Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 173, 174, 175 ... 177, 178, 179  Następny
Pytania dotyczące połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

dejotes Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 24 Maj 2017

PostWysłany: 24-05-2017, 02:11   pociag berlin - poznan Odpowiedz z cytatem

Jak to jest z kontrolami granicznymi w pociagach ? Sa czesciej niz kontrole osobowek czy busikow ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 24-05-2017, 09:41    Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy od trasy, dnia i godziny, jeśli wiem, że daną trasą jedzie mało ludzi w 1 klasie np. w niedzielny poranek z Katowic do Warszawy poranny TLK Górnik o godz. 5:40 w niedzielę przecież nie będzie załadowany.
Może powiedzieć, że już nie ma miejsc, to idziesz i sobie sprawdzasz. W czym problem? Od wielu lat tak praktykuję. No chyba, że jadę w okresie świątecznym, bądź przed/po długim weekendzie wtedy kupuję bilet na 1 klasę bez wahania.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 24-05-2017, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Pisząc, że jak konduktor powie, że nie ma miejsc (pomimo, że wizualnie są) miałem na myśli to, że może na następnej stacji ktoś ma wykupione to miejsce czy coś a nie, że konduktor kłamie bo mu się nie chce sprzedać biletu. Skoro tak to działa, że kupujesz 2kl. 30% taniej a potem tylko robisz dopłatę to OK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GrubyRych Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2015

PostWysłany: 25-05-2017, 11:37    Odpowiedz z cytatem

Wracam do poprzedmiego wątku.
@Ramirez
Czy odbyłeś ta podróż między Wrocławiem, a Warszawą z przesiadką Cz-wa Stradom /Częstochowa (albo na odwrót) o której mówiłeś jakiś czas temu? Jeśli tak, to czy udało ci się kupić jeden bilet na trasę? Ja czekam na odpowiedź z reklamacji którą wysłałem mailem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 27-05-2017, 08:48    Odpowiedz z cytatem

Witam
Wczorajsze/dzisiejsze Ustronie z Kołobrzegu do Krakowa opóźnione na starcie 90 minut. Przyczyną opóźnienia brak lokomotywy bądź drużyny z uwagi na opóźnione też o 90 minut Pobrzeże z Krakowa do Kołobrzegu. Absurdalne jest że PKP IC uzależnia obieg lokomotywy i drużyny od pociągu jadącego przez cały kraj. Na peronie w Koszalinie oczekiwało ok. 100 wkurzonych pasażerów. A przecież w Kołobrzegu od 17 : 13 jest lokomotywa i drużyna przyjeżdżająca Szkunerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 30-05-2017, 09:52    Odpowiedz z cytatem

GrubyRych napisał/a:
Wracam do poprzedmiego wątku.
@Ramirez
Czy odbyłeś ta podróż między Wrocławiem, a Warszawą z przesiadką Cz-wa Stradom /Częstochowa (albo na odwrót) o której mówiłeś jakiś czas temu? Jeśli tak, to czy udało ci się kupić jeden bilet na trasę? Ja czekam na odpowiedź z reklamacji którą wysłałem mailem.

Spławili mnie w kasie że 'niedasię" Tylko zaproponowano mi zamiast przez Częstochowę jechać przez Poznań. Akurat tego połączenia wyszukiwarki nie podają ale okazało się że mi pasuje to się nie upierałem.

A tak przy okazji jak jesteśmy przy tych dopłatach do 1 klasy to się dopytam. Rozumiem że np kupuje bilet na 2 klasę miesiąc wcześniej czyli 30% taniej. Dostaje bilet, miejscówkę na dwójkę. I czy od razu w kasie mogę dokupić dopłatę na 1 klasę z miejscówką na jedynkę??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 30-05-2017, 18:11    Odpowiedz z cytatem

dokłądnie bo jeśli by się dało to rewelacja

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kortesio Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 30 Maj 2017
Skąd: Poznań

PostWysłany: 30-05-2017, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Witam, mam drobne pytanie na temat pociagow spolki pkp IC, a raczej ich brak jesli chodzi o stacje Bytom, tzn. niektore z nich przejezdzaja (uznam) jednak postojow handlowych absolutnie brak, pytanie-czym to jest spowodowane i jak dlugo potrwa ten kolejowy deficyt jesli chodzi o polaczenia dalekobiezne? Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-05-2017, 21:48   

Pewnie do momentu, aż wybierzecie jakiegoś posła partii rządzącej z Bytomia (vide Brzeszcze). Trasa jest w coraz lepszym stanie, więc nie ma wytłumaczenia czemu Chorzów (Miasto), Bytom czy Tarnowskie Góry są pomijane przez IC
Powrót do góry

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 31-05-2017, 12:31    Odpowiedz z cytatem

mam złe informacje jeśli chodzi o dopłaty do biltu na 1 klasę jeśli kupiliśmy bilet na 2kl. ze zniżką 30% i chcemy zrobić dopłątę do 1kl. to pierwsze robimy dopłatę tych 30% na kl. 2 i wtedy jest możliwa dopłata na kl. 1 tak mi znajomy z kasy ic powiedział

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 01-06-2017, 06:43    Odpowiedz z cytatem

adrian033 napisał/a:
mam złe informacje jeśli chodzi o dopłaty do biltu na 1 klasę jeśli kupiliśmy bilet na 2kl. ze zniżką 30% i chcemy zrobić dopłątę do 1kl. to pierwsze robimy dopłatę tych 30% na kl. 2 i wtedy jest możliwa dopłata na kl. 1 tak mi znajomy z kasy ic powiedział


Pewnie gdy robisz to w kasie przed wyjazdem to tak jest. W tej sytuacji de facto oddajesz bilet ze zniżką 30% i kupujesz nowy na 1kl. na którą nie ma takich zniżek. Ale co w sytuacji jak wejdziesz już do pociągu i zażyczysz sobie dopłatę na 1kl.? Wtedy chyba działa to tak, jak koledzy wyżej pisali, że tych 30% nie dopłacasz ale za to nie masz 100% pewności, że takie miejsce w ogóle dostaniesz. Np. 2 tygodnie temu z Tczewa do Poznania nie było biletów 1kl. na dzień przed odjazdem więc jak ktoś liczył na taki spryt kupując sobie 2kl. wcześniej z zamiarem dopłaty to się przeliczył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-06-2017, 07:34    Odpowiedz z cytatem

Nie ważne, gdzie się robi dopłatę. Regulamin jasno mówi, że dopłaca się różnicę między biletem na 1 klasę a ceną biletu posiadanego, czyli do 100% ceny klasy 2 trzeba dopłacić (dopłata ta jest na oddzielnym blankiecie niż sama dopłata do 1 klasy). Nie dotyczy to oczywiście ulg ustawowych, wówczas od biletu 2 klasy zachowuje się swoją zniżkę.
Inna sprawa, czy drużyny konduktorskie o tym wiedzą, mam wrażenie, że często nie ("a po co aż 4 blankiety?"). Może dlatego wystawiają tylko dopłatę do 1. Kiedyś kasjerka też się u mnie pomyliła i nie wystawiła tej dopłaty do 100% ceny klasy 2, a ja w pośpiechu zauważyłem dopiero w pociągu - obsługa nie zauważyła wcale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 01-06-2017, 08:50    Odpowiedz z cytatem

No to wtedy nie wiem jak koledzy wyżej jeżdżą taniej w ten sposób. A ulgi ustawowe przysługują na 1 klasę? Chyba nie więc jak dopłacasz do ceny biletu posiadanego to jakim cudem ulga zostaje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01-06-2017, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Są ulgi ustawowe, które obowiązują także w 1 klasie, ale ulgi studenckie, szkolne itp. nie. Jeśli Twoja ulga ustawowa nie obowiązuje w 1 klasie, dokonujesz dopłaty równej różnicy biletu normalnego w klasie 1 i 2, a ulgę zachowujesz tylko od ceny klasy 2. Z tym, że jak mówiłem, jeśli masz bilet w ofercie Wcześniej, to najpierw robisz dopłatę do ceny bazowej na 2 klasę z Twoją ulgą (bez oferty Wcześniej) a potem dopłatę między cenami normalnymi bazowymi 1 i 2 klasy.

Resumując: jeśli chcesz jechać 1 klasą, a nie przysługuje Ci ulga ustawowa na 1 klasę, to musisz posiadać:
1) bilet wg ceny bazowej na 2 klasę z przysługującą Ci ulgą ustawową
2) dopłatę do 1 klasy wg ceny normalnej, bez ulg,
lub oczywiście jeden bilet na 1 klasę, jeśli nie korzystasz z żadnej ulgi.

To wszystko jest szczegółowo i dość jasno (w porównaniu do niektórych innych rzeczy) opisane w regulaminie PKP IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 01-06-2017, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wyjaśnienia. No to chyba komuś coś się pomyliło z tymi dopłatami przy ofercie Wcześniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 174 z 179 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 173, 174, 175 ... 177, 178, 179  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl