Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 198, 199, 200, 201, 202  Następny
Linia Kłodzko - Kudowa Zdrój
Autor Wiadomość

mati998 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2013

PostWysłany: 12-06-2017, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Kolejne kuriozum:

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/od-lipca-asymetryczna-obsluga-odcinka-klodzko--kudowa-przez-pkp-ic-82111.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bart Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Paź 2009

PostWysłany: 16-06-2017, 16:31    Odpowiedz z cytatem

TLK Pomorzanin zabierze podróżnych do Kudowy.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o utrudnionym dojeździe podczas wakacji do m.in. miejscowości uzdrowiskowych, takich jak Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój i Polanica-Zdrój. Miało tak się stać, mimo że skład TLK będzie przemierzał linię nr 309 Kłodzko Nowe – Kudowa-Zdrój. Jednak z uwagi na wydłużony czas przejazdu PKP Intercity zdecydowało, że nie będzie on dostępny dla pasażerów. Przewoźnik jednak zmienił zdanie i pociąg będzie mógł zabrać podróżnych.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/tlk-pomorzanin-zabierze-podroznych-do-kudowy-82152.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 21-09-2017, 16:42    Odpowiedz z cytatem

Od dnia dzisiejszego do odwołania kursuje KKZ to zła wiadomość, a dobra to że obsługiwana jest zabytkowymi autobusami Ikarus i Jelcz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-09-2017, 16:49    Odpowiedz z cytatem

Ja wiem czy taka zła? Z reguły KKZ do Kudowy jeździ szybciej od pociągu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 21-09-2017, 19:04    Odpowiedz z cytatem

z tymi szrotami na KKZ które ogranizuje KD to chyba sobie żartujesz, chyba nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby jechać tym co oni podstawiają - i o ile wiem to KKZ jeździ tam od conajmniej 18.09 bo byłem wtedy w Kłodzku i widziałem jakim szrotem KD wozi tam ludzi a co podstawiają PR (Scania Irizar i6) i byłem przerażony tym jak KD traktuje swoich podróżnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-09-2017, 20:52    Odpowiedz z cytatem

To trochę zmienia postać rzeczy, bo ostatnio jak jeździła planowa KKZ do Kudowy, to KD zamówiły Solbusa z PKS Kłodzko z klimą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gammal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Paź 2016

PostWysłany: 22-09-2017, 03:19    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000 napisał/a:
Ja wiem czy taka zła? Z reguły KKZ do Kudowy jeździ szybciej od pociągu Wink

Jak nie wiesz to nie zaśmiecaj forum swoimi bzdetami... Idąc Twoim tokiem rozumowania - to najlepiej chyba zlikwidować wszystkie pociągi bo autobusem szybciej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 22-09-2017, 05:54    Odpowiedz z cytatem

kacper98
Jesteś w błędzie, jechałem tymi autobusami widziałem twarze wsiadających ludzi, ci 30+ mieli radość na twarzach a ci 20- zdziwienie. Jeden Anglik jeździł cały dzień. Autobusy jeżdżą punktualnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 22-09-2017, 06:55    Odpowiedz z cytatem

To skoro jak jest taka fascynacja autobusami to proponuje tym osobom jechać autobusem z samego punktu A do punktu B a i radość będzie jeszcze większa Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-09-2017, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Gammal napisał/a:
Jak nie wiesz to nie zaśmiecaj forum swoimi bzdetami... Idąc Twoim tokiem rozumowania - to najlepiej chyba zlikwidować wszystkie pociągi bo autobusem szybciej...

A tam od razu likwidować. Trzeba rozważyć każdą linię z osobna. Na przykład na linii Lwówek Śląski - Jelena Góra pociąg nie ma sensu z przyczyn wiadomych, ale w przypadku Kudowy sprawa wygląda nieco inaczej, bo mamy po drodze kilka miejscowości uzdrowiskowych i takie miejscowości robią frekwencję, ale głównie w ruchu turystycznym. Natomiast w ruchu lokalnym kolej na linii 309 ostro przegrywa z kretesem z komunikacją drogową, bo raz że na tej trasie autobusów jest multum (pociągów całe 7 par), a do tego oferują krótszy czas przejazdu, niższą cenę i lepiej penetrują miejscowości po drodze. Pasażerowie wybierają więc ofertę, która bardziej im odpowiada. A linia 309 jest akurat jedną z tych nielicznych, gdzie KKZ jedzie szybciej od pociągu, bo z reguły jest odwrotnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 22-09-2017, 10:58    Odpowiedz z cytatem

Niestety, podstawową wadą tej linii jest brak ok. 2,5km tunelu między Dusznikami a Lewinem, dzięki któemu pociąg zamiast wspinać się z Dusznik z 560 metrów w górę jeszcze o 80 metrów do tunelu w Kulinie mógłby już jechać spokojnie w dół bez serpentyn. To był duży błąd praktycznie dyskwalifikujący tę linię jako podstawowy środek transportu lokalnego do Kudowy. Z kolei w Dusznikach problemem jest daleka stacja, a przy innym przebiegu mogłąby być pewnie bliżej centrum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-09-2017, 09:21    Odpowiedz z cytatem

No cóż, kiedy budowano tę linię to nie był to specjalny problem, bo nie było innych konkurencyjnych dla pociągu środków transportu. W 1939 r. pociąg osobowy pokonywał trasę z Kłodzka do Kudowy w ok. 1,5 godziny, najszybszy pośpieszny w 1:13 h. To były wówczas czasy nieosiągalne dla pojazdów drogowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ufoludek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lip 2011

PostWysłany: 25-09-2017, 07:58    Odpowiedz z cytatem

Gdyby to była linia wyższej kategorii jak Wałbrzych - Kłodzko, pewnie przebieg by był dużo lepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-09-2017, 09:38    Odpowiedz z cytatem

Zapewne tak. Ale Kłodzko - Wałbrzych była linią magistralną, ważną z punktu widzenia transportu węgla z zagłębia wałbrzyskiego i noworudzkiego, co wymuszało stosunkowo łagodny przebieg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nefertari Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 11 Maj 2014

PostWysłany: 15-10-2017, 07:20    Odpowiedz z cytatem

Shocked Czy ktoś wie dlaczego dzisiaj cały dzień ma być KKZ ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 199 z 202 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 198, 199, 200, 201, 202  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl