Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Świętokrzyskie zadowolone z PR
Autor Wiadomość

krokodyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2014

PostWysłany: 12-03-2015, 10:17    Odpowiedz z cytatem

maruda napisał/a:
Zasadnicze jednak wydaje się pytanie,po jaką cholerę ruszali się z dworca

Bo właściciel oddziału świętokrzyskiego kombinował już od dawna?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 12-03-2015, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Dworzec jest własnościa PKP. a PR-y nie są już PKP. Nie wiecie o tym?

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 12-03-2015, 21:58    Odpowiedz z cytatem

Przewozy Regionalne ,zaczynając od centrali musiały sie wyprowadzić z obiektów PKP.S.A z uwagi na wysokie czynsze niewspółmierne do stanu obiektów

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 13-03-2015, 09:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
@sheva17 Mam wrażenie że nie dyskutuję z człowiekiem poważnym,lecz z forumową gimbazą trajkoczącom tu po próżnicy.


Myślę, że to wrażenie jest zasadne w odniesieniu do Twojej osoby. Nie chcę być nieskromny, ale Twoje wywody pokazują, że pewnych nawet oczywistych faktów nie rozumiesz.


Cytat:
Najczęstsze słowa używane przez ciebie to"nie wiesz,nie znasz się,nie rozumiesz,nie masz pojęcia,głupi jesteś",można to porównać do sytuacji kiedy złodziej krzyczy na bazarach"łapać złodzieja"wskazując jednocześnie na Bogu ducha winną osobęWink


A czy to moja wina, że nie dostrzegasz pozytywnych zmian w PR? Czy to moja wina, że wychwalasz tutaj najgorsze w kraju KM? Czy to moja wina, że bajdurząc o własnej spółce proponujesz dezintegrację taryfową i rozukomunikowanie połączeń? Pleciesz coś bezsensu jak właśnie gimbaza, więc co się dziwisz. Oceniam Cię jak na to zasługujesz.


Cytat:
bałaganem" odnośnie kolei w woj."trzęsie" właśnie Maćkowiak,który w związku z tym,bierze na siebie całą odpowiedzialność za całokształt organizacji przewozów regio.w świętokrzyskim.


Zachowujesz się jak jakiś zacietrzewiony pisowiec...........Skoro kolej się zmienia in plus, skoro mamy coraz lepszy tabor, skoro mamy fajną regionalną taryfę, skoro mamy fajne połączenia to Maćkowiakowi należą się od Ciebie pieśni pochwalne, a nie wypowiedzi, które prezentujesz. Pasażerowie na kolej w regionie wracają, a Twoje jakieś prywatne fobie w stosunku do Maćkowiaka mnie nie interesują. Nie podoba mi się, że uprawiasz na formum politykę, to niepoważne. To nie wiec partyjny chłopcze.


Cytat:
Pomimo twoich wiernopoddańczych deklaracji co do nieomylności tego jegomościa,ja stanowczo podtrzymuję swoje zdanie na temat jego działalności i uważam że jest ona szkodliwa,bo nikt mi nie wmówi,że utworzenie dwóch sekcji PR w pipidówkach,które w większości przypadków nie są w stanie wygenerowć odp.liczby pasażerów na tzw.start,jest lepsze i mniej kosztowne niż stworzenie tylko jednej w największym mieście regionu,położonym dodatkowo w jego centrum...


Chłopcze, a co ma siedziba sekcji do pasażerów z Kielc? Do pociągów nie wsiądą? Wszystko musi mieć siedzibę w Warszawie albo w stolicy regionu?


Cytat:
Natomiast twoje pitolenie o tym,ze PLK decyduje czy puścić na danej linii pociągi pasażerskie,albo to że "bidulek"nie chciał nowej spółki bo nie chciał nowych stołków,to kompletny bełkot bo tworząc nowe,można zlikwidować,albo przejąć stare,które tylko w 3% jest zależne od tego województwa,czyli zamiast włascicielem,woli być współwłaścicielem i to mniejszościowym-paradne:)))


Masz pojęcie.....Zobacz jakie organy musi mieć każda spółka, a potem opowiadaj bzdury. Jesteś piedwcą biurokracji, do tego sprowadzają się Twoje chore pomysły.


Cytat:
Nowa spółka jest cholernie potrzebna - będzie gorzej drożej - 2 bilety liczone od zera do Krakowa, Katowic czy Częstochowy, bo się w życiu nie dogadają. Sławków jest na to najlepszym dowodem. Jaki bilet kupić na przejazd ŁKA + KW czy Arriva + KM ?


Ale by to zrozumieć trzeba mieć jakąś wiedzę. A my na forum mamy jakiegoś pisowca, który wypisuje bzdury od czapy. Niech zobaczy co jego partia robi z koleją na Podkarpaciu....



Cytat:
Echh,widzę że objawiło się tu trochę rzeczników aktualnej władzy v-ce marszałkowskiej,szkoda tylko że oszczędnie gospodarują prawdą,bo w pobliżu dworca jest co najmniej kilka budynków biurowych na wynajem.


Chłopcze. Masz teraz dalej do pracy? To Cię tak boli? Wiesz los urzędników słabo mnie obchodzi, np. do Skarżyska dojechać możesz i pociągiem i wygodną drogą S7. I z tego powodu, że biura przenieśli mamy rozwalać spółkę, którą pasażerowie sobie chwalą i tworzyć kolejne stanowiska w biurach, w radach nadzorczych czy też w zarządzie. A nie przyszło Ci do głowy, że np. w Skarżysku może być taniej? Wszystko musi być w Kielcach? Moim zdaniem nie, tam nawet sporo urzędów centralnych jest poza Berlinem.
@maruda nomen omen, jak masz wolne środki to dopłać do biur w Kielcach Very Happy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 13-03-2015, 09:16    Odpowiedz z cytatem

ET05 napisał/a:
Dworzec jest własnościa PKP. a PR-y nie są już PKP. Nie wiecie o tym?

No ale co chcesz usankcjonować tym stwierdzeniem bo nie bardzo cię pojmuję,serwujesz tu jakąś ściemę,tym bardziej że świętokrzyskie PR-y wyprowadziły się z kieleckiego dworca PKP aby ulokować się... w skarżyskowskim dworcu PKP,paradne:)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 13-03-2015, 10:15    Odpowiedz z cytatem

A może ten skarżyski jest tańszy? Nie przyszło Ci to do głowy? Porównaj cenę metra kwadratowego to dostaniesz odpowiedź.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 13-03-2015, 10:16    Odpowiedz z cytatem

@sheva17
Cytat:
czy to moja wina, że nie dostrzegasz pozytywnych zmian w PR? Czy to moja wina, że wychwalasz tutaj najgorsze w kraju KM?

No cóż,dwa dni zastanawiałeś się co tu odpisać i wyszło jak wyszło,czyli bełkot.Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem,to zauważyłbyś że mówienie o wychwalaniu przeze mnie KM jest zwykłą insynuacją i manipulacją z twojej strony.
Cytat:
Skoro kolej się zmienia in plus, skoro mamy coraz lepszy tabor, skoro mamy fajną regionalną taryfę, skoro mamy fajne połączenia to Maćkowiakowi należą się od Ciebie pieśni pochwalne, a nie wypowiedzi, które prezentujesz.

Bzdet i brednia,jak już wspomniałem całe południe województwa jest odcięte od pasażerskich połączeń kolejowych i nic nie zwiastuje ich rychłego przywrócenia i nie dostrzegam jakichkolwiek zabiegów w tym wzgledzie,czynionych przez pana Maćkowiaka,za cóż cię tedy chwalić?Na osobną uwagę,zasługuje jeszcze fakt wydania grubej kasy z budżetu województwa na remont taboru nie będącego jego własnością.Nie wiem czy jest to złamanie prawa,może nie ale warto to zbadać...
Cytat:
"Zachowujesz się jak jakiś zacietrzewiony pisowiec......" " że uprawiasz na formum politykę, to niepoważne. To nie wiec partyjny chłopcze." " A my na forum mamy jakiegoś pisowca, który wypisuje bzdury od czapy"

Szczyt hipokryzji antypisowskiego aparatczyka partyjnego,piętnujesz politykierstwo samemu go ochoczo uprawiając...
Cytat:
A nie przyszło Ci do głowy, że np. w Skarżysku może być taniej? Wszystko musi być w Kielcach? Moim zdaniem nie

Może być taniej pod warunkiem,że Skarżysko zmieni położenie geograficzne i się znacząco rozrośnie w przeciwnym wypadku tworzenie tam sekcji jest nieekonomiczne bo,nie da się zrobić efektywnych obiegów poc. do i ze Skarżyska w kontekście frekwencji a to co jest teraz to bullshit wymyślony na siłę,podraża to koszty działalności społki- kochasiu.No i wreszcie aspekt społeczny,czyli bezrobocie,pomimo iż ktoś szermuje procentami że w Skarżysku taka wysoka stopa bezrobocia,to jednak w liczbach bezwzględnych wygląda to tak,że w samych Kielcach jest więcej bezrobotnych jak w całym powiecie Skarżyskim.Zatem zamilcz już i nie rób z siebie durnia wiecej.

[ Dodano: 13-03-2015, 10:17 ]
sheva17 napisał/a:
A może ten skarżyski jest tańszy? Nie przyszło Ci to do głowy? Porównaj cenę metra kwadratowego to dostaniesz odpowiedź.

Przeczytaj uważnie to co napisałem w kwestii sekcji w Skarżysku,koszty własne to nie tylko koszt pomieszczeń.Jeżeli nie ma sensu utrzymanie tam sekcji,to i biur,tym bardziej że właściciel oddziału czyli UM mieści się w Kielcach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krokodyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2014

PostWysłany: 13-03-2015, 15:03    Odpowiedz z cytatem

@maruda chodzi ci o ED?
"Na osobną uwagę,zasługuje jeszcze fakt wydania grubej kasy z budżetu województwa na remont taboru nie będącego jego własnością"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 14-03-2015, 14:52    Odpowiedz z cytatem

Ale fakty są niezaprzeczalne:
Są relacje:
Kielce - Ostrowiec. Frekwencja coraz lepsza (bilet świętokrzyski)
Ostrowiec - Kraków - też nie jeżdżą puste. Do Krakowa ludzie jeżdżą z Ostrowca, Starachowic i Skarżyska. Od Skarżyska full - EN96 często w Kielcach był zmieniany na kibel, żeby ludzie do Kraka się pomieścili. EN63 też może nie wystarczyć...
Kielce - cmk - Katowice. Szkoda, że nie ze Skarżyska i kosztem 1 Częstochowy...
Generalnie przez kilka ostatnich lat ewidentnie na plus.

[ Dodano: 14-03-2015, 15:07 ]
Poza tym mina pasażerów KM bezcenna jak podjeżdża EN96 albo EN63, a oni jadą rozklekotanym EN57 Wink

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 15-03-2015, 09:48    Odpowiedz z cytatem

ET05 napisał/a:
Ale fakty są niezaprzeczalne:
Do Krakowa ludzie jeżdżą z Ostrowca, Starachowic i Skarżyska. Od Skarżyska full - EN96 często w Kielcach był zmieniany na kibel, żeby ludzie do Kraka się pomieścili.

No właśnie!Z Kielc powinien być uruchamiany osobny pociąg,być może o zmodyfikowanym czasie odj.gwarantowałby on już na starcie 90%frekwencję,co nie misiu?
ET05 napisał/a:
Kielce - cmk - Katowice. Szkoda, że nie ze Skarżyska i kosztem 1 Częstochowy...

No cóż,można przedłużyć relacje i zrobić Ka-ce-Skarżysko i odwrotnie,tylko że wtenczas,aby pasowały godz.odjazdu ludziom z Kielc stanowiącym jądro frekwencji,godziny odjazdów i przyjazdów do Skarżyska byłyby wysoce niefortunne,szczególnie rano,gdzie ze Skarzyska odjazd musiłby być o 4:00 a za chwilę w ślad ten do Cze-wy,no nieporozumienie...
ET05 napisał/a:
Generalnie przez kilka ostatnich lat ewidentnie na plus.

Jakieś żarty misiu,nie mam nastroju do czytania takich bzdur,załączam link do artykułu który pomimo dobrego wstępu,to w dalszej jego części demoluje de facto politykę kolejową w województwie,której animatorem sprawczym jest...no kto misiu?Tak to jest jak przy podejmowaniu strategicznych decyzji co do usytuowania siedzib i sekcji,wygląda że górę wziął partykularyzm i nie liczenie się z publicznym groszem.(np.wymuszane obiegi składów?Utrudnione opracowanie dobrego r.j ze względu na lokalizacje zaplecza techn.itp.)
http://czt.org.pl/aktualnosci/kolej/przewozy-pasazerskie/swietokrzyskie/item/135-swietokrzyska-kolej-moze-byc-atrakcyjna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 15-03-2015, 11:28    Odpowiedz z cytatem

Po 1 to grzeczniej proszę, a po 2 to nawet jakby były 3 zaplecza i takt 30 minutowy to i tak być marudził, bo to twój jedyny cel.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl