leżu właśnie w interesie UM-u. Ruszcie się zatem i do dzieła. Ja też koresponduję czasem z Małopolskim UM i da się. Serio!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 15-07-2010, 10:59    Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z tym składem 79425/70428? Jeździ skład czy szynobus? Tydzień temu widziałem SU42+Bh+Bh, ale kilka dni temu SA132? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 15-07-2010, 23:01    Odpowiedz z cytatem

koki161 napisał/a:
Jak to jest z tym składem 79425/70428? Jeździ skład czy szynobus? Tydzień temu widziałem SU42+Bh+Bh, ale kilka dni temu SA132? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam


Od poniedziałku do piątku jeździ SA132, w weekendy SU42 z bonanzami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 16-07-2010, 14:31    Odpowiedz z cytatem

A pozostałe składy Zbąszynek-Leszno?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 16-07-2010, 14:35    Odpowiedz z cytatem

SA108.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 23-07-2010, 00:11    Odpowiedz z cytatem

Automaty, o których jest mowa kilka postów wyżej, nie działają na linii Leszno - Zbąszynek. A szkoda, może więcej osób kupowałoby wtedy bilety.

Cwaniactwo pasażerów z Boszkowa aż boli. Pół szynobusu jedzie za darmo, a kierpoć tylko przechodzi na tylną część składu z pytaniem "Ktoś jeszcze nie ma biletu?". Oczywiście cisza.
Zwróciłem mu uwagę, że dlaczego ja, jadąc z Perkowa muszę płacić ponad 10 zł (przewóz roweru), a pozostali jadą sobie za darmo i jeszcze się tym bezczelnie chełpią. Kierpoć spojrzał tylko na mnie i wrócił bez słowa na swoje miejsce z przodu składu. Paranoja. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 23-07-2010, 11:54    Odpowiedz z cytatem

audrin, nie tylko na tej linii, na każdej. Niestety rada na to tylko jedna - kontrola podstawowa. Ale wtedy pasażerowie, którzy mieli już sprawdzane bilety, mogą "się poczuć", że im się nie wierzy.

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 27-07-2010, 22:38    Odpowiedz z cytatem

audrin, wtedy pisze się na zasadzie "Uprzejmie donoszę..." do PR czy WZPR. Nawet jeśli nie pamiętasz numeru identyfikacyjnego konduktora jak i jego personaliów to podaj poprostu numer pociągu i dzień w którym zajście miało miejsce. Sam stwierdziłeś że skoro ty płacisz za bilet i opłatę za przewóz roweru, a "cfffaniacy" jadą za darmo-ja bym się wkurzył, jak to nie raz robię jadąć tymże pociągiem.
Kierpoć który tylko sie pyta czy ktoś nie ma biletu i potem "se idzie" to poprostu leń. Mnie, jak i zapewne innym uczciwym pasażerom nie przeszkadza dwie czy więcej kontroli podczas jazdy. Dlaczego kierpoć nie może się przejść po składzie za Wolsztynam jak i za Boszkowem? Nie chce mu się, ot co! Inna sprawa gdyby nie dał rady wszystkim wypiasać biletu do stacji, na której wysiada duża część pasażerów, zewzględu na duże tłumy co niejednokrotnie widzę (oczywiście nie na Wolsztyn-Leszno). Konduktor nie chce zarobić? Wszak jak wiadomo ma % z wypisania biletu...

BTW: Perkowo, rower-czyżby wyprawa przemęckim szlakiem konwaliowym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 22-11-2010, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Dziś na kursie 79429/70426 widziany zaszynobus w postaci SU42+B+B - znacie jakieś szczegóły?

[ Dodano: 23-11-2010, 13:54 ]
Podobna sytuacja ma miejsce dziś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szmitz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2009

PostWysłany: 25-11-2010, 19:16    Odpowiedz z cytatem

A dziś o 15.30 szynobus ZNTK i prawie cały pełny .
Czy to prawda ze u konduktora można kupić mieś. bilet od kiedy mają te Casio(co bilety na nich drukują ) ??
Dawno nie odbijali już biletów a z kolei w tym tygodniu spisywali bilety ręcznie .

Raz mają włączone te automaty a raz nie mają od czego to zależy ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 25-11-2010, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Pytałem raz konduktora czy te automaty działają. Odpowiedział mi że tak, ale "jak zje pieniądze to ja nie ponoszę konsekwencji". Czuję że pewnie maszyna szwankuje skoro tak ostrożnie przestrzegał.
Ten kurs o 15:30 jest w zasadzie najlepszym, najbardziej odpowiadającym pociągiem w rozkłądzie we Wolsztynie. Dzięki niemu licealiści, których ostatnio było na peronie około 40 (a to w zasadzie tylko 3, 4 przystanki w małych miejscowościach. Reszta pociągów jest dopasowana do zwykłych pracowników którzy u nas są małym % pasażerów.
Następny pociąg tj. o 16:00 do Leszna to jest za późno. Efekt? Równierz dzięki nieudolności PKSu Nowa Sól na trasie do Moch zalęgło się busiarstwo.
Zdecydowanie brakuje połączeń do Leszna i Poznania o 15:00!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl