Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Linia Chabówka - Nowy Sącz
Autor Wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13-06-2010, 19:32    Odpowiedz z cytatem

No rzeczywiście dosyć szybko, dobrze, że wznowiono ruch na tej linii, wolniej będzie popadać w ruinę...

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 13-06-2010, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.przed zamknieciem linii było chyba dosc trwałe uszkodzenie gdzies koło Limanowej,tak mi sie zdawało,ze nawet retro nie mogły przejechac całej trasy

Niezupełnie tak było - linia cały czas była przejezdna, jednak ze względu na zły stan toru PLK czasowo odmawiała uruchamiania pociągów retro na niektórych odcinkach, ta linia już swoje przeszła w 2002 gdy osunęły się tory w okolicach Kasiny Wlk, co definitywnie dobiło tą linie.
No a w związku z ostatnim PLK szybko podremontowała co trzeba było i jeszcze minimum przez jakiś tydzień możemy się cieszyć w miarę regularnym ruchem na 104. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sunday Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2010
Skąd: Małopolska Zachodnia

PostWysłany: 14-06-2010, 11:52    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ja również uważam, że ta wspaniała linia powinna zostać reaktywowana. Myślę, że byłaby to wielka atrakcja turystyczna w okresie wakacji.

[ Dodano: 14-06-2010, 11:58 ]
Należy wspomnieć, że ten odcinek jest częścią lini Transwersalnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tom3151 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2009

PostWysłany: 18-06-2010, 09:14    Odpowiedz z cytatem

Z Chabówki do Nowego Sącza i dalej do Tuchowa,jechały ostatnio SM-ki-42 z ciężkim dżwigiem do podniesienia jednostki w Tuchowie i wczoraj jechał sieciowy(kopidoły),też do Tuchowa.Dżwig wrócił wczoraj,przez Prokocim do Rzeszowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kemi73 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 18-06-2010, 09:18    Odpowiedz z cytatem

Na razie PLK ma inne plany http://www.jaslonet.pl/aktualnosci/jasielska_kolej_na_bocznym_torze,1799.html - fotka z planowanymi likwidacjami linii do 2015r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-06-2010, 09:57   

Czy ja dobrze widzę czy może to jakiś cień Muszyna - Krynica też ciachu. Jak dobrze widzę to już wiadomo skąd taka "prędkość" przy przywracaniu ruchu i likwidacji kasy.
Powrót do góry

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 18-06-2010, 09:57    Odpowiedz z cytatem

Linia do Wolsztyna do Zamknięcia ?? Oni już dla niczego nie mają szacunku ??

Mam nadzieję, że tą linię samorząd przejmie.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-06-2010, 10:04   

Kur.. mać Płock, część Nadodrzanki, Kudowa, Szklarska Poręba, Zagórz, Warszawa - Otwock(!!!) - Pilawa, Dorohusk, Tczew - Laskowice, Milicz, Kużnica Białostocka i wiele innych. Gdzie ja żyje? Po wielokrotnym powiększeniu widze że Krynica nie ale Muszyna - Plavec już tak.
Powrót do góry

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 21-06-2010, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Ktoś coś pokręcił na tej fotce i to porządnie - choćby z linią W-wa - Otwock -Pilawa -Lublin - Dorohusk ta linia ma być remontowana po EURO 2012. Na części tej linii już remontują- choć to za dużo powiedziane- raczej przywracają to co było.
Linia do Kuźnicy Białostockiej tez ma być remontowana. Póki co zrobili odcinek W-wa Wileńska - Tłuszcz - choć też nie tak jak powinno być.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-06-2010, 19:04    Odpowiedz z cytatem

No i proszę w dobie powodzi okazalo się ,że ta linia mogła uratowac pociagi do Sacza. Wystarczyło wprowadzić choć 2 pociągi na Sącz skomunikowane w Chabówce na pociągi z krakowa i mielibysmy minimalna mozliwośc dostania się z krakowa do Sacza ale po co. lepiej trzymać linię zamkniętą. Od czasu do czasu rzuci się fragment o Piekiełku a lin ia się rozsypuje. I już nawet w okolicach rabki Zarytego jest bardzo źle. A już o infrze lepiej nie mówic. Rozsypujace się budynki, przystanki. Ciekawem czy jakies retro pojadą. Ale chyba nie. Przynajmniej nikt o tym nic nie mowi...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 26-06-2010, 20:25    Odpowiedz z cytatem

Kris, mam pytanie i zadanie, policz sobie ile trwałaby podróż z Nowego Sącza do Krakowa via Chabówka? A potem zestaw to z czasem przez kryniczankę sprzed powodzi albo z autobusem i będziesz miał odpowiedź. Jeśli nie zdołasz tego policzyć to ja Ci rozkład zrobię Wink.

Dobra kris, widzę, że już tak chętnie nie odpowiedziałeś jak w innych tematach. Otóż taki hipotetyczny pasażer jechałby sobie pociągiem z Nowego Sącza do Krakowa przez Chabówkę jakieś... 5 godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-06-2010, 20:50    Odpowiedz z cytatem

A bo nie zauważyłem. bazując na tym co było pi razy oko
Kraków-Chabówka 2 godziny, Chabówka -Nowy Sacz 2.20. Lącznie 4.20 Owszem długo, ale ja mówię o tym jako o rezerwie. Dzięki temu ruch nie byłby przerwany . A z krakowa- do Sącza przed powodzią 2.40-3 godziny

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 26-06-2010, 21:26    Odpowiedz z cytatem

O to bardzo optymistycznie wg Ciebie, jak patrzę na osobówki Kraków - Chabówka to każda ma mniej więcej 2h20 min, a na trasie Chabówka - Nowy Sącz optymistycznie 2h30 min, dolicz sobie, że trzeba jeszcze prowadzić ruch towarowy, a że posterunków ruchu, gdzie można krzyżować składy mamy tylko kilka, bodaj Marcinkowice, Limanowa, Mszana, Zaryte... Tymbark pełni rolę posterunku odstępowego. Wszystko jeździ na sygnałach zastępczych i na rozkazach pisemnych od dyżurnych. Każde opóźnienie i rozkład się sypie lawinowo.

Taka rezerwa dla 'wariatów albo dla pasjonatów' to wyrzucanie pieniędzy w błoto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 26-06-2010, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Kasprowy 2.10 potem 2.30, ale nie będziemy się spierać. To nie jest ruch na dużą metę. To tylko takie rozważanie teoretyczne i awaryjne. inna rzecz, że nie wiadomo jak obecnie wygląda sprawnośc linii. W każdym razie jak pokazują bieżące wydarzenia zasze powinna być jakaś rezerwa. Bo coś takiego jak u nas może sie powtórzyć wszędzie. Stąd powinno się utrzymywać i trasy rezerwowe.
A czy ja wiem czy takie wyrzucanie w błoto licząc jakie straty będą w ilości pasażerów po powodzi. Licząc pesymistycznie strata przy ilości 50 pasażerów powiedzmy razy 30pociągów razy przykładowo 5 zł x miesiąc to mamy stratę 232500 zł. A to nie mało...

[ Dodano: 26-06-2010, 21:44 ]
oczywiście to taki przykład obliczenia i czy to będzie 230 czy 150 czy 300 tys zł strata będzie. Ciekawi mnie natomiast jaki jest koszt minimalny na utrzymanie linii Chabówka-Sącz na miesiąc

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 12-10-2010, 15:41    Odpowiedz z cytatem

Piottr napisał/a:
A przed wojną kursował pociąg bezpośredni Zakopane - Krynica, właśnie tą linią... Zaręczam, że i dzisiaj miałby niezłe powodzenie.


Pewnie że tak! 316 km jest z Zakopanego do Łupkowa. Podczas wakacji szynobusik mógłby śmigac nawet tam! Po drodze jedynie 1/3 trasy (121km.) jest "pod drutem".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl