Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Radiostacja kolejowa radmor
Autor Wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 25-05-2010, 08:38   Radiostacja kolejowa radmor Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie ile watt ma radiostacja kolejowa? Bo słyszałem że na E30 likwidują 150MHz i jest pytanie czy będe słyszał oddalony o 20km węgliniec?

//nie pisz tematów WIELKIMI LITERAMI. ~Iktorn
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 25-05-2010, 15:49    Odpowiedz z cytatem

Nieprędko całkowicie zlikwidują 150Mhz. Docelowo oczywiscie w całej Polsce bedzie GSM-R, więc wtedy twój problem to już nie będzie problem... GSM-R nie podsłuchasz.
Jakby teren nie był skomplikowany, to w linii prostej na wolnej przestrzeni przez te 20km coś może być usłyszał..

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 25-05-2010, 19:32    Odpowiedz z cytatem

A tak to kiedy mają to 150 całkiem zlikwidować? Pewnie jeszcze rok dwa będzie funkcjonował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 25-05-2010, 23:58    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57., wszystko zależy od: propagacji (pogoda, pora dnia) , ukształtowania terenu, wysokości anten (odbiorczej i nadawczej) no i oczywiście mocy nadajnika. Jeżeli posługujesz się skanerem przenośnym może być problem. Chociaż ja będąc w Lubartowie doskonale słyszałem Lublin (mniej więcej 20 km w prostej linii). W Kraśniku przy dobrej propagacji słychać jest Lublin (40km). Jeżeli posługujesz się odbiornikiem samochodowym bądź stacjonarnym nie powinno być problemów. No chyba, że dysponujesz radiem jak w temacie to wtedy nie masz się czego obawiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 26-05-2010, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Tak mam to radio antenę muszę tylko zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

taigatrommel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2009

PostWysłany: 26-05-2010, 08:47    Odpowiedz z cytatem

A ja mam inne pytanie. Zawsze chciałem posłuchać sobie komunikatów radiowych z PKP. Mieszkam w mieście, stacja kolejowa i p.o. są dość nie daleko ok. 5-7km. Nie więcej, z tym że jest to teren zurbanizowany. Czy posiadanie skanera i nasłuch częstotliwości kolejowych jest legalny? Czy jest to na zasadzie, słuchamy, oficjalnie się nie przyznajemy do tego? No i ile może kosztować taki sprzęcik?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 26-05-2010, 09:25    Odpowiedz z cytatem

Skaner to użądzenielegalne tylko informacji na nim zdobytych nie wolno rozpowszechniać, skaner na allegro 150 pln i więcej, ale radiostacja orgynalna lepsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

taigatrommel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2009

PostWysłany: 26-05-2010, 12:15    Odpowiedz z cytatem

To teraz wytłumacz mi, jako kompletnemu laikowi. Na co mam zwracać uwagę przy kupnie, jaki jest zakres częstotliwości, jaki sprzęt najlepiej wybrać, etc. Tylko tak od podstaw, bo jestem naprawdę zielony w tym zakresie.
I inna sprawa, ile kosztuje taki skaner w wersji przenośnej? Wielkości krótkofalówki, tak żeby można było zabrać w podróż i słuchać, co tam z nastawni dają mechanikowi za info?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 26-05-2010, 14:01    Odpowiedz z cytatem

taigatrommel, skanery zazwyczaj posiadają "pełny" zakres częstotliwości, tzn.możesz na nich zarówno słuchać zwykłego radia w zakresie 88-108 MHZ jak i transmisji krótko i ultrakrótkofalowych. Na szczegóły zapraszam :TUTAJ
(akty prawne częstotliwości, kanały itd) oraz TUTAJ
(sprzęt, ceny, właściwości). Jak coś jeszcze znajdę ciekawego to podrzucę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 08-06-2010, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Czy jest ktoś w posiadaniu zespołu Nadawczo-odbiorczego do radiostacji kolejowej? Lub może ją załatwić? może być bez części nadawczej chodzi mi o odbiór bo zasilacz i manipulator mam, NO zresztą też ale jesst rozstrojona Sad .
Jak ktoś może pomóc czekam na PW lub GG albo mail.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl