Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Linia nr 388 Konin-Kazimierz Biskupi
Autor Wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-05-2010, 19:24   Linia nr 388 Konin-Kazimierz Biskupi

Linia, na której regularny ruch pasażerski wstrzymano w 1996 roku. W 1999 roku na trzy dni wznowiono z powodu wizyty JPII w Licheniu. Obecnie czynny jest odcinek od p.odg Konin Kn2 do p.odg Kog/ p.odg Pątnów. dla ruchu towarowego. Linia jest w niezbyt dobrym stanie technicznym, prędkość na większości trasy wynosi 30 km/h z licznymi WOS-ami, mimo odcinków z podkładami strunobetonowymi. Istnieje możliwość przejęcia jej przez Starostwo Powiatowe w Koninie, ale dłuższy czas nic się nie dzieje. W związku z tym pytanie jak długo jeszcze linia wytrzyma i czy proponujecie jakiś rozkład na tą linię (ps. perony nadal istnieją )- przystanki znajdują się na osiedlach Konina. Czekam na propozycje Very Happy
Przejdź na dół

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 21-05-2010, 20:15    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy byłby sens remontu tejże linii. Mogłaby ona słóżyć co prawda do dowozów pracowników do elektrowni i innych okolicznych zakładów, ale wg. mnie nadal część robotników jeździłaby mimo to autobusami pracowniczymi. Pozatym w samym Kazimierzu Biskupim nie znajduje się stacja. Jest ona oddalona o ponad 2 kilometry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-05-2010, 13:33   

Emillex ale istnieje możliwość połączenia jej z linią KWB Konin i jazdy pociągów do Kleczewa Happy Very Happy

[ Dodano: 22-05-2010, 13:34 ]
Poza tym istnieje szereg rozgałęzień kopalnianych, jedno z nich podchodzi pod samo lotnisko w Kazimierzu Biskupim Very Happy
Powrót do góry

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 22-05-2010, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Linia poza przewozami towarowymi , nie ma już szans na powrót pociągów pasażerskich. Kiedyś był pomysł przejęcia linii przez ówczesne władze województwa konińskiego w monecie kiedy PKP PLK wpisało ta linie do likwidacji , ale to tylko ze względu na zakłady a nie ma pasażerów.
Co do linii należących do KWB Konin , tam gdzie kończy się węgiel i likwidowana jest odkrywka, likwidowana jest także linia kolejowa. Wątpię żeby ktoś chciał utrzymywać linie, która kończy się gdzieś w polu lub w lesie jak np w Kazimierzu Biskupim. I zapomnij, żeby kiedykolwiek uruchomiono pociąg pasażerski po torach KWB i PLK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-05-2010, 18:06   

Kolego Andrzeju mylisz się, na odcinku Konin-p.odg. Pątnów przewozy towarowe są realizowane m.in. przez DB Schenker Rail Polska (gruchy do Elektrowni Pątnów), PKP Cargo- węgiel brunatny z kopalni Sieniawa, do tego zdawki do Lafarge Cement czy FUGO Very Happy

[ Dodano: 22-05-2010, 18:07 ]
Poza tym uruchomiono taki pociąg, a raczej pociągi -okazjonalnie-na przyjazd JPII

~~Nie cytujemy przedmówcy...Andrzej...
Powrót do góry

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 22-05-2010, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Wiem, że realizują ale to jest tylko kilka przejazdów w tygodniu , kiedyś było tego dużo więcej. A co dzieję się z linią możesz zaobserwować po odgałęzieniu do Cukrowni Gosławice, kiedyś miasto będzie żałować likwidacji przejazdu przez drogę 25.

A co do pociągów na okazję przyjazdu JPII , takie coś już się nie powtórzy. Bo kto by chciał jechać pociągiem ponad godzinę i później z prowizorycznego przystanku w Julii śmigać 2 km przez las do Lichenia. Autobusem przejedziesz w 25 minut i jesteś praktycznie pod samym sanktuarium.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-05-2010, 19:46   

Nie cytowałem ciebie więc po co to ostrzeżenie Razz

[ Dodano: 22-05-2010, 19:47 ]
Poza tym myślę raczej o okazjonalnych przewozach np. turystycznych, bo o aglomeracyjnych przy takiej szlakowej to bezsens Smile

[ Dodano: 22-05-2010, 20:01 ]
myślę o takim czymś

Konin 13.30-45
Konin Niesłusz 13.46-47
Konin Marantów 13.55-55
Konin Maliniec 13-56-14.15 (zwiedzenie pałacu Kwileckich)
Gosławice 14.17-14.18 (zwiedzanie EL.Gosławice lub kościoła św Andrzeja i Muzeum w Gosławicach)
Próżny zjazd na Pątnów (14.20-26 zmiana czoła)

Gosławice przyj 14.30- zabranie uczestników

14.36 podstawienie pod post.osłonny FUGO- wjazd i zwiedzanie FUGO do 15

15.10-15 Wyjazd z FUGO

15.20 przyjazd do Konina

Skład SP42-260+ 2 Bh

kursuje w C w okresie wakacji szkolnych

V max 40 km/h

V medium 35 km/h
Powrót do góry

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 22-05-2010, 20:04    Odpowiedz z cytatem

Na razie ostrzeżenia nie dostałeś , a fragment cytowany ja usunąłem.

Wracając do linii 388, gdzie tych turystów chcesz wozić ??????? Po sortowniach należących do kopalni ???? bo ja tu innych atrakcji jakoś nie mogę znaleźć. Very Happy

Wybacz , ale tym planem zwiedzania okolicy mnie rozbawiłeś. Taniej wyjdzie cię wycieczka rowerkiem albo nawet i pieszo niż wynajmowanie na 11 km pociągu. Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-05-2010, 22:11   

Andrzeju drogi. Mówimy o atrakcjach w okolicy typu: Muzeum w Gosławicach, Kościół św. Andrzeja (notabene pod wezwaniem patrona imiennika Smile , Pałac Kwileckich, czy też nasze Jeziora. Poza tym K25 jest w coraz gorszym stanie technicznym (dziury, V max 70 km/h), a ruch samochodowy wciąż wzrasta Neutral
Chodzi mi o turystów, a nie mieszkańców. Ten skład może być skomunikowany z tab 300 na Warszawę i Poznań.
Powrót do góry

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 22-05-2010, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Bez obrazy, ale prócz rynku, ratusza i kościoła św. Andrzeja nie ma w Koninie żadnych zabytków, któreby masowo przyciągały turystów. Więc skąd ich wziąść? Cóż, gdy będzie wiadomo kiedy ma sie zacząć rozbiórka to może jednak warto zorganizować przejazd pożagnalny, ale na regularny ruch bym nie liczył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-05-2010, 16:00   

A fara, kościół Franciszkanów i słup milowy to pryszcz? Shocked Istnieje jeszcze muzeum kopalniane w Kleczewie Razz

[ Dodano: 23-05-2010, 16:01 ]
A co do rozbiórki ztcw nie planują jeszcze ale można by zorganizować- SM42 lub ST43 mamy, Bh i Azdu mamy (może w wakacje się uda jeśli będziecie chcieli) Very Happy
Powrót do góry

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 23-05-2010, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem, ale jakoś Konin nie jest głównym celem i przystankiem wycieczek.
A tak wogóle, to poco Starostwo miałoby przejmować tą linię? Zdaje mi się żeby tylko ją rozebrać. Podobnie było na linii Twarda Góra-Nowe w Kujawsko-Pomorskiem-miasto czy gmina przejeła linię, SKPL miało ją eksploatować, ale na początku ubiegłego roku tory zostały tam zdemontowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 23-05-2010, 22:12    Odpowiedz z cytatem

Emillex, widocznie nie wiesz do czego służą linie przemysłowe i jaki był cel budowy tej linii. Może poczytaj trochę na ten temat a później podyskutujemy.

Virakocha, może daj sobie spokój z tymi atrakcjami turystycznymi, choć ich tutaj nie brakuje. Ale jak będziesz planował kiedyś jakąkolwiek wycieczkę, szybciej dogadasz się z MZK, dużo taniej cię to wyjdzie no i więcej zobaczysz z okien autobusu. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 23-05-2010, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Widocznie wiem do czego słóżą linie przemysłowe i wiem poco 388 budowano. Ale w takim razie czemu wysi nad nią widmo rozbiórki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andrzej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 23-05-2010, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Wisiało widmo rozbiórki , od jakiegoś czasu przewozy na tej linii wzrastają a spekulacje nad przyszłością tej linii ucichły. Do tego doszły nowo utworzone tereny pod inwestycje wzdłuż tej linii i nikt nie myśli o jej likwidacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl