Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
Powódź małopolska
Autor Wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 16-01-2011, 20:52    Odpowiedz z cytatem

I sam dałeś przykład na to że będzie konieczność zjazdów tych składów do Powroźnika, bo tej sytuacji nie byłoby miejsca na manewry lokomotyw, a poza tym EIC Tatry nocują w Krynicy więc nie chce mi się wierzyć żeby ponad dobę skład trzymali w stacji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 21:12   

Adams, Na Upartego 4 wagonowe Tatry i 33507 wejdą na 3 ślepy tor. Tylko trzeba kombinować albo zjazd Powrożnika lub Muszyny. Jak z Cargo działa IC to może zjadą aż do Muszyny? Kto wie. Obiektywnie to trzymanie ponad dobę w Krynicy może być tańsze niż jazda w kółko.

[ Dodano: 16-01-2011, 21:20 ]
Teraz liczyłem da się wszystko zrobić bez zjazdu do Powrożnika ani Muszyny. W sobotę Tatry mijają się z 1 Gdynią w Powrożniku. A w niedziele trzeba tylko trochę pomanerwować 33507 i maszyną od Tatr i też nie ma problemu.
Powrót do góry

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 16-01-2011, 22:44    Odpowiedz z cytatem

Definicja z Panoramy Firm...No Comments
Opis Firmy
"PKP Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. - Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych zajmuje się transportem kolejowym. Oferuje przewozy kolejami szynowymi i linowymi.

[ Dodano: 16-01-2011, 23:04 ]
Oto jaki tekst wyslalem przed chwilá do Radia Zet do Janusza Weissa

Witam serdecznie
Definicja z Panoramy Firm:
"PKP Przewozy Regionalne" Sp. z o.o. - Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych zajmuje się transportem kolejowym. Oferuje przewozy kolejami szynowymi i linowymi.
Dlaczego pomimo najwiekszych w ostatnich kilkunastu latach nakladów na kolej,PR PKP wozi ludzi nie pociágami tylko busami jak bydlo...chcialem jechac na narty ale do busa nie wejdá...W soboté Cezary Grabarczyk otwarl nowy most na "Kryniczance" za 15 mln pln, z naszych podatków i tylko towarowe jezdzá,i intercity ale juz zwykle osobowe dla ludzi z regionu nie...ludzie w nowym sáczu pakowani sá do autobusów lub busów,gdzie i tak jak ktos chce jechac transportem kolowym to nie wybiera pociágu tylko w/w.Poza tym jak wejsc do busa z nartami czy rowerem???
Podobnie jest na lini Sucha Beskidzka-Zywiec.
Gdzie idá pieniádze które otrzymuje malopolski zaklad przewozów regionalnych na unowoczesnianie i podnoszenie poziomu uslug dla pasaerów???-bo chyba nie rozumie tego jako wpychanie ludzi do busa....
Pozdrawiam Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 23:09   

Daj znać czy pan Weiss chwyci temat i czy bedzie audycja, pozdrawiam Smile
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 16-01-2011, 23:17    Odpowiedz z cytatem

Jedyne co trzeba przyznać, to jest to, że KKA naprawdę trzyma wysoki poziom i jeżdżą tam (od początku roku) porządne autokary, do szczęścia brakuje tylko, żeby to po szynach jeździło Wink

Do autobusu spokojnie możną zabrać narty - wystarczy popatrzeć na masę narciarzy jadących w soboty i niedziele autobusem do Krynicy z Nowego Sącza (i tak by nie wybrali pociągu bo jadą pod stok).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-01-2011, 23:20    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin, rozumiem, że wolisz całkowitą likwidację REGIO między Nowym Sączem a Krynicą?
Mógłbyś przedstawić argumenty za powrotem pociągów i argumenty za likwidacją (jako znający realia okolicy).

Chodzi mi głównie o to czy turyści i mieszkańcy korzystają z tego odcinka, skoro autobusem z Grybowa czy Nowego Sącza do Krynicy jest o wiele bliżej, do Piwnicznej z Nowego Sącza sporo BUSów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 16-01-2011, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Argument za powrotem pociągów? Niesamowite korki w Nowym Sączu na ulicy Węgierskiej - w szczytowych momentach (brakło soli) do Piwnicznej - Kosarzysk autobus jechał 3 godziny!
Problemem jest ilość kursów (i zbyt wysoka cena PKP PR) bo u konkurencji tak:
Stary Sącz - PKS Nowy Sącz 93 kursy, MPK Nowy Sącz 26 kursów, busów dużo.
Rytro - PKS Nowy Sącz 47 kursów, bus Kaczmarczyk 29 kursów
Piwniczna - PKS Nowy Sącz 34 kursy, bus Kaczmarczyk 33 kursy.
(podana liczba kursów to kursy z Nowego Sącza do danej miejscowości, kursów powrotnych jest tyle samo)

Gdyby taki jelonek co 30 minut, a od 13 do 15 jeździł co 20 minut do 19 co 30 minut, a potem jeszcze kilka kursów wieczornych, to pewnie jeździłby pełny.

Argument za likwidacją jest taki, że obecnej formie to nie ma sensu bo nikt tym nie jeździ, a każdy przejechany kilometr to dla PR 2,3 zł straty na rzecz "Magdy".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-01-2011, 06:56   

Loker Kns napisał "za zostaniem" mniej więcej to co myślę z pewnymi uwagami za Piwniczną też jeżdzą ludzie. Co do Jelonka do Piwnicznej na dzień dobry wystarczy co godzinę codziennie i druga sprawa szlak jest dość prosty tam nie ma problemów z sprężarką więc punkt serwisowy w Sączu i się da. A co do stanu dzisiejszego mamy ewidentne wygaszanie resztek popytu - kto zaprzeczy? Medialne Boom most jest, towary jeżdzą, IC jeżdzi a PR ma swoje autobusy. Wiadomo dodać trzeba jeszcze komunikację z Tarnowem. A narciarze w dolinie Popradu korzystali z pociągów i dużo ich było. A i co do jazdy Nowy Sącz-Krynica-Nowy Sącz tu jesteś w błędzie Kns nie było to normą ale kawałek tortu narciarskiego jeżdził pociągami. Tamtej zimy to widziałem na dworcu w Krynicy. Nie było to wiele ale coś było.

Argumenty za całkowitą likwidacją główny - obecna forma i składanie się na budowę nowych dróg a nie torów. Mniejsze zło to całkowita likwidacja niż autobusy. Ale oczywiście także OBCIĘCIE DOTACJI! A co do ludzi za Piwniczną co mają dużo gorszą komunikację hmmm. Natura nie lubi próżni jak mają być dymani w KKS to ktoś się znajdzie i ich przewiezie prawdziwym przewożnikiem drogowym.

[ Dodano: 17-01-2011, 10:01 ]
Mam informację że PR wracają do Krynicy od 23 stycznia. Oby się potwierdziła.
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 17-01-2011, 16:31    Odpowiedz z cytatem

kryniczanin napisał/a:
A co do ludzi za Piwniczną co mają dużo gorszą komunikację hmmm. Natura nie lubi próżni jak mają być dymani w KKS to ktoś się znajdzie i ich przewiezie prawdziwym przewożnikiem drogowym.
Przecież Wierchomla ma 12 kursów do Nowego Sącza, dalej jest Zubrzyk (kilka do Nowego Sącz i Krynicy, ale tam tylko kilka domów jest), a potem to już Żegiestów i Milik (do szkoły i tak gmina daje miesięczne na PKS), gdzie ludzie jeżdżą do Krynicy - PKSem, bo nikt normalny nie będzie chodził 4 km na pociąg, dlatego też pociągi jeżdżą za Piwniczną puste (chcoiaż dzisiaj widziałem rekordową frekwencję KKA - w Krynicy wysiadło 6 osób!).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 17-01-2011, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Oby tylko cały ruch na Krynicę nie poszedł w piach. Choć dzialania na krynicy pokazują jak zły jest obecny dyrektor i ile zła narobił i gnoju

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 17-01-2011, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Kolej mogła by konkurować na trasie z Krakowa do stacji Poprad Tatry z innym transportem?

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 17-01-2011, 18:49    Odpowiedz z cytatem

Z Polski do Popradu jest tylko 10 kursów dziennie z Zakopanego firmy Strama. Był kiedyś jeszcze kurs Nowy Sącz - Liptovski Mikulas, przez Poprad ale mało ludzi jeździło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 17-01-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Strama z Zakopanego do Popradu ma 7 kursów w sezonie oraz 3 poza sezonem, ale popyt na nie jest. Niekiedy się zdarza że wieczorny kurs z Popradu jest tak nabity że w Zdiarze nie zabiera ludzi z przystanku.

Dlatego w dalszym ciągu będę się upierał przy swoim że pociąg Nowy Sącz-Poprad w ilości 2 par dziennie pusty by nie jeździł (przynajmniej w weekendy), tym bardziej że niemal wszystkie kursy od strony Plavcia są w Studennym Potoku skomunikowane z Tatrzańską Łomnicą, a w Popradzie z elektryczką do Starego Smokowca i Szczyrbskiego Jeziora.
Ale z drugiej strony Skalnica od lat też frekfencję miała niezłą a poszła do piachu. Hmm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 17-01-2011, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Zawsze uważałem, że pociągi rel. Krynica-Plavec są durnym pomysłem, i co więcej sam jechałem z rodziną i widziałem. Lecz właśnie połączenie np. do Starej Lubovni (ładny zamek+knajpka przy dworcu z tanim, dobrym piwkiem Język ) byłoby dobrym rozwiązanim i jeśli nie z Krynicy (sorry @Kryniczanin) ale z Sącza ale zawsze coś, no ale cóż MI nie pozwoli zgodnie z zasadą spójności terytorialnej kraju... Cool

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 17-01-2011, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Damian. Trasa do Popradu to nie tylko Tatry, ale także właśnie Stara Lubovna czy Kezmarok gdzie także turyści jeżdżą.
Co do Krynicy to z tamtąd do Muszyny jest niedaleko i zawsze tym autobusem można podjechać i chyba nawet @Kryniczanin by to wybaczył. Smile
Co wpuszczenia tego typu pociągów przez MI to zaczynam wątpić czy to nie jest czasem wina Marszałka woj. małopolskiego, skoro na Dolnym Śląsku powstało tyle bardzo fajnych połączeń z Czechami. Po prostu trzeba chcieć, ale Urząd Marszałkowski Małopolski ma to gdzieś Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 39 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl