Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Wszystko o kuszetkach
Autor Wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 09-07-2015, 08:48    Odpowiedz z cytatem

To ciekawe co piszesz bo z tym pociągiem spróbowałem dokonać rezerwacji i jak wybieram opcję 4 miejscową to wywala komunikat, że nie można dokonać rezerwacji (tak jak na każdej innej trasie na której próbowałem) a jak wybieram opcję 6 miejscową z pościelą to bilety zostały już wyprzedane. Dlatego mam wątpliwości co do działania tego internetowego systemu sprzedaży skoro piszesz, że kupiłeś bilet na czwórkę.

Co do ceny to odliczając te 18zł to nadal jest to niesprawiedliwe. Jest nie fair wobec tych którzy jadą normalną kuszetką (nawet czwórką). Myślisz, że oni nie chcieliby mieć wygodniejszych leżanek, szafki na ubrania, mniej osób w przedziale? Generalnie nie powinno podstawiać się wagonów o wyższym standardzie (pomijam watek stary/nowy wagon) osobom które za to nie zapłaciły. Zawsze wyjdzie jakaś niesprawiedliwość ale nie mam o to jakiegoś bólu doopy bo i tak jedyną opcją jaką brałem pod uwagę jest jazda w 2 osoby w przedziale i jedynie sypialka Double daje mi taką pewność. Ale gdybym zdecydował się na 4 osobową kuszetę to co jak co ale też chciałbym dostać "w gratisie" wygodniejszy wagon sypialny Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 09-07-2015, 09:07    Odpowiedz z cytatem

Ale robicie aferę o te głupie 18 zł nie no nie przesadzajcie.
A co mają powiedzieć podróżni w 1 klasie TLK, gdzie w większości następny wagon jest taki sam 1 klasy jedzie jako 2 klasa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 09-07-2015, 09:23    Odpowiedz z cytatem

Jak to co mają powiedzieć? Dokładnie to samo. Czy ktokolwiek normalny kupowałby 1 klasę wiedząc, że może jechać drugą w takim samym wagonie? Albo czy ktoś kupiłby sypialny Tourist jak może jechać taniej taką samą "kuszetką"? Przecież nikt nie jedzie sypialnym dla tej wody, ręcznika i mydła bo każdy takie przybory ma a wodę i żarcie można sobie kupić w sklepie. Tu nie chodzi tylko o te 18zł różnicy w cenie biletu bo jest jeszcze wartość dodana chociażby w postaci mniejszej łącznej liczbie osób w całym wagonie co raczej pozytywnie wpływa na poprawę komfortu podróżowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hubciosz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2013

PostWysłany: 09-07-2015, 09:29    Odpowiedz z cytatem

Oprócz tych tak wielokrotnie wspominanych ręczniczków i ciasteczek, czy na różnicę w podróżowaniu "sypialną kuszetką" oraz zwykłym sypialnym, nie ma również wpływu otrzymywana pościel? Wydaje mi się, że w "sypialnej kuszetce" nie dają tej samej pościeli, co w sypialnym, tylko raczej zestaw znany z kuszetek w postaci prześcieradełek, koca i poduszki. Wie ktoś coś więcej na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PaniLady Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 10 Sie 2013

PostWysłany: 09-07-2015, 09:29    Odpowiedz z cytatem

A z skąd podróżny ma wiedzieć, że będzie jechać 1 klasa jako 2 klasa? Przeciez nie ma napisane w rozkładzie "w tym składzie wagon nr 16 jedzie jedzie wagon 1 klasy jako 2 klasa" zazwyczaj jest tak: lok- 1 klasa jako 2 klasa, 2 kl.+ 2 kl. + 1 kl. (właściwa 1 kl.) + 2 kl.
W sumie jadąc w 1 klasie masz gwarancję, że będziesz mieć przedział dla siebie i mniej osób. Ja nie wyobrażam sobie jadąc w 2 klasie z 8 osobami ... masakra. Poza tym nie ma co porównywać 2 klasy z 1 klasą.

[ Dodano: 09-07-2015, 10:30 ]
Hubciosz, w kuszecie czterosobowej nie ma pościeli takiej jak w sypialnym, więc jest w tym różnica. Dają zwykłe prześcieradło koc i poduszkę.

[ Dodano: 09-07-2015, 10:31 ]
Konduktorzy w przerobionej sypialki na kuszetę mają dużo roboty, bo muszą pościel zdejmować i zakładać prześcieradłlo, koc i poduszkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 09-07-2015, 09:34    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
To ciekawe co piszesz bo z tym pociągiem spróbowałem dokonać rezerwacji i jak wybieram opcję 4 miejscową to wywala komunikat, że nie można dokonać rezerwacji (tak jak na każdej innej trasie na której próbowałem) a jak wybieram opcję 6 miejscową z pościelą to bilety zostały już wyprzedane. Dlatego mam wątpliwości co do działania tego internetowego systemu sprzedaży skoro piszesz, że kupiłeś bilet na czwórkę.

Tak, wiem o tym, bo sam próbowałem dzisiaj rano "na próbę" wyszukać i zarezerwować te miejsca i, tak jak mówisz, komunikat "Nie można dokonać rezerwacji". Co ciekawe, tego problemu nie ma, kiedy wybierzesz miejsce sypialne, normalnie przechodzi do kolejnego kroku. Bilety kupiłem w normalnej kasie na dworcu, kasjerzy mają swój własny program do zatwierdzania rezerwacji i nie mają takich problemów, jakie są w e-IC. Podejrzewam, że te problemy wynikają właśnie z tej zamiany wagonów. System e-IC "nie rozumie", że pasażer wybierając opcję 4-miejscowej kuszetki, rezerwuje miejsca w przedziale sypialnym, bo nie ma w nim takiej opcji. Przypuszczam, że miejscówki w całym tym wagonie będzie można bez problemu kupić jedynie w kasie.
A odnośnie tego, co piszesz o kuszetkach 6-miejscowych, powód jest prosty - nie ma takiego wagonu w składzie. To jest tak głupio urządzone, że gdy próbujesz zarezerwować opcję, która jest w ogóle niedostępna, to wyświetla komunikat o wyprzedaniu miejsc mimo, że nie było ich od początku sprzedaży.
oskar777 napisał/a:
Myślisz, że oni nie chcieliby mieć wygodniejszych leżanek, szafki na ubrania, mniej osób w przedziale? Generalnie nie powinno podstawiać się wagonów o wyższym standardzie (pomijam watek stary/nowy wagon) osobom które za to nie zapłaciły.

Zgadzam się z Tobą, ale IC zrobiło to ze względu na wycofanie wagonów kuszetkowych do remontu. Przez jeden sezon możemy znieść te komplikacje, ale może dzięki temu w przyszłym roku na polskich torach pojawią się unowocześnione kuszetki, dostosowane do standardów XXI wieku (przynajmniej mam taką nadzieję).
PaniLady napisał/a:
Hubciosz, w kuszecie czterosobowej nie ma pościeli takiej jak w sypialnym, więc jest w tym różnica. Dają zwykłe prześcieradło koc i poduszkę.

W sezonie letnim i tak nie ma to zbyt wielkiego znaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-07-2015, 11:11    Odpowiedz z cytatem

PaniLady napisał/a:

[ Dodano: 09-07-2015, 10:31 ]
Konduktorzy w przerobionej sypialki na kuszetę mają dużo roboty, bo muszą pościel zdejmować i zakładać prześcieradłlo, koc i poduszkę.


Przecież to trzeba robić zawsze, czy to sypialny czy kuszeta z pościelą. Będąc na trasie tylko w Kołobrzegu nie trzeba, bo tam warsowskie wagony sprzątają. Bezpościelówy sprzątają oczywiście wszędzie, bo to już brocha IC, nie warsu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 09-07-2015, 11:57    Odpowiedz z cytatem

GPSGrzegorz napisał/a:

Przez jeden sezon możemy znieść te komplikacje, ale może dzięki temu w przyszłym roku na polskich torach pojawią się unowocześnione kuszetki, dostosowane do standardów XXI wieku (przynajmniej mam taką nadzieję).

Ej no ale jakie komplikacje musisz znosić? To, że zamiast kuszety podstawiają Ci wagon sypialny? Very Happy Ale tak na poważnie to coś z tym systemem sprzedaży internetowej należałoby zrobić. Przecież to są zwykłe jaja, że na stronie nie kupisz biletu a idziesz do kasy i voila. A to, że nie wiesz jakim de facto wagonem jedziesz to już inny temat. Całe szczęście, że działa to w lepsza stronę a nie, że zamawiasz sypialkę a podstawiają kuszetę Very Happy .

PaniLady napisał/a:

W sumie jadąc w 1 klasie masz gwarancję, że będziesz mieć przedział dla siebie i mniej osób. Ja nie wyobrażam sobie jadąc w 2 klasie z 8 osobami ... masakra. Poza tym nie ma co porównywać 2 klasy z 1 klasą.

A jak pojadę w tej drugiej klasie zrobionej z wagonu pierwszej to co wtedy? Dorzucą do przedziału więcej osób niż jest miejsc? Czym się różni 1 klasa siedząca od 2 klasy siedzącej zakładając, że jadą takie same wagony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 09-07-2015, 12:28    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Ale tak na poważnie to coś z tym systemem sprzedaży internetowej należałoby zrobić. Przecież to są zwykłe jaja, że na stronie nie kupisz biletu a idziesz do kasy i voila

Mnie to w ogóle nie dziwi. Problemy były od samego początku istnienia tego systemu. W innych krajach to chodzi sprawnie, u nas nie. PKP to nie Deutsche Bahn niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 09-07-2015, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Można mieć tylko nadzieję, że nie sprzedają na te wagony takiej samej liczby miejscówek jak na normalne kuszety Very Happy . Naprawdę nie wiem jak oni to ogarniają w tym PKP ale pewnie jestem na to za głupi. Wagon widnieje jako kuszeta ale jest sypialka która ma max 30 miejsc i wtedy wychodzą takie jajca, że ktoś ma bilet na nieistniejące miejsce lub na jedno miejsce zgłasza się 5 pasażerów Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GPSGrzegorz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2014

PostWysłany: 09-07-2015, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Cóż, w PKP nie ma rzeczy niemożliwych. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-07-2015, 18:42    Odpowiedz z cytatem

oskar777 napisał/a:
Można mieć tylko nadzieję, że nie sprzedają na te wagony takiej samej liczby miejscówek jak na normalne kuszety Very Happy . Naprawdę nie wiem jak oni to ogarniają w tym PKP ale pewnie jestem na to za głupi. Wagon widnieje jako kuszeta ale jest sypialka która ma max 30 miejsc i wtedy wychodzą takie jajca, że ktoś ma bilet na nieistniejące miejsce lub na jedno miejsce zgłasza się 5 pasażerów Śmiech


W tym to nie ma akurat żadnej filzofii, po prostu do sprzedaży wprowadzas dany typ wagonu. Przecież na normalnych wagonach też masz różne układy miejsc i system też to musi rozróżniać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 09-07-2015, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Dlatego piszę, że jestem na to za głupi 😄 Ale po tym co napisałeś tym bardziej mnie dziwi dlaczego przez neta nie da się kupić biletu ale w kasie już tak. Ten system jest jakiś niespójny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

chyceb909 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 20 Lip 2015

PostWysłany: 25-07-2015, 01:28    Odpowiedz z cytatem

Widzę że temat kuszetek i wagonów sypialnych ożywa wraz z każdym kolejnym sezonem. Poruszona była kwestia wagonów sypialnych, które jeżdżą jako kuszety pościelowe, opiszę różnice pomiędzy miejscem sypialnym a miejscem w takiej *kuszecie-w-sypialnym*.

Po pierwsze to oczywiście cena: 1 miejsce w wagonie sypialnym to koszt 81 zł, a w *k-w-s* to 63 zł, czyli cena jak za kuszetę czteromiejscową o oznaczeniu Bc-4. Warto zauważyć, że w *k-w-s* są 3 miejsca zamiast 4.

Pasażer w *k-w-s* dostaje uboższe wyposażenie: jest to koc, 2 porządne prześcieradła, poduszka i poszewka na poduszkę - standardowe wyposażenie kuszety z pościelą. W takim wagonie nie ma podziału na przedziały męskie i damskie (co jest obecne w sypialnym), nie ma poczęstunku (napój gorący + rogalik), nie ma też zestawu toaletowego. Jeszcze jedna sprawa - dostępne są tylko przedziały 3-miejscowe, inna konfiguracja nie jest możliwa.

Być może powtórzyłem to, co opisaliście powyżej, jednakże pozwoliłem sobie to wszystko uporządkować.

Z obserwacji znalazłem takie pociągi, które na 100% mają wagon *k-w-s*:
Posejdon 28250/82250 Lub - Koł
Przemyślanin 38250/83250 Kra - Świnoujście
Regle 35252/53252 Zak - Gdy
Pogoria 48202/84250 BBG - Szcz. Gł.
Podhalanin 38257/83257 Zak - Szcz. Gł.
Uznam/Pirat 38254/48250 Kra - Koł

Jednocześnie w w/w pociągach nie ma kuszet bez pościeli (tej "taniej kuszetki" za 33 zł). W tych wagonach *k-w-s* do dyspozycji pasażerów są miejsca 11-53, czyli 9 przedziałów x 3 miejsca = 27 miejsc (przedział 10 jest służbowym).

Kwestie taboru - widzę że m.in. na pociągu Uznam/Pirat jeżdżą *k-w-s* na zmodernizowanych wagonach sypialnych, a gdzieś indziej stary wagon sypialny, z "drewnianym" wykończeniem. Uważam to za komedię i słaby żart ze strony PKPIC. W mojej ocenie wagony niezmodernizowane powinny w pierwszej kolejności iść na *k-w-s* z dwóch powodów: 1) adekwatności ceny do produktu 2) wygody pracy konduktorów WARS, gdyż łóżka w starych wagonach są bardzo ciężkie i stwarza to problemy z przerabianiem klasy przedziału (przykładowo z kategorii Double na Touriste).

Z pozytywnych aspektów kursowania wagonów *k-w-s* widzę następujące: 1) więcej ludzi przekona się do podróżowania w wagonach sypialnych / kuszetach, obserwuję że te wagony mają 100% zajętości nawet w środku tygodnia 2) wygoda pracy konduktorów WARS jest o niebo lepsza w wagonie sypialnym niż w kuszecie, głównie za sprawą większego przedziału służbowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 26-07-2015, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Generalnie z gniazdkami na starych wagonach związane jest inne ryzyko. Zdarza się (choć niezwykle rzadko), że skoczy nagle napięcie z lokomotywy i niestety na takiej starej kuszecie albo sypialnym może rozsadzić sprzęt. Kiedyś u mnie na wagonie się to zdarzyło facetowi z telefonem. Stąd też przy gniazdkach są odpowiednie ostrzeżenia a nawet zalecenia, żeby sprzętu nie podłączać. Na zmodernizowanych już tego ryzyka nie ma.



Z lokomotywy? Gniazda zasilane są z baterii akumulatorów wagonu są przetwornice, a nie z lokomotywy - 3kV to podane jest tylko i wyłącznie na ogrzewanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl