Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Książki, które warto przeczytać
Autor Wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 01-08-2019, 08:01    Odpowiedz z cytatem

Polecam w wolnej chwili

Arena Szczurów

99905834745.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 209.92 KB

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-01-2020, 00:18    Odpowiedz z cytatem

Śmieciarze w Ankarze nie mogli już patrzeć na lądujące na śmietnikach książki. Zaczęli je więc selekcjonować i czyścić. Akin i jego koledzy ocalili od zniszczenia już ponad 20.000 egzemplarzy i stworzyli niepowtarzalną bibliotekę.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-03-2020, 17:28    Odpowiedz z cytatem


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-05-2020, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Czas epidemii daje możliwość sięgnięcia po książkę. Co warto przeczytać? Widzowie i pracownicy IPPTV polecają ulubione lektury.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 30-10-2020, 13:36    Odpowiedz z cytatem

„Chłopi” oraz „Ziemia obiecana” – te książki na pewno warto przeczytać. W najnowszym odcinku „Historii bez cenzury” polski noblista Władysław Reymont.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-11-2020, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Polecam książkę "Berek" Piotra Wielguckiego. Autor to bloger znany jako Matka Kurka. Książka przemilczana przez mainstream. Mamy tu bowiem wszystko co niepoprawne politycznie: Żyda (główny bohater) uratowanego przez polską rodzinę z Kresów, ich sąsiadów Ukraińców w kontekście Rzezi Wołyńskiej, żydokomunę okupującą Polskę w okresie stalinowskim i katującą żołnierzy AK (czyli UBecję), komunistyczne sądownictwo, nawet wątek homo. Zaskakujące zakończenie!

Jedna z lepszych książek jakie do tej pory przeczytałem. Z pewnością kiedyś do niej wrócę. Polecam!

Przeczytałam tę książkę i jestem pod wrażeniem do tego stopnia, że zainteresowałam się twórczością tego autora i odkryłam jego drugą książkę pt. "Pokój", którą niniejszym polecam.

Opis i recenzje na stronie:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4930011/pokoj

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-11-2020, 18:00    Odpowiedz z cytatem

Czytam właśnie „Obóz świętych” i chciałam Wam tę książkę polecić. Jest to powieść Jeana Raspaila, bardzo niepoprawna politycznie, opublikowana w 1973 r. Jej akcja toczy się w niedalekiej przyszłości. Powieść opisuje zniszczenie zachodniej cywilizacji poprzez masową imigrację do Europy ludności z ubogich krajów Trzeciego Świata. Skądś to znamy?

„W nękanych głodem i epidemiami krajach Orientu setki tysięcy ludzi opanowują statki, barki i łodzie. Niepowstrzymaną wściekłą falą ruszają ku Europie. Ów barbarzyński potop powoduje, że Europa umiera. Jej mieszkańcy – z nielicznymi wyjątkami – są od dawna sparaliżowani duchowo, moralnie i fizycznie przez ideologię permisywizmu, poprawności politycznej, tolerancji i multi-kulti. Poddają się więc biernie dzikim hordom. Ostatnie bastiony oporu, wierne ideałom cywilizacji chrześcijańskiej, są bezradne. Niemal już nie ma szlachetnych i mądrych elit. Dlaczego Europa Białego Człowieka biernie poddaje się unicestwieniu i jaką rolę w tym procesie odgrywają media?”

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/268713/oboz-swietych


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10-01-2021, 23:35    Odpowiedz z cytatem

Osobiście polecam Orwellowską twórczość, szczególnie na obecne czasy. Między innymi Rok 1984 czy Folwark Zwierzęcy

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-01-2021, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Wkrótce ukaże się w Polsce znana książka pewnego austriackiego akwarelisty. Będzie opatrzona krytycznym komentarzem, nie będzie jej reklamy i będzie dość droga. Od siebie dodam, że nikt normalny nie strawi tego bełkotu i nazistą po lekturze tego „dzieła” nie zostanie. Niemniej przyznać trzeba, że dla historyków jest to ważna książka. I tylko dla nich, osobiście poczytam co innego.

https://www.rp.pl/Historia/301129898-Mein-Kampf-zostanie-wydany-po-polsku.html

https://histmag.org/Mein-Kampf-ksiazka-o-ktorej-Adolf-Hitler-chcial-zapomniec-10505/

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 17-06-2021, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Książka „Opóźnienie może ulec zmianie” Marcina Antosza odkrywa całą prawdę o kolei.

Pociągi fascynują nas od najmłodszych lat. Dorośli kupują dzieciom wielkie, wspaniale kolejki, a potem sami się nimi bawią. Z kolei kiedy dorastamy zaczynamy podróżować. Pociągi towarzyszą nam więc przez całe życie. Książka „Opóźnienie może ulec zmianie” Marcina Antosza odkrywa całą prawdę o kolei.

Więcej:
https://www.nakolei.pl/ksiazka-opoznienie-moze-ulec-zmianie-marcina-antosza-odkrywa-cala-prawde-o-kolei/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-07-2021, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Ciężko o lepszą promocję pracy na kolei niż książka Marcina Antosza pt. „Opóźnienie może ulec zmianie”

Jak powinniśmy promować kolej, bądź pracę na kolei? Myślę, że tak jak zrobił to Marcin Antosz w swojej książce pt. „Opóźnienie może ulec zmianie”. I nie jest to lektura, która w samych pozytywach opisuje transport szynowy, ale pokazuje jak (w tym przypadku) zawód maszynisty potrafi być czarujący. Książka ta to też świetny „poradnik” dla początkujących „mikoli”, czy też kandydatów do pracy.

Czytaj więcej:
https://www.nakolei.pl/ciezko-o-lepsza-promocje-pracy-na-kolei-niz-ksiazka-marcina-antosza-pt-opoznienie-moze-ulec-zmianie/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 28-01-2022, 11:11    Odpowiedz z cytatem

Lewackie porażenie mózgowe! Brytyjskie uniwersytety wydają ostrzeżenia dla książek, w których znajdują się „obraźliwe i denerwujące” treści. Na indeksie znalazł się „Rok 1984” Orwella. Ciekawe kiedy wydadzą ostrzeżenie dla „451 stopni Fahrenheita”.

https://wprawo.pl/brytyjski-uniwersytet-ostrzega-przed-obrazliwymi-i-denerwujacymi-tresciami-w-ksiazce-rok-1984-georgea-orwella/

Rzecz jasna obie książki polecam. W dzisiejszych popieprzonych czasach jest to wręcz lektura obowiązkowa! „Rok 1984” czytam już drugi raz.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-12-2022, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Czytanie książek ma szczególny wpływ na nas, niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku. Obejrzyj, a nigdy nie przestaniesz czytać książek.


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 27-12-2022, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Zwolennikom spiskowej teorii dziejów, a takich wydaje się tu trochę być, polecam trylogię Łysiaka: "Dobry", "Konkwista", "Najlepszy" (książka tegoż "Lepszy" jest z zupełnie innej beczki), przy czym kilka uwag: "Konkwista" była AFAIR oryginalnie wydana pod pseudonimem Valdemar Baldhead, co do kolejności - "Najlepszego" należy czytać na końcu, natomiast kolejność dwóch pierwszych części jest nieistotna, no i nie wiem, jak odbiorą te książki ci, którzy nie pamiętają ZSRS.

Poza tym bardzo fajnymi pozycjami są "Quo vadis" i "Pan Tadeusz".

Tych z Was, którzy pomyśleli "Przecież czytałem to w szkole!", zapewniam, że to absolutnie co innego: trzy lata temu, w ramach pomocy synowi, wróciłem do QV i była to jedna z lepszych życiowych decyzji; PT czytałem już z wyrachowaniem. Zupełnie inaczej odbiera się to z perspektywy dorosłości.

Co do Jeana Raspaila, to bardzo fajną książką jest też "Pierścień Rybaka".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-12-2022, 23:55    Odpowiedz z cytatem

TFZ, z tym powrotem do szkolnych lektur masz całkowitą rację. W wieku dojrzałym odbiera się je zupełnie inaczej niż w wieku młodzieńczym.

Ja chętnie wracam do szkolnych lektur. Dwa lata temu ponownie przeczytałam „Lalkę” i stała się ona moją ulubioną książką, do której być może jeszcze kiedyś wrócę. W zeszłym roku jeszcze raz przeczytałam „Quo vadis” oraz „Zbrodnię i karę”. No i „Dżumę” z wiadomych względów. Natomiast w tym roku powróciłam do „Chłopów” i choć to powieść, za którą Reymont otrzymał nagrodę Nobla, to muszę przyznać, że książka mnie wynudziła. Widać wieś/chłopstwo to nie moje klimaty...

W latach pandemicznych powróciłam jeszcze do „Przedwiośnia”, „Syzyfowych prac” i „Ludzi bezdomnych”. Natomiast plany czytelnicze na przyszły rok to m.in. „Faraon”, „Nad Niemnem” i „Ziemia obiecana”.

A co mogę Wam polecić na długie zimowe wieczory? Niedawno przeczytałam „Rodzinę Borgiów”. Powieść ta oparta jest na faktach historycznych i wywarła na mnie duże wrażenie. Gorąco polecam!

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4844304/rodzina-borgiow

Dwa krótkie filmiki o rodzinie Borgiów:




_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl