Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Następny
Reaktywacja linii Wrocław - Sobótka - Jedlina Zdr.
Autor Wiadomość

Kerims Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 27-12-2008, 17:40   Reaktywacja linii Wrocław - Sobótka - Jedlina Zdr. Odpowiedz z cytatem

W związku z planowaną reaktywacją tej linii dla przewozów pasażerskich proponuje ten wątek, w którym możnaby dowiedzieć się o jakichkolwiek pracach torowych prowadzonych na tej linii (odcinku). W licznych artykułach można się było przeczytać, iż w połowie 2009 roku, po wykonaniu niezbędnych remontów torowiska można się spodziewać reaktywacji połączeń pasażerskich przez KD na odcinku Wrocław - Kobierzyce - Sobótka - Świdnica. Na początku grudnia 2008 otrzymałem informację, iż podobno PLK prowadzi jakieś prace torowe począwszy od Pszenna kierując się w stronę Sobótki... A pracownicy PLK są dowożeni na miejsce pracy samochodem - czyli raczej tylko jakaś kosmetyka?! Przeszedłem pieszo łącznice D29-771 Świdnica Miasto - Świdnica Przedmieście i jedynie zauważyłem wycięte krzaki i drzewka przy torze... Również przeszedłem odcinek Ś-ca Przedmieście - Pszenno i nie zauważyłem żadnych śladów prac przy nawierzchni kolejowej. Więc moja prośba o weryfikację tych informacji - czy faktycznie PLK prowadzi jakieś prace na tym odcinku linii 285?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

chris_r Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2008
Skąd: jelenia góra

PostWysłany: 28-12-2008, 07:46    Odpowiedz z cytatem

Też obiło mi się o uszy to, że na odcinku Wrocław - Świdnica Miasto mają przywrócić ruch pasażerski, ale to jedyna rzecz, którą słyszałem i na razie niewiele o tym wiem. A o pociagach do Jedliny Zdrój można tylko pomarzyć bo o tym w ogóle nie wspominali.

_________________
Pociąg do absurdu przez bzdurę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-12-2008, 08:18    Odpowiedz z cytatem

Pociągi do Świdnicy mają ruszyć na początku/w połowie roku 2009. Remontowane były przejazdy m.in na Grota Roweckiego, na stacji w Bielanach Wrocławskich. Poza tym na stronie pkp pojawiła się tabela z tą trasą http://www.pr.pkp.pl/img_in//SRJP/Zmienione%20tabele%20SRJP%202008%20-%202009/tabela%20223%20r.j.2008-2009.pdf.
Trasa ta ma byc połączona z trasą na Trzebnicę, na której również przeprowadzany jest remont. M.in naprawa/przebudowa przejazdów, uruchomienie dodatkowej mijanki itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kerims Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 11-03-2009, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Gazeta Wrocławska nr 58/11 z 10 marca 2009r można m.in. przeczytać:

"Są już szynobusy dla Świdnicy"

..."Władze województwa zapewniają jednak, że jeszcze w tym roku będzie można
dojechać koleją ze Świdnicy (przez Sobótkę i Kobierzyce) do Wrocławia. Samorząd
kupił już szynobusy, które będą tę linię obsługiwać, a Polskie Koleje Państwowe (raczej PLK...)
zaczynają remont torów. Przeznaczyły na to w tym roku 10 mln zł.
To już nie są obietnice, a konkretne działania i konkretne pieniądze mówi Zbigniew Szczygieł z Zarządu
Województwa Dolnośląskiego. Twierdzi, że wszystko co najważniejsze zostało już ustalone, teraz tylko strony muszą wywiązać się z deklaracji"...

Wiecej na: http://www.e-walbrzych.pl/

http://swidnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/971794.html?ses_nm=fe09b54341ebd53c2def2555b11dc8a5

No to pozostaje nam tylko obserwować postępy prac...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

THX 1138 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 11-03-2009, 20:05    Odpowiedz z cytatem

...których na razie nie widać.

A przetarg był?

Obiecanki cacanki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kerims Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 12-03-2009, 09:26    Odpowiedz z cytatem

Na przetarg nie ma szans... Bo linia jest dalej własnością PLK, która to ma przeprowadzić remont własnymi siłami... I jakoś nie wierzę w tę 10 mln zł - skąd niby PLK ma je wziąć?? I po drugie, nie ma nic gorszego jak remont torów własnymi siłami PLK! Wtedy PLK piszę, że wydali 10 mln zł a efektów nie widać... Chodzi mi o efektywność wykorzystania środków finansowych.
Ale może będzie dobrze...? Trzeba myśleć pozytywnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jasonek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-03-2009, 23:45    Odpowiedz z cytatem

W ostatnią sobotę (21.03.2009) "zwiedziłem" linię z Wrocławia do Jedliny Zdroju.

TUTAJ znajduję się foto relacja, narazie odcinek Wrocław - Świdnica. Niedługo wrzucę też odcinek Świdnica - Jedlina Zdrój.

Narazie nikt nic nie robi. Co ciekawe w okolicach Bielan Wrocławskich i mostu na Bystrzycy w Świdnicy pojawił się mały fragment świeżej podsypki. Na stacji Świdnica Przedmieście trwa remot dachu budynku stacyjnego, ale nie wiem czy to ma jakiś związek z planowaną reaktywacją tej linii.

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania.

MK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artkoda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2008
Skąd: Newcastle Upon Tyne

PostWysłany: 25-03-2009, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Ile czasu trzeba zarezerwować żeby przejechać ten odcinek samochodem i wykonać zdjecia do własnej kolekcji. Fotografuje dworce kolejowe i szykuje sie wiosną na teren Dolnego Śląska.
Wiem, że teren jest duży a tras i dworców bez liku, dlatego też starannie staram się przygotować i zbieram wszelkie informację.
pozdrawiam.

ps. bardzo ciekawe zdjęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jasonek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-03-2009, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Ja nawet nie patrzyłem na zegarek. Poprostu wsiadłem w autko i pojechałem cykac fotki bo stan obecny tej linii przyda mi się do pracy. Starałem się zatrzymać w każdym możliwym miejscu, choć nie zawsze mi się to udawało (czasami mi się już nie chciało podjeżdżać Śmiech. Na szczęście aparat zapisuje godzinę i tak mogę powiedzieć, że pierwsze zdjęcie na Klecinie robione było o 7:57, pierwsze foto w Sobótce to godz. 10:07, w Świdnicy Przedmieście zameldowałem się o 11:32, Jugowice osiągnąłem o 12:53, a przez Jedlinę przejeżdżałem ok. 13:10 Smile czyli w sumie zajęło mi to ok. 5 godzin (sam nie mogę w to uwierzyć, że aż tyle Very Happy). Oczywiście robiąc zdjecia tylko dworcom/przystankom można to skrócić o co najmniej połowę. Fajnie, że zdjęcia się podobają. Niedługo będą kolejne. pozdrawiam

TUTAJ natomiast znajduje się kolejny fragment linii, odcinek Świdnica - Jedlina Zdrój. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kerims Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 22-04-2009, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Na stronie internetowej PLK-i w nowym regulaminie przydzielania tras w ramach rj 2009/2010 w wykazie maksymalnych prędkości dla linii 285 znalazłem takie coś: od km 58,31 do 60,8 - 0 km/h !!
W aktualnym wykazie max prędkości na tym odcinku jest 40km/h. Wg mnie dotyczy to odcinka szlaku Pszenno - Świdnica Przedmieście (proszę mnie poprawić jak się mylę). No to ładnie - nawet zdawka nie dojedzie do Pszenna! Skandal! Ciekaw jestem reakcji Cukrowni Świdnica i kopalni z Gołaszyc, która ładuje kamień w Pszennie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adamst Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2007

PostWysłany: 22-04-2009, 12:56    Odpowiedz z cytatem

To nie odcinek Pszenno-Przedmieście, a Przedmieście-Kraszowice. Myślałem, że od dawna jest zamknięty. Pszenno to km 54,818.

http://kolej.one.pl/index.php?dzial=linie&id=533&okno=przebieg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kerims Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Wrz 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 22-04-2009, 13:49    Odpowiedz z cytatem

Ufff... Przepraszam za zamieszanie. Czyli prędkość max na tym odcinku linii spadnie tylko z 40km/h na 20km/h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

THX 1138 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2008
Skąd: Świdnica

PostWysłany: 24-04-2009, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Dworzec Świdnica Przedmieście -
- kończą się prace remontowe dachu dworca.
Miła niespodzianka. Smile

A może i dalej wyremontują?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

long Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lut 2009

PostWysłany: 25-04-2009, 10:30    Odpowiedz z cytatem

Syn jak obejrzał to powiedział że tor jest w dostatecznym stanie. Podkłady drewniane, jak i betonowe jakoś się trzymają. Brak efektu pełznięcia toru. Przymocowania stabilne. Szyny również są dobre - nie zużyte , brak odłupań i wyszczerbień .... Jedyne co go zaniepokoiło to rozjazdy. Wyraźnie widać że nie były używane od lat. Przydałaby im się lekka rewitalizacja Wink
Trzeba by sprawdzić czy urządzenia srk są sprawne. Jeżeli tam są semafory kształtowe to przydało by się też sprawdzić pędnie.

Aha, karygodny jest też gdzieniegdzie brak łubków .

A wie ktoś jak tam jest z odwodnieniem i obiektami inżynierskimi ?
No i oczywiście niezbędne jest wykoszenie torowiska Very Happy

Na jego oko bez zapoznania się z dokumentacją techniczną po lekkim remoncie prędkość mogła by wynosić około 50 km/h.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 04-05-2009, 18:36    Odpowiedz z cytatem

W regulaminie jak na razie jest prędkość dla szynobusów 0 km/h od km 14,700 do km 60,800. Tak więc bez remontu się nie obejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 35 Idź do strony 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl