Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Związkowcy chcą wydłużenia relacji IR
Autor Wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-06-2010, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Może jak Niemcy samodzielnie zaczną jeździć po naszych torach to sytuacja diametralnie się poprawi, a i połączeń zapewne przybędzie.

A bilety podrożałyby 2 krotnie Wink Prawda jest taka, że bez dotacji nikt nie pojedzie, czego przykładem są interRegio, które przy takich cenach biletów żadnych konkretnych zysków nie przynoszą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 12-06-2010, 07:03    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak napisał/a:
Rafi, też niezły pomysł Exclamation .
IR rozpoczynający bieg z Jeleniej Góry - super Wink

Z Harrachova niech jedzie. Będzie jeszcze śmieszniejszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 12-06-2010, 07:25    Odpowiedz z cytatem

Problem, jednak że IR z Jeleniej Góry raczej byłby nierentowny, jedynie na odcinku Jelenia - Wrocław jako Regio (najlepiej REkspress Regionalny)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 12-06-2010, 10:35    Odpowiedz z cytatem

Jeśli już to iR z Węglińca, gdzie jest całe potrzebne zaplecze techniczne, z trech stron skomunikowany ze składami REGIO / osobowymi (Zgorzelec / JG / Żary).

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 12-06-2010, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sheva, oszczędź aronowania.


Poziom Twojej elokwencji językowej jest na stałym poziomie i sugeruje, że nie potrafisz nawet sprawnie formułować myśli. Twoje poglądy jak pisałem bliskie Leninowi nie pasują do XXI wieku.


Cytat:
Nie każdy ma ochotę jeździć piekarnikiem-sauną KD do Zgorzelca. Niech choć jeden pociąg jak IR na wagonach w ludzkich warunkach dotrze do Zgorzelca.


W porządku, zapłać za te kursy z własnej kasy, ponieważ sorry ale na gospodarkę finansami z czasów Twojego mentora nas niestety nie stać. Tam gdzie nie ma trakcji skład IR jeździć nie powinien. Od tego są KD by skomunikowanie zapewnić. Skoro Ja się mogę przesiadać, innym też korona z głowy nie spadnie.

A co kolegi, który twierdzi, że IR nie przynoszą zysków...Popieram wprowadzenie matematyki na maturze, może wtedy takich umysłów na forum już słuchać nie będziemy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-06-2010, 12:57    Odpowiedz z cytatem

PiterTarnów napisał/a:
Nie każdy ma ochotę jeździć piekarnikiem-sauną KD do Zgorzelca.

Szynobusy są klimatyzowane. Pod tym względem są lepsze od kibli i bohunów PR.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 12-06-2010, 14:46    Odpowiedz z cytatem

sheva, możesz sobie pisać swoje brednie do woli, mam je głęboko gdzieś. Uważasz że nie potrafię sprawnie formułować myśli? a ja uważam że zaśmiecasz tylko forum pisząc te durne elaboraty o Leninie ,minionej epoce itd.
Porównałem cię do Arona, bo ten osobnik wypisuje na forach rzeczy bardzo zbliżone do twoich poglądów.

Noema, mylisz się. Nie wszystkie są klimatyzowane.Jechałem w niedzielę szynobusem Legnica-Wrocław (opóźnionym ok.40 minut) który był jeżdżącym piekarnikiem-nie działała klima, niemiłosierny zaduch i upał panował w środku, klima nie działała (o ile wogóle była w tym szynobusie).

Utarczki słowne urządzajcie sobie na PW,a nie na Forum. Za chwilę dostaniecie po czerwonej kresce#Dominik

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-06-2010, 01:43    Odpowiedz z cytatem

PiterTarnów, Była z tym że jeśli się popsuje co mi też się zdażało jeżdżąc nimi jeszcze za czasów gdy należały do PKP PR . Jednak problem polega tu na tym że okna które są w szynobusach są poprostu do bani .. No cóż w głupim kiblu możesz sobie poprostu otworzyc okno.A tak przy okazji Noema, wydaje mi się że chyba częśc SPOTÓW jest wyposażona co najmiej w nawiew a częśc też w najprawdziwszą klimatyzacje . Z tąd okna pozamykane w nich na czworokąt żeby ludzie ich nie otwierali bo wtedy to nie miało by sensu Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 13-06-2010, 10:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szynobusy są klimatyzowane. Pod tym względem są lepsze od kibli i bohunów PR.



Są: niewygodne, awaryjne, okna nie są otwieralne (z wyjątkiem tych małych uchylnych szybek)
Bohuny z kolei są wygodne, okno można otworzyć.
A kible?
Nie się psują się często czego nie można powiedzieć o złomie z pesy o kolzamie nie wspominając...
Są sukcesywnie modernizowane.
Wole jechać najgorszym kiblem niż tym złomem pesy Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 13-06-2010, 10:25    Odpowiedz z cytatem

Szynobusy są wygodne jek jeździsz gdzieś blisko do roboty codzinnie nie dłużej niż 45 minut. Mimo wszystko nie narzekam na komfort, jak jeżdżę Pesą lub trapezem ponad półtora godziny. Dają wreżenie jak byś szybciej jechał (w rzeczywistości na linii 357 tak jest bo dla szynobusów prędkość szlakowa wynosi 80km/h, ale składów ciągniętych przez parowozy: 70km/h). Bipy czy bonanzy jakimi jeżdże do Leszna czy Poznania nie są w najgorszym stanie, toteż jazda nimi nie jest męczaca.
Co do wietrzenia, to często nie można w wagonie na oscierz otworzyć okna bo robi się przeciąg lub komuś wieje, a rzecz jasna nie będę z wychylonym łbem jechał całą drogę, mimo że czesto w przedziale (w bonanzie) jest istny piekarnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 13-06-2010, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Na szynobusy nie narzekam, bo nie jeżdżę nimi dalej niż 30km... Co do kibli, ostatnio podczas fali tych upalnych dni, wracałem kiblem z Legnicy i jak wszedłem moim oczom ukazał się znany widok :-P Po drugiej stronie niezamknięte drzwi w połowie... idę dalej - ktoś włożył między drzwi butelkę i jest też spora luka.. No ludzie sobie sami radzą..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 13-06-2010, 12:54    Odpowiedz z cytatem

Dobra, dobra, tematem nie jest spór o komfort szynobusów, kibli czy wagonówek - ale o zasadność roszczeń związkowców. ;>

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 13-06-2010, 14:11    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie w tej kwestii sprawa jest prosta. Wydłużyć do Bolesławca/Węglińca - i z tych stacji do Lcy jako REGIO i będzie miodzio. Wcześniej był poranny kibel z Węglińca/Lubania do Legnicy - i ten sam kibel który przyjechał w tej właśnie relacji, po przyjeździe do Legnicy od razu zapowiadany był jako IR Lca-Przemyśl..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 13-06-2010, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie iR z Węglińca z zapewnionymi przesiadkami z trzech kierunków, a dalej będzie się już kręcić.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 13-06-2010, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Gaspares - taaa byłoby pięknie, ale to jest trochę dziwne.

Bo jak niewiele trzeba zrobić by wszystko dobrze nakręcić.. A oni ciągle sprawiają pozory jakby to o czym mówimy było celem nie do osiągnięcia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl