Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Mandat od SOK
Autor Wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Proponuję zainwestować w pomarańczową kamizelkę odblaskową (może być z logiem PLKi lub jakiegoś przewoźnika). Można wtedy o niebo swobodniej poruszać się po terenie kolejowym. Jeżeli dojdzie do tego trochę kultury i brak zachowań prowokujących to w 49 przypadkach na 50 nie będziecie musieli się z niczego tłumaczyć przed sokistami.

Ucieczka to było bardzo nierozsądne zachowanie, przypuszczam że gdybyś pokazał podczas kontroli że jesteś MK, to skończyłoby się na przysłowiowym postawieniu im po piwie, nie mówiąc już o wyjściu o którym pisał Pirat.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Taurus - ale ja nie mogę jako osoba cywilna w świetle prawa podszywać się pod PLK, no chyba że będę liczył na to że SOK i tak mnie nie sprawdzi(a to jest bardzo prawdopodobne)ale mimo wszystko wolałbym założyć koszulkę odblaskową bez loga kolejowego.

Odnośnie poprzednich postów Snajpera chciałbym również dopowiedzieć że widziałem SOK-istów o godzinie 15:15 w Trzebini w sierpniu i we wrześniu i spisywali jakiegoś grubego chłopa z wielką siwą brodą na peronie 2. Obaj Sok-iści mieli koszulki odblaskowe. Także SOK można spotkać także w ciągu dnia.

Ja radzę, studiować KK, KW w necie na oficjalnej stronie rządu i jak SOK zaczepi to "się postawić im" tzn. ostra reprymenda a to wszystko zgodnie z prawem i błysnąć znajomością kruczków prawnych. Ale jeśli SOK złapie Was na wykroczeniu lub przestępstwie to radzę grzecznie naprawić szkodę stosownie do wielkości zarzucanego czynu(nie dotyczy przypadków niesłusznych mandatów).

Mam pytanie - w którym mieście w Polsce kręci się dużo mikoli? Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych widziałem gościa z aparatem fotograficznym na 1 peronie stacji Kraków Płaszów który dziwnie mi się przyglądał(a raczej moim charakterystycznym słuchawkom). Nie chciałbym być kapusiem ale wkurza mnie zachowanie co niektórych osób w pociągu a chciałbym zareagować tzn. wiedzieć gdzie jeżdżą i gdzie się kręcić najczęściej. W ogóle piszmy gdzie jest najwięcej przestępców kolejowych na forum, zamiast tego gdzie SOK wlepia mandaty, myślę że SOK ucieszy się z tego powodu. Ja mogę od siebie dodać linię 131 Chorzów Batory-Tczew a dokładnie odcinek między Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Normą na tym odcinku to opóźnienia i kradzieże węgla a także stacja kolejowa Libiąż gdzie popołudniami podchodzą do węglarek 2 mężczyzn z kundlem i kradną co prawda niewielkie ilości ale jednak kradną węgiel.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 23-10-2012, 07:28    Odpowiedz z cytatem

No nie przesadzaj, zakładasz kamizelkę dla bezpieczeństwa a że taką masz to co, nic nie fałszujesz ?
Nosząc koszulkę FC Barcelona nie oznacza że jesteś członkiem tego klubu, ja mam czapeczkę "bejsbolówkę" PKP Cargo, dostałem na targach i nosząc ją niby podszywam się pod pracownika PKP Cargo ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 23-10-2012, 08:24    Odpowiedz z cytatem

Taurus - potwierdzam Twoje słowa odnośnie koszulek FC Barcelona(sam posiadam taką w domu). Ale proszę podać podstawę prawną że wolno(lub nie jest zabronione co rozumiem równoznacznie poprzez brak przytoczenia stosownego artykułu odpowiedniego kodeksu prawnego)nosić koszulki z hologramem jakieś firmy? Jeśli udowodnisz mi że wolno kupię sobię taką koszulkę Very Happy

A swoją drogą nie jest tajemnicą że wiele ludzi widząc że SOK, Policja i inne Służby ma koszulkę z napisem "Straż Ochrony Kolei", "Policja" ect. nie pyta się o odznakę oficera danej Służby bo myśli że jak ma koszulke tzn. że na pewno jest strażnikiem, funkcjonariuszem. A są przypadki w Polsce że miał koszulkę a nie miał odznaki np. A przecież może być policjant w cywilu(bez munduru)i wystarczy że ma odznakę i legitymację służbową i to wystarczy. No to ludzie zamiast zachować stoicki spokój i poprosić o legitymacje służbową i numer służbowy sokisty nie sprawdzają czy to nie jest jakiś np. przebieraniec.

Więc prawdopodobnie w praktyce wychodzi na to że SOK zobaczy moją koszulkę(fałszywkę)i tak nie zareaguje bo mają coś na sumieniu no i to by się zgadzało.

No ale mówię Taurus podaj podstawy prawne, KK, KW wszystko jest na necie więc nie mów mi że nie możesz kupić, że musisz wynająć prawnika ect. blablabla itp. lanie wody. Wystarczy dobrze się wczytać i można nawet w sądzie samemu się bronić bez pośredników(prawników). I mówię że na podstawie prawnej można udowodnić że nie ma w Polsce partii która by za wszelką cene liczyła się zawsze w każdym przypadku z głosem osób fizycznych i innych obywateli IIIRP no bo partie żerują na tym że statyczny Kowalski nie zna prawa. I tak to się kręci, a nie że Wyborcza, czy Gazeta Polska napisze jakiś artykuł i od razu burza, Ruskie atakują samolotami czarterowymi i Bóg wie co jeszcze i marsjanie atakują Very Happy Przepraszam Moderatorów za odejście od tematu ale uważam że jestem upoważniony wyjątkowo do napisania czegoś takiego. Czytam sobie forum Infokolej i niestety jest wiele postów napisanych niezgodnie z prawem lub nawet jeśli jest zgodny z prawem opiera się na manipulacjach skrajnie prawicowych i lewicowych gazet(nazw podmiotów prasowych nie podam, proszę sobie forum przeglądać jeśli ktoś chce wiedzieć o jakie gazety mi chodzi).

Zaznaczam że do czasu udowodnienia przyzwolenia na noszenie koszulek-fałszywek nie założę takiej koszulki. Nie biorę odpowiedzialności jeśli ktoś po jakimkolwiek moim poście zrobi coś niezgodnie z prawem ponieważ mój post. Ten post został wysłany zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną
(Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z dnia 18.07.2002)

Ps:Albo głupie pisuary, pisiory robią podsłuchy w CBA albo chodzą z krzyżami na KP. No jedna głupia plotka z jakieś gazety i potem rodzą się stereotypy na temat naszego kraju. Prawda jest taka że prawo owszem jest zagmatwane, ale jest czytelne, a ludzie nie znają prawa w Polsce więc jak to w życiu bywa każdy kij ma dwa końce i tyle. I nie dowiecie się tego w żadnych mediach po za Internetem. A cenzura internetu ma sens tylko wtedy jeśli z nią pójdą przymusowe działania edukowania ludności co im wolno w świetle prawa a czego nie(ale na to Państwo chyba się nie zdobędzie, lepiej żeby ludzie płacili te mandaty, oczywiście Państwo w świetle prawa działa zgodnie z prawem, ale brakuje mu ludzkiej uczciwości tzn. nie całości ale konkretnym niektórym osobom które są w mniejszości).

PS: Taurus nie chwal się tym że kupiłeś koszulkę na targu. Policja czyta fora, zapewne może mieć Twoje IP i w tym momencie jesteś ugotowany. A Policjanci są przygotowani na takie akcje np. przyjdą Ci o 6 rano. Naprawdę nie warto chwalić takimi rzeczami. Jak chcesz ze mną pogadać spotkajmy się w realu albo na PW i tyle, a potem usuniemy wiadomości i sprawa skończona.

PS2: Policja w pierwszej kolejności kontroluje bazary targi i wszelkie miejsca gdzie kręci się dużo ludzi i można kupić cenne rzeczy na lewo. A jak Policja dostanie donos(ja nie doniosę na Ciebie bo nie jestem konfidentem)to działa błyskawicznie. Ale pamiętaj ktoś może złośliwie przeglądać Infokolej i czekać na Twoją wpadkę np. zarząd PKP PLK(ale tym razem PKP PLK może a raczej na pewno ma rację)no a potem będzie gadanie że jak coś na kolei źle to tylko wina tej biurwy z Warszawy. Normalnie połowa internetu jest zalana stekiem bzdur(jak również innych mediów). Lepiej sobie nawet czasem kupić bilet na I strefę i jeździć tym muchowozem REGIO 315 żeby zobaczyć na żywo jak wyglądają puste pociągi niż pisać że PR czy PKP IC likwiduje pełne pociągu. I tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 23-10-2012, 10:21    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, chyba jesteś trochę przewrażliwiony. To nie ja miałbym szukać ustawy o tym co mogę używać, ale Ty pokaż mi paragraf który zabrania mi noszenia takiej kamizelki. Bo to co nie jest zabronione, jest dozwolone. Na jakimś innym forum czytałem ze ktoś zadzwonił do administracji SOK o używanie ich kamizelek przez MK, odpowiedź padła że nie ma takiego zakazu, nawet wewnętrznego. Ubiór jest oznaką rozpznawczą a nie identyfikowalną.
Z tego co wiem zabronione jest noszenie mundurów i napisów policyjnych, wojskowych i straży, pogotowia... propagujących faszyzm etc, etc...
Kamizelka jest środkiem ochrony osobistej, podobnie jak kask czy odpowiednie buty. Gdybym posługiwał się podrobioną legitymacją służbową to wtedy jest coś innego.
PLK ma nawet chyba obowiązek udostępnić takie środki ochrony osobistej ludziom nie związanym z koleją a wykonujących czynności na terenie PKP PLK.
Przykład: ostatnio widziałem komisję badającą wypadek kolejowy na przejeździe. Prokurator i policyjni technicy otrzymali kamizelki z logo PKP PLK, jaki jest ich dalszy los, nie wiem. Kamizelki były też rozdawane podczas imprez masowych odbywających się na terenie kolejowym. Kuzyn w Chabówce podczas parowozjady dostał kamizelke PKP Cargo.

Ale faktycznie, sugeruję używanie kamizelek czystych, ewentualnie możesz sobie zamówić z napisem FOTOGRAF Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl