Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Badania w Medycynie Kolejowej (wzrok)
Autor Wiadomość

Śląski_kolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2015

PostWysłany: 05-04-2015, 17:35   Badania w Medycynie Kolejowej (wzrok) Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam kilka pytań: mam małą wadę wzroku,aktualnie noszę okulary.Czy lekarz w medycynie kolejowej każe mi je zdjąć,czy sprawdzi mi wzrok w okularach ? I czy sama wada wzroku dyskwalifikuje mnie już na starcie ?
Pytałem się także wielu maszynistów o radę.Zgodnie odpowiadali,żebym zrobił laserową korekcję.Nie wiem,czy mogę,ponieważ według wymagań ,osoby ubiegające się o świadectwo maszynisty muszą mieć ostrość wzroku bez korekcji 0,8/0,8,a korekcję mogą wykonać tylko osoby ubiegające się o przedłużenie ważności tego dokumentu.

Tu jest link do wymagań, o których piszę:

http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-15-marca-2011-r-w-sprawie-badan-niezbednych-do-otrzymania-swiadectwa-maszynisty-oraz-zachowania-jego-waznosci/zal1/

Z góry dziękuję za pomoc.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 05-04-2015, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Możesz mieć spawane oczy na licencje maszynisty, dla świętego spokoju zrób sobie okulistę kolejowego przed zabiegiem, są znane bardzo rzadkie przypadki, że osoba w okularach przeszła badania.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 05-04-2015, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Bez korekcji, to znaczy bez okularów podczas badania. Tak myślę, bo z tego forum znany jest przypadek, gdzie Pan przeszedł badania dosłownie kilka dni po zabiegu korekcji laserowej i Panie okulistki z medycyny pracy wiedziały o tym zabiegu. Jeśli chodzi o ostrość 0,8, to na pewno można nosić okulary 0,25 dioptrii, a nie jestem pewien, czy nie przypadkiem nawet połówki. Zrób sobie test u okulisty, w dowolnym salonie okulistycznym za symboliczną opłatą, lub często za darmo, w sklepie Tesco... serio https://www.tesco.pl/sklepy/extra/optyk/bezplatne-badanie-wzroku.php , lub zajrzyj tutaj: http://www.kwasniak.net/optyk/test_wzroku.php
Powodzenia.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bodzio1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2014

PostWysłany: 14-11-2015, 00:12    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jak wyglądają badania lekarskie na stanowisko Monter nawierzchni i podtorza w PKP PLK ? Czy są jakieś restrykcyjne wymagania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 14-11-2015, 09:23    Odpowiedz z cytatem

To jest ciężka fizyczna praca na czynnych torach. Pierwsza kategoria zdrowia + psychotechniczne to nie jest jakieś "restrykcyjne" wymaganie, tylko normalne chyba ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl