Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następny
Powódź małopolska
Autor Wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 15-01-2011, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Chore. Ale niestety Kryniczanin to przewidział. A najgorsze, że są ferie a tu robią cyrki. Byle tak dalej...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 15-01-2011, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Wiéc ofen poniedzialek telefon do pr i zapytac jaki jest powód ze pomimo wydania 15 mln na most z naszych podatków nie jezdzá pociági???
P.S.Kryniczanin na filmie jest mistrzem 2 planu ale mam nadzieje ze juz niedlugo bédzie na pierwszym planie czego Mu zycze:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 19:30   

Bardi78, Hi hi dzięki:) A wersji ja już znam 3 czemu nie jeżdzą
- umowa z KKA
- koszt dostępu Nowy Sącz - Muszyna
- brak opłacalności

DSC00271 (600 x 450).jpg
Fotka mało wyrażna rozkładu KKS do Krynicy widać termin do 31.01.2011
Plik ściągnięto 18 raz(y) 52.73 KB

Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 19:48   

Te powody znamy, problem polega na tym, że MZPR nie powie głośno, czemu pociagi nie pojadą, tylko milczy, kompromitując się.
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 15-01-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Kasa IC wróciła w Krynicy?
Bo Rytro pewnie nie wróci.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 20:09   

MK_Rabka, Zapomnij.

[ Dodano: 15-01-2011, 20:13 ]
Pułtuś, Ja już mam tego dość. Skończmy z fikcją autobusową gdzie przewożnik kolejowy daje na budowę dróg a nie na tory. Skończmy fikcję. Albo pociągi i dotacja albo nic - w tej chwili jak KKS będzie na wieki wieków wolę likwidację kursowania PR. Mniejsze zło.

[ Dodano: 15-01-2011, 20:19 ]
Żeby choć KKA była 2x Muszyna - Nowy Sącz i Krynica - Grybów z przesiadką na pociąg w Grybowie. Wtedy czasowo nie jest żle. Ale no k**** bez jaj linia działa od godziny 19 a tu autobusy i przez Piwniczną.
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 20:30   

Masz rację- komunikacje autobusową obsługuje PKS i busy. Po co do tego pięc kolejowych autobusów ? Czym to jest ? Niczym. Przeciez jest kilkadziesiat polaczen autobusowych, to po co jeszcze pięc autobusów KKA ? Albo uruchamiamy połączenia kolejowe, które są alternatywą dla autobusów, albo zwijamy interes.

Co do opcji kombinowanej pociag Krakow-Grybow plus autobus Grybow-Krynica, jestem zdecydowanym zwolennikiem tego pomysłu. To by była znacząca konkurencja i można by ugryźć kawałek tortu z relacji Krynica-Kraków. Niestety, opcja ta wyprzedza swoją epokę. To jest po prostu zbyt innowacyjne rozwiązanie dla wiadomych ludzi. Dajcie mi prezesure w MZPR....
Powrót do góry

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 16-01-2011, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Desiro napisał/a:

kryniczanin, czy ty nie przesadzasz??? pociągi muszą wrócić do Krynicy ! jesli stałoby się inaczej trzeba pisać listy do Ministerstwa Inf, gazet,telewizji i wszystkich możliwych świętych! Betonowi małopolskiemu udało się uwalić Oświecim-Katowice, Stróże-Jasło i Sucha-Żywiec ale z kryniczanką im tak łatwo nie pójdzie!!!!!


Czekamy na kopie Twoich listów do Ministerstwa Infrastruktury, gazet, telewizji i wszystkich możliwych świętych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 17:11   

Relacja z Krynicy

http://ic.rail.pl/viewtopic.php?f=29&t=8324&p=132590#p132590
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 16-01-2011, 18:39    Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak, że takie kombinowanie może skutecznie odbić turystów z rowerami i większym bagażem. I tak zostało ledwo kilka pociągów bezpośrednich.
A ta cała ZKA to zwykła kompromitacja. Podobnie jak pieprzenie z Plavcem czy ZKA do Zywca.
A co do Rytra ono ma dalej kasę całodobową prowadzoną przez PLKę

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 19:28   

I jeszcze jedno żeby nikt nie myślał że mnie nie stać! A stać! PKP Intercity Dziękuje wam że firma dotrzymała słowa i przywróciła kursowanie pociągów do Krynicy. Dzisiaj pokazaliści PR że jednak można. Czas iść za ciosem i przywrócić choć sezonowo kasę. Z Krynicy odjeżdza raz w tygodniu EIC a w sezonie jak dzisiaj 4 wagony śpiochy. Na które na pewno będzie popyt. Czemu nie zarobić i denerwować ludzi wycieczkami przymusowymi do Nowego Sącza. Bilet na Regio to nie bilet na śpiocha.
Powrót do góry

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 16-01-2011, 19:41    Odpowiedz z cytatem

@kryniczanin.
Po raz pierwszy się zgadzam z pochwałą dla IC. Zawsze byłem "fanem" PR, ale po tym zrobili na Kryniczance bardzo się na nich zawiodłem.
Nie chcę być złym prorokiem, ale jak tak dalej pójdzie to i Zakopianka podzieli los Kryniczanki. Skrócą wszystkie kursy do Suchej, a dalej KKA i tylko pociągi PICu będą docierać do stolicy Tatr . Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 20:17   

Adams, Ale na jakich wariackich papierach to jazda. Manerwy w Krynicy brak zjazdu do Powrożnika, przesuwanie składu z toru 2 na 3, nawadnianie i sprzątanie w Krynicy, zmiana maszyn w Krynicy, rewidenci z Cargo - Powrożnik był PR ale się wynieśli. Oto jest obraz upadku kolei w Polsce. Dla Krynicy wybudowano w 1987 stację postojową w Powrożniku...Do dzisiaj jest w bardzo dobrym stanie a teraz tam nie ma nic.
Powrót do góry

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 16-01-2011, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Poczekajmy jakiś czas. To dopiero 1 dzień kursowania pociągów do Krynicy. Może z czasem się to jakoś unormuje. Najważniejsze jest to że pociągi IC od razu do Krynicy wjechały w przeciwieństwie do PR.
Jeśli faktycznie PRy by się wycofały z Krynicy, to tam przydałby się przynajmniej jeden całoroczny TLK.

Ja prywatnie jednak uważam że najlepszym ratunkiem dla tej lini byłyby Regio na Słowację (w relacjach jakich pisałem kilka postów wcześniej), ale zdaję sobie sprawę że w chwili obecnej mogę sobie to wsadzić między marzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-01-2011, 20:45   

Adams, Ja dalej nie zmieniłem swoich poglądów co do spółek ale obiektywnie to IC pokazało wysoką klasę może poza jednym ale dzisiaj Tatry jechały od Sącza z KKA ale można było przecież w dzień skład podesłać do Krynicy ale co tam nie było to straszne. A tak w ogóle to ciekawie będzie w następny weekend jak nic się nie zmieni Krynica 3 tory i 3 pociągi! W tym 1 ślepy tor! Ale co tam za taką radość mogę o tym zapomnieć. A o Słowacji można zapomnieć też.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 39 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl