Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Co cię wkurza u współpasażerów?
Autor Wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-12-2017, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Kodeks Kulturalnego Podróżowania:

http://dobremaniery24.pl/kulturalne-podrozowanie/

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-12-2017, 05:19    Odpowiedz z cytatem

"Do wagonu metra wchodzi mama z 5-letnią córką. Dziecko patrzy na mnie i mówi: chciałabym usiąść".

60-letnia pani Ewa uważa, że młodzież i dzieci traktują metro jako środek transportu, w którym nie trzeba ustępować miejsca. Opowiada, co ją spotkało podczas podróży pociągiem.

Pociąg metra. Kierunek Młociny. Czwartek, 21 grudnia, przed 8 rano. Gdy wagon już był mocno zatłoczony, do pociągu wsiadła starsza pani poruszająca się o kulach.

Czytaj więcej:
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,22829633,do-wagonu-metra-wchodzi-mama-z-5-letnia-corka-dziecko-patrzy.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27-01-2018, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Starsza pani zbulwersowała się, gdy młoda dziewczyna rozmawiała przez telefon. Facet bohatersko stanął w jej obronie i... zaczęło się. Dziewczyna już dawno wyszła, a ci jadą po sobie.


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-08-2018, 11:28    Odpowiedz z cytatem

Zasady kulturalnego podróżowania promują sami pasażerowie.

Jak najlepiej promować zasady kulturalnego podróżowania koleją? Pasażerowie uważają, że najlepszy jest bezpośredni przykład, jaki dają sobie wzajemnie.To ważne, ponieważ zdarza się, że podróżni wybierając pociąg czy inny środek transportu zbiorowego, zapominają o przyjętych społecznie zasadach kulturalnego podróżowania.

Więcej:
https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/32506/zasady-kulturalnego-podrozowania-promuja-sami-pasazerowie.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-02-2019, 12:28    Odpowiedz z cytatem

“Jesteś ch**em” – wyzwała chłopaka w autobusie. Gdy wstał, by jej ustąpić, poczuła wstyd.

Siedzące miejsca w autobusie czy tramwaju wywołują wiele emocji, szczególnie wśród starszych pasażerów. W pojazdach komunikacji miejskiej istnieją specjalne oznaczenia. Prowadzone są również kampanie społeczne, aby ustępować miejsca starszym osobom, niepełnosprawnym, a także kobietom w ciąży, czy z małymi dziećmi. Niestety okazuje się, że pewna grupa ludzi uważa, że miejsce należy im się bez względu na okoliczności, w dodatku swoich “praw” domagają się w bezczelny sposób.

Więcej:
https://popularne.net/walka-o-miejsce-w-tramwaju/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

panmark Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2019

PostWysłany: 26-03-2019, 11:29    Odpowiedz z cytatem

Nic mnie tak nie irytuje jak ściaganie butów w trakcie podróży... Myślałem ,że lata edukacji w tym temacie dotarły już pod strzechę. Niestety ostatnio byłem świadkiem jak jeden ze współpasażerów zdjął adidasy i udał się w drzemkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-04-2019, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Rozmowy telefoniczne w pociągu. Taka rada:

telefon.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 94.2 KB


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 04-04-2019, 15:05    Odpowiedz z cytatem

panmark napisał/a:
Nic mnie tak nie irytuje jak ściaganie butów w trakcie podróży... Myślałem ,że lata edukacji w tym temacie dotarły już pod strzechę. Niestety ostatnio byłem świadkiem jak jeden ze współpasażerów zdjął adidasy i udał się w drzemkę.

To się irytuj dalej. Sam ściągam i będę to robił jak jadę w długie trasy w stylu 10-16 godzin... Szczególnie w zimie jak się nosi grube zimowe buty. Już kiedyś chciałem być "kulturalny". Potem przez trzy dni nie mogłem stanąć na stopy po odparzeniach skóry. Każda osoba ma inny organizm i reakcję. Co innego jadąc te 5 godzin, co innego 15.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 29-04-2019, 10:32    Odpowiedz z cytatem


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-05-2019, 11:31    Odpowiedz z cytatem


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 27-05-2019, 13:50    Odpowiedz z cytatem

Czy przypominacie sobie ile razy zostaliście potrąceni plecakiem lub torbą? Pasażerowie niemający swobodnego dostępu do wyjścia denerwują się. Zwracajcie uwagę na inne osoby w podróży.


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Modus90 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Gru 2017

PostWysłany: 09-06-2019, 17:31    Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiście denerwuje rozwalanie toreb po siedzeniach, zwłaszcza jak na półkach jest sporo wolnego miejsca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-08-2019, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Matka w podróży: Zacznijcie wychowywać swoje dzieci

Wpadające w histerię dzieci, spożywanie śmierdzącego jedzenia, zdejmowanie butów, kładzenie nóg na przeciwległe siedzenie, zajmowanie innego miejsca niż przypisane na bilecie - przykłady tego, co denerwuje nas w podróży, można by podawać bez końca. - Dlaczego zatem, choć mamy świadomość tego, które z zachowań są denerwujące, nie tylko sami się ich dopuszczamy, ale wręcz prowokujemy do niewłaściwych zachowań nasze dzieci? - zastanawia się w liście do naszej redakcji pani Małgorzata.

Więcej:
https://dziecko.trojmiasto.pl/Kto-uprzykrza-nam-podroz-My-sami-n136683.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09-08-2019, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży. Dlatego bardzo ważnym jest, by każdy, kto korzysta z usług przewoźników kolejowych poznał, zapamiętał i wprowadził w życie kilka zasad, które należy przestrzegać w pociągach.

Cały tekst:
https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/kulturalne-podrozowanie-czyli-savoir-vivre-w-pociagu/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-11-2019, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Savoir-vivre w podróży – kodeks dobrych praktyk PKP Intercity i Adama Jarczyńskiego

Z wzajemnym szacunkiem, bez głośnych rozmów przez telefon i zachowując porządek wokół siebie. Przepis na kulturalną podróż jest prosty. Z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Życzliwości PKP Intercity i Adam Jarczyński przypominają, jak dotrzeć do celu w zgodzie z Kodeksem Kulturalnego Podróżowania.

Więcej:
https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/35331/savoir-vivre-w-podrozy---kodeks-dobrych-praktyk-pkp-intercity-i-adama-jarczynskiego.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl