Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografowanie na Białorusi i w Rosji
Autor Wiadomość

MeWaPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-05-2010, 20:07   Fotografowanie na Białorusi i w Rosji Odpowiedz z cytatem

Witajcie!

Wybieram się do Rosji pociagiem przez Białoruś.
Czy ktos może wie, czy są jakieś zakazy fotografowania, wychylania się, otwierania okien itp na Białorusi i w Rosji? Czy można fotografować autobusy tramwaje, metro w St. Petersburgu?

PS: Nie wiedziałem, gdzie to umieścić wiec tu napisałem.

_________________
Pozdrawiam,
MeWaPKP
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-05-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

No przejść granicznych, budynków rządowych, siedziby czy dowództwa wojska to lepiej nie fotografować, tam są inne standardy niż w normalnych krajach.

Myślę, że o zdjęcia w miejscach publicznych, na placach, w parkach, czy nawet na Placu Czerwonym nikt nie będzie się czepiał, ale istnieje możliwość, że podjedzie do Ciebie patrol, aby Ciebie wylegitymować i zapytać o cel wizyty.

Na koniec śmieszna historyjka, kolega toromistrz mi opowiadał, jak będąc w obchodzie (pod samą granicą z Białorusią) musiał podejść do mostu i zrobić kilka zdjęć, bo rudera nadawała się tylko na remontu. A białoruski pogranicznika, jak zobaczył go w odblaskowej kamizelce i z aparatem, zdjął kałach i krzyczał "bede strilał!!"

Ale nie martw się, na pewno Ciebie to nie spotka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-05-2010, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Ani na Białorusi ani w Rosji nie wolno fotografować obiektów kolejowych, jednakże jak dobrze zagadasz z milicjantami lub ichszejszym SOKiem to może w tym czasie "pójdą patrolować inny teren".

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MeWaPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-05-2010, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Czyli kolei nie można fotografować, a szkoda. Dobra, a jak z komunikacją miejską w St.Petersburgu?

//nie cytuj przedmówcy. ~Iktorn

_________________
Pozdrawiam,
MeWaPKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-05-2010, 13:06    Odpowiedz z cytatem

na Białorusi pod żadnym pozorem nie można fotografować pociągów i innych kolejowych budynków, znajomego za takie coś posadzili na 48godzin. A jak jest w Rosji nie wiem.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 16-05-2010, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Na pewno za to? Bo chyba nie ma większych problemów, jeśli nie robisz zdjęć mostów, węzlów, etc... Ale ręki sobie nie dam uciąć.

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MeWaPKP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lis 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-05-2010, 15:27    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
na Białorusi pod żadnym pozorem nie można fotografować pociągów i innych kolejowych budynków, znajomego za takie coś posadzili na 48godzin. A jak jest w Rosji nie wiem.


Ciekawe mają prawa... Zastanawiam się, dlaczego?

_________________
Pozdrawiam,
MeWaPKP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-05-2010, 15:35    Odpowiedz z cytatem

on mi mówił że za fotografowanie dworca oraz składu który jechał do Mińska, to wydarzyło się gdzieś pod Grodnem,

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-05-2010, 17:25    Odpowiedz z cytatem

W Polsce za komuny też był zakaz fotografowania dworców, wisiały nawet przekreślone aparaty na dworcach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 16-05-2010, 17:35    Odpowiedz z cytatem

i niektórzy w tej komunie jeszcze trwają, nie raz słyszy się od kolejarzy starszej daty że jest zakaz fotografowania.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 16-05-2010, 21:50    Odpowiedz z cytatem

A za to w Polsce nie można powiedzieć jaka pogoda był w Gdańsku 4 dni temu bo to jest naruszenie poufności dzienniczka meteorologicznego. Ale tą z przez 3 dni i tą z wczoraj już można, również można podać jaka była średnia pogoda z 4 oraz z 3 dnia temu.

Co kraj to obyczaj

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-05-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat, i bardzo mnie dotyczy, bo widzicie ja za rok planuję z kolegą jechać na taką wycieczkę, polegającą na tym, że najpierw jedzie się Transibem z Moskwy nad jezioro Bajkał, tam pare dni, potem do Mongolii, a potem do Władywłostoku, po czym z powrotem samolotem. Ogólnie zajmuję się grafikią komputerową a hobbystycznie robię modele lokomotyw do Microsoft Train Simulator. I żeby dobry model zrobić, potrzeba zrobić serię zdjęć i nie cały lok na raz tylko w kawałkach na zoomie żeby było dużo detali. U nas zwyczajnie idę na dworzec i sobie focę z peronu i mam już ponad 6 GB takich zdjęć na tekstury wszelkiego taboru i jeszcze nikt mi nie zwrócił nawet uwagi. Poniżej przykład jak wygląda taka seria na przykładzie CD163 "Kasia" kusującej w Tlk Kraków - Wrocław:

http://img706.imageshack.us/img706/9499/kp010421.th.jpg http://img696.imageshack.us/img696/5545/kp010422.th.jpg http://img62.imageshack.us/img62/4447/kp010423.th.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/9774/kp010424.th.jpg http://img94.imageshack.us/img94/1007/kp010425.th.jpg

Teraz pytania:

1. Czy jeśli zacznę się w Rosji (zaznaczam w Rosji, Białoruś rozumiem, że to dziki kraj mogę nie focić), więc czy jeśli w Rosji zacznę się kręcić na dworcach koło lokomotyw i wagonów i focić serie po kilka - kilkanaście zdjęć każdej lokomotywy / wagonu, to mnie zamkną do paki czy dadzą mandat, czy nic nie zrobią ???

2. Jeśli opcja kręcenia się po dworcach i focenia serii na tekstury odpada, to czy przynajmniej można jadąc transibem bezpiecznie z okna w pociągu jakieś widokówki z Rosyjskimi lokomotywami pofocić ???

Bardzo mi zależy na odpowiedzi jakiejś osoby która wie jak z tym jest w Rosji, bo właśnie za rok prawdopodobnie pierwszy i pewnie ostatni raz w życiu przejadę Transiba !!

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl