Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Jak reaktywować linie zamojskie?
Autor Wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 28-07-2010, 19:18    Odpowiedz z cytatem

Linie zamojskie najlepiej reaktywować przez reaktywację pociągów dalekobieżnych z Chełma i skomunikować je z szynobusami z Zamościa w Rejowcu. Bo dzielenie składu na część jadącą do Chełma i Zamościa jest bez sensu bo tylko wydłuża czas przejazdu poprzez łączenie w Zamościu a także długą zmianę czoła pociągu w zawadzie (dzięki szynobusom nastąpi to szybciej).Gdyby z powrotem uruchomić "Chełmianina" na trasie CHEŁM-REJOWIEC-WARSZAWA-BYDGOSZCZ-KOSTRZYN oczywiście pod sztandarem interREGIO myślę ,że ucieszyło by to pasażerów z Chełm,Zamościa i Krasnegostawu. Można by było pomyśleć także nad reaktywacją "Hetman" w relacji z Chełma. Tylko nie sądzę by UM dołożył do tego gdyż brak połączeń z Zamościa jest mu na rękę Sad .
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 04-08-2010, 17:10    Odpowiedz z cytatem

w "Tygodniku Zamojskim" z 3 sierpnia pojawił się artykuł właśnie na temat połączeń kolejowych na Zamojszczyznę miejmy nadzieję i trzymajmy kciuki za inicjatywę, którą podjęli politycy, że Przewozy Regionalne podejmą temat na poważnie...

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janekp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009

PostWysłany: 05-08-2010, 15:14    Odpowiedz z cytatem

Możesz zdradzić szczegóły.
Nie mam dostępu do Tygodnika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 06-08-2010, 11:11    Odpowiedz z cytatem

_kamil_, a ten skład nie nazywał się "Noteć" przypadkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

_Chełmianin_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2006
Skąd: Chełm

PostWysłany: 06-08-2010, 11:25    Odpowiedz z cytatem

Przed pociągiem "Noteć" to właśnie "Chełmianin" jeździł do Kostrzyna, dopiero twór jeżdżący z Lublina przybrał nazwę "Noteć", wtedy gdy "Chełmianin" został skrócony do Warszawy Smile

_________________
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

seaxgast Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2010
Skąd: Wrocław / Jarczów

PostWysłany: 10-08-2010, 18:20    Odpowiedz z cytatem

http://www.kurierlubelski.pl/stronaglowna/287635,pkp-jest-szansa-na-powrot-pociagow-do-zamoscia,id,t.html

Ciekawe, czy coś z tego wyjdzie. Dobrze, że jakaś inicjatywa została podjęta... Chociaż równie dobrze może to być obiecanka przedwyborcza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 10-08-2010, 19:36    Odpowiedz z cytatem

@janekp ...tak się składa, że ja też nie mam już dostępu do "Tygodnika..." ale generalnie z tego co pamiętam artykuł opierał się na liście tego posła S. Zawiślaka

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 14-08-2010, 00:38    Odpowiedz z cytatem

seaxgast, Przeczytałem artykół (celowo napisane) i muszę stwierdzić, że ałtor (także celowo napisamne) chyba nie bardzo ma pojęcie o kolei w ogóle nie mówiąc o szczegółach. Zresztą nie pierwszy raz. Plus jest taki, że może wreszcie coś się zacznie kręcić. Może...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 16-08-2010, 18:42    Odpowiedz z cytatem

MI ma plan przywrócenia połączeń do Zamościa

Resort infrastruktury potwierdza, że są plany przywrócenia połączeń kolejowych do Zamościa. W pierwszej kolejności byłyby to połączenia Zamościa z Krakowem i Wrocławiem – mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Czy rzeczywiście istnieją takie plany?

Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury: Są plany przywrócenia połączeń kolejowych do Zamościa.

Jeśli tak, to o jakich konkretnie połączeniach/połączeniu jest mowa? Od kiedy pociągi miałyby kursować? Czy jest już znany choćby ich prowizoryczny rozkład jazdy?

W pierwszej kolejności byłyby to połączenia Zamościa z Krakowem i Wrocławiem. Zakładamy, że pociągi będą mogły być uruchomione najwcześniej od korekty rozkładu jazdy w marcu lub czerwcu przyszłego roku. Należy zaznaczyć, że prowadzenia pociągów do Zamościa zaprzestano ze względu na ich dużą deficytowość.

Czy te połączenia/połączenie uruchomiłaby spółka PKP Intercity? Jeśli tak, to czy umieściła je już w swoich planach na rozkład jazdy 2010/2011?

Nie zapadła jeszcze decyzja, który przewoźnik mógłby połączenia do Zamościa wykonywać. Uruchomienie nowych pociągów jest warunkowane: pozyskaniem finansowania z budżetu państwa, natomiast w przypadku zlecenia innemu przewoźnikowi niż PKP Intercity, z którą zawarta jest umowa o świadczenie usług publicznych, zorganizowaniem i rozstrzygnięciem przetargu

(źródło: Robert Marchwiany, 13 sierpnia 2010)

Źródło: Rynek Kolejowy
http://www.rynek-kolejowy.pl/17549/MI+ma+plan+przywrocenia+polaczen+do+Zamoscia.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

seaxgast Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Lip 2010
Skąd: Wrocław / Jarczów

PostWysłany: 18-08-2010, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Również w dzisiejszym Tygodniku Zamojskim pojawił się krótki artykulik streszczający informacje, które podał Sebcio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Doctor No Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2010
Skąd: Poznan

PostWysłany: 10-09-2010, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Niech się spieszą z tymi reaktywacjami.Zapewniam Was, że za rok o tej porze nikomu nie będzie się chciało nawet otwierać drzwi od auta. A za 2 lata każdy z przyjemnością odda swoją fure na złom, mówiąc: ja wirklich, das ware eine grosse Scheisse. Buhaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 10-09-2010, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Taaa, zajmij się kolego lepiej Smoleńskiem, Polityką i partią miłości (sic!) i chemitrails. W tym jesteś najlepszy! Twisted Evil Twisted Evil
A i zapomniałem o UFO nad wulkanem na Islandii i super tajną bronią rodem z USSR
Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 11-09-2010, 08:56    Odpowiedz z cytatem

W sumie to miło by było gdyby pociągi jeździły też do Hrubieszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 19-09-2010, 23:33    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jechałem rano do szkoły, i o 7:00 w Polskim Radiu Lublin usłyszałem coś na temat Zamościa i Kolei Dużych Prędkości. Myślałem, że jeszcze mi się przyśniło, ale przeglądałem dzisiaj stronę RL i znalazłem:

Cytat:
Szybka kolej w Zamościu?
Szybka kolej w Zamościu? Całkiem możliwe, że przez Zamość będzie przebiegała trasa kolejowa linii dużych prędkości. Tak wynika z zapowiedzi ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, który zadeklarował publicznie, iż za kadencji tego rządu będzie wytyczona trasa, która połączy Warszawę z Poznaniem i Wrocławiem.


Radio Lublin

Szukałem innych źródeł, żeby to potwierdzić, ale chyba wszystkie służby prasowe mają weekend ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 24-09-2010, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Kolej wróci do Zamościa. W wersji przyśpieszonej, z prędkością 350 km/h

Do Zamościa będzie można dojechać szybką koleją. Fantazja? Podobno nie. Taką wiadomość obwieścił Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury. Najpierw linia Warszawę z Łodzią. Tam rozgałęzi się na Poznań i Wrocław. A w końcu poprowadzi na Ukrainę przez Lublin i Zamość.
Takie są plany – potwierdził nam dzisiaj te sensacje Sławomir Sadowski z biura prasowego Ministerstwa Infrastruktury. – Pan minister mówił on ich podczas podpisywania umowy na wykonywanie pierwszej z tych linii.

Mieszkańcy Zamościa nie wierzą własnym uszom. Ostatni pociąg pasażerski odjechał z tego miasta rok temu. Pasażerowie, miłośnicy kolei i m.in. samorządowy wysłali dziesiątki petycji do premiera rządu i m.in. ministera Grabarczyka z prośbami o przywrócenie połączeń. Bez skutku.

Aż tu nagle okazało się, że nasz region może wskoczyć od razu w… XXII wiek. – Plany są, ale na realizację trzeba będzie jeszcze trochę poczekać – studzi emocje Sadowski.

Bo na początek ruszy tzw. linia "Y”. Połączy ona Warszawę z Łodzią, a potem m.in. z Poznaniem i Wrocławiem. Na razie będzie miała ponad 400 km długości, a pociągi nowej generacji pomkną po niej z prędkością nawet 350 km/h!

Przejazd takim pojazdem ze stolicy Polski do Łodzi zajmie… 35 minut. Wybudowana zostanie nowa linia, a przy okazji zmodernizowana zostanie tzw. Centralna Magistrala Kolejowa na trasie z Warszawy do Krakowa. Całość pochłonie wiele miliardów złotych.

Co potem? Szybka kolej ruszy do Niemiec, Czech i na Ukrainę. Ta ostatnia trasa ma przebiegać m.in. przez Zamość.

– To miasto będzie w projekcie – przyznaje Sławomir Sadowski. – Uruchomienie pierwszych pociągów linii "Y” odbędzie się w 2020 r. Potem będziemy mogli myśleć o innych połączeniach.

Wieść zelektryzowała zamojskich urzędników. – Podpisuje się pod tym obiema rękami – mówi Tomasz Kossowski, wiceprezydent Zamościa, który o tych planach dowiedział się od nas. – Taka wielka inwestycja centralna jest bardzo potrzebna. Jeśli szybka kolej powstanie i uruchomione zostanie lotnisko w Świdniku, wyjdziemy z transportowego impasu.

Kossowski przypomina, że jeszcze w 2006 r samorząd Zamościa oraz m.in. Lublina, Chełma i m.in. Białej Podlaskiej napisały do ministra wspólny wniosek o uruchomienie sprawnego połączenia z Ukrainą na Euro 2012. Pozostało to bez echa. A teraz taka rewelacja…

– Nam potrzebne są połączenia dalekobieżne także z południem kraju – przypomina Michał Basiński z tomaszowskiej Grupy Obrony Kolei. – Na razie Urząd Marszałkowski planuje uruchomić szynobusy na trasie Lublina – Zamość, a ministerstwo szybkie połączenia. Spokojnie. Zobaczymy czy nie są to tylko obietnice przedwyborcze.

Źródło: Dziennik Wschodni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl