Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
RJ 2010/2011 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 31-12-2010, 14:46   Koleje Dolnośląskie dojadą do Szklarskiej Poręby Odpowiedz z cytatem

Od 3 stycznia KD będą obsługiwały kursy Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna w dni wolne od nauki szkolnej. Ruch pociągów będzie prowadzony według aktualnego rozkładu jazdy.

Prawdopodobnie będzie to kurs:
Jelenia Góra 13:28 - Szklarska Poręba Górna 14:31
Szklarska Poręba Górna 14:42 - Jelenia Góra 15:46

źródło
http://www.koleje.dolnyslask.pl/

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455


Ostatnio zmieniony przez Jerry dnia 31-12-2010, 14:59, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

EN Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 31-12-2010, 14:57    Odpowiedz z cytatem

Już się boję...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 31-12-2010, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie nie ma się czego bać. Ja tak samo nie ubolewam że KD będzie na lwóweckiej. Pytam tylko czy takiego "pospolitego ruszenia" i takiej decyzji nie można było podjąć przy zmianie rozkładu. Żeby była ciągłość na lwóweckiej. Prawdę mówiąc w UMWD to chyba myślą że są w przedszkolu i bawią się kolejką PIKO. Bo jeżeli zmienia się przewoźnika i za dwa tygodnie znów się go zmienia to świadczy o tym że zasiadają tam ludzie nie poważni. I robią sobie żarty z PR, KD i w sumie głównie pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 01-01-2011, 12:04    Odpowiedz z cytatem

Rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich dla Jelenia Góra - Szklarska Poręba

http://kolejedolnoslaskie.eu/rozklad.php?trasa=jeleniagoraszklarska

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

tomaszw22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Czyli od polowy stycznia, a przy najmniej mrozie powyzej -10 , w weekndy KKZ..... bo nie sądze ze dlugo KD wytrzymają bez awarii taboru.... współczuje Szklarskiej i Jeleniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alvar696 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 01-01-2011, 20:24    Odpowiedz z cytatem

Przez ostatnie kilka tygodni codziennie otrzymywałem informacje o odwołanych pociągach KD. Pomyślałem, że pewnie tabor mają zbyt mały a tras i kursów zbyt wiele. A tutaj nagle okazuje się, że kolejna trasę KD będzie obsługiwało... Dziwne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 02-01-2011, 07:49    Odpowiedz z cytatem

tak tyle że wraz z przejęciem Lwówka i Szklarskiej dostaną szynobusy PR, które były wykorzystywane na lwóweckiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 08-01-2011, 03:35    Odpowiedz z cytatem

Jelenia Góra

P060111_15.50_[01].jpg
Plik ściągnięto 294 raz(y) 53.38 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 08-01-2011, 07:45    Odpowiedz z cytatem

RJ nie poprawiony "żal" Panie Naczelniku "żal" Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-01-2011, 09:23   

Na legnickich rozkładach (i na planszowym, i plakatowych) też ani słowa o kursach Kolei Dolnośląskich do Jeleniej Góry. Jedyna informacja o istnieniu tych połączeń to tabelka na witrynie Biura Obsługi Klienta KD.
Powrót do góry

janox79 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 17 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 08-01-2011, 20:45    Odpowiedz z cytatem

W hafasie już wprowadzili nowy rozkład KD do Jeleniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bartek65 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2011

PostWysłany: 08-01-2011, 22:45    Odpowiedz z cytatem

Nawiąże jeszcze do poprzednich wypowiedzi o pociągach dalekobieżnych przez Legnicę, otóż
pośpiechy-(TLK) pojawią się na 100% po zakończeniu modernizacji odcinka Wrocław-Legnica i przystosowania jej do prędkości 160 km/h, skąd mam takie informacje nie mogę powiedzieć ale zapewniam, że one będą; mogę tylko powiedzieć, że uruchomi je PKP intercity wraz z DB.

Nie wiem skąd niektóre osoby mają takie rewelacyjne informacje o marnej frekwencji w pociągach, które jeździły ze Zgorzelca/Jeleniej Góry do Warszawy i Przemyśla.
Zdarzało się i tak, że w Legnicy wsiadało ok. 150 osób do pociągu gdzie było już trochę ludzi(zwłaszcza w weekendy).
Jeżeli obecnie 3 pary pociągów pośpiesznych Drezno-Zgorzelec-Bolesławiec-Legnica-Wrocław DB/PR jeżdżą zawsze ze 100% frekwencją a nieraz to wiadomo jak wygląda podróż( http://infokolej.pl/files/thumbs/t_wroclaw-drezno_539.jpg http://infokolej.pl/album_pic.php?pic_id=2377 a to w Legnicy: http://infokolej.pl/files/thumbs/t_obraz_090_195.jpg) to proszę tych "znawców" o niewypowiadanie się na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia.
Ostatnio(2.01.2011) ten właśnie pociąg o 15:55 przyjechał do Legnicy tak załadowany, że wsiadło do niego tylko kilka osób w zamian tych wysiadających.
Więc podsumowując, pośpiechy na linii ze Zgorzelca do Wrocławia i w dalszą część kraju są potrzebne i w najbliższej przyszłości się pojawią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 09-01-2011, 09:44    Odpowiedz z cytatem

bartek65, wiesz od ilu lat słyszę te bajeczki? Linia Legnica - Zgorzelec została zmodernizowana już kilka lat temu. Odcinek Legnica - Wrocław kończą. Tymczasem pociągów zamiast przybywać to ubywa! Przypomnę tylko, że w poprzednim rozkładzie jazdy beton PKP IC zlikwidował wszystkie pociągi dalekobieżne na linii zgorzeleckiej. Jeśli kiedyś pojawią się tu jakieś nowe pociągi międzynarodowe to będzie to wyłączną zasługą kolei niemieckich, tak jak RE Wrocław - Drezno jeżdżą tylko dzięki DB Regio. Bo Niemcy w przeciwieństwie do betonu PKP znają potencjał tej linii. Skoro PKP IC już raz nas kompletnie olało to niech tu więcej nie wraca! Nikt za nimi tęskni. Im mniej pekapu w naszym regionie tym lepiej dla pasażerów. Nie chcemy pociągów PKP IC, które to pojawiają się to znikają z kolejnymi korektami rozkładu jazdy. Chcemy normalnej kolei, a nie kolejowej szopki uprawianej przez nieudaczników z Grójeckiej, z betonem w czaszce zamiast mózgu.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

tomornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 09-01-2011, 15:46    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
bartek65, Skoro PKP IC już raz nas kompletnie olało to niech tu więcej nie wraca! Nikt za nimi tęskni. Im mniej pekapu w naszym regionie tym lepiej dla pasażerów. Nie chcemy pociągów PKP IC, które to pojawiają się to znikają z kolejnymi korektami rozkładu jazdy. Chcemy normalnej kolei, a nie kolejowej szopki uprawianej przez nieudaczników z Grójeckiej, z betonem w czaszce zamiast mózgu.


Noema pisząc "nie chcemy" miałaś chyba na myśli siebie, bo na pewno nie wszystkich. Ja bym chciał, aby IC wróciło, oczywiście jako uzupełnienie kolei regionalnej. Dużo bardziej wolałbym pociąg TLK do Przemyśla niż obecne IR Bolesławiec-Przemyśl. Tym obecnym pociągiem mogę sobie pojechać co najwyżej do Wrocławia, ale broń boże do Przemyśla (a zdarza mi się tam jeździć). Podobnie niedoszłe IR Bolesławiec-Warszawa. Nigdy w życiu, nawet gdyby mi dopłacali, nie pojechałbym kiblem 8h do Warszawy, wolałbym się przesiać w coś innego we Wrocławiu. Ja "tęsknię" za IC i składami wagonowymi, więc znów poproszę, mów za siebie.
Ja też chcę normalnej kolei, ale w takim razie powiedz mi kto ma jeździć? PR i KD są moim zdaniem jeszcze gorsze jak IC i to dużo gorsze. Wyrzućmy więc z naszej linii wszystkich niech jeździ tylko cargo.
Serdecznie pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-01-2011, 16:14   

tomornik napisał/a:
Ja "tęsknię" za IC i składami wagonowymi

Typowy objaw mikolstwa.

Ktoś kiedyś podrzucił na forum papiery pokonferencyjne, z których wynikało, że umowa na pociągi Drezno - Wrocław kończy się w 2011 r. Tymczasem PKP Intercity nie tak dawno temu kombinowało z prowadzeniem ruchu do Kołobrzegu do spółki z DB Regio właśnie SZT Desiro. Czy pogróżki o powrocie IC na E-30 to pierwsze jawne zakusy na wyrwanie obsługi tych połączeń od Przewozów Regionalnych?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl