Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Poznań - Berlin
Autor Wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 28-05-2014, 13:09    Odpowiedz z cytatem

No i również ten ostatni o 17:55 też jest mocno obłożony, bo w kasie pytałam się też o 17:55 i sprawdzała Pani powiedziała, że również nie ma miejsc w 2 klasie i w 1 klasie kilka zostało, ale czasowo za późno do Berlina przyjeżdża, więc ten 14:55 najbardziej mi pasuje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 01-06-2014, 11:48    Odpowiedz z cytatem

PaniLady, od nowego rozkładu promocja nadal będzie obowiązywać Happy ceny bez zmian, czyli sprzedaż na PKP IC Poznań od 16 euro, Warszawa, Gdynia od 29 euro, na DB Poz od 19 euro, Warszawa 29 euro Very Happy

jeżeli często jeździsz do Berlina warto kupić BahnCard 25 już od 25 euro, szczegóły tutaj: http://www.bahn.de/p/view/bahncard/bahncard.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0004_bc-top-navi-bahncard_LZ01

wtedy ceny biletów kształtują się odpowiednio dla podróży z Poz do Berlina 14,75 euro, dla Warszawy 21,75 euro dla 2 klasy, oprócz tego BahnCard 25 ma funkcję RailPlus, czyli 25% zniżkę na pierwszą i drugą klasę od ceny normalnej, ważną na terenie całej Europy, ogólnie bardzo polecam BahnCard korzystałem z niej w ostatnim czasie bardzo często i daje wymierne korzyści szczególnie w czasie podróżowania pociągami ICE

Uwaga podane wyżej ceny obowiązują jedynie przy zakupie biletu za pośrednictwem DB, Resiezentrum, automaty i bahn.de Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 02-06-2014, 09:35    Odpowiedz z cytatem

A czy BWE od nowego RJ będą codziennie kursować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kruk17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Konin

PostWysłany: 02-06-2014, 14:28    Odpowiedz z cytatem

Nie ma przecieków, by PKP IC grzebało przy kursowaniu BWE, toteż zapewne będzie to wyglądać jak obecnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 03-06-2014, 09:59    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informację. Jest wiele cennych, choć niektóre sprzeczne Rolling Eyes

Generalnie nieco zrewiduję swój pomysł chyba. Już wiem, że np połączenie w sobotę to chyba najgorszy dzień tygodnia. Być może zatem przesunę to na jakiś dzień roboczy. Piątek chociażby.

Doceniając przede wszystkim finansowe zalety połączeń klasy "REGIO" chciałbym jednak zauważyć, że jako mieszkaniec Poznania, chciałbym jednak skorzystać z możliwie jak najszybszego połączenia z Berlinem, do którego de facto mam bliżej niż do Warszawy, a niekoniecznie jeździć po połowie zachodniej Polski i Brandenburgii przez nie wiadomo ile godzin.
Ale dziękuję za wszystkie sugestie.

Z pewnością w momencie konkretyzacji zamierzeń zarzucę Was jeszcze pytaniami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 03-06-2014, 10:14    Odpowiedz z cytatem

blakop, nie ma sprawy, nocleg w Berlinie można dostać w hostelu już od 7 euro Very Happy

zastanów się na tą opcją

jeden z najbardziej znanych sieci hosteli w Europie obniżył ceny, szczegóły na:

http://generatorhostels.com/en/hot-deals/beds-for-10-generator-hostels-summer-of-festivals/ Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

blakop Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Paź 2013

PostWysłany: 03-06-2014, 10:41    Odpowiedz z cytatem

A są tam pokoje dwuosobowe z własną łazienką? Smile

Wiem o co Wam chodzi... Nie zrozumcie mnie źle... Tylko ja już nie mam naście lat, a i sama wizyta nie do końca ma mieć charakter studenckiej wycieczki Smile Nawet jeśli nie ja, to druga osoba nie do końca może oczekiwać noclegu w hostelu. Choć oczywiście wiem, że dziś w wielu miejscach pojęcie (różnica) hotelu i hostelu bardzo się zaciera...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 03-06-2014, 11:00    Odpowiedz z cytatem

blakop, noclegi w dwójkach też się znajdą Very Happy nawet w hostelu xD

polecam booking.com Happy

[ Dodano: 20-07-2014, 13:47 ]
Od 8 sierpnia pojawią się dwie pary RE relacji Poznań Główny -Frankfurt Oder, jedna z rana druga po południu,
wyjazd z Poz o 6.40 w Berlinie o 10.09(przesiadka w Frankfurcie Oder),
powrót z Berlina 18.51 w Poz 22.37,


Zapraszam do korzystania z wyżej wymienionego połączenia Very Happy Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 07-12-2014, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Mili Państwo, w przyszłą sobotę wybieram się na jednodniową wycieczkę do Berlina, która rozpocznie się na stacji Zbąszynek. Zamierzam skorzystać z połączenia REGIOexpress Poznań Gł. - Frankfurt (Oder) - Poznań Gł., póki jeszcze jest w rozkładzie, a dalej regionalnym pociągiem niemieckim. Byłbym wdzięczny, gdybyście wskazali, ile konkretnie wyniesie mnie taka podróż, lub doradzili, w jaki sposób przejechać tę trasę najtaniej, jak to tylko możliwe. Nadmienię, że na odcinku polskim mogę skorzystać ze zniżki 80% (rodzina pracownika), moja współtowarzyszka 51% (studencka). Potem już się zbytnio nie orientuję, więc znawców międzynarodowej taryfy PR proszę bardzo gorąco o wskazówki. Próba przeliczenia tego wszystkiego przyprawia mnie o zawrót głowy. Pozdrawiam ciepło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 07-12-2014, 13:27    Odpowiedz z cytatem

Taryfa PR dla pociagu RE na odc. do Słubic + przejściówka ( 8 zl ?). W szynobusie niemieckim funkcjonuje automat więc na odc. DB nożna kupic albo bilet jednorazowy ( 11 euro) lub BB-Ticket.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 08-12-2014, 11:50    Odpowiedz z cytatem

koki161, najlepiej kupić bilet BBT (Brandenburg-Berlin-Ticket), szczegóły tutaj: http://www.bahn.de/regional/view/regionen/berlin_brbg/freizeitbrandenburgticket.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0014_lt-bberl_LZ01 za 29 euro ważny przez cały dzień dla pięciu osób, obowiązuje od stacji Słubice, dlatego na odcinku Zbąszynek-Frankfurt Oder kupujesz bilet do Słubic zgodnie z obowiązującymi zniżkami,
najtaniej bilety PR Zbąszynek- Słubice RE i z powrotem

potem zakup BBT za 29 euro przez internet bahn.de lub w kasie albo w pociągu

rail_user, przejściówka kosztuje 10 zł, bilet jednorazowy (Einzelfahrausweis) 9,60 euro,
nie mieszaj i nie wprowadzaj w błąd Twisted Evil
co do automatu nie zawsze jest sprawny i można płacić wyłącznie gotówką co jest dużym minusem w dzisiejszych czasach Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 07-10-2021, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Notoryczne opóźnienia pociągów z Warszawy do Poznania i Berlina. Z czego wynikają?

Bardzo źle wygląda punktualność pociągów kursujących z Warszawy do Berlina. Tylko jedna trzecia pociągów międzynarodowych dociera do granicy niemieckiej punktualnie.

Więcej:

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/notoryczne-opoznienia-pociagow-z-warszawy-do-poznania-i-berlina-skad-wynikaja-104732.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl