Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Koniec TUR-a?
Autor Wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 31-01-2013, 13:19    Odpowiedz z cytatem

W tym roku nie będzie likwidacji połączeń kolejowych na trasie Chojnice - Kościerzyna - zapewnił w środę w Chojnicach Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

(...) Niestety, przynajmniej na razie pociągi przejeżdżające przez Czarne i Człuchów nie będą skomunikowane z tymi, które z Chojnic wyjeżdżają w kierunku Trójmiasta.

Na plus należy dodać zapowiedź, że jest szansa na to, aby pociąg Tur, który obecnie kursuje między Chojnicami a Gdynią, wyjeżdżał w kierunku Trójmiasta z Człuchowa.

Taka była sugestia Ryszarda Szybajły, burmistrza Człuchowa. Na razie jednak nikt nie potrafił powiedzieć, od kiedy miałby on zacząć jeździć na wydłużonej linii.

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/750923,beda-polaczenia-miedzy-chojnicami-a-koscierzyna-kursy,id,t.html?'cookie'=1
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sz89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2011
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 31-01-2013, 19:08    Odpowiedz z cytatem

Mi jakoś "Tur" kojarzy się z Chojnicami i wolałbym żeby tak zostało. Jaki będzie sens puszczania "Tura" z Człuchowa jeśli padną połączenia Chojnice - Szczecinek? Człuchów zostanie wtedy tylko z "Turem".. średnio to by wyglądało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Spicol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2010
Skąd: Starogard Gdański

PostWysłany: 16-02-2013, 10:13    Odpowiedz z cytatem

A może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego w Piątek TUR nie kursuje z Gdyni? Wczoraj nie będę ukrywał że byłem zaskoczony tym faktem. Zdaje mi się że właśnie w Piątek popołudniu ten kurs pociąg cieszył się największym powodzeniem z całego tygodnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sz89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Gru 2011
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 16-02-2013, 14:43    Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie w jakim zestawienie jeździ "Tur" od nowego rozkładu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 16-02-2013, 15:14    Odpowiedz z cytatem

SA138

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

burek132 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2010

PostWysłany: 30-09-2013, 17:06    Odpowiedz z cytatem

Z plakatów na stronie PLK wynika, że poranny pociąg Piła - Chojnice będzie skomunikowany z pociągiem do Tczewa odjeżdżającym o 6:29, a zatem Tur pewnie straci trochę pasażerów, bo będzie odjeżdżał ponad godzinę później. Chyba lepiej by było gdyby ten pociąg o 6:29 jechał do Gdyni. No i nie będzie już wcale możliwa podróż z Piły do Gdańska i z powrotem w ten sam dzień, bo poranny pociąg Piła - Chojnice nie będzie kursował w niedzielę. A projekt rozkładu na stronie woj. wielkopolskiego mówił, że wieczorny Chojnice - Piła miał jeździć codziennie oprócz sobót, a w niedzielę miał być pociąg do Chojnic ok. 9:00. Szkoda, że nie przyjęli tego projektu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mateusz44 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Sie 2011

PostWysłany: 19-12-2014, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Może nie ten wątek ale no. Może ktoś na forum wie, ale co to są za jaja na Turze?
Większego cyrku na tej linii w życiu nie widziałem. Shocked
O godzinie 7:40 udałem się na pociąg ku mojemu zdziwieniu czekał jedna bonanza i naglę zjawiła się SM42-XX i podczepiła się. W pierwszym momencie stwierdziłem że chyba w PR stwierdzili że ruch będzie znikomy, na szczęście przyjechał Newag SA137-006 przyjechał z Tczewa i natychmiast podczepił się pod skład SM42+120A, już przy samym podczepiania były trzy minuty opóźnienia. Potem cała ekipa nie wiedziała jak ma połączyć poprawnie układ hamulcowy. A na koniec Newag zastrajkował i nie dał SM42 spokojnie ruszyć, dopiero po zluzowaniu na jałowy bieg wszystko było w porządku. Do Gdańska dotarłem z opóźnieniem +20 minut. Gdzie wyjazd z Chojnic to było zaledwie Shocked +12 minut. Mad
Myślałem że na powrocie będzie lepiej... Jednak się przeliczyłem. Jechał zestaw SA138-001+120A. Od Gdańska Wrzeszcza już frekwencja sięgała zapełnienia 87% całego zestawu. Do Czerska nie miałem co liczyć na miejsce siedzące. Do Tczewa wszystko wydawało się okej, ale potem nadszedł cyrk na kółkach. SA138 odczepiono od 120A i pojechała z ludźmi na objazd stacji, bardzo fajne wrażenia Szczególnie widok maszynisty przeciskającego się przez tłum ludzi by zmienić kabinę. Straciliśmy na tej pozaplanowej atrakcji 20 minut. Dojechaliśmy, podczepiliśmy się i odjazd. Człowiek myśli że już nic go nie zaskoczy, ale na stacji przez radio tylko słychać głos: A ty z wagonem przyjechałeś? Ty ale on faktycznie z wagonem jedzie. Co ty ku*wa zrobiłeś miało być bez wagonu przecież masz wracać do Tczewa ja nie mam lokomotywy na składzie do ch*ja. Widok Maszynisty pytającego się skulonym głosem kierownika pociągu czy mocno wagon skręcił była bezcenna. Śmiech Po kilku minutach pociąg do Tczewa zamiast odjechać z Peronu 1 odjechał z peronu 2 A Bonanza została sama przy peronie 1 To miała być taka atrakcja na święta? Bo naprawdę takich jaj na tym pociągu dawno nie było Very Happy
__________________

_________________
PKP Proszę was arrive wywalcie z torowiska tak....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 08-06-2016, 22:12    Odpowiedz z cytatem

Śpieszę donieść że "Tur" ma się znakomicie. Zwłaszcza wizerunkowo Smile Dziś na przykład czerwono - szary szynobus z doczepionym żółto - niebieskim pullmanem wyglądał jak "wyrośnięta" zabawka chłopca, który uwielbia bawić się pociągami. To także wdzięczny obiekt do uwieczniania na zdjęciach lub filmach. Cieszy oko po prostu Kolejarz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-12-2018, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne uśmierciły Tura.

W nowym rozkładzie jazdy nie pojedziemy już "Turem". Pociągiem, który cieszył się sympatią zwłaszcza w kręgach miłośników kolei.

Więcej:
http://inforail.pl/przewozy-regionalne-usmiercily-tura-i-nie-tylko_more_110956.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-06-2019, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Sezon na wagonowego Tura rozpoczęty

W miniony weekend na szlaki wyjechał wagonowy Tur, który mimo, że przez Przewozy Regionalne został jako Tur uśmiercony, w środowiskach miłośniczych nadal Turem pozostał.

Czytaj więcej:
http://inforail.pl/sezon-na-wagonowego-tura-rozpoczety-_more_115307.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

neptunik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sie 2006
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 28-03-2022, 18:22   "Tur" inaczej w wakacje 2022 Odpowiedz z cytatem

W sezonie letnim 2022 pociag "Tur" (pociąg utracił tę nazwę, ale kazdy wciąż nazywa go Turem) trasa pociągu nieco się zmieni. Pociąg wciąż będzie jeżdził w relacji Chojnice - Starograd Gdanski - Trojmiasto - Hel, jednakze z pominięciem stacji Tczew przez Zajączkowo Tczewskie. Niestety skład wagonowy pojedzie z prędkością max 90km/h wiec oszczednosci czasowej nie bedzie. Ponadto maksymalnie wydłuzono czas przejazdu, czyniąc z najszybszego połaczenia Chojnice - Trojmiasto (Tur), najwolniejszym. Osoby chcące jechac do Tczewa bedą mogły skorzystac ze skomunikowanego na stacji Swarozyn szynobusa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 30-08-2023, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Pociąg "Tur" połączy Szczecinek z Trójmiastem.

Samorząd województwa pomorskiego uruchomi nowe połączenie kolejowe na trasie Szczecinek – Gdynia Główna. Na te trasie pojedzie pociąg "Tur", który do tej pory kończył bieg w Chojnicach. Pociąg w tej relacji będzie kursować od 4 września.

Więcej:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/bedzie-pociag-szczecinek--gdynia-114942.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl