Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Hejterzy i trolle internetowe
Autor Wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-01-2019, 11:50    Odpowiedz z cytatem

Trefna trutka na trolle. Dlaczego walka z przemocą słowną w sieci jest tak trudna?

Działalność trolli siejących mowę nienawiści i kolportujących fake newsy w internecie można napotkać w komentarzach pod dowolnym artykułem w sieci. Problem ten wcale nie jest wirtualny, bo wywiera wpływ nawet na niewielkie społeczności czy grupy sąsiedzkie. Trzy miesiące temu „Newsweek” i „Gazeta Wyborcza” pisały o kilkudziesięciu podejrzanych kontach, które w komentarzach na Facebooku miały popierać burmistrza warszawskiego Ursynowa i dyrektorkę miejscowego domu kultury spowinowaconą z nim politycznie. Lokalne stowarzyszenie Miasto Ursynów oraz administratorzy forum dyskusyjnego Obywatele Ursynowa zwrócili uwagę na nienaturalny sposób pisania postów przez niektórych użytkowników – nie pasował on do stylu wypowiedzi pozostałych członków społeczności. Wpisy były bez wyjątku pochwalne i niemal o takiej samej treści. Różniło je w zasadzie tylko to, że publikowali je różni użytkownicy – albo krąg tych samych osób, albo osoby o trudnej do ustalenia tożsamości. Wiele wskazuje na to, że za całą akcją stała agencja reklamowa, która miała ocieplić wizerunek przedstawicieli władzy przed wyborami samorządowymi.

Czytaj więcej:
https://forsal.pl/artykuly/1391677,trefna-trutka-na-trolle-dlaczego-walka-z-przemoca-slowna-w-sieci-jest-tak-trudna.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-01-2019, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Stanisław Michalkiewicz odpowiada na komentarze, które internauci zamieścili pod filmem, w którym wypowiedział się na temat WOŚP.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-02-2019, 02:11    Odpowiedz z cytatem

Dr Jerzy Targalski o ruskich trollach.


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 17-02-2019, 13:14    Odpowiedz z cytatem

Skąd się bierze hejt w sieci i mowa nienawiści? Co skłania innych do tego, by bez powodu nienawidzić, wyzywać i obrażać innych?


_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13-03-2019, 10:53    Odpowiedz z cytatem

Wielkie starcie hejterów – 29 marca w Muzeum Polin Matka Kurka kontra Owsiak!

Co ja słyszę?! 29 marca 2019 roku, w Muzeum Polin ma się odbyć spotkanie, z udziałem Jerzego Owsiaka i RPO Adama Bodnara, poświęcone „hejtowi”. Rzecz wygląda wyjątkowo profesjonalnie, a wyżej wymienione nazwiska zapewniają pełen profesjonalizm. Takiej okazji szanujący się „hejter” nie może przepuścić. Chcę tam być! Zapowiada się pojedynek stulecia, pomiędzy Jerzym Owsiakiem, znanym od lat największym hejterem III RP, który przegrał pięć procesów o „mowę nienawiści” i pretendentem Matką Kurką, ze znacznie mniejszym dorobkiem.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/wielkie_starcie_hejter_w_29_marca_w_muzeum_polin_matka_kurka_kontra_owsiak

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-03-2019, 19:21    Odpowiedz z cytatem

Uprawiali wulgarny hejt po śmierci poseł Szczypińskiej. Teraz będą mieli problemy!

Osoby, które w haniebny sposób drwiły ze śmierci poseł PiS Jolanty Szczypińskiej, mogą stanąć przed sądem. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła dochodzenie w sprawie internetowych wpisów, jakie pojawiły się po śmierci parlamentarzystki. Hejt lał się strumieniami, a teraz na jego autorów mogą czekać przykre konsekwencje.

Więcej:
https://niezalezna.pl/263968-uprawiali-wulgarny-hejt-po-smierci-posel-szczypinskiej-teraz-beda-mieli-problemy

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-03-2019, 16:00    Odpowiedz z cytatem

Groził daniem „w ryj”, nazywał internautów „k...ą”, „frajerami” i „skur...ynami”. Adam Bodnar staje w jego obronie.

O dziennikarzach TVP pisał „bydlaki, skur...yny”, o samej TVP „kurwizja”, o internautach „k...y, frajerzy, ch...”. W efekcie został zablokowany przez twitterowe konto tvp.info. Teraz broni go Rzecznik Praw Obywatelskich i pyta „dlaczego?”.

Więcej:
https://www.tvp.info/41824581/grozil-daniem-w-ryj-nazywal-internautow-ka-frajerami-i-skurynami-adam-bodnar-staje-w-jego-obronie

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-03-2019, 01:06    Odpowiedz z cytatem

Farmy trolli zarabiają na fake newsach i hejcie

Ponad połowa Polaków wierzy w informacje, które znajduje w mediach społecznościowych. Ten fakt wykorzystują anonimowi twórcy tak zwanych fake newsów, czyli kłamliwych i nieprawdziwych wiadomości. Mają one wprowadzać chaos informacyjny, a jednocześnie podsycać nienawiść, rasizm i różne teorie spiskowe. Celem ich twórców, nazywanych trollami, jest także wpływanie na nastroje potencjalnych wyborców, a tym samym na wynik demokratycznych wyborów. Reporterom "Superwizjera", Annie Sobolewskiej i Bertoldowi Kittlowi, udało się pokazać, jak taka działalność wygląda od środka.

Czytaj (i oglądaj) więcej na stronie tvn24.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-06-2019, 10:40    Odpowiedz z cytatem

Hołdys: „Widok z szafy Jarosława Kaczyńskiego. Ponurego średniowiecznego chuja. Żaden ubek znany mi z imienia i nazwiska nie narobił tyle gnoju w relacjach między Polakami, co ten posraniec. Najbardziej parszywa postać, jaką pamiętam, a pamiętam nawet Władka Gomułkę dobrze. Powinno się go wpakować do Wastoka i wystrzelić w kosmos bez możliwości powrotu kiedykolwiek”.

https://www.bankier.pl/forum/temat_holdys-o-kaczynskim-ponury-ch-j-parszywy-posraniec,8513013.html

Hołdys: „Morawiecki to zwykła szuja”.

http://polityczek.pl/twitter/7809-holdys-morawiecki-to-zwykla-szuja

Hołdys (o prezydencie): „Ćwok”.

https://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/534915,zbigniew-holdys-nazywal-prezydenta-andrzeja-dude-cwokiem.html

Hołdys (o dyrektorze Teatru Polskiego): „Pies go jebał”.

https://wsensie.pl/wsensie-tv/13-bez-komentarza/18760-holdys-znow-epatuje-wulgaryzmami-o-prezydencie-dudzie-cwok-o-dyrektorze-teatru-polskiego-pies-go-je-al

I ten sam Hołdys wczoraj: „Jak twierdzą specjaliści od psychologii, hejt atakuje ludzi lepszych od nas, którzy nam zagrażają swoją wielkością”.

https://wpolityce.pl/polityka/452115-holdys-wychwala-dulkiewicz-narod-ja-od-razu-pokochal

Hołdys mocno zmasakrował Hołdysa. Śmiech

Najbardziej zakompleksiony celebryta Platformy. Jak się było królem życia w PRL, to się dzisiaj ciężko dostosować do nowej rzeczywistości. Jemu nawet karaluch „zagraża swoją wielkością”.

Człowiek widzi takie coś jak Hołdys i odruchowo zapomina pisowcom wszystkie winy i błędy.

hołdys.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 62.64 KB


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-09-2019, 01:07    Odpowiedz z cytatem

Europoseł Patryk Jaki oraz warszawski radny Jacek Ozdoba, domagają się wyjaśnień od polityków PO, po tym jak tygodnik Sieci doniósł o powiązaniach polityków PO z hejterskimi profilami.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-10-2019, 00:36    Odpowiedz z cytatem

Czy czujesz się lepszy od innych? Uważasz, że Twój światopogląd jest najlepszy? Gardzisz ludźmi, którzy nie są z Twojej bajki? Życzysz im śmierci? Cieszysz się gdy mają raka? Gdzie leży granica przyzwoitości? Dlaczego ludzie mający tęczowe emblematy "STOP NIENAWIŚCI" kipią jadem? Dlaczego na grupie "Polska bez hejtu" jej członkowie "hejtują"?


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-10-2019, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Taki hejt produkuje się za pieniądze PO i warszawskiego ratusza Trzaskowskiego

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w polityków PiS – stoi człowiek zatrudniony w Platformie Obywatelskiej oraz w warszawskim ratuszu. Przypominamy przykłady fake newsów SokuzBuraka. Jak ustalił portal tvp.info na zamkniętej imprezie po zwycięstwie nad Patrykiem Jakim, Rafał Trzaskowski nazwał twórcę SokuzBuraka „Królem Internetu”.

Więcej:
https://www.tvp.info/44500963/taki-hejt-produkuje-sie-za-pieniadze-po-i-warszawskiego-ratusza-trzaskowskiego-przyklady

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-01-2020, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Hejterską stroną SokzBuraka zarządza działacz KOD i Fundacji Otwarty Dialog

Stroną SokzBuraka na Facebooku zarządza Marcin Mycielski z Fundacji Otwarty Dialog i KOD, były korespondent „Gazety Wyborczej”. Informacja ta jest widoczna na samym Facebooku, kiedy wejdziemy na SokzBuraka. W minionych latach powstały tam setki hejterskich i kłamliwych wpisów. Większość z nich dotyczy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Treści strony uderzają też w Kościół katolicki i dziennikarzy TVP.

Więcej:
https://www.tvp.info/46142582/hejterska-strona-sokzburaka-zarzadza-dzialacz-kod-i-fundacji-otwarty-dialog

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-02-2020, 01:59    Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, że „każdy wystarczająco zaawansowany troll jest nieodróżnialny od prawdziwego czubka” oraz jakie cechy osobowości są widoczne u ludzi angażujących się w internetowy trolling.


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-02-2020, 16:55   Czarna lista dolnośląskich mikoli Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu nie czytam internetowych komentarzy w trosce o moje zdrowie psychiczne. Skala hejtu i intelektualne szambo jakie wylewa się w komentarzach pod artykułami na wszelakich portalach typu Onet (ale także i na portalach kolejowych!) już dawno przebiło dno i puka w nie od spodu. W zasadzie to udzielam się tylko na tym forum, bo wiem, że tutaj wszelki hejt i oszołomstwo jest tępione w zarodku przez moderatorów. Chyba nie przesadzę w twierdzeniu, że INFOKOLEJ to internetowa ostoja kulturalnej i merytorycznej dyskusji o tematyce kolejowej i nie tylko. Kto się ze mną nie zgadza zapraszam do lektury moich archiwalnych postów z ubiegłych lat, w których zamieszczałam screeny hejt-komentarzy jakie pojawiały się głównie na portalu „Rynek Kolejowy”. Obiektem mikolskiego hejtu było m.in. nasze forum, ale także moja skromna osoba. Z tego względu „Rynek Kolejowy” z pełną premedytacją nazwałam „Rynsztokiem Kolejowym” i myślę, że to określenie jest jak najbardziej zasłużone.

Po tym krótkim wstępie przechodzę do rzeczy. Poniżej zamieszczam link do portalu „Gazety Wrocławskiej”. Jest to niemiecka gazeta dla Polaków, czyli taka lokalna gadzinówka. Pod internetowymi artykułami można pisać komentarze. Dziś zajrzałam do komentarzy pod artykułem dot. zakupu nowego taboru przez KD. To co tam zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Szambo to mało powiedziane! Zresztą sami zobaczcie:

https://gazetawroclawska.pl/koleje-dolnoslaskie-kupuja-nowe-pociagi-to-szansa-takze-dla-rozbudowywanej-kolei-aglomeracyjnej/ar/c1-14788484

Zapewniam, że tak jest pod każdym artykułem dot. dolnośląskiej kolei. I nie tylko na „Gazecie Wrocławskiej”, ale i na innych lokalnych portalach, np. Radia Wrocław. Tego po prostu nie da się czytać. Mało tego, to trwa już od kilku lat!

Teraz wyjaśnię skąd taki tytuł tego wątku. Otóż od wielu miesięcy krąży po internecie, tzn. w komentarzach pod artykułami na różnych portalach, tzw. „Czarna lista dolnośląskich mikoli”. Znajdują się na niej imiona i nazwiska kilkudziesięciu osób, które – zdaniem autora tej „listy” – hejtują Jelenią Górę i Lwówek Śląski, ze szczególnym uwzględnieniem linii lwóweckiej. Poruszam się po internecie raczej dość sprawnie, ale jakoś nie zauważyłam, żeby hejtowano Jelenią Górę czy Lwówek Śląski. Wręcz przeciwnie – hejtowany jest Wrocław i linia zgorzelecka, z uwzględnieniem mojej skromnej osoby. Z tego wyciągam logiczny wniosek, że zarówno hejt jak i ta „Czarna lista dolnośląskich mikoli” jest dziełem jeleniogórskiego mikolstwa (pojebów wśród nich nie brakuje!). Dowodów nie mam, ale jakoś tak mi intuicja podpowiada...

Na końcu pozwolę sobie zacytować jeden komentarz spod wyżej zalinkowanego artykułu, ponieważ znam niektóre osoby z tej „Czarnej lista dolnośląskich mikoli”, bo udzielają się na tym forum. Mam takie przesłanie, żebyście się panowie i panie wreszcie ogarnęli i zrobili z tym porządek. Jakiś gnój od wielu miesięcy w internecie publicznie wyciera sobie mikolską gębę waszymi nazwiskami, oczernia i pomawia was i to zupełnie bezkarnie. A wy co, śpicie? Gdyby to na mnie trafiło, gnój zostałby przeczołgany przez sąd karny i cywilny i szybko by się nie wypłacił.

Kilka lat temu w podobny sposób oczerniano na fejsbuku administrację tego forum, zresztą wspólnie i w porozumieniu z betonem KD na co mam niezbite dowody (pisałam o tym na forum). Wtedy mikole wypisywali dużo gorsze rzeczy, a w zasadzie bzdury wyssane z palca o rzekomych kochankach, nieślubnych dzieciach itp. Mikolskie gnoje myśleli, że jak robią to anonimowo to są bezkarni. Mylili się. Zostali zidentyfikowani i pociągnięci do odpowiedzialności. Skończyło się na wypłacie finansowych zadośćuczynień. Być może dlatego teraz mikole trzymają się od administracji forum z daleka i nie plują na nich w internecie. Za to plują teraz na innych i to w tak ordynarny sposób, że konkretnym osobom publicznie zarzucają niecne czyny. O, proszę:

Cytat:
15 lutego, 01:52, KODLKPM:

CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI - KOLEJNA AKTUALIZACJA!!!

Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie.

(...)

Powyższa lista ma charakter informacyjny i ma na celu ostrzeżenie czytelników, miłośników kolei i osoby z branży kolejowej przed trollami, spamerami i hejterami notorycznie wywołującymi kłótnie i publikującymi kłamliwe komentarze, w związku z nasileniem się w ostatnim czasie takich działań w internecie pod artykułami o kolei na Dolnym Śląsku.

Lista będzie na bieżąco aktualizowana i publikowana.

Rozpowszechnianie dozwolone, a nawet wskazane.

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Przed Mikolami (KODLKPM)


Źródło cytatu - komentarz pod artykułem:

https://gazetawroclawska.pl/koleje-dolnoslaskie-kupuja-nowe-pociagi-to-szansa-takze-dla-rozbudowywanej-kolei-aglomeracyjnej/ar/c1-14788484

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl