Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
PKP PR ogłasza przetarg na druk SRJP

Kto wygra przetarg na druk SRJP?
WORK
56%
 56%  [ 37 ]
WORK
23%
 23%  [ 15 ]
WORK
20%
 20%  [ 13 ]
Głosowań: 65
Wszystkich głosów: 65

Autor Wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 01-08-2006, 17:24   PKP PR ogłasza przetarg na druk SRJP Odpowiedz z cytatem

Czekałam, czekałam aż w końcu się doczekałam...

PKP PR na swojej stronie internetowej ogłasza przetarg na "Wykonanie składu, druku, oprawy i dostawy sieciowego i rejonowych rozkładów jazdy".
http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?ID=1900&wersja=pol&TSID=473&nav=B

Stali użytkownicy PR Forum na pewno pamiętają, że obiecałam poruszyć temat druku SRJP i teraz jest ku temu najlepsza okazja. Najpierw garść informacji od moich informatorów z Centrali PKP PR...

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo (informatorzy twierdzą, że to fakt), że przetarg na druk SRJP co roku jest z góry ustawiony, cokolwiek to znaczy. Nie wiem jak będzie w tym roku, ale wiem jak było w latach poprzednich.

Otóż jak to jest, że przetarg na drukowanie SRJP wygrywa zawsze ta sama prywatna firma "W...", a nie Drukarnia Kolejowa w Krakowie, której grozi likwidacja z powodu braku zamówień? Jakość wydrukowanego przez "W..." SRJP widzimy co roku wszyscy - jest to po prostu kpina z pasażerów za skandalicznie wysoką cenę sprzedaży! Po wydrukowaniu rozkładu od razu są poprawki i to nie z winy PKP PR, ale ze zwykłego partactwa firmy "W...". Jednak, uwaga... winę za to zawsze bierze na siebie PKP PR chroniąc dupy kolesiom z "W...". No cóż, wspólnika przecież się nie wydaje...!!!

Następna sprawa to aneksy do umowy. W poprzednich latach firma "W..." zawsze wygrywała przetargi na druk SRJP, bo była najtańsza, a potem w trakcie roku robiono aneksy do umowy i nagle robiło się znacznie drożej na czym korzystała firma "W...", a świadomie i celowo traciła spółka PKP PR. Teraz nie można już stosować takich procedur, wobec tego ofertę przetargową układa się tak, aby mogła wygrać firma, która ma już doświadczenie w takim produkcie - w Polsce jest to tylko "W..." oraz ledwo zipiąca Drukarnia Kolejowa.

Czy i tym razem przetarg na druk SRJP wygra firma "W..."? Śmiem twierdzić, że tak, chyba że ów przekręt przystopuje ten temat na PR Forum.

Warto jeszcze zatrzymać się przy nazwiskach. Cóż my tutaj mamy:
Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z wykonawcami są:
a) w sprawach merytorycznych:
- Grażyna Płachta - Biuro Marketingu


Osoby, które śledzą mój temat "Kto pracuje w Centrali PKP PR"na pewno skojarzą to nazwisko. Zainteresowanych odsyłam tutaj:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=3132#3132

Dodam jeszcze, że dyrektor Biura Logistyki i Zaopatrzenia G.B. (jedyny dyrektor ze średnim wykształceniem w Centrali PKP PR) otrzymał jesienią ubiegłego roku wysokie odznaczenie transportowe wręczone w Ministerstwie Infrastruktury. To Biuro, w którym dyrektoruje G.B. zajmuje się przetargami, więc łatwo domyślić się dlaczego tak jest doceniany i nominowany przez Zarząd PKP PR... Ale jest to temat, który omówię przy innej okazji.

_________________
Follow me!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2005
Skąd: z bocznego toru...

PostWysłany: 01-08-2006, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Oby nie było tylu porpawek i mniejszy koszt... jak dla mnie max. 20zł

_________________
Jestem dyspozytorem własnego toru...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 01-08-2006, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia po co ludzie kupują te rozkłady w kasach, przecież lepiej sobie w domu krzyżówkę rozwiązać zamiast poprawiać godziny, itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 01-08-2006, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Krycha, znowu wywołasz burzę w centrali PKP PR. Exclamation

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Andrev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: 01-08-2006, 18:41   Re: PKP PR ogłasza przetarg na druk SRJP Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
(...)
Otóż jak to jest, że przetarg na drukowanie SRJP wygrywa zawsze ta sama prywatna firma "W...", a nie Drukarnia Kolejowa w Krakowie, której grozi likwidacja z powodu braku zamówień? Jakość wydrukowanego przez "W..." SRJP widzimy co roku wszyscy - jest to po prostu kpina z pasażerów za skandalicznie wysoką cenę sprzedaży! Po wydrukowaniu rozkładu od razu są poprawki i to nie z winy PKP PR, ale ze zwykłego partactwa firmy "W...". Jednak, uwaga... winę za to zawsze bierze na siebie PKP PR chroniąc dup* kolesiom z "W...". No cóż, wspólnika przecież się nie wydaje...!!!.(...)


Czyżby znowy wyprowadzanie pieniędzy z firmy do prywatnych spółek, gdzie prezesują, lub mają znajomości członkowie zarządzający PKP PR? Bezinteresownie. Lub poprostu "zachęcanie", poprzez tzw. kopertę, do wygrywania przetargów przez wymienioną firmę i układanie warunków przetargowych "pod nią". Jak dla mnie wchodzą tylko te dwie ewentualności. Jedno jest pewne: Ktoś z prezesostwa PKP PR napewno zarobi na tym piniądze i to niemałe pieniądze, kosztem finansów całej spółki PKP PR.

Co do krakowskiej drukrani kolejowej, to jednym z odbiorców usług niezmiennie od kilku lat jest MZK Jastrzębie, który to zamiawia nadruki na bilety miesięczne. I pomyśleć, że spółka kolejowa nie ma szans na wygranie przetargu, w którym napewno wygrałaby słusznie, ponieważ ma jak dla mnie dobrą jakość usług.
Miejmy jednak nadzieję, że w tym roku, poprostu wygra najodpowiedniejszy wykonwaca, a nie firma, o której mówi Krycha.

_________________
Pozdrawiam z Jastrzębia Zdroju, więcej informacji:

[quote:f1a10655f0="WIKIPEDIA"]Jastrzębie jest największym miastem w Polsce nie posiadającym kolei pasażerskiej.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 01-08-2006, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Ja mam prośbę do dziennikarzy, którzy zaglądają na PR Forum. Zamiast zajmować się pierdołami i wypisywać głupoty o tym, że kolejarz ma lepiej od górnika (Puls Bizenu) zajmijcie się lepiej prawdziwymi przekrętami w PKP, wyprowadzaniem pieniędzy z PKP do prywatnych spółek (PKP Energetyka -> Nordea), ustawianymi przetargami, itp.

Proponuję aby dziennikarze poszli do Centrali PKP PR na posiedzenie komisji przetargowej i zarejestrowali cały ten cyrk przy wyłanianiu drukarni SRJP. Jak na razie to tylko "NIE" opisuje przekręty w PKP poparte dowodami!

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andrev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2006
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: 01-08-2006, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
Ja mam prośbę do dziennikarzy, którzy zaglądają na PR Forum. Zamiast zajmować się pierdołami i wypisywać głupoty o tym, że kolejarz ma lepiej od górnika (Puls Bizenu) zajmijcie się lepiej prawdziwymi przekrętami w PKP, wyprowadzaniem pieniędzy z PKP do prywatnych spółek (PKP Energetyka -> Nordea), ustawianymi przetargami, itp.(...)


No, ale co jest prostsze? Spisanie z kwitka dodatku z tytułu węgla, czy szukanie dowodów na przekręty w PKP? Odpowiedź jest jasna!
Znam takie powiedzenie, które nawet pasuje do tej sytuacji: Ruszone gówno strasznie śmierdzi! Więc jeżeli zajęliby się jednym przekrętem to na jaw napewno wyszły by kolejne i może wtedy dopiero było by lepiej na polskiej kolei, a społeczeństwo i prokuratury ujrzałyby prawdziewe oblicze prezesowania PKP i różnymi jej spółkami, beton może w końcu by się wykruszył! Trzeba tylko niezbitych dowodów i dziennikarzy, którzy zajęliby się tymi sprawami. OBY TAK BYŁO! Ja jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że w końcu ktoś się weźmie za ten "burdel"!

_________________
Pozdrawiam z Jastrzębia Zdroju, więcej informacji:

[quote:f1a10655f0="WIKIPEDIA"]Jastrzębie jest największym miastem w Polsce nie posiadającym kolei pasażerskiej.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-08-2006, 21:14    Odpowiedz z cytatem

andrev1989 napisał/a:
Ja jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że w końcu ktoś się weźmie za ten "burdel"!

Tylko kto się za to weźmie? Beton PKP świetnie się okopał i obstawił związkowcami. Ci ludzie są nie do ruszenia!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 01-08-2006, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oby nie było tylu porpawek i mniejszy koszt... jak dla mnie max. 20zł


Cena cegły musi być taka jaka jest - obecnie 48,99 zł - bo za coś trzeba wydrukować rozkłady dla kolejarzy i utrzymać na stanowiskach ludzi od tych śmiesznych poprawek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-08-2006, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Warto jeszcze zatrzymać się przy nazwiskach. Cóż my tutaj mamy:
Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z wykonawcami są:
a) w sprawach merytorycznych:
- Grażyna Płachta - Biuro Marketingu

Osoby, które śledzą mój temat "Kto pracuje w Centrali PKP PR"na pewno skojarzą to nazwisko. Zainteresowanych odsyłam tutaj:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=3132#3132

Czy to o to chodzi: Question

Cytat:
Dowiedziałam się również, że w Centrali PKP Przewozy Regionalne jest zatrudniona emerytka, która już od ponad 3 lat jest na emeryturze a nadal pracuje, z dużym prawdopodobieństwem jest to pół etatu a jeśli nie na etat to na zlecenie. Ową pracującą emerytką jest G.P. - dawna aktywna działaczka partyjna w PRL-u. Na kolej trafiła po likwidacji Komitetów PZPR. Do niedawna miała w Centrali swój oddzielny gabinet pomimo, że nie pracowała na stanowisku kierowniczym. Ludzie się gniotą po kilkoro z naczelnictwem a dla niej samej stworzono takie luksusy! Pani G.P. już nie ma swojego oddzielnego gabinetu, ale dzieli go wspólnie z którymś z pracowników swego Biura. Po "naświetleniu" sprawy na PR Forum na kilka tygodni zniknęła, ale z doświadczenia lat ubiegłych wiadomo, że jeszcze wróci.

I wróciła...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 02-08-2006, 22:55    Odpowiedz z cytatem

Ursus Victorius, nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Wink

Powiem krótko, komuna w PKP PR ma się dobrze. Eks-komuchy zresztą też, którzy, o dziwo, żyją w doskonałej, ale nieoficjalnej symbiozie z działaczami kolejarskiej "Solidarności". Efekty widać na torach i w rozkładzie jazdy, a ostatnio także w zmodyfikowanej taryfie...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 03-08-2006, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Powiem krótko, komuna w PKP PR ma się dobrze. Eks-komuchy zresztą też, którzy, o dziwo, żyją w doskonałej, ale nieoficjalnej symbiozie z działaczami kolejarskiej "Solidarności". Efekty widać na torach i w rozkładzie jazdy, a ostatnio także w zmodyfikowanej taryfie...

Widać też w jakości SRJP i mnogości poprawek.

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zyrafa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Stargard [Zbk/Szn]

PostWysłany: 05-08-2006, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Krycha:

Cytat:
Stali użytkownicy PR Forum na pewno pamiętają, że obiecałam poruszyć temat druku SRJP i teraz jest ku temu najlepsza okazja. Najpierw garść informacji od moich informatorów z Centrali PKP PR. Z przyczyn oczywistych napiszę tylko to co napisać mogę (szczegóły i detale na razie zachowam dla siebie)...


A czy nie czas aby sprawą zainteresować prokuraturę i NIK, szczególnie interesujący wydaje się wątek aneksów.

_________________
Dyskusja polega na wymianie poglądów nie epitetów
Galeria autorska http://www.zbaszynek.stargardcom.pl zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 06-08-2006, 08:16    Odpowiedz z cytatem

zyrafa, to już jest rola dziennikarzy - mamy ich paru na PR Forum. Ja i tak wystarczająco się narażam. Podjęłam temat, a oni niech teraz to drążą...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 16-08-2006, 15:15    Odpowiedz z cytatem

PR Forum i wątek o przetargu na druk SRJP czytali pracownicy Drukarni Kolejowej - tak wynika ze statystyk i z tego IP: 80.55.112.26

dk.JPG
Plik ściągnięto 214 raz(y) 24.06 KB


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl