Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
RJ 2020/2021 na Dolnym Śląsku
Autor Wiadomość

kryczens Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2015

PostWysłany: 15-06-2020, 16:26    Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze przeanalizowałem rozkład dla Brzegu to dziwnym trafem IC Wyspiański bez postoju w Brzegu i Oławie oraz IC hetman bez postoju również. Do tego dochodzi IC Wawel gdzie ministerstwo potwierdziło zatrzymanie jego w Brzegu. A w projekcie widnieje inaczej ? Jedyny plus tego wszystkiego to wkoncu Zyskamy IC Nightjet w Brzegu
Z IC Malczewski TLK no super szał. I Zefir tylko z Wrocławia do Kołobrzegu ktoś na głowę upadł 😡
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-06-2020, 16:26    Odpowiedz z cytatem

Bartuś, skończcie już te mikolskie wywody. Już tyle razy słyszałem jak bardzo zapłakani są mikole z okolic Wołowa i Brzegu Dolnego bo przetrasowano pociągi IC na linię 289 i od tamtej pory wielkie ujadanie na Lubin i Legnicę. Jak jeździły te pociągi przez Ścinawę, Wołów i Brzeg Dolny to jakoś nie widziałem tam wsiadających tłumów bo prawda jest taka że ludzie korzystają tam z pociągów PR.

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bartuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2008
Skąd: Dobiegniew

PostWysłany: 15-06-2020, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Ja tylko uważam że zlikwidowanie postoju TLK Wolin w Lubinie jest mądrym posunięciem. Tak samo Nightjet i Wawel również nie powinny się zatrzymywać w Lubinie, bo docelową trasą z Wrocławia do Berlina będzie ta przez Horkę i Chociebuż. Węzłem dla Lubina będzie Legnica, gdzie da się dojechać w 25 minut nową S-3.

Czy gdziekolwiek coś napisałem o Brzegu Dolnym, albo o mikolach? Confused To mania jakaś z Twojej strony.


Ostatnio zmieniony przez Bartuś dnia 15-06-2020, 17:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 15-06-2020, 17:29    Odpowiedz z cytatem

TLK Malczewski będzie zapewne na obiegu z TLK Ustronie, stąd standard TLK, a IC Zefir wyrobi się na jednym składzie, startując z Wrocławia o 05:00. Nie dość, że będzie ekonomicznie, to jeszcze jak znalazł na szybki wypad nad Bałtyk wzorem bardzo popularnego IC Mieszko. Poza tym po zakończeniu remontu 351 niemal na pewno w to miejsce wróci dawny "Bosman" do Szczecina, a do Kołobrzegu będzie coś nieco później, może Gwarek z grupą wagonów? Dopóki nie skończą całej E59, to nie ma mowy o klasycznym rozkładzie. Jak widać, powoli powracają połączenia, które dawniej jeździły po 271, m.in. Jeziorak, czy Przemyślanin, o czym też pisałem z MI.


Ostatnio zmieniony przez Atoman dnia 15-06-2020, 18:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 15-06-2020, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Bartuś napisał/a:
Ja tylko uważam że zlikwidowanie postoju TLK Wolin w Lubinie jest mądrym posunięciem. Tak samo Nightjet i Wawel również nie powinny się zatrzymywać w Lubinie, bo docelową trasą z Wrocławia do Berlina będzie ta przez Horkę i Chociebuż. Węzłem dla Lubina będzie Legnica, gdzie da się dojechać w 25 minut nową S-3.


Linię wyremontowano po to żeby korzystali z niej ludzie a nie po to żeby jeździli samochodami do Legnicy i wsiadali do pociągu który będzie jechał przez Lubin bez zatrzymania - nie uważasz że to idiotyczny pomysł?
A obsesję to raczej kolega ma na tym punkcie Śmiech
Do tych pociągów wsiada w Lubinie dosyć sporo ludzi a jednemu gościowi z Brzegu Dolnego to się nie podoba Śmiech

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-06-2020, 18:11    Odpowiedz z cytatem

Bartuś, nie podzielam twego zdania. Lubin to ok. 73-tysięczne, bogate miasto. Z tego względu chętnych na wyjazd nad morze na pewno nie zabraknie. Poza tym będzie to ostatni (po północy) pociąg z Wrocławia do Lubina, a więc idealne połączenie dla ludzi wracających z wrocławskich teatrów czy letnich imprez. Skrajną głupotą byłoby gdyby TLK „Wolin” jechał przez Lubin bez postoju handlowego. Zwłaszcza gdy przypomnimy sobie, że niegdyś pociąg kategorii EIC zatrzymywał się w podbolesławieckiej wsi Zebrzydowa.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 16-06-2020, 10:06    Odpowiedz z cytatem

Noema, w obecnym rozkładzie WOLIN miał tylko postój w Lubinie jak jechał do Świnoujścia a na powrocie już nie 😀 Teraz będą stawać oba...
Ten rozkład to dopiero projekt więc jeszcze to pewnie zmienią

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-06-2020, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Oto co zaplanował UMWD.

Projekt rozkładu jazdy 2020/2021 pociągów regionalnych (KD i PR):

http://infokolej.pl/docs/kd/rj2021.pdf

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 17-06-2020, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Czy ja tam dobrze widzę takie kwiatki jak Wrocław - Kudowa przez Nową Rudę i Wrocław - Węgliniec przez Jelenią Górę i Lubań?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-06-2020, 22:29    Odpowiedz z cytatem

kacper98, dlaczego zaraz „kwiatki”. Pociąg jak pociąg. Poprawienie oferty, przedłużenie relacji kursujących pociągów... To są „plusy” a nie „kwiatki”.

Ja nie mam do czego się przyczepić. Przeanalizowałam pobieżnie ten projekt i stwierdzam, że jest lepszy od tegorocznego rozkładu jazdy.

Zniknie wreszcie 3-godzinna popołudniowa dziura w rozkładzie jazdy, o której piszę regularnie od kilku miesięcy. Od grudnia ma być dodatkowa para pociągów Zgorzelec - Wrocław - Zgorzelec. Jak widać warto decydentom suszyć głowę... Poza tym na linii zgorzeleckiej bez większych zmian.

Na linii lubańskiej pojawi się dodatkowa para pociągów: wczesnoporanna (Lubań - Jelenia Góra - Wrocław) i późnowieczorna (Wrocław - Jelenia Góra - Węgliniec). Dodatkowo ostatni pociąg Görlitz - Wałbrzych zostanie wydłużony do Wrocławia i w Jeleniej Górze będzie skomunikowany z ostatnim pociągiem ze Szklarskiej Poręby. Pozwoli to mieszkańcom Wrocławia wrócić z gór późnym wieczorem (dwie godziny później niż dotychczas).

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CzekoladaBanan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Kwi 2020

PostWysłany: 17-06-2020, 22:52    Odpowiedz z cytatem

Linia Klodzko - Wrocław zaorana.
12:20 z Kłodzka usunięty
12:10 z Wro do Kudowy skrócony do Strzelina
16:20 z Wro do Kudowy skrócony do Strzelina
17:20 z Wro do Ziebic skrócony do Strzelina
Pociągi Wrocław Klodzko prawie co 2 godziny wyjątek między 15-18 (Wro-Klodzko) i z Klodzka 5-8, 17-19 a tak to tragedia....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 18-06-2020, 01:45    Odpowiedz z cytatem

Szkoda że ostatnie połączenie ze Szklarskiej do Wrocławia będzie z przesiadką w Jeleniej na Szynobus najkrótszy SA135 . W sezonie letnim może być problem od Jeleniej . Super sprawa to poranny Jelenia-Kudowa oraz popołudniow Kudowa-Jelenia . Można sobie prawie 7 godzin spędzić w Kudowie . Brakowało takiego połączenia Jelenia-Kudowa-Jelenia Very Happy Na plus nowe połączenie Wegliniec-Jelenia-Wrocław i z powrotem oraz brak terminów na linii Jelenia-Szklarska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Atoman Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 28 Sie 2016

PostWysłany: 18-06-2020, 07:43    Odpowiedz z cytatem

Pomysł włączenia miast takich jak Nowa Ruda, czy Gryfów Śląski w bezpośrednie połączenia do Wrocławia uważam za bardzo trafny. Kto wie, czy Bystrzyca nie jest pilotażem przed puszczaniem pociągów Wrocław - Kłodzko/Kudowa-Zdrój po całej LK 285. Dobrze również, że na LK 273 większość taboru będzie stanowił ten nowszy. Natomiast LK 143 za Oleśnicą... cóż... ta linia jest fenomenem na skalę krajową. Dwa tory, drut, a jakość podróżowania żadna..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-06-2020, 09:43    Odpowiedz z cytatem

CzekoladaBanan napisał/a:
Linia Klodzko - Wrocław zaorana.
12:20 z Kłodzka usunięty
12:10 z Wro do Kudowy skrócony do Strzelina
16:20 z Wro do Kudowy skrócony do Strzelina
17:20 z Wro do Ziebic skrócony do Strzelina
Pociągi Wrocław Klodzko prawie co 2 godziny wyjątek między 15-18 (Wro-Klodzko) i z Klodzka 5-8, 17-19 a tak to tragedia....

Nie bardzo rozumiem o co ten lament?
Z Wrocławia do Kłodzka popołudniu:
13:10, 14:10, 15:20 B, 15:50, 16:50, 17:50, 18:20, 20:20, 21:20 B, 22:50.
Mało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CzekoladaBanan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Kwi 2020

PostWysłany: 18-06-2020, 15:07    Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to, że skracają te którymi ludzie jeżdżą, i od Kłodzka usuwają o 12, którym jeżdżą ludzie... codziennie praktycznie ci sami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl