Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Ze Szczecina do Berlina szybciej i taniej
Autor Wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 17-07-2012, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Na tym bilecie możesz jeżdzić do woli w godzinach, w których wskazałeś, w pociagach DB w Branderburgii oprócz ICE czyli w metrze, s-Bahn, komunikacji miejskiej.
Najlepiej jak wejdziesz na stronę DB bahn.de i tam sprawdz połaczenia bo ja oststnio "naciąłem" się na nieprawidłowy rozkład jazdy w sitkolu na tej trasie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Nowyyx1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2012

PostWysłany: 17-07-2012, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.

A ten pociąg Arkona InterCity to należy pod "ICE" ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 18-07-2012, 09:09    Odpowiedz z cytatem

BBT jest ważny od 9, ale w przypadku połączeń Szczecin - Berlin jest on ważny od wczesnych godzin rannych. Sam wyjeżdżałem pierwszym pociągiem do Angermunde z przesiadką, w Berlinie byłem o 7 i przez dwie godziny przemieszczałem się pieszo. Wink

A ICE to sa tylko te superszybkie pociągi. IC to co innego.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nowyyx1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2012

PostWysłany: 19-07-2012, 14:55    Odpowiedz z cytatem

OPi, dzięki za odpowiedź.

W weekendy to słyszałem ale o tym, że można na Brandenburg-Berlin-Ticket (BBT) poruszać się w dni tygodnia przed 9.00 z przesiadkami ze Szczecina to nie, na pewno tak jest?
Kolega dzwonił na informacje i mu powiedzieli, że nie można, ponieważ bilet jest ważny od 9.00.
Później dzwonił na inny numer do informacji i powiedziano, że ogólnie nie można z wyjątkiem połączeń bezpośrednich czyli te połączenie Szczecin - Berlin po godzinie 6.00.
I tak w sumie każdy mówi co innego, a jak jest naprawdę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 19-07-2012, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Ja wyjeżdzałem na BBT ze Szczecina w sobotę o 6.11 i bilet był ważny do 03.00 w niedzielę. Nie ma znaczenia czy jest to połączenie bezposrednie czy z przesiadką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 15-10-2014, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Nieco bliżej modernizacji połączenia Szczecin – Berlin.

Rezolucję w sprawie przyspieszenia prac nad modernizacją połączenia kolejowego Szczecin - Berlin podpisali we wtorek przedstawiciele Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego (SOM) i Samorządowego Forum Sąsiedzkiego Berlin – Brandenburgia.
Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, do podpisania rezolucji doszło na Forum Metropolitalnym Szczecin – Berlin, które odbyło się na Uniwersytecie Szczecińskim. Wzięło w nim udział około 160 osób, m.in. reprezentanci samorządów i eksperci obu stron. To pierwsze spotkanie przedstawicieli SOM i Forum Berlin – Brandenburgia. Inicjatywa wyszła od Berlina.
Przewodniczący obu obszarów metropolitalnych (Piotr Krzystek oraz Jens-Holger Kirchner) podpisali rezolucję w sprawie przyspieszenia prac nad modernizacją połączenia kolejowego Szczecin-Berlin. „GW” przypomina, że w 2012 r. została podpisana polsko-niemiecka umowa „o współpracy przy rozwoju połączenia kolejowego Szczecin – Berlin”. Przewiduje ona m.in. elektryfikację na odcinku pomiędzy stacjami Passow i Szczecin Gumieńce, ale w odległej perspektywie, bo do 2020 roku. Wtorkowa rezolucja ma przyspieszyć prace. Rezolucja skierowana została do odpowiednich ministerstw w Polsce i w Niemczech.

Więcej:

http://www.rynek-kolejowy.pl/54361/nieco_blizej_modernizacji_polaczenia_szczecin_berlin.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-07-2020, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Niemcy wybudują drugi tor na odcinku z Berlina do Szczecina. Są pieniądze i konkretny harmonogram

W 2021 r. ruszy rozbudowa linii kolejowej między Angermünde a granicą z Polską. Kluczowa będzie elektryfikacja linii i dobudowanie drugiego toru na newralgicznym, 30-kilometrowym odcinku przed granicą. W efekcie, w 2026 r., pociągi mają pokonywać odcinek Berlin – Szczecin w 1,5 godziny, będzie też możliwość zwiększenia częstotliwości ich kursowania.

Czytaj więcej na wszczecinie.pl

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-08-2022, 18:42    Odpowiedz z cytatem

PLK szykują lepsze podróże koleją na linii Szczecin Główny – granica polsko-niemiecka

Skrócenie czasu podróży, lepszy dostęp do pociągów, sprawniejszy przewóz towarów, większe bezpieczeństwo, nowoczesne i wygodne perony – to przewidywane efekty prac planowanych na liniach kolejowych między Szczecinem Głównym a granicą państwa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybrały wykonawcę dokumentacji projektowej.

Więcej:
https://www.plk-sa.pl/o-spolce/biuro-prasowe/informacje-prasowe/szczegoly/plk-szykuja-lepsze-podroze-koleja-na-linii-szczecin-glowny-granica-polsko-niemiecka-7267

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 22-12-2022, 13:20    Odpowiedz z cytatem

Więcej pociągów transgranicznych dzięki umowie ramowej Polregio z DB Regio.

Polregio i DB Regio AG Region Nordost podpisały nową umowę ramową, która reguluje współpracę pomiędzy obiema spółkami w zakresie przewozów transgranicznych. Obecnie Polregio uruchamia codziennie ponad 35 par pociągów pomiędzy Polską a Niemcami. Tylko w relacji Szczecin – Berlin, po zakończeniu modernizacji trasy kolejowej, liczba pociągów wzrośnie do 50.

Więcej:

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/wiecej-pociagow-transgranicznych-dzieki-umowie-ramowej-polregio-z-db-regio-111274.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl