Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następny
Chcę zostać maszynistą
Autor Wiadomość

MAZUREK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2017

PostWysłany: 30-08-2017, 14:31    Odpowiedz z cytatem

Mam ciekawe pytanie . Przyjmując że maszynista pracuje w kolejach dolnośląski a mieszka np w Poznaniu , czas dojazdu do pracy to mniej więcej 2h gdzie zaczyna sluzbe w kolejach dolnośląski jest jakoś opłacany i liczony jako czas pracy ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-08-2017, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam, ktoś się orientuje jakie są wynagrodzenia maszynistów w kmł? bo się zastanawiam.

Jedne z lepszych na rynku. Młodzi z PKP IC po zakończeniu lojalki tam chętnie przechodzą, oczywiście Ci, którzy nie mają dobrych kursów.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 27-09-2017, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, ja się załapałem i pomyślnie przeszedłem badania.
Zatrudnili już paru chłopaków z licencją, więc nie wiem czy będą jeszcze miejsca do Kmł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TwisterYano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29-09-2017, 12:50    Odpowiedz z cytatem

MAZUREK napisał/a:
Mam ciekawe pytanie . Przyjmując że maszynista pracuje w kolejach dolnośląski a mieszka np w Poznaniu , czas dojazdu do pracy to mniej więcej 2h gdzie zaczyna sluzbe w kolejach dolnośląski jest jakoś opłacany i liczony jako czas pracy ?

Nie jest.
Prace zaczynasz i kończysz w mieście do którego jesteś przypisany (Wrocław, Legnica, Jelenia Góra, Kłodzko, Węgliniec). W przypadku mieszkania w Poznaniu, musisz po prostu pogodzić się z dojazdami do pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MiKol-K6103 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Paź 2017

PostWysłany: 01-10-2017, 22:47   Elektryk po zsz.Jest coś warty taki papier na kolei? Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od razu przepraszam za nieścisłość pytania,ale to przez ograniczoną liczbę znaków.

Jestem elektrykiem po szkole zawodowej,obecnie robię liceum.Mam takie pytanie - czy ten papier (potwierdzający zdanie egzaminu zawodowego z elektryki) jest na maszynistę coś wart? Czy jest zupełnie bezwartościowy?

Mam uprawnienia elektryka 2/3 kwalifikacji,czyli E.07 i E.08,nie mam kwalifikacji E.24.Pytam,ponieważ mówi się,że warto by było,żeby maszynista był po technikum elektrycznym / mechanicznym.No,ja nie mam technikum,tylko ZSZ..I brakuje mi tej jednej kwalifikacji,która jest w technikum.I nie bardzo wiem,czy wspominać o tym,jak będę się starał o pracę jako maszynista,czy raczej sobie darować temat.

Dzięki za odpowiedzi Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ocelot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2009
Skąd: Tutejszy

PostWysłany: 03-10-2017, 04:36    Odpowiedz z cytatem

MiKol-K6103

Odpowiadając na Twoje pytanie kandydat na stanowisko maszynisty ma mieć wykształcenie:
a) średnie oraz tytuł zawodowy - technik o spec. mechanicznej lub elektrycznej (elektrotechnicznej)
b) średnie

plus końskie zdrowie Smile i to co masz w głowie .
Bo papier wszystko przyjmie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 03-10-2017, 06:02    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak teraz patrzy się na zawód wyuczony, ale tak z 15 lat temu ukończona szkoła zawodowa o kierunku elektrycznym była bardziej pożądana niż np. kandydat po szkole średniej bez zawodu albo z zawodem nie zbliżonym.
Powinieneś być lepszym kandydatem po szkole zawodowej elektrycznej niż np. technik żywienia Smile
Jak masz w głowie olej to idź na kolej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maszynista KUBA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2015

PostWysłany: 29-10-2017, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Taurus napisał/a:
Nie wiem jak teraz patrzy się na zawód wyuczony, ale tak z 15 lat temu ukończona szkoła zawodowa o kierunku elektrycznym była bardziej pożądana niż np. kandydat po szkole średniej bez zawodu albo z zawodem nie zbliżonym.
Powinieneś być lepszym kandydatem po szkole zawodowej elektrycznej niż np. technik żywienia Smile
Jak masz w głowie olej to idź na kolej Smile


Ja mam ukończoną ZSZ PKP kierunek Mechanik Urządzeń Kolejowych i bez problemu przyjęli mnie na kolej na Maszynistę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-10-2017, 10:33    Odpowiedz z cytatem

Ile musisz nie pić, aby przejść pomyślnie próby wątrobowe podczas badań kandydatów na maszynistów.


_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bemol14 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2018

PostWysłany: 26-01-2018, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Hej, mam takie pytanie. Czy ktoś z Was się orientuje jakie są różnice w szkoleniu na świadectwo w różnych spółkach? Albo chociaż jakie są różnice w szkoleniu między spółkami grupy PKP, a przewoźnikami prywatnymi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TwisterYano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2016
Skąd: Łódź

PostWysłany: 31-01-2018, 19:50    Odpowiedz z cytatem

bemol14 napisał/a:
Hej, mam takie pytanie. Czy ktoś z Was się orientuje jakie są różnice w szkoleniu na świadectwo w różnych spółkach? Albo chociaż jakie są różnice w szkoleniu między spółkami grupy PKP, a przewoźnikami prywatnymi?


Okres trwania szkolenia w teorii powinien być wszędzie podobny, ponieważ chodzi o liczbę wyjeżdżonych godzin. Ja jestem w Kolejach Dolnośląskich i zostało mi ok. 200 h do końca kursu i zdania egzaminu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tom Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Kwi 2014

PostWysłany: 31-01-2018, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy w tym roku odbędzie rekrutacja na szkolenie na licencję i świadectwo maszynisty w Północnym zakładzie PKP CARGO w Gdyni ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marian Szatko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2013

PostWysłany: 01-02-2018, 12:38    Odpowiedz z cytatem

TwisterYano napisał/a:
bemol14 napisał/a:
Hej, mam takie pytanie. Czy ktoś z Was się orientuje jakie są różnice w szkoleniu na świadectwo w różnych spółkach? Albo chociaż jakie są różnice w szkoleniu między spółkami grupy PKP, a przewoźnikami prywatnymi?


Okres trwania szkolenia w teorii powinien być wszędzie podobny, ponieważ chodzi o liczbę wyjeżdżonych godzin. Ja jestem w Kolejach Dolnośląskich i zostało mi ok. 200 h do końca kursu i zdania egzaminu.


Niestety się mylisz bo Koleje Dolnośląskie jeżdżą według rozkładu i mniej więcej podobnie przez cały rok więc łatwo obliczyć co ile potrwa. Natomiast takie PKP Cargo jeździ tak jak jest zapotrzebowanie jedynie manewry są w stałych godzina. Reszta jest nie do przewidzenia. Jest także problem taki że w różnych okresach przewozy się zmieniają rosną spadają. Do tego w przypadku remontów może się okazać iż akurat pociągi jadą takimi objazdami że u nas akurat pracy będzie mało a gdzie indziej bardzo dużo to też wydłuży okres bo liczą się tylko godziny na lokomotywie. Do tego skomplikowano i utrudniono tak zwane zapoznanie szlaku na wszystko oprócz jeżdżenia wymagany jest egzamin który musi przeprowadzić osobiście instruktor to jeśli weźmiesz że na 100 maszynistów może być takich 2 to już zaczyna być problem. Bo musisz ty być w pracy akurat instruktor i jeszcze jechać odpowiedni pociąg dlatego wszystko może potrwać nawet 3 lata tak się niestety dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mirios Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2009

PostWysłany: 16-02-2018, 15:50   Kurs Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam pytanie co do kursu, gdzie na Pomorzu można zrobić licencje (nawet prywatnie)? Dzwoniłem kilka razy do SKM ale oni ciągle mówią, że nie wiedzą czy wgl będą robić. (dla siebie nie potrzebują maszynistów a prywatnie odwlekają)
Po licencji chciałem pójść do PKP Cargo aby zrobili mi świadectwo i u nich pracować ale Pani na infolinii powiedziała mi, że musi być świadectwo już zrobione aby mnie zatrudnić.

Może ktoś mi przedstawić realia jak to faktycznie wygląda? Jakie są szanse na zatrudnienie na licencji?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

elmarianos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2015

PostWysłany: 16-02-2018, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Kolego jest chcesz pracować w PKP Cargo to zadzwoń bezpośrednio do Gdynii lub ewentualnie przejedź się gdzieś na sekcje do Naczelnika nie wiem Gdynia Tczew czy co ci pasi pogadaj powiedz jaka sytuacja czy jest możliwość zatrudnienia jeśli będziesz miał licencje jeśli tak to działaj z licencją chyba najbliżej zrobisz w Toruniu w Cargo Master
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 31 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl