Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
RJ 2020/2021 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

Jaro96 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2016
Skąd: Lubań

PostWysłany: 28-09-2020, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Ja to wiem. Obecnie mają jedno połączenie do Wrocławia z Lubania o 8:15, ale jest zawieszone. Koleje Dolnośląskie zrobiły z PKS wysysarkę i tak wyszło. Swoją drogą dlaczego w KD nie ma pociągu w środku dnia na trasie Zgorzelec - Jelenia Góra - Zgorzelec?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-10-2020, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Wraz z nowym rozkładem jazdy pojawi się więcej połączeń Polregio na linii Głogów - Ścinawa - Wrocław. Tabor ma być zmodernizowany.


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Auderman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 13 Maj 2020
Skąd: Poznań

PostWysłany: 05-10-2020, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Jak widać z powyższego zestawienia najgorzej skomunikowanym miastem powiatowym jest Lubań. Niewiele lepiej Zgorzelec. Bardziej zadbano o miasta leżące w ościennych województwach (Rawicz, Krotoszyn) niż na Dolnym Śląsku (Głogów, Jelenia Góra, Bolesławiec). Nawet Lubin jest dyskryminowany, co zakrawa na absurd zważywszy na fakt kto tym rozkładem jazdy dyryguje.

Dlaczego od razu dyskryminowany ?
Ewidentnie szychy Lubińskie nie potrzebują pociągu później niż to jest zaznaczone w rozkładzie. Zostawili sobie do powrotu z pracy o 16:20 i 17:15 a jakby mieli coś załatwić to mają 19:03 i to im wystarczy. A ci którzy nie wpasowują się do ich widzimisie to niech się martwią

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCqsfA4g1o1a0hk3ACOI9AfQ Zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 05-10-2020, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Auderman, bez cienia satysfakcji stwierdzam, że KD pod rządami Bezpartyjnych Samorządowców to cyrk na szynach, a nie poważna spółka kolejowa w środku Europy.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jaro96 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2016
Skąd: Lubań

PostWysłany: 05-10-2020, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Dlatego jest potrzebna konkurencja.

Jelenia Góra chociaż ma takie szczęście, że jest w górach. I to im ratuje połączenia kolejowe.
Lubań w dni wolne (soboty, niedzielę i święta) są na łasce KD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-11-2020, 19:49    Odpowiedz z cytatem

Beton KD nie byłby sobą gdyby nie namącił w rozkładzie jazdy na linii zgorzeleckiej. Tak było za prezesury Rachwalskiego, tak jest i za prezesury Stawikowskiego. Prezesi KD się zmieniają, ale nie zmieniają się idioci układający rozkład jazdy. Najwyższy czas kopnąć ich w dupę!

Od nowego rozkładu jazdy wieczorny pociąg z Wrocławia (20:45) do Zgorzelca nie będzie kursował w soboty. Pociąg IC o 20:30 też nie kursuje w soboty, więc po weekendowych zajęciach na uczelni będę zmuszona koczować z bezdomnymi na wrocławskim dworcu.

Brawo KD.

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-11-2020, 11:51    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem po co tak kombinują. W sobotę ten pociąg jest skrócony do Legnicy, ale w zamian następny o 21:45 jest już wydłużony do Zgorzelca. Niby połączenie jest, ale pasażer musi główkować nad rozkładem. Bez sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CzekoladaBanan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Kwi 2020

PostWysłany: 23-11-2020, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Noema, tak samo jest z pociągiem o 21:35 do kłodzka od grudnia za czasów PR codzienny pociąg do Bystrzycy Kłodzkiej był, potem KD przejęli linie na Miedzylesie i wydłużyli pociąg do Międzylesia po 2 latach skrócili do Kłodzka i bez sobót. I jak ktoś nie zdąży na 20 na pociąg na Kamieniec, Klodzko to następny o 23 😂 ale niestety tego chyba nikt nie ogarnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-11-2020, 13:56    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000 napisał/a:
Nie wiem po co tak kombinują. W sobotę ten pociąg jest skrócony do Legnicy, ale w zamian następny o 21:45 jest już wydłużony do Zgorzelca. Niby połączenie jest, ale pasażer musi główkować nad rozkładem. Bez sensu.

Niezbyt mnie to urządza, ponieważ jeśli nie wyrobię się na pociąg o 18:13 (a raczej się nie wyrobię, bo zajęcia mam do 19:00 i musiałabym się urywać, a na to nie mogę sobie pozwolić, ponieważ jestem wykładowcą a nie studentką) to następny pociąg mam dopiero o 21:46 i w domu jestem grubo po północy. Zajebiście, co nie?

A tak w ogóle co to za kolejarska mania, żeby likwidować kursy w sobotnie wieczory, co to do cholery ma być?! Tak było i jest na masową skalę w PR i IC. No i niestety KD też przejmują najgorsze praktyki rodem z PKP. Co, w soboty mniej ludzi jeździ? Z moich obserwacji wynika, że wręcz przeciwnie.

Ja im tego nie daruję!

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CzekoladaBanan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Kwi 2020

PostWysłany: 23-11-2020, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Znalazłem jeszcze lepszy absurd. Pociąg Lichkov - Wrocław Główny (17:20 z Kamieńca Ząbkowickiego) będzie w jedne dni jeździł w inne nie (to raz ludzie na 19 do pracy będą jechali o 15 a raz o 17 to jest paranoja...
tak samo pociąg Wrocław - Bielawa Zachodnia ostatni w sobie w soboty nie jeździ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 23-11-2020, 14:39    Odpowiedz z cytatem

W sobotnie wieczory dużo osób wraca także ze spotkań itd. dlatego wieczorne pociągi są potrzebne a oni wycinają Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 23-11-2020, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Paranoja to pociąg Kamieniec Zbk. 17.20 - Legnica 20.24 , z postojem w Dzowie 32 minuty Evil or Very Mad
Tym sposobem właśnie KD rozkomunikowało Kormorana, przyjad do stacji Kamieniec Zbk 17.42.
Zmieniając czas odjazdu o 32 min wówczas odjazd był by 17.52 ,
10minut na przesiadkę , daje nam dodatkowe połączenie z Nysą i Katowicami, dalej Warszawą i Olsztynem. No cóż, standard.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 23-11-2020, 16:47    Odpowiedz z cytatem

Wiele jest "kwiatków" w nowym rozkładzie.
Dla przykładu pociąg KD Zgorzelec (6.15)-Wrocław Gł. (8.42) przyjedzie do Legnicy o godz. 7.31 i będzie miał postój do 7.49, bo w międzyczasie przepuści dwa inne pociągi jadące do Wrocławia:
- KD Głogów-Wrocław (w Legnicy p.7.35 / o.7.37)
- IC Zielona Góra-Warszawa Wsch. (w Legnicy p.7.42 / o.7.43).
Ciekawe chociaż czy będzie dogodna przesiadka w Legnicy dla tych, co będą chcieli pojechać wcześniejszym pociągiem Śmiech

Zaskoczony jestem również tym, że poc. IC Nightjet w kierunku Berlina będzie miał we Wrocławiu aż 30 minut postoju (p.5.00 / o.5.30). Do tej pory postoje tego pociągu były zaledwie kilkuminutowe (choć i tak bardzo często łapał on spore opóźnienia).

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pjoter Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2020

PostWysłany: 23-11-2020, 18:25    Odpowiedz z cytatem

jano napisał/a:
Zaskoczony jestem również tym, że poc. IC Nightjet w kierunku Berlina będzie miał we Wrocławiu aż 30 minut postoju (p.5.00 / o.5.30). Do tej pory postoje tego pociągu były zaledwie kilkuminutowe.

Wagony z Przemyśla trzeba przepiąć: https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?rok=2020&id=58567 W obecny RJ nie patrzył...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 23-11-2020, 18:40    Odpowiedz z cytatem

Fakt, nie spojrzałem. Myślałem, że grupa wagonów z Przemyśla jest dołączana gdzieś wcześniej po drodze.
W 2019 r. jechałem tym pociągiem do/z Budapesztu i wtedy inaczej było to rozwiązane. Pamiętam, że pociąg miał równie długi postój w czeskim Bohuminie (dzielenie wagonów na Wiedeń/Budapeszt) i gdzieś po stronie słowackiej (podpisanie wagonów Nightjet do Budapesztu do innego pociągu).

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl