Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Wagony gastronomiczne (barowe i restauracyjne)
Autor Wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 24-02-2017, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Zdjęcie
http://wgk.cal.pl/data/thumbnails/141/51_51_88-70_170-7_WRouz_2.jpg

Filmik
https://youtu.be/g8x2YMcoa1U (na końcu filmu)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pet5 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lut 2007

PostWysłany: 26-02-2017, 17:45    Odpowiedz z cytatem

BTW mam wielką prośbę; Kolega poszukuje materiałów dotyczących utrzymania ogrzewania piecowego
w starych sypialkach (od spraw technicznych do BHP). Jeśli ktoś ma coś w tym zakresie to b.proszę
o podzielenie się materiałem.

pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ciapaty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2017

PostWysłany: 26-02-2017, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Skan fragmentów instrukcji o ogrzewaniu pociągów (1975) jest tutaj:
https://www.dropbox.com/sh/70sevwke7ltvuap/AADXkhAHSP2U5epbnydN_yACa?dl=0
Niewiele, ale więcej nie mam.

Jeśli to sie do czegoś przyda, to ściągnij sobie. Ja to usune za tydzień czy dwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pet5 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lut 2007

PostWysłany: 26-02-2017, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Dzięki.
Tu link znalazłem całość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 20-11-2017, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Kup sobie własnego "Warsa". PKP sprzedaje wagon restauracyjny.

Może wystarczyć nieco ponad 18 tys. zł, by nabyć 43-letni wagon restauracyjny sprzedawany przez PKP Intercity. Oferty na jednostkę stacjonującą w Gdyni można składać do środy.

Więcej:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kup-sobie-wlasnego-Warsa-PKP-sprzedaje-wagon-restauracyjny-n118573.html#tri
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 21-11-2017, 19:14    Odpowiedz z cytatem

sympatyk napisał/a:
Kup sobie własnego "Warsa". PKP sprzedaje wagon restauracyjny.
W Warszawie na Placu Defilad stoi samolot. Postaw obok niego wagon restauracyjny, i będzie Centralny Port Komunikacyjny (metro jest zaraz pod ziemią) ... Bardziej centralny niż w Baranowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 12-10-2018, 18:02    Odpowiedz z cytatem

Dwa linki do informacji na temat wagonów gastronomicznych

http://inforail.pl/wagony-wars-u-komisyjnie-zdyskwalifikowane-_more_108983.html

http://inforail.pl/fps-chce-przebudowac-wagony-na-restauracyjne-oferta-ponad-budzetem_more_108998.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Daniel Loko Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 01 Gru 2018

PostWysłany: 01-12-2018, 07:04    Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie , tylko czemu np. ekspres "Śnieżka" , jadący do Szklarskiej Poręby, nie posiada wagonu choćby barowego . To odczuwalny brak zwłaszcza zimą podczas siedmiogodzinnej jazy. . Niech coś z tym zrobią , bo wstyd na całą Europę... Jeśli temat nie pasuje tutaj to proszę moderatora o przeniesienie wpisu do odpowiedniego wątku . Dziękuję .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-02-2019, 02:26    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity wzbogacą się o 10 wagonów barowych

PKP Intercity podpisały dziś umowę z H.Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych na wykonanie naprawy okresowej na 5-tym poziomie utrzymania wraz z modernizacją oraz przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania 10 wagonów osobowych.

Czytaj więcej:
http://inforail.pl/pkp-intercity-wzbogaca-sie-o-10-wagonow-barowych_more_112343.html

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 30-05-2020, 09:32    Odpowiedz z cytatem

Pierwszy wagon restauracyjny 406A-40 po modernizacji w FPS gotowy.

Pierwszy wagon 406A-40 czyli zmodernizowany przez FPS "Wars" jest gotowy. Jak poinformowała Baza Wagonów Kolejowych wagon trafił do Żmigrodu celem dalszych prób oraz testów.

Więcej:

http://inforail.pl/pierwszy-wagon-restauracyjny-406a-40-po-modernizacji-w-fps-gotowy_more_123453.html

__________________________________________

Są w życiu pracownika wagonu restauracyjnego takie chwile, że chciałby uciec, a nie może.

Więcej:

https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25977759,sa-w-zyciu-pracownika-wagonu-restauracyjnego-takie-chwile-ze.html#s=BoxOpImg4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 17-06-2020, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Sytuacja w zakresie wagonów gastronomicznych jest dość ciekawa. Powstające w FPS 10 wagonów RESTAURACYJNYCH to de-facto ratowanie sytuacji po dyskwalifikacji wagonów XBWR. Wagony te są przeznaczone do segmentu komercyjnego EIC.
Jednak jak się przyglądniemy zakupom wagonów do tego segmentu, to jest ogólna informacja o 185 nowych wagonów, z czego 81 jest zamówionych. Wszystkie wagony będą miały dopuszczenie do prędkości 200 km/h, a tymczasem wagonów restauracyjnych zdolnych osiągać 200 km/h jest 9, a nowych nie ma zamówionych.
Oczywiście w tym segmencie są jeszcze strefy w składach Pendolino.

Druga noga usług gastronomicznych to segment ekonomiczny. Tu w większości możemy mówić o wagonach BAROWYCH, choć czasem różnice w stosunku do segmentu EIC są w bazie, czyli słabszym wagonie Y. Tu mamy 30 wagonów 113Aa, zmodernizowanych w ramach 2 projektów UE Przemyśl-Szczecin. Wagony te kursują też na innej trasie projektowej UE - Wrocław-Gdynia. Ale to tyle w temacie wagonów. To co się aktualnie się modernizuje to wagony posiadające maszyny wendingowe, a więc ze schaboszczakiem nie będzie tak różowo.
W EZT Flirt i Dart jest dostępna część barowa z obsługą, ale w zmodernizowanych Bydgostiach mają być maszyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 03-11-2020, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Jedzenie tylko na wynos, ale nie wszędzie. Nowy wyjątek.

Od wtorku wszedł w życie nowy wyjątek pozwalający na spożywanie posiłków na miejscu. Zmiany dotyczą pasażerów pociągów z obowiązkową rezerwacją miejsc, w których znajdują się wagony gastronomiczne. Tak wynika z nowego rozporządzenia przygotowanego przez rząd.

Więcej:

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/koronawirus-w-wagonach-wars-posilki-z-dostawa-do-miejsca-siedzacego-4740471
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 03-11-2020, 22:17    Odpowiedz z cytatem

A czy może mi ktoś powiedzieć, czym się różni spożywanie posiłku w jakimkolwiek innym lokalu gastronomicznym od spożywania posiłku w wagonie restauracyjnym lub barowym oraz czym się różni spożywanie posiłku w jakimkolwiek miejscu publicznym od spożywania posiłku siedząc na miejscu zarezerwowanym w pociągu z obowiązkową rezerwacją miejsc?
Odpowiedź brzmi:
Prawie wszystkie inne knajpy poza WARS S.A. są własnością prywatną, zatem zdaniem rządzących - niech się martwią sami o siebie, w końcu zawsze można tym ludziom powiedzieć, że w końcu to jest ich ryzyko biznesowe. A wyjątek dla WARS S.A. - myślę - zrobiono dlatego, że jest to spółka Skarbu Państwa, zatem trzeba ją wesprzeć.
Zapraszam do dyskusji Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 05-11-2020, 15:15    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że troszkę nadinterpretujesz.
1. Podróż pociągiem jest dozwolona w zakresie dopuszczalnej liczby miejsc.
2. Nie jest zabronione spożywanie posiłków w pociągu (i o ile się nie mylę w innych miejscach publicznych).
3. Gastronomia jest zamknięta na przyjmowanie gości, ale może bez problemu sprzedawać na wynos. Rozkwit dostaw jest teraz taki, że nawet z Maca Ci za darmo przywiozą. Jaki więc tu widzisz problem. Równie dobrze możesz sobie zamówić obiad ze swojej ulubionej restauracji na publiczną ławkę przed lokalem, mylę się? Dlaczego więc Intercity ma pozbawiać ludzi możliwości spożycia posiłku. Z tego, co przeczytałem zjeść w wagonie restauracyjnym nie możesz, więc analogicznie, jak w stacjonarnej gastronomii.
4. To tylko moje zdanie, rozumiem, że ktoś może mieć inne.
5. A co najważniejsze dla wątku kolejowego, dzięki takiej interpretacji może w końcu zobaczymy na torach zmodernizowane w FPS wagony 406A-40.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 05-11-2020, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Wiesz, nie jest problemem samo spożywanie posiłku w pociągu. Jest rzeczą zrozumiałą, że jak ktoś jedzie dajmy na to z Białegostoku do Szklarskiej Poręby, to nie wyobrażam sobie, by czegoś nie zjadł i to nawet dwa- trzy razy w ciągu całej podróży. Chociaż - w takiej Japonii w pociągach się nie je, Japończycy wychodzą z założenia, że pociągiem się jedzie, a je się w barze, restauracji, bistro etc. Cóż, co kraj, to obyczaj. Ja jestem za tym, żeby jak najbardziej można było jeść w pociągu, jednakże z zachowaniem zasad savoir-vivre'u. Chodziło mi o to, że - jak już wspomniałeś o Mac-u ... Mac-a zamkną, a WARS może działać, trochę to pachnie nierównym traktowaniem firm. Poza tym zwróć uwagę, że w czasie pandemii - również na tym forum - zdania uczonych w kwestii "nosić maskę, nie nosić maski" są wyraźnie podzielone i zapis pozwalający na zdjęcie maski celem spożywania posiłku na miejscu rezerwowanym może być nadużywany i może prowadzić - w skrajnej sytuacji nawet do bójki w pociągu. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś nie założy maski twierdząc, że spożywa posiłek, bo przez całą trasę z Warszawy do Wrocławia, co dwie minuty będzie coś przegryzał lub pociągał łyk wody z butelki. Z kolei współpasażer bojący się covid'a też ma prawo do swojego zdania. I jak wspomniałem, w skrajnej sytuacji może dojść do konfrontacji "kto silniejszy". I taka była druga intencja mojego postu oprócz nierównego traktowania firm gastronomicznych ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl