Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Likwidacja kasy na dworcu Chełm Główny
Autor Wiadomość

Pt31 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2012
Skąd: Chełm

PostWysłany: 12-02-2017, 14:28   Likwidacja kasy na dworcu Chełm Główny Odpowiedz z cytatem

Od 07.02.2017 roku na dworcu w Chełmie przestała funkcjonować kasa biletowa. Jak się patrzy na to wszystko, to ma się wrażenie, że kolej coraz bardziej odjeżdża.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ciapaty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2017

PostWysłany: 12-02-2017, 16:22    Odpowiedz z cytatem

Dla ścisłości: nie ma stacji "Chełm Główny", chodzi o "zwykły" Chełm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pt31 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2012
Skąd: Chełm

PostWysłany: 12-02-2017, 16:34    Odpowiedz z cytatem

ciapaty napisał/a:
Dla ścisłości: nie ma stacji "Chełm Główny", chodzi o "zwykły" Chełm.

Racja taka nazwa "Chełm Główny" nigdzie nie figuruje, ale z uwagi na istniejące inne stacje w mieście wielu mieszkańców Chełma, stację "Chełm" z dworcem uważa za Chełm Główny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 12-02-2017, 21:07    Odpowiedz z cytatem

PRy ogłosiły przetarg na kasę w Chełmie.
Z drugiej strony, pamiętam jak po zamknięciu kasy na Chełm Miasto PRy zapewniały, że to tylko stan przejściowy i zaraz się znajdzie agenta. Czas mija, a kasa wciąż zamknięta na głucho... Wszędzie tylko by oszczędności szukali, a pasażer zawsze na samym końcu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 12-02-2017, 21:23    Odpowiedz z cytatem

Źródło sprzed mniej więcej roku donosi:

Cytat:
Kasę na dworcu Chełm Miasto prowadził agent na podstawie umowy na agencyjną sprzedaż biletów. Umowa ta wygasła z dniem 31 grudnia 2015r. Co prawda został ogłoszony przetarg na sprzedaż agencyjną biletów, jednak wykonawca usługi nie został wyłoniony z powodu nie spełnienia warunków postępowania. Oferta została złożona przez jednego wykonawcę i była za droga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 12-02-2017, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Znając PRy, to pewnie warunki umowy(procent od sprzedaży biletu) były takie, że trzeba by dopłacać do interesu. Każdy kto zna sytuację kolei w tym województwie(i kraju) ma świadomość, że kasa na przystanku Chełm Miasto ma niewielkie szanse jeszcze kiedyś zaistnieć. Jak się kasę zamyka to raczej na zawsze. Szkoda, bo alternatywne kanały sprzedaży biletów(internet) wciąż są dalekie od ideału.

Edit: W artykule piszą, że planowali postawić biletomat. Zgaduję, że zrezygnowali z tego pomysłu, bo okazało się że to też kosztuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Keibi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2011
Skąd: Rejowiec Fabryczny

PostWysłany: 20-02-2017, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko w Chełmie zamknęli kasę biletową. Na stacji Rejowiec to samo... Sad
https://zapodaj.net/images/ce670724afb7d.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tender Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2013

PostWysłany: 21-02-2017, 13:41    Odpowiedz z cytatem

czy są jakieś bilety które można kupić tylko w kasie, a nie u konduktora?? Innymi słowy, czy po likwidacji kasy oferta dla podróżnego jest mniejsza (pomijając idiotyczne wsiadanie pierwszymi drzwiami)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bieluch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 21-02-2017, 14:27    Odpowiedz z cytatem

np. bilety rodzinne oraz bilety z przesiadka dostepne sa tylko w kasie. Obie oferty w IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 21-02-2017, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Bilet Wcześniej żeby mieć 30,20,10 procent zniżki na bilety PKP IC itd. Pewnie dużo się jeszcze znajdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-02-2017, 08:04    Odpowiedz z cytatem

Tak jak "kolej odjeżdża" dzięki "dobrej zmianie " to się nawet nie chce komentować. Przecież to właśnie w regionie Polski Wschodniej, gdzie jest sporo osób starszych i mniej zamożnych, które nie mają możliwości skorzystania z internetu kasa powinna istnieć. Chyba "dobra zmiana" obiecywała zrównoważony rozwój? Efekty widzimy na załączonym obrazku. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby zlikwidować kilka kas na dużych dworcach, a pracowników przenieść właśnie do Chełma Zamościa Rejowca itp. Bo takich miast jest multum na kolejowej mapie Polski. Mam nadzieję, że kasa w Chełmie zostanie otwarta ponownie, bo nieraz z niej korzystałem, i naprawdę jestem bardzo zadowolony z obsługi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ciapaty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2017

PostWysłany: 22-02-2017, 08:15    Odpowiedz z cytatem

pawelu napisał/a:
Nie miałbym nic przeciwko, gdyby zlikwidować kilka kas na dużych dworcach, a pracowników przenieść właśnie do Chełma Zamościa Rejowca itp.
Wyobraź sobie że jesteś kasjerem w Krakowie czy w Lublinie czy w innym Białymstoku. I dostajesz nakaz przeniesienia się do Chełma albo Zamościa albo Rejowca. Czy na pewno nie miałbyś nic przeciwko temu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

barciur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Paź 2014

PostWysłany: 24-02-2017, 04:04    Odpowiedz z cytatem

Tym bardziej, że planuje się otworzyć połączenie kolejowe Chełm - Kowel... gdzie się będzie na nie kupowało bilet, jak w Chełmie nie będzie kasy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pt31 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2012
Skąd: Chełm

PostWysłany: 10-03-2017, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Kasa biletowa na dworcu głównym w Chełmie ponownie otwarta.

[ Dodano: 10-03-2017, 16:00 ]
BILETY WRÓCIŁY NA DWORZEC

Rok temu zlikwidowano kasę na stacji Chełm Miasto, mimo że budynek dworca przeszedł kapitalny remont. Bilety można było kupić jedynie na dworcu Chełm Główny. Ale i to się skończyło, bo agent nie przystał na warunki, jakie zaproponowała mu spółka Przewozy Regionalne. Przez blisko miesiąc pasażerowie z Chełma musieli kupować bilety przez Internet lub u konduktora.
– Sęk w tym, że u konduktora nie było możliwości kupienia biletu na przejazd pociągami należącymi do innych przewoźników – opowiada starsza mieszkanka Chełma. – Jadąc do córki do Szczecina, z przesiadkami, musiałam kupić kolejny bilet w kasie w Lublinie i po zsumowaniu wyszło mi, że zapłaciłam drożej, niż zazwyczaj. Gdy działała kasa, kupowałam w niej bilet z Chełma do Szczecina, płaciłam dużo mniej i nic mnie nie obchodziło. Kilkanaście złotych różnicy to dla mnie sporo. A Internetu w domu nie mam, zresztą w ogóle nie znam się na obsłudze komputera.

Kasa na dworcu PKP Chełm Główny nie działała przez prawie miesiąc. Dla pasażerów brak możliwości kupienia biletu przy okienku był mocno uciążliwy. – Co z tego, że kupię bilet u konduktora? Jeżdżę raz w tygodniu do Warszawy, w Lublinie mam mało czasu na przesiadkę i nie wiem, czy zdążę kupić bilet w dalszą podróż w kasie na lubelskim dworcu. Tam wiecznie są kolejki. Ostatnio musiałam go kupić u kontrolera w pociągu, który naliczył mi opłatę manipulacyjną. Na nic zdały się moje tłumaczenia, że w Chełmie nie ma kasy, a w Lublinie było za mało czasu, by udać się do okienka – skarży się jedna z naszych czytelniczek.
Zamknięte na dworcu PKP kasy nie uszły uwadze chełmskim radnym. Maciej Baranowski na wtorkowej sesji zaapelował do urzędników o interwencję w tej sprawie. – Może warto też powiadomić o zaistniałej sytuacji ministra odpowiedzialnego za kolej? Nie wszyscy pasażerowie PKP korzystają z Internetu i mogą kupić bilet drogą elektroniczną – podkreślał radny.
Józef Górny, wiceprezydent Chełma dał słowo, że interwencja będzie. – Rozmawialiśmy ze spółką Przewozy Regionalne i mamy zapewnienie, że 2 marca kasa zostanie otwarta – stwierdził.
Ostatecznie kasa biletowa na dworcu PKP Chełm Główny ruszyła w piątek 3 marca. – Prowadzi ją ten sam agent. Osoby, które w niej pracują muszą mieć odpowiednie przeszkolenie, m.in. z obsługi kas fiskalnych czy też znajomości taryf – mówi Justyna Mądry, dyrektor spółki Przewozy Regionalne. – Kasa w Chełmie jest czynna w dni robocze od godz. 6.45 do 16.45, zaś w soboty, niedziele i święta od 8.00 do 18.00.
Bilety na przejazd pociągiem można też już kupić na dworcu PKP w Rejowcu Fabrycznym. Od poniedziałku do piątku kasa pracuje w godz. 6.00 – 16.00, zaś w weekendy i dni świąteczne od 8.00 do 18.00. (ptr)

Źródło: Nowy Tydzień Chełmski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl