Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Świętokrzyskie zadowolone z PR
Autor Wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 20-01-2013, 11:56    Odpowiedz z cytatem

Przy okazji tej zmiany, zajrzałem do cennika i oczy mi wyszły. Takie ceny, że nie mogłem w to uwierzyć. Kilka razy sprawdzałem. Czemu nie można tego wprowadzić w innych województwach? Strefówki w Małopolsce przy Bilecie Świętokrzyskim to jak maluch przy mercedesie. Chyba, że coś mi umknęło albo czegoś nie doczytałem?
BTW: na Śląsku można chociaż kupić strefówkę na 1,2 dowolne strefy a nie jak u nas sztywno do/z Krakowa.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zwrotnicowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2013
Skąd: Ze starej bocznicy

PostWysłany: 24-01-2013, 14:03    Odpowiedz z cytatem

To fakt.Dzieję się dużo pozytywnych rzeczy.Z uwagi na remont linii 25,może za rok doczekamy się przywrócenia połączeń z Sandomierzem.Teraz od Ostrowca do Skarżyska prędkośc wzrosła do 90-100km/h.

_________________
Kto smaruje,ten jedzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 09-05-2013, 10:42    Odpowiedz z cytatem

Bilet świętokrzyski w całym regionie!

Od 13 maja 2013 r. zakres obowiązywania Biletu świętokrzyskiego zostanie rozszerzony do stacji Klimontów. Tym samym zakresem stosowania zostały objęte wszystkie linie kolejowe na terenie województwa świętokrzyskiego.

Oferta będzie obowiązywać na odcinkach: Klimontów - Ostrowiec Świętokrzyski przez Sędziszów, Klimontów - Żelisławice przez Kielce, Włoszczowę, Żelisławice - Ostrowiec Świętokrzyski przez Skarżysko-Kamienną.

Oferta obejmuje pociągi REGIO. Bilet jednorazowy jest ważny jeden dzień, do godziny 24.00. Można go kupić zarówno w kasie biletowej, jak i w pociągu, na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powrotem”. Bilet ze zryczałtowaną opłatą za przewóz rzeczy, roweru, psa można kupić łącznie z Biletem świętokrzyskim lub osobno – po jego okazaniu. Na przejazd poza stacje odcinka objętego ofertą trzeba kupić nowy bilet.

Miesięczny bilet świętokrzyski można kupić w kasie i u konduktora w pociągu. Obejmuje okres jednego miesiąca, począwszy od daty wydania lub wskazanej przez nabywcę, z zachowaniem 7–dniowego terminu przedsprzedaży. Przy sprzedaży kasjer wpisuje na bilecie imię i nazwisko właściciela. Właściciel musi wpisać numer dokumentu ze zdjęciem. Bilet bez tego jest nieważny.

Bilety jednorazowe można kupić z ulgą 37 proc. lub 51 proc., a miesięczne z ulgą 37 proc., 49 proc. lub 51 proc.

Szczegółowa oferta i ceny biletów znajdują się na stronie Przewozów Regionalnych.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/13920/Bilet-swietokrzyski-w-calym-regionie.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 09-05-2013, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Piękna sprawa, zazdroszczę. Nasze krakowskie "strefówki" wymagają zmiany, nie wszyscy jeżdżą do/z Krakowa. Ale chyba nie mam na co liczyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 04-03-2015, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Mieszkańcy świętokrzyskiego ocenią kolej.

Urząd Marszałkowski przygotował specjalną ankietę, adresowaną do mieszkańców województwa świętokrzyskiego, która ma pomóc w określeniu preferencji przewozowych osób korzystających w regionie z transportu zbiorowego, w tym kolei.

Więcej:
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/15044/Mieszkancy-Swietokrzyskiego-ocenia-kolej.html

---

Świętokrzyskie powierzy wykonywanie usług Przewozom Regionalnym

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego opublikował ogłoszenie dotyczące zamiaru bezpośredniego powierzenia usługi wykonywania przewozów pasażerskich na swoim terytorium. Przewozy Regionalne będą tu kursować przez 5 następnych lat.

Więcej:
http://www.rynek-kolejowy.pl/56084/swietokrzyskie_powierzy_wykonywanie_uslug_przewozom_regionalnym.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 08-03-2015, 09:01    Odpowiedz z cytatem

Podpisanie z PR 5 letniego kontraktu na usługi,czyni go monopolistą de facto,dodatkowo wyposażenie w/w podmiotu w "tabor marszałkowski"to już przegięcie urzędasów z UMWŚw.Całym tym bajzlem "trzesie" tam pan Maćkowiak,który moim zdaniem nie ma kompetencji,aby maczać paluchy w kwestiach kolejowych dotyczących województwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 08-03-2015, 22:36    Odpowiedz z cytatem

Zapominasz, że konkurencja w polskim wydaniu to głównie zdekomunikowania i oddzielne bileciki = drożej albo kolejka marszałkowska w stylu KŚ. Co gorsze? Poza tym w przypaku umowy z woj. mazowieckim to PR pojedzie co najmniej do Radomia a KM do Kielc.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 09-03-2015, 07:57    Odpowiedz z cytatem

ET05 napisał/a:
Zapominasz, że konkurencja w polskim wydaniu to głównie zdekomunikowania i oddzielne bileciki = drożej albo kolejka marszałkowska w stylu KŚ. Co gorsze?


Sorry ale w przypadku PR ze skomunikowaniem z IC np.też bywa różnie,zatem argument chybiony.Co do kolejek marszałkowskich,to popieram tę inicjatywę poszczególnych marszałków,bo przynajmniej lwia część podatków,zostaje im w województwach i nie pompują rozdętej ze wszech miar,Warszawki.

ET05 napisał/a:
Poza tym w przypaku umowy z woj. mazowieckim to PR pojedzie co najmniej do Radomia a KM do Kielc.

Acha,KM czyli kolejka marszałkowska to już być cacy teraz?
Rozumiem że KM będzie jeździć do Kielc w ramach "janosikowego"bo nie wyobrażam sobie aby świętokrzyskie dokładało KM-om do działalności!Tu właśnie kłaniają lub będą kłaniać się,kompetencje Maćkowiaka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 09-03-2015, 08:41    Odpowiedz z cytatem

PR to świetny wybór. W regionie mają fajną taryfę i coraz lepszą siatkę połączeń. KM to drożyzna, brak fajnych promocji. Jakoś jak z KD podpisano umowę na 8 lat to nikt nie protestował. PR-y też muszą mieć jakąś stabilność działania, nie ma żadnego interesu w dezintegracji taryfowej i w rozukomunikowaniu połączeń do czego prowadzi wspieranie kolejek marszałków. KM-y są niestety niewydolne na samym Mazowszu, proponuję popytać pasażerów z linii skierniewickiej o opinie, a potem wygłaszać tu takie bzdury. Nie znasz tematu, a wypisujesz opinie oderwane od rzeczywistości. Maćkowiak akurat działa rozsądnie czego nie można powiedzieć o naszym forumowym marudzie, który nie rozumie otaczającej go rzeczywistości. Poza tym wypowiadając się w ten sposób narażasz się na proces cywilny ze strony Marszałka, to co tu wypissujesz to klasyczny przykład naruszenia dóbr osobistych. Nie masz żadnych argumentów, piszesz to co Ci się wydaje. W interesie świętokrzyskiego są silne PR-y, zapewniające dogodne skomunikowania z innymi regionami.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 10-03-2015, 07:35    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
KM-y są niestety niewydolne na samym Mazowszu, proponuję popytać pasażerów z linii skierniewickiej o opinie, a potem wygłaszać tu takie bzdury.

Klasyka,odezwał się ten,co to ma monopol na niebzdury.

sheva17 napisał/a:
Nie znasz tematu, a wypisujesz opinie oderwane od rzeczywistości. Maćkowiak akurat działa rozsądnie czego nie można powiedzieć o naszym forumowym marudzie, który nie rozumie otaczającej go rzeczywistości. Poza tym wypowiadając się w ten sposób narażasz się na proces cywilny ze strony Marszałka, to co tu wypissujesz to klasyczny przykład naruszenia dóbr osobistych.

Ty gostek mnie na "huki" nie bierz i procesami nie strasz,tym bardziej że sam obrażasz,pan Maćkowiak jest osobą publiczną,odpowiedzialną za powierzone mu zadania a ja jako podatnik mam prawo niezgadzać się z pewnymi jego posunięciami i wyrażać to na branżowym forum,chyba że wracamy do cenzury,poza tym,udowodnij że ma on monopol na nieomylność...

sheva17 napisał/a:
Nie masz żadnych argumentów, piszesz to co Ci się wydaje. W interesie świętokrzyskiego są silne PR-y, zapewniające dogodne skomunikowania z innymi regionami.


Bzdura,już te silne PRy odcięły CAŁE południe województwa od komunikacji kolejowej,można jeszcze podyskutować o zasadności przeniesienia i ulokowania sekcji przewozów w Sędziszowie i Skarżysku a likwidacji w Kielcach,także zakładu,kilka innych wątpliwości też by się znalazło i to mnie osobiście boli i to chcę wykrzyczeć,nie mam innej możliwości niż na tego typu forach!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krokodyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2014

PostWysłany: 10-03-2015, 11:36    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
Poza tym wypowiadając się w ten sposób narażasz się na proces cywilny ze strony Marszałka,

Tak tak,jeśli napisał nieprawdę to pozwać go w trybie wyborczym Śmiech Poza tym jak zdróffko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 10-03-2015, 12:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Klasyka,odezwał się ten,co to ma monopol na niebzdury.


Niestety nie znasz tematu.


Cytat:
pan Maćkowiak jest osobą publiczną,odpowiedzialną za powierzone mu zadania a ja jako podatnik mam prawo niezgadzać się z pewnymi jego posunięciami i wyrażać to na branżowym forum,chyba że wracamy do cenzury,poza tym,udowodnij że ma on monopol na nieomylność...


Nie zgadzać się to co innego, a wypowiadać się w takim stylu to co innego. Mnie postawa Pana Maćkowiaka bardzo się podoba, od samego początku był przeciwny tworzeniu nowej spółki, a co za tymi idzie nowych stołków do obsadzenia. Bezpośrednie połączenia to też atut nie do przecenienia, poza tym PR-y w świętokrzyskim opinie mają bardzo dobre, dużo lepsze niż KM-y, które regularnie się kompromitują, że o ich najdroższej w kraju taryfie nie wspomnę.


Cytat:
poza tym,udowodnij że ma on monopol na nieomylność...


Muisz się skupić czytając inne wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że jest nieomylny. W tej sprawie ma absolutną rację, nowych stołków i rad nadzorczych nie będzie, jest za to coraz lepsza oferta dla pasażera.


Cytat:
Bzdura,już te silne PRy odcięły CAŁE południe województwa od komunikacji kolejowej


Niestety, ale nie znasz realiów. To PKP PLK tak a nie inaczej przydziela trasuje składy, poza tym bezpośrednie połączenia np. Ostrowiec/ Skarżysko/Kielce-Kraków regiony łączą a nie dzielą.


Cytat:
można jeszcze podyskutować o zasadności przeniesienia i ulokowania sekcji przewozów w Sędziszowie i Skarżysku a likwidacji w Kielcach


A co ma siedziba do oferty? Wszstko musi być w Kielcach? Gdzie indziej pracy być nie może? Moim zdaniem decentralizacja to dobry proces, szczególnie gdy za tym idą oszczędności. Tu była taka konieczność, a wyszło nienajgorzej.


Cytat:
kilka innych wątpliwości też by się znalazło i to mnie osobiście boli i to chcę wykrzyczeć,nie mam innej możliwości niż na tego typu forach!


A może jak są wątpliwości to trzeba rozmawiać a nie krzyczeć? Moze trzeba pomyśleć nad zmianami, w drodze ewolucji, a nie rozwalania oddziału i sciągania tutaj najdroższych w kraju KM. Dlaczego nie dostrzegasz takich ofert jak Bilet Świętokrzyski? Dlaczego nie chcesz zauważyć, że pasażerowie w regionie wracają na kolej? Trzeba odrobinę dobrej woli. Nie jest idealnie, ale to co wypisujesz to gruba przesada.


Cytat:
Tak tak,jeśli napisał nieprawdę to pozwać go w trybie wyborczym


Myślenie jednak boli, a prawa to Ty nie znasz za grosz, mało tego nawet kalendarza na oczy nie widziałeś.


Cytat:
Poza tym jak zdróffko?


Z Tobą jest bardzo źle, ale zapewniam o mojej solidarności Very Happy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 11-03-2015, 07:21    Odpowiedz z cytatem

@sheva17 Mam wrażenie że nie dyskutuję z człowiekiem poważnym,lecz z forumową gimbazą trajkoczącom tu po próżnicy.Najczęstsze słowa używane przez ciebie to"nie wiesz,nie znasz się,nie rozumiesz,nie masz pojęcia,głupi jesteś",można to porównać do sytuacji kiedy złodziej krzyczy na bazarach"łapać złodzieja"wskazując jednocześnie na Bogu ducha winną osobę;)Zatem skoro zostałeś rozkminiony i jak widzę orientujesz się w urzędniczych decyzjach,to powiem ci że tak naprawdę potwierdziłeś fakt,że tym" bałaganem" odnośnie kolei w woj."trzęsie" właśnie Maćkowiak,który w związku z tym,bierze na siebie całą odpowiedzialność za całokształt organizacji przewozów regio.w świętokrzyskim.Pomimo twoich wiernopoddańczych deklaracji co do nieomylności tego jegomościa,ja stanowczo podtrzymuję swoje zdanie na temat jego działalności i uważam że jest ona szkodliwa,bo nikt mi nie wmówi,że utworzenie dwóch sekcji PR w pipidówkach,które w większości przypadków nie są w stanie wygenerowć odp.liczby pasażerów na tzw.start,jest lepsze i mniej kosztowne niż stworzenie tylko jednej w największym mieście regionu,położonym dodatkowo w jego centrum...Natomiast twoje pitolenie o tym,ze PLK decyduje czy puścić na danej linii pociągi pasażerskie,albo to że "bidulek"nie chciał nowej spółki bo nie chciał nowych stołków,to kompletny bełkot bo tworząc nowe,można zlikwidować,albo przejąć stare,które tylko w 3% jest zależne od tego województwa,czyli zamiast włascicielem,woli być współwłaścicielem i to mniejszościowym-paradne:)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 11-03-2015, 23:13    Odpowiedz z cytatem

PRy wyniosły się z Kielc bo budynek był nie ich. a coś developerka kombinuje. Na dworcu PKP była jakaś szkoła... Nowa spółka jest cholernie potrzebna - będzie gorzej drożej - 2 bilety liczone od zera do Krakowa, Katowic czy Częstochowy, bo się w życiu nie dogadają. Sławków jest na to najlepszym dowodem. Jaki bilet kupić na przejazd ŁKA + KW czy Arriva + KM ?

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maruda Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2014

PostWysłany: 12-03-2015, 07:14    Odpowiedz z cytatem

ET05 napisał/a:
PRy wyniosły się z Kielc bo budynek był nie ich. a coś developerka kombinuje. Na dworcu PKP była jakaś szkoła... ?

Echh,widzę że objawiło się tu trochę rzeczników aktualnej władzy v-ce marszałkowskiej,szkoda tylko że oszczędnie gospodarują prawdą,bo w pobliżu dworca jest co najmniej kilka budynków biurowych na wynajem.Zasadnicze jednak wydaje się pytanie,po jaką cholerę ruszali się z dworca,gdzie mieli komfortowe warunki i zajmowali tam pomieszczenia od zarania...Ponadto,usytuowanie siedziby nie jest tu najważniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl