Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Dopłata do FIP na poc. Budapeszt - Burgas/Varna
Autor Wiadomość

kapikule Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2008
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 11-07-2014, 18:33   Dopłata do FIP na poc. Budapeszt - Burgas/Varna Odpowiedz z cytatem

Kupując w Bohuminie kuszetkę do biletu FIP na pociąg Budapeszt - Burgas nr1471 dowiedziałem się od kasjerki, że będę musiał w Budapeszcie dodatkowo wnieść w kasie opłatę 20 euro od osoby za przejazd tym pociągiem, bo tak podobno zarządzili sobie Węgrzy i Rumuni ( odpowiednio 15 i 5 euro). Podobno jeśli tego nie zrobię, to zostanę obciążony jakąś karą...Jednak gdy kupowałem w Ostravie na ten sam pociąg wcześniej bilety powrotne (Varna - Budapeszt), to mi tego nikt nie powiedział. Czy ktoś coś wie na ten temat może?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 12-07-2014, 13:04    Odpowiedz z cytatem

i. Mam zamiar jechać tym pociągiem w sierpniu z Warny , cztery osoby i jeśli tak jest, to wybiorę przejazd przez Serbię , Napisz ile płaciłeś za bilety ile dopłata do kuszetki-to się wyjasni . W poprzednich latach płaciłem około 80 zł na osobę, ale była to dopłata do sypialnych Cool
W rozkładzie pisze , wagony jadą wedle potrzeby, może za tą potrzebę trzeba zapłacić

[ Dodano: 15-07-2014, 11:59 ]
Sprawdziłem w taryfach międzynarodowych ,zarządzenia , pisze tylko 20euro dopłata do sypialnego.

[ Dodano: 11-08-2014, 08:05 ]
Kapikule, czy już sprawdziłeś w praktyce czy jest ta dopłata

Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 14-08-2014, 20:17    Odpowiedz z cytatem

Jeśli ta dopłata jest to czy obowiązuje też w wagonie z miejscami do siedzenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 15-08-2014, 08:01    Odpowiedz z cytatem

Szkoda że kolega nie odpisuje , prawdopodobnie przejechał już tą trasę . Ja myślę że coś nie tak zrozumiał . Ja pojadę 27.08 tą trasą , po powrocie dam znać. Ale jeśli jest dopłata , to kasjerka posiada wykładnie na piśmie.

[ Dodano: 20-08-2014, 20:31 ]
Rozmawiałem z kasjerką w Burgas, na piśmie nic nie ma, ale powiedziała Rumuni nie dajet.Dlatego decyzja wracam przez Belgrad , kuszetka taniej 20 lewa i 1.30 minut szybciej w Budapeszcie

[ Dodano: 22-08-2014, 16:51 ]
Jeszcze jedno Bułgarskaa kasa międzynarodowa sprzedaje bilety i rezerwacje już na całą Europe ,to odwrotnie jak nasze kasy miedzynarodowe i pomyśleć że kiedyś było dokładnie naodwrót.Pani Złotkaja chciała mi sprzedać rezerwacje do Polszy ,obok Bułgar kupował do Wenecji.Co się stało z naszą koleją
Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kapikule Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2008
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 31-08-2014, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Wyjazd do Bułgarii już za mną ( niestety...Smile . Jadąc do Bułgarii kupowaliśmy bilety w Bohuminie w Czechach, tam nam powiedzieli, że jest obowiazkowa dopłata 20 euro do FIP. Dopłatę 20 Euro od osoby kupowaliśmy w kasie międzynarodowej w Budapeszcie. Tam mi powiedzieli że podobno 5 euro chcą rumuni a 15 bułgarzy. ( Za jakiś czas mogę wrzucić skan tej dopłaty). Kuszetkowy w pociagu domagał sie tej dopłaty. Wracając z Bułgarii postanowilismy kupic dopłatę przed wyjazdem z Varny, jednak była to niedziela i kasa sie akurat zamknęła, a kasjerka na nasza prośbę napisała nam kartke po bułgarsku do konduktora by nam tę dopłatę skasował. Jednak w pociągu nikt sie nie domagał tej dopłaty (ani kuszetkowy , ani konduktorzy w kolejnych krajach) i drogę powrotną pokonalismy bez dopłaty. Mielismy kuszetki w obie strony.
-Andrej- pisał, że płacił ok 80zł dopłaty do sypialnego. Dopłata ta jest chyba 13,40 euro wg taryfy międzynarodowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

andrej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009

PostWysłany: 01-09-2014, 05:59    Odpowiedz z cytatem

Znajoma wracała tym pociągiem , konduktor chciał dopłatę.Powidzieli nie mamy pieniędzy i się odczepił. Ja zamieniłem dopłatę przez Rumunie na Serbie i wyszło 20 lewa taniej ,jechałem z dziecmi i nie chciałem nocnej awantury w pociągu ,nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.Ale dobrze wiedzieć że dopłata jest , za cztery osoby to 80 euro , to dla mnie bezsensowny koszt ,tym bardziej że przez Belgrad jest taniej i szybciej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shinzon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Mar 2013
Skąd: Katowice

PostWysłany: 15-05-2015, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Witam.

Do tego pociągu są dopłaty. Info poniżej

http://www.mavcsoport.hu/mav-start/nemzetkozi-utazas/bulgaria-tengerpart

Tu jest to przetłumaczone

http://forum.wegierskie.com/Pro%C5%9Bba-o-t%C5%82umaczenie?page=27

A poniżej informacje o cenach dopłat

With the FIP free ticket, the Hungarian part is free of charge. The FIP free ticket is not accepted for this train by the Romanian railway for their part, so you could buy ticket for the Romanian part with 50% discount with FIP card - it costs 30,8 EURO/way for 2nd class or 48,1 EURO/way for 1st class. For the Bulgarian part, the additional fare besides the FIP free ticket is 15 EURO/way for 2nd class or 20 EURO/way for 1st class.

Besides the above tickets, the place reservation fees in case are the following:
- in 6 person couchette: 9,4 EURO/person/way
- in 4 person couchette: 14 EURO/person/way
- in 3 person sleeper: 18,2 EURO/person/way
- in 2 person sleeper: 27,3 EURO/person/way
- in 1 person sleeper*: 63,7 EURO/person/way. (*1st class ticket necessary)

[ Dodano: 18-05-2015, 20:31 ]
Witam, Czy ktoś się orientuje czy do tego pociągu są dołączane wagony w komunikacji krajowej. Tak jak w przypadku odcinka Budapest - Lokoshaza?

[ Dodano: 22-06-2017, 19:20 ]
Bilet FIP nie ważny w pociągach 1470/1471 oraz 1480/1481 relacji Budapeszt - Varna/Burgas - Budapeszt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl