Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Rozkład jazdy pociągów 2016/2017
Autor Wiadomość

podjazdy
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-02-2017, 01:21   

ŚlepyMaszynista napisał/a:
A porannych do Szczecinka z Piły i Słupska (chociaż z Miastka) jak nie było tak i nie ma. To jest to że Szczecinek leży na granicy 3 województw i każdy ma w dupie aby ludzie do pracy czy szkoły jeździli

No faktycznie macie z tym nędzę, pierwszy ranny pociąg z Piły to Regio Poznań-Kołobrzeg, w Szczecinku o 9:32. Mało komu podpasuje jako dojazd do pracy, ponadto jest zawsze jakieś ryzyko opóźnienia ze względu na bardzo u nas popularną dalekobieżną relację, jeden tor na fragmencie trasy i czekanie po drodze. Pociąg jedzie raptem jedną godzinę, czyli mniej więcej tyle, ile jedzie się samochodem ten odcinek gdy są dobre warunki, więc w sumie dziwne, że nie puścili czegoś na 7 i na 8.
Przejdź na dół

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 21-02-2017, 05:37    Odpowiedz z cytatem

Porannego ze Słupska czy Miastka do Szczecinka raczej nie będzie póki nie zrobią przynajmniej jeszcze jednej mijanki na tym odcinku linii 405. Żeby nie wpaść na pociąg relacji Szczecinek-Słupsk musiałby opuszczać Miastko zaraz po czwartej rano. Swoją drogą to jest śmiech na sali, od dzwona wKorzybiu już parę lat minęło, a na ponad 100 kilometrach nadal jest tylko jedna mijanka - w Miastku.

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ŚlepyMaszynista Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2017

PostWysłany: 05-04-2017, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Pisałem do marszałków o połączenia a nawet obliczyłem im ile czasu i jakie skomunikowania były by możliwe to mnie olali (nic nie odpisali) chyba że analiza "ekspertów" tyle trwa... Linia Słupsk Szczecinek to jest przykład lini porażki plk. Nic na niej sensownego się nie wymyśli choć proponowałem żeby rano po 4tej z miastka leciał aż do Szczecina i potem wracał po 18 (ze Szczecinka) do miastka. Tam nocka i z powrotem. I tym właśnie sposobem kolejarz autobusem jeździ choć pociagi są....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 08-06-2017, 05:44    Odpowiedz z cytatem

I znowu na okres wakacji przestaje kursować regio Poznań - Koszalin - Poznań... a już ten łącznik z Kołobrzegu do Szczecina do R SZTORM to jakaś abstrakcja... Fakt pisałem do UMWZ o połaczenie po 19 z Kołobrzegu do Szczecina, ale nie przez Białogard tylko przez Gryfice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 08-06-2017, 07:19    Odpowiedz z cytatem

Bartek 1981 a o jakim Regio Poznań - Koszalin - Poznań mówisz? Chyba o tym południowym co? Jeszcze parę lat temu kursował w wakacje codziennie a do tego był codzienny łącznik z Białogardu do Kołobrzegu. Teraz pojedzie tylko w sobotę z Poznania do Kołobrzegu a w niedzielę wróci. Nie będzie też żadnych wzmocnień Regio na Koszalin - Kołobrzeg. A ten wieczorny Regio Kołobrzeg - Szczecinek wyjedzie teraz z Kołobrzegu już o 18 : 13. Bezsensu jest takie szafowanie ostatnim połączeniem Regio bo jednym połączeniem chcą pewnie zrobić skomunikowanie z Abatrosem, i Gryfem w Białogardzie. A tak się nie da, z Alabtrosem powinien mieć skomunikowanie w Koszalinie a w Białogardzie ze Sztormem jak obecnie. Zupełnie zapomina się o ludziach wracających codziennie z Kołobrzegu. Pozostał jeden pociąg od 15 : 30 do Białogardu i jeszcze zamienia się ciągle jego godziny bo odjeżdżał już nawet o 19 :30. Doprawadzają tym do tego że pasażerami w tym pociągu są prawie sami pracownicy z szopy w Kołobrzegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 09-06-2017, 05:17    Odpowiedz z cytatem

Pisałem o regio odjeżdżającym w niedzielę o 12.18 z Koszalina. W tygodniu zawieszony jest też kurs do Białogardu/Szczecinka.
Oferta pociągów regionalnych coraz bardziej uboga. Nie wspomnę o dublujących się pociągach Szczecin - Słupsk (przyj. Koszalin 17.56, 18.31).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 16-06-2017, 08:13    Odpowiedz z cytatem

Teraz jest jeszcze lepszy numer z tymi dublującymi się połączeniami. To skrajna głupota puszczać REGIO Szczecin - Słupsk o 16 : 55. O godzinie 17 :15 jedzie TLK Albatros do Gdańska i wyprzedza Regio po drodze. Wyprzedzenie ma miejsce w Świdwinie gdzie Regio czeka ponad 20 minut. Mi się wydaje to skajnym absudrem na taj linii i chyba nic innego nie wchodzi w grę jak celowe wygaszanie popytu. Każdy podróżujący na tej trasie jest mocno wkurzony na to że dwa pociągi jadą jeden po drugim wyprzedzając się po drodze a następne połączenie jest do dopiero po 4 GODZINACH o godzinie 21.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Regio Słupia nie może wyjechać ze Szczecina o godzinie 18??
Na dzień dzisiejszy mamy kosmiczny czas przejazdu Regio i przy obniżonej przez PKP IC ceny biletów na trasie Szczecin - Koszalin we wtorkowy wieczór w tym pociągu odjechało z Białogardu w kierunku Słupska 17 osób w całym składzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 16-06-2017, 09:21    Odpowiedz z cytatem

Można zrobić wszystko, jeśli tylko jest wola. UMWZ nie ma woli zmian, bo po co? Szczecin od zawsze ma w dupie część wschodnią województwa. A może trzeba było by napisać jakąś wspólną petycję do Marszałka, wojtekbrd i reszta? co Wy na to? I jak to zrobić?
Odjazdy ze Szczecina powinny być w godzinach: 07.35 09.00 (?) 12:30 14.55 16.10 18.30 20.30
Odjazdy z Koszalina: 04.30 06.00 09.45 12.50 15.40 17.30 19.50

Obecnie ostatnie regio ze Szczecina odjeżdża zbyt późno. Po co komu taki pociąg?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 18-06-2017, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Bartek1981 a Ty pracujesz gdzieś w branży? Był u nas na forum kiedyś taki chłopak co pracował w Szczecinie i zawsze miał parę wiadomości spoza oficjalnego przekazu. Myślę , że godziny odjazdów podałeś dobre, takt jest zachowany i umieszczenie tych dodatkowych par nie powinien być problemem. Napisz czy coś wiesz a ja postaram się w tygodniu naskrobać pismo i poruszę też rozkomunikowania jakie są obecnie w Białogardzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 20-06-2017, 09:20    Odpowiedz z cytatem

Nie, jestem z całkiem innej branży, ale tym tematem interesuję się od dziecka. Trzeba w końcu nagłośnić sprawę i walczyć z betonem. Urzędnicy w Szczecinie nie maja pojęcia funkcjonowania kolei w regionie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kalpom92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014
Skąd: Kalisz Pomorski

PostWysłany: 23-06-2017, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Chciałem się podzielić uwagami, dot. podróży rano z Kalisza Pomorskiego do Świnoujścia. Otóż, nie mem jak dostać się na R 78401 Poznań - Świnoujście, gdyż on odjeżdża z Dąbia o 10:52, w czasie, gdy poc R 89501 Piła - Szczecin stopuje na Dąbiu dopiero o 11:05. Nawet przez Krzyż nie mam możliwości wsiąść do impulsa, gdyż Regio Chojnice- Krzyż 58321 przyjeżdża już po odjeździe 78401. Zatem, chcąc być "przed obiadem" w mieście na wyspach, muszę wstać o 3-ciej w nocy, wybrać R 89791 do STARGARDU, przesiąść się na R 88373 z Choszczna na Główny i tam znowu na Regio do Świno. To jest złe rozwiązanie, liczę na lepsze skomunikowanie Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 24-06-2017, 06:35    Odpowiedz z cytatem

Przywrócenie regio Stargard - Koszalin w niedzielę lub skrócenie relacji z Świdwina/Białogardu. Sporo studentów nim jeździło w niedzielę. Z Białogardu w niedzielę pierwszy pociąg do Koszalina jest dopiero o 9.05 chyba, że przez Kołobrzeg o 4.13 i 6.31. Tak więc ten pociąg jest potrzebny.
Tragiczne skomunikowanie R Ina w Runowie z poc. do Szczecinka 13.55 odjazd do Szczecinka, 14.05 przyjazd INY.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl