Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Odjazd z innej stacji niż w bilecie
Autor Wiadomość

aaa92233 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2021

PostWysłany: 22-10-2021, 18:10   Odjazd z innej stacji niż w bilecie Odpowiedz z cytatem

Witam. Zakupiłem bilet relacji Warszawa Centralna - Zielona Góra Główna. Czy mogę na tym bilecie wsiąść na stacji Warszawa Wschodnia, czy wymagany jest zakup dodatkowego biletu na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Centralna? Ceny biletów Warszawa Wschodnia - ZG Główna oraz Warszawa Centralna - ZG Główna są takie same. Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-10-2021, 18:31    Odpowiedz z cytatem

aaa92233, bilet jest ważny na odcinku jaki widnieje na bilecie.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 22-10-2021, 19:11    Odpowiedz z cytatem

To może przy okazji zapytam:
Jaki jest cel podawania na bilecie internetowym (bez zniżki) imienia i nazwiska podróżnego, które jest weryfikowane przez konduktora?
Taki sam bilet zakupiony w kasie biletowej nie wymaga podania żadnych danych osobowych...

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sextra Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 24 Sie 2019
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-10-2021, 18:50    Odpowiedz z cytatem

Bo pdf możesz wydrukować 100 razy i dać innym pasażerom. Z biletem z kasy jest to w taki sposób niemożliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 23-10-2021, 19:53    Odpowiedz z cytatem

A terminal biletowy, który sczytuje kod wydrukowany na bilecie nie zasygnalizuje, że dany bilet był już skanowany?

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

aaa92233 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2021

PostWysłany: 23-10-2021, 21:22    Odpowiedz z cytatem

sextra napisał/a:
Bo pdf możesz wydrukować 100 razy i dać innym pasażerom. Z biletem z kasy jest to w taki sposób niemożliwe.

Przecież w IC większość pociągów ma obowiązkowe rezerwacje miejsc. Konduktor raczej się dostrzeże, że jedno miejsce nagle ma kilka osób zarezerwowanych. Czy w pociągach IC zawsze można kupić bilet u konduktora?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 24-10-2021, 08:00    Odpowiedz z cytatem

https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/komunikaty/przejazdy-pomiedzy-wszystkimi-stacjami-w-warszawie.html
Posiadając bilet do lub z Warszawy można w dniu wyjazdu lub przyjazdu korzystać z przejazdów każdym pociągiem PKP IC poza stację wyjazdu lub przyjazdu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aaa92233 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2021

PostWysłany: 24-10-2021, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wiadomość. Słyszałem od kogoś, że spokojnie mogę z innego przystanku w Warszawie skorzystać nawet jeżeli nie jest on uwzględniony w bilecie.
Chociaż na tej stronie nie jest dokładnie sprecyzowane, że takie Honorowanie dotyczy wyłącznie dokończenia, dojazdu czy przesiadki. Może ktoś np. mieć odjazd z Warszawy Zachodniej TLK o godz. 19 a do tej godziny sobie jeździć po Warszawie pociągami EIP cały dzień xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 24-10-2021, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Co do nazwiska na bilecie - a co jak każdy z posiadających ten sam bilet wydrukowany kilka razy usiądzie na innym wolnym miejscu? Konduktorzy nie weryfikują czy siedzi się na wskazanym na bilecie miejscu, i całe szczęście, bo jaki sens gnieść się w pełnym przedziale jak inny wagon prawie pusty czasem jedzie. A co do tego że terminal miałby pokazywać czy bilet był już skanowany czy nie - co w przypadku ponownej kontroli przez tą samą drużynę? Bo przecież mogą ponownie sprawdzić cały pociąg jak sporo ludzi dosiądzie.

Naprawdę nie róbcie problemu tam gdzie go nie ma, na bilecie jest tylko imię i nazwisko, nie ma żadnego adresu, PESELu ani numeru dowodu. Jak imię i nazwisko jest dla Was takie tajne to zawsze można kupić bilet w kasie lub biletomacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 24-10-2021, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że nie jest to wielki problem.
Ale raz miałem taką kłopotliwą sytuację, że kupiłem przez internet bilet dla trzech osób i tak się złożyło, że ja dosiadałem się dwie stacje później, niż pozostałe dwie osoby. I wysyłając im bilet jako pdf do wydruku, teoretycznie nie mogły na tym bilecie jechać skoro mnie (jako osoby wskazanej na bilecie z imienia i nazwiska) nie było na stacji, na której mieliśmy razem wsiadać.
Sytuacja losowa, ale przez podanie danych osoby, która zakupiła bilet dla kilku osób, pozostałe są od tej osoby uzależnione...

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 24-10-2021, 20:35    Odpowiedz z cytatem

W takiej sytuacji możesz dokonać zmiany danych na bilecie (można to zrobić 1 raz, kolejny raz wymaga wymiany biletu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 25-10-2021, 05:27    Odpowiedz z cytatem

Poc 40001/101 MORAVIA

Chce jechać tym pociągiem do Wiednia i powrót. W miejscowości wyjazdu brak kasy IC najbliższa jakieś 40 km ,przez Internet brak możliwości zakupu.

Czy mogę zakupić bilet ( rezerwacja obowiązkowa ) u kierownika pociągu ( tam i powrót ) czy tylko zakup w kasie ? Podobnie o z EN456/47010 do Berlina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 25-10-2021, 05:48    Odpowiedz z cytatem

Mark, konduktorzy PKP IC mogą wystawiać tylko bilety IRT z cenami globalnymi. A więc na NightJeta do Berlina bilet zakupisz. A na Moravię, to już tylko do granicy państwa.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Mark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2019

PostWysłany: 25-10-2021, 06:04    Odpowiedz z cytatem

Gaspares

Dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

InterJet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2021

PostWysłany: 25-10-2021, 07:43    Odpowiedz z cytatem

Ja bym Tobie proponował wycieczkę do kasy międzynarodowej lub zakup biletu przez internet. Za bilet do granicy zapłacisz 10,- zł, a promocyjny do Wiednia kosztuje 46,-zł. Bilety te są dostępne nawet tydzień przed wyjazdem. Moravia nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem wśród podróżujących do Austrii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl