Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
RJ 2020/2021 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 27-12-2020, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Z audycji: "uruchomić pociąg z Chocianowa przez Chojnów, Legnicę do Lubina - to byłaby ciekawa oferta" yyyy... Trasa samochodem 25km - 25km, pociągiem 60km i prawdopodobnie co najmniej 1h jazdy. Laughing
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 27-12-2020, 20:12    Odpowiedz z cytatem

krzysztoff, kiedyś pociąg z Lubina do Chocianowa jechał półtora godziny - więc nie jest tragiczna ta godzina jazdy Język

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-01-2021, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Dziś rano jechałam do Wrocławia. Ku mojemu zaskoczeniu odkryłam, że pociąg ze Zgorzelca o godz. 6:15 ma w Legnicy aż 18-minutowy postój. Bo przepuszcza przyspieszony z... Lubina. Rozkładowy idiotyzm level hard! Nie pierwszy i z pewnością nie ostatni w wydaniu KD.

Rzecz jasna przesiadłam się w Legnicy na ten przyspieszony, podobnie jak wielu innych pasażerów pociągu ze Zgorzelca. Dzięki temu byłam we Wrocławiu 20 minut szybciej.

Jednak nie tak to powinno wyglądać! Modernizujemy magistralę E30 i elekryfikujemy linię kolejową do Zgorzelca za grube miliony, kupujemy nowoczesny tabor za grube miliony... Wszystko po to, żeby skrócić czas przejazdu. I wszystko jak krew w piach! Bo Lubin über alles.

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 14-01-2021, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Neoma, pisałem o tym 23.11.2020 r.
Sporo jest takich "kwiatków" w rozkładzie. Śmiech

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 15-01-2021, 10:00    Odpowiedz z cytatem

Noema, miejmy nadzieję że nikt w UMWD nie przeczytał Twojego postu bo okaże się że poniższy pomysł jednego z lubińskich polityków wejdzie w fazę realizacji:

Cytat:
Od dwóch lat realizuję ten projekt, to musi być ekspres do Wrocławia i w związku z tym musi omijać wszystkie wioski. Taka jest natura ekspresu. Powiem szczerze, że zastanawialiśmy się nad tym, czy ten pociąg w ogóle powinien się zatrzymywać w Legnicy. I jeśli okaże się, że wypełnienie jego będzie duże już na stacji w Lubinie, to rzeczywiście on się nie będzie zatrzymywał też w Legnicy, docelowo. Bo po co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-01-2021, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Bartuś, zapewne się zdziwisz, ale jestem na TAK. Pod jednym wszakże warunkiem: żeby do Lubina jeździł stary dolnośląski „kibel” PR. I bez postojów na stacjach pośrednich, aby zbyt wielu pasażerów nie ucierpiało. Niech to będzie Super Sprinter, konkretnie... SS „Raczyński”.

A dlaczego PR a nie KD? Bo to lubińska bezpartyjna ferajna zakonserwowała na następne 10 lat patologię na dolnośląskich torach w postaci PR Wrocław. Niech więc teraz Lubin (bastion Bezpartyjnych Samorządowców) cierpi. Dlaczego do 2030 roku mają cierpieć tylko pasażerowie z Nadodrzanki? Niech konsekwencje ponoszą również decydenci z Lubina i wyborcy prezydenta Raczyńskiego, który jest bossem BS. Kolejowa patologia w postaci PR Zielona Góra nie ominie również Zgorzelca (nie potrafią stworzyć porządnej oferty w Lubuskiem, a pchają się na Dolny Śląsk), no ale ja na szczęście mam jakiś wybór. Natomiast mieszkańcom Brzegu Dolnego, Wołowa czy Ścinawy skazanym na monopol PR mogę tylko serdecznie współczuć!

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/polregio-z-umowa-na-10-lat-z-dolnym-slaskiem-bedzie-wiecej-polaczen-99949.html

Nawiasem mówiąc, pociąg SS „Raczyński” relacji Lubin - Wrocław Gł. (bez postojów na stacjach pośrednich) pojawi się w mojej książce o KD, którą piszę:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=388643#388643

Śmiech

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-01-2021, 12:05    Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie przywracają połączenia międzynarodowe

Koleje Dolnośląskie przywrócą połączenia międzynarodowe. Te zawieszone były z powodu pandemii. Składy kursować będą zgodnie z rocznym rozkładem jazdy, wprowadzonym w połowie grudnia. Pierwsze składy przekroczą granicę 18 stycznia.

Więcej:
https://raportkolejowy.pl/koleje-dolnoslaskie-przywracaja-polaczenia-miedzynarodowe/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-01-2021, 17:28    Odpowiedz z cytatem

KD przywraca a IC Nightjeta zawiesza Neutral

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-02-2021, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Odwołane Sudety i Hańcza. PKP Intercity ma problem ze spalinowymi lokomotywami

Przez dwa dni z rzędu PKP Intercity odwoływało pociągi Hańcza i Sudety prowadzone w dwóch różnych częściach kraju. Szczególnie źle wróży to w przypadku pociągu TLK Sudety, który dopiero niedawno rozpoczął kursowanie po nowej trasie na Dolnym Śląsku.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/odwolane-sudety-i-hancza-pkp-intercity-ma-problem-ze-spalinowymi-lokomotywami-100819.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 04-02-2021, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odwołane Sudety i Hańcza. PKP Intercity ma problem ze spalinowymi lokomotywami

Kłania się nieudolność PKP IC na liniach spalinowych. Już na początku roku przewidziałam, że na Podsudeckiej częściej będzie autobusowa komunikacja zastępcza niż normalny pociąg.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=393859#393859

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-03-2021, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Wiosenna korekta rozkładu jazdy w Kolejach Dolnośląskich

Wchodzi w życie sezonowa korekta kolejowego rozkładu jazdy. Zmiany obejmą również połączenia Kolei Dolnośląskich. Na tory wyjedzie 18 nowych pociągów, w tym na popularnych, turystycznych trasach do Trutnova czy Adrspachu.

W nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 14 marca utrzymana została dotychczasowa siatka połączeń. Pojawi się kilkanaście nowych pociągów, m.in. do Kątów Wrocławskich, Malczyc i czeskich miejscowości, a wybrane pociągi kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach Zdroju zostaną wydłużone do Kudowy Zdroju.

Czytaj więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/wiosenna-korekta-rozkladu-jazdy-w-kolejach-dolnoslaskich-101335.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-06-2021, 17:09    Odpowiedz z cytatem

Czerwcowe zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Dolnośląskich

W życie wchodzi letnia korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Najważniejsze zmiany dotyczą wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej, zamknięć torowych oraz uruchomienia popularnych połączeń transgranicznych do Berlina czy Adrspachu.

Więcej:
https://kolejowyportal.pl/czerwcowe-zmiany-w-rozkladzie-jazdy-kolei-dolnoslaskich/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 06-08-2021, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Spełnia się czarny scenariusz dotyczący dalekobieżnych przewozów kolejowych na magistrali podsudeckiej. Za jeden z dwóch pociągów codziennie uruchamiany jest autobus. Także drugi z pociągów – TLK Kormoran – kursujących przez Nysę, Kamieniec Ząbkowicki i Świdnicę bywa odwoływany.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pociag-tlk-sudety-niemal-non-stop-jest-autobusem-103801.html

No i wykrakałam:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=393859#393859

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-08-2021, 10:36    Odpowiedz z cytatem

Od 29 sierpnia nowy rozkład jazdy pociągów na Dolnym Śląsku. Sprawdź, co się zmieni

Od 29 sierpnia zmieni się rozkład jazdy pociągów na Dolnym Śląsku. Wprowadzone zmiany będą mieć charakter czasowy, a na wybranych odcinkach obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Czytaj więcej na wroclaw.tvp.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 24-08-2021, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Czemu mają służyć "wydłużone" czasy przejazdów niektórych pociągów osobowych na odcinku Wrocław-Legnica? Bo nie widzę, aby miały trwać jakieś prace i dłuższe zamknięcia planowe.
Jeżdżę regularnie na odcinku Miękinia-Wrocław i wiem, jakie są realne czasy przejazdów.
Wiele pociągów osobowych spokojnie nawet na tak krótkim odcinku może "urwać" w stosunku do planowego rozkładu 4-5 min. Niby niedużo, ale przy porannym dojeździe do pracy/szkół czasem każda minuta ma spore znaczenie.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl