Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Opóźnione wypłaty wynagrodzeń w PR
Autor Wiadomość

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 09-04-2010, 18:38   Opóźnione wypłaty wynagrodzeń w PR Odpowiedz z cytatem

Właśnie dowiedziałem się że moja pensja za miesiąc marzec będzie wpłacona dopiero 12.04. i nie wiadomo czy w pełnej wysokości. Tą informację podano nam w formie zarządzenia za podpisem. To jest chore....
Co mam powiedzieć dzieciom które będą chciały jeść,co mam powiedzieć w banku który zaraz upomni się o ratę.
Czy PR-y już upadają ? Jeśli tak to oby jak najszybciej bo wtedy jest szansa że pensja będzie terminowo.
Lubię to co robię i smutno mi że taki zakład jakim kiedyś było PKP tak zszedł na psy. Czy to w IC, czy to w PLK ,w Cargo, w Pr-ach każdy zdaje się zapomniał że mamy wspólne korzenie i powinniśmy szanować się nawzajem. A co mamy teraz: jeden na drugiego ujada jak wściekły pies. Czy już nic nie pozostało z hasła
"NIECH ŁĄCZY NAS HONOR I WIĘŹ ZAWODOWA"?
Przykro mi będzie gdy będę musiał pożegnać się z tą pracą w której spędziłem pół życia.... Sad

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-04-2010, 18:52    Odpowiedz z cytatem

woland, ciesz się, że w ogóle tę pensję dostaniesz, zaledwie z 2-dniowym poślizgiem. Sytuacja finansowa PR jest tak katastrofalna (nie z winy zarządu PR!), że w każdej chwili możesz stracić pracę.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-04-2010, 19:00    Odpowiedz z cytatem

a może coś księgowe zawaliły? W innych zakładach chyba tego nie ma?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 09-04-2010, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
woland, ciesz się, że w ogóle tę pensję dostaniesz, zaledwie z 2-dniowym poślizgiem. Sytuacja finansowa PR jest tak katastrofalna (nie z winy zarządu PR!), że w każdej chwili możesz stracić pracę.

A z czyjej winy jak nie Zarządu. Nie chcieli zredukować nadmiaru naczelników i dyrektorówz pensjami nieadekwatnymi do efektywności i sytuacji finansowej spółki, to teraz zaczyna brakować pieniędzy. To było do przewidzenia, że tak się stanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-04-2010, 19:26   

Gdyby poszczególne województwa zaraz na początku roku podpisały umowy z PR-ami na obsługę połączeń regionalnych, to Moraczewski miałby z czego zapłacić PLK-ce za dostęp do torów, o co ostatnimi czasy toczą się wielkie boje.

Tymczasem województwa wolą tworzyć jakieś śmieszne spółki kolejowe o kant ch*ja trzasnąć (KŚ, KW), tudzież skupiać się nie działalności niezdających egzaminu Kolei Dolnośląskich. Brawo panowie marszałkowie!
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-04-2010, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Grad, masz rację, ale w skali spółki byłyby to niewielkie oszczędności. Zważ na to, że dotąd tylko 5 samorządów wojewódzkich podpisało umowy z PR na finansowanie pociągów REGIO. Pozostałe 10 samorządów (Mazowsza nie liczę) w ogóle nie płaci za pociągi, które zamawia u przewoźnika, bo nie ma umów. Skąd w takiej sytuacji zarząd PR ma brać forsę? Ma ją sobie wydrukować?

Do tego dochodzą sępy (PKP SA, PKP PLK etc.) dziobiące PR z każdej strony oraz stare długi sprzed usamorządowienia spółki.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Maks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2007

PostWysłany: 09-04-2010, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Jak wieść niesie, podobno przepłacono kwotę odpraw dla zwalnianych pracowników, bo chętnych na odejście za odprawą było więcej niż zakładano. Biorąc pod uwagę katastrofalną sytuacje finansową PR, ta informacja wydaje się prawdopodobna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-04-2010, 20:48    Odpowiedz z cytatem

wiem że kilku osobom nawet odmawiano, może i rzeczywiście dużo osób chciało odjeść, po co siedzieć w tym bagnie jak komuś zostało rok czy dwa do emerytury.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 09-04-2010, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Tylko z tego co wiem kontrolerzy dostali w terminie i w całości, tak mieli napisane na swoich paskach i o tym sami mówili. Więc co ja mam inny żołądek??
Czekam do poniedziałku (wiem że w poniedziałki banki nie robią przelewów) a potem do sądu pracy o odsetki. Najwyżej stracę robotę Evil or Very Mad choć lubię tą pracę. Nie jestem członkiem Związków Zadufania(w sobie) więc będzie im łatwiej mnie zwolnić
Moim zdaniem nie ma pensji-nie ma pracy. Ostatecznie dlaczego ja mam się wywiązywać z umowy jeśli druga strona łamie ją bezczelnie

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 09-04-2010, 20:53    Odpowiedz z cytatem

a już jakiś czas temu była taka akcja że wypłaty były kilka dni po 10.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-04-2010, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Chłopie! Gdzie ty mieszkasz? Wiem, ze zaleganie z wypłatą to nie fer, ale pamiętaj, że wielu u prywaciarzy dostaje po terminie i to mniejsze pieniądze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 09-04-2010, 21:29    Odpowiedz z cytatem

loker, nie porównuj PR do prywaciarzy Exclamation

W innych spółkach PKP S.A. i nie tylko (mówię o kolejarzach) wypłaty są płacone na bieżąco Exclamation .
Co więcej - związkowcy w PLK wywalczyli po 160 zł + pochodne Razz .
A, że w innych spółkach już ponad dwa lata nie było podwyżek, to jest dobrze Exclamation . I jeszcze teraz wychodzi problem z wypłatą.
Tak nie może być, aby kilkanaście tysięcy ludzi nie miało co dać swoim rodzinom chleba Exclamation I tutaj w tej kwestii popieram przedmówcę woland.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-04-2010, 21:34    Odpowiedz z cytatem

woland napisał/a:
wiem że w poniedziałki banki nie robią przelewów

Nie ośmieszaj się!

Jak wam wszystkim tak źle w tych PR to zmieńcie pracę. Nikt do kolei przyspawany do emerytury nie jest.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 09-04-2010, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Pirat, jak zmienimy pracę, to bądź świadom, że pociągi na szlaki Dolnego Śląska i nie tylko nie wyjadą.
I co wtedy powie się podróżnym, uczniom, studentom, ludziom, którzy jeżdżą do/z pracy, właśnie pociągami PR-ów Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-04-2010, 21:52    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak, nie ma ludzi niezastąpionych. Na wasze miejsca przyjdą inni, nieskażeni komuną, pekapizmem, niedasizmem i związkowym betonem. Widziałeś konduktorów w KD? Sama młodzież, uprzejma, uśmiechnięta. Aż miło się jedzie.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.


Ostatnio zmieniony przez Pirat dnia 09-04-2010, 22:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl