Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozkład jazdy 2010/2011 w woj. lubelskim - propozycje
Autor Wiadomość

Alex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 23-06-2010, 14:47   Rozkład jazdy 2010/2011 w woj. lubelskim - propozycje Odpowiedz z cytatem

Witam. Zapraszam do składania własnych propozycji rozkładu jazdy dla pociągów osobowych i interREGIO w naszym województwie. Publikujcie tu także przecieki jakimi dysponujecie.

Na początek proponuję:
R Chełm - Łuków
R Chełm - Stalowa Wola (Rzeszów) na nowych SA134

_________________
W pociągu:
2010 rok - 1570 km
2011 rok - 4681 km
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Sandmann Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lis 2009

PostWysłany: 23-06-2010, 17:14    Odpowiedz z cytatem

Proponuję InterRegio z Lublina do Rzeszowa przez Tarnobrzeg i Kolbuszową. Obecne kolejowe skomunikowanie oby tych miast jest fatalne (brak jakiegokolwiek bezprośredniego połączenia).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kaszub Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2009
Skąd: Kaszuby/Lębork

PostWysłany: 23-06-2010, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Nie lepsze na tej trasie byłoby Regio? Więcej ludzi skorzystałoby z usługi, może dałoby się jakoś to szynobusem uruchomić. Kilka lat temu jeździł (przez Nisko) pociąg pośpieszny "Wisłok" a także pociąg osobowy (wyjazd z Rzeszowa bodajże ok. 6 rano).
Również można by wprowadzić IR Lublin - Kielce - Wrocław.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Alex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 23-06-2010, 22:57    Odpowiedz z cytatem

"Wisłok" jeździł w RJ 2000/2001 w rel. Chełm (4:50) - Rzeszów (10:14), Rzeszów (16:40) - Chełm (21:49) natomiast ten osobowy w RJ 2003/2004 w rel. Rzeszów (5:22) - Lublin (10:08), Lublin (15:51) - Rzeszów (21:01). Osobiście też uważam, że takie połączenia powinny powrócić (obydwa) i nie jako interRegio tylko zwykłe Regio, ewentualnie jakieś Regio+

[ Dodano: 08-08-2010, 15:13 ]
Może ktoś ma jakieś informacje o RJ 2010/2011 na Lubelszczyźnie?

_________________
W pociągu:
2010 rok - 1570 km
2011 rok - 4681 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 18-09-2010, 15:43   Reaktywacje? Odpowiedz z cytatem

Właśnie dostałem odpowiedź na wniosek o udostępnienie projektu rozkładu jazdy pociągów w województwie lubelskim oto treść [fragmenty]:

(...)Założenia zostały opracowane przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei i zakładają one:
- kursowanie 93 pociągów regionalnych
- łączną pracę eksploatacyjną na poziomie ok. 3,2 mln pociągokilometrów
- rozszerzenie dotychczasowej oferty, obejmującej obecnie obsługę linii kolejowych
* nr 2 (odcinek Łuków - Terespol)
* nr 7 (odcinek Dęblin - Dorohusk)
* nr 26 (odcinek Łuków - Dęblin)
* nr 68 (odcinek Lublin - Stalowa Wola Południe)
o linie kolejowe nr 30 (odcinek Parczew - Lublin Północny), nr 69 (odcinek Rejowiec - Bełżec), oraz nr 72 (odcinek Zawada - Zamość)
Założenia oferty rozkładu jazdy edycji 2010/2011 ulegają ciągłym zmianom z uwagi na konieczność ich konsultacji i uzgadniania z innymi przewoźnikami kolejowymi(...) także ze względu na podjęcie próby uruchomienia pociągów regionalnych (...) we współpracy z (...) Kolejami Mazowieckimi oraz wstępne założenie znacznego zwiększenia pracy eksploatacyjnej, w tym na nowych liniach. (...)


Idzie nowe... jeżeli PR-y za dużo nie zaśpiewają.

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18-09-2010, 15:52    Odpowiedz z cytatem

Dobra wiadomośc, wreszcie udam się w piękną krainę Roztocza pociągiem, bo blachosmrodem mi się jakoś nie chce

ps. Aron Busowy Baron rwie włosy z głowy, nie wiadomo czy nie wyląduje w szpitalu psychiatrycznym z powodu nerwicy i załamania. Śmiech Śmiech Śmiech

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 18-09-2010, 19:54    Odpowiedz z cytatem

Mogły by powrócić pociągi w ruchu przygranicznym tzn. za dwie pary REGIO Chełm-Jahodyn skomunikowane w Chełmie z REGIO z Lublina. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 18-09-2010, 21:43    Odpowiedz z cytatem

_kamil_, da sie dojechac EZT do Jagodina?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 19-09-2010, 09:18    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum Smile Od dłuższego czasu byłem dość częstym gościem. Mam pytanie- czy reaktywacja na linii nr 30 jest możliwa przed zapowiadanym remontem (np. w tym rj, o czym niedawno była mowa), czy raczej dopiero w 2012 roku?

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 19-09-2010, 09:22    Odpowiedz z cytatem

Na odcinku Lublin Północny - Parczew szlakowa wynosi 60km/h i mimo wszystko to dość przyzwoita prędkość.

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 19-09-2010, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Tak pendolino wiem, że jest możliwa z tą infrastrukturą. Pytam sie konkretniej czy PR mogą wyrazić taką chęć, czy dopiero po remoncie. Przepraszam za dość nieścisłe pytanie. Pozdrawiam.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 19-09-2010, 13:31    Odpowiedz z cytatem

lubelak195, UM zapłaci za jazdę, to PR pojedzie, nawet jakby było 30km/h.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 19-09-2010, 15:12    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź, No niestety tylko do Dorohuska jest drut dalej kawałeczek trzeba jechać na spalinówce , ale nasze województwo ma dużo szynobusów więc brak trakcji elektrycznej na całej trasie nie będzie sprawiał żadnego problemu.

Swoją drogą ten pociągi naprawdę by się przydały bo jeżeli nie ma się własnego samochodu to nie ma czym pojechać za wschodnią granicę. Oczywiście są dwa pociągi na dobę do Kijowa ale prowadzą jedynie wagony sypialne więc podróż na odcinku Lublin/Chełm-Jahodyn z pewnością nie będzie tania dość długa jak na tak krótki odcinek. Myślę ,że w ciągu tygodnia mogło by nim jeździć sporo osób jeżeli Crying or Very sad cena nie będzie z byt wygórowana. Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 19-09-2010, 15:14    Odpowiedz z cytatem

_kamil_, mozna zrobic coś a'la Jasło-Chyrov, czyli przemytnika, mowie serio, dotacja by była z MI a frekwencja mogłaby byc duza, tylko że na wagonach, bo szynobus po wizycie przemytnika a następnie celnika wyglądałby jak złom.
ps.No a Czeremcha-Vysokolitowsk jezdzi na szybusie, bo nie wiem

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2010, 18:55   

@Damian

W przypadku Vysokalitovska jest to SN81, niemodernizowany szrot, ale chyba wcześniej kursowało coś takiego: SU45+B/Bht. W tym przypadku wchodziłoby w rachubę SU42+Bht+Bht Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl