Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Demolka i dewastacja taboru PKP IC
Autor Wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 14-01-2011, 00:27    Odpowiedz z cytatem

No właśnie, zróbcie jakieś zdjęcia i nakręćcie filmy, po czym roześlijcie je do mediów. Pisanie o tym tutaj w niczym nie pomoże, trzeba zrobić medialny szum, żeby coś się ruszyło. Im więcej miejsc (gdzie wagony bezczynnie stoją) ludzie będą znać, tym lepiej, a właściwie gorzej dla pICu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-06-2011, 01:09    Odpowiedz z cytatem

Odszukałem wątek no bo jak nie tu to gdzie ? Wczoraj jechałem prze lokomotywownię w Płaszowie i mi ręce opadły.Tną,tłuką całe wagony na strzępy jedna maszyna na podwoziu koparki kołowej,zostają tylko osie.Naprawdę żal patrzyć nawet jeśli nie ma innego wyjścia bo ono kiedyś było....najpierw k...rwy doprowadziły tabor do upadku a teraz po cichu go tną.Po cichu bo za murem Telefoniki i za dużym budynkiem poczty w Płaszowie ...Kilka dni temu jeszcze nic tam się nie działo...Jak ktoś jest ciekawy to na priva najlepiej telefon ! Albo niech pisze pokieruję jak dojechać/dojść (od stacji Kraków Płaszów).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-06-2011, 01:57    Odpowiedz z cytatem

Świerza relacja RMF FM z krakowskich bocznic:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kilkaset-wagonow-stoi-na-bocznicach-zamiast-jezdzic-po,nId,346188

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-06-2011, 02:21    Odpowiedz z cytatem

Pirat szacunek.Ja najechałem WCZORAJ 7.10 przypadkiem jak niszczyli wagon więc napisałem co mogłem skrótowo.Media nic dla mnie nie znaczą chyba żeby tam był jakiś kolejowo rozwinięty człowiek.Nie pisałem do takich co żyją przy ...24...pl...Ja mam co widzę a dla tamtych których cytujesz najlepiej żeby dziesiątki ludzi ginęły to nawet do majtek za przeproszeniem wejdą żeby podkręcić cierpienie.Dodam że tu tylko zabili wagon.A może więcej wagonów które mogłyby jeszcze wiele razy Szczecin czy Kołobrzeg zaliczyć...Najpierw czekali cierpliwie żeby rozkradli wagony a potem pewnie podpisali umowy z kolesiami na niszczenie tych wagonów...Typowy plan tej ekipy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-06-2011, 08:20   

@Orion, radzę ochłonąć, bo wcale nie jest tak jak mówisz. Zaniedbania obecnego taboru PKP IC sięgają 2008 roku, kiedy wagony te (obsługujące pociągi pośpieszne) należały jeszcze do ówczesnego PKP PR. Pisałem o tym tutaj: CLICK.

Innymi słowy, to tak, jakby ktoś miał dom na wsi, ale wiedząc, że i tak się niedługo z niego wyprowadzi, nie remontował go od wielu lat i nie sprzątał w nim. W końcu wyprowadza się, a Tobie daje kluczyki do tego domu i masz z nim teraz coś zrobić, tylko nie wiesz co, bo nie masz pieniędzy (zarabiasz 1500 zł. na rękę). Wyremontujesz część parterową, żeby móc godnie przyjąć gości, ale "górę" zamkniesz, bo nie będziesz miał z czego jej wyremontować. To samo jest w PKP IC. Jak już wspomniałem w tej dyskusji, do której podałem linka: bez większego zastrzyku gotówki dla PKP IC celem wyremontowania wszystkich stojących obecnie na bocznicach wagonów, spółka jeszcze długo będzie tkwiła w letargu i ledwo zestawiała pociągi w 5/6-wagonowe składy.
Powrót do góry

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 22-06-2011, 08:31    Odpowiedz z cytatem

widzę na zdjęciach że są to wagony z Katowic i Bielska Białej, dlaczego one stoją w Krakowie ? wydaje mi się że w Katowicach czy Bielsku byłyby mniej narażone na wandalizm. Wątpie żeby doczekały jeszcze rewizji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 22-06-2011, 11:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
? Wczoraj jechałem prze lokomotywownię w Płaszowie i mi ręce opadły.Tną,tłuką całe wagony na strzępy jedna maszyna na podwoziu koparki kołowej,zostają tylko osie

I dobrze, bo wagony z szopy w Płaszowie to w 90% złom którego remont jest już nieopłacalny. Powinni tylko wywieźć stamtąd zabytki do Chabówki, a resztę na złom. Po co mają pasażerowie z okien patrzyć na takie rupiecie?

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-06-2011, 11:11   

@MK_Rabka, mówisz o płaszowskich wagonach? To wcale nie jest taki złom. Radzę się tam przejść i zobaczyć na własne oczy, jak te wagony wyglądają. Są zdemolowane, ale nie do takiego stopnia, żeby nie dało się ich naprawić (obowiązkowo naprawa główna, niektórym wystarczy tylko rewizyjna) i puścić na szlak. I te Twoje 90% to jest duża przesada.
Powrót do góry

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 22-06-2011, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Czy za takie działanie ktoś nie powinien trafić za kratki? W końcu to jest defraudacja pieniędzy państwowych i działanie na szkodę firmy. To jest chyba karane...

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-04-2012, 01:49    Odpowiedz z cytatem

Na Łobzowie pojawiły się nowe wagony do kasacji.

W skrócie wagony z Gdynii i Krakowa. Pourywane klamki, powybijane szyby, w środku porozrzucane rzeczy bezdomnych, pourywane drzwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-04-2012, 12:44    Odpowiedz z cytatem

No tak, trudno żeby stosować procedury utrzymaniowe dla zezłomowanego taboru.

Prowadzony jest przetarg na sprzedaż złomową, można nabyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-04-2012, 13:59   

Dobre wagony tną, a mechpomy z kwadratowymi oknami dalej jeżdzą na 12-godzinnych trasach, no normalnie aż słów brakuje Twisted Evil
Powrót do góry

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-04-2012, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony dodam że dwa wagony wystarczyłoby pomalować, pozbierać szkło w środku, szyby nowe wstawić, ewentualnie naprawę główną zrobić i dałoby się puścić skład.

Pełno miejscowych ciekawskich się tam pojawia - chodzą tym "peronem" wzdłuż wagonów i oglądają je. Na wprost patrząc na Katowice jest nastawnia Kraków-Łobzów. Ciekawe dlaczego nikt nie interweniuje, teren jest na wprost widoczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 29-04-2012, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Tomasz napisał/a:
Na Łobzowie pojawiły się nowe wagony do kasacji.

W skrócie wagony z Gdynii i Krakowa. Pourywane klamki, powybijane szyby, w środku porozrzucane rzeczy bezdomnych, pourywane drzwi.


To ja uzupełnię Zg Stoją tam dokładnie:

* 2 kl (Gdynia)
* kuszetka (Kraków)
* 1 kl (Kraków)
* 2 kl (Kraków)
* 1 kl (Kraków)
* 1 kl (Kraków)
* 2 kl z przedziałem rowerowym - Brdu (Kraków)
* 2 kl (Kraków)
* 2 kl (Kielce)
* 2 kl (Kraków)

Daty rewizji od 2002 do 2008 roku, natomiast wagon kielecki - o ile dobrze rozszyfrowałem odpadający od starości lakier - 1992 (!). Wszystkie drzwi są pootwieranie na oścież, w każdym praktycznie przedziale legowisko meneli i bezdomnych. A wszystko jak już kolega wspomniał pod czujnym okiem nastawni Kraków Łobzów...

http://img163.imageshack.us/img163/7886/lobzow.th.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-04-2012, 18:35   

Najgorsze jest to, ze iC albo udaje ze tego nie widzi, albo jest tak tępe ze tego nie widzi. Nie wiem co skloni tą spolke do wypowiedzenia sie na temat wagonow dla bezdomnych - jest to dzialanie na niekorzysc spolki, zwyczajna niegospodarnosc. Chyba jakis poseł powinien interpelacje w sejmie zlozyc w sprawie tych wagonow, chociaz i to nie gwarantuje, ze wreszcie problem zniknie Twisted Evil We Francji widzialem tory postojowe, otoczone ze wszystkich stron ogrodzeniem z drutem kolczastym, stanie nieosłoniętych wagonow to chyba typowa polska, niegospodarna, specjalnosc Rolling Eyes Zwyczajne ogrodzenie torow postojowych zapobiegloby i kradziezom i graficiarstwu, ale widac to nie takie proste. Wszystkie normalne przedsiebiorstwa teren swojej firmy ogradzaja - niewazne czy to fabryka, hurtownia, zajezdnia autobusowa... Tylko kolej trzyma swoje wagony na nieosłoniętym terenie, gdzie dojsc moze kazdy - zgroza.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl