Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Hej stary, ile zarabiasz?
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31-10-2013, 00:23   Hej stary, ile zarabiasz? Odpowiedz z cytatem

– Hej stary, ile zarabiasz? – A co cię to obchodzi?!

„Gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach” – ani o swoich, ani o cudzych. Banalne pytanie o zarobki jest niczym gwałtowne wkroczenie w bardzo osobistą sferę i zdaje się być zupełnie nie na miejscu. Wstydem jest się przyznać do niewielkich zarobków, a jednocześnie źle jest mówić o tym, że dostaje się krocie, bo inni będą zazdrościć. O samej pracy można rozmawiać godzinami, ale jej wypadkowa, w postaci zawartości portfela, to już temat tabu, szczególnie wśród dwudziestolatków. Postanowiłam jednak potraktować kilkoro z nich w „brutalny” sposób i wymusić szczerą odpowiedź na pytanie o to, ile zarabiają. Po co? Żeby móc porównywać.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-12-2013, 00:11    Odpowiedz z cytatem


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 10-07-2014, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Polacy nie lubią negocjować podwyżek, bo nie wiedzą, jak to robić

70 proc. Polaków przyznaje, że nie lubi rozmawiać z pracodawcą na temat podwyżki – wynika z danych portalu Monsterpolska.pl. Główną przyczyną jest brak wiedzy, jak taką rozmowę rozpocząć i przeprowadzić. Pracownikom brakuje też znajomości technik negocjacyjnych.

Więcej:
http://www.lifestyle.newseria.pl/newsy/polacy_nie_lubia,p989745408


_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 19-07-2014, 18:30    Odpowiedz z cytatem

Szczęśliwi ci, którzy mogą ze swoim pracodawcą negocjować podwyżki. Niestety w większości firm negocjacjami zajmują się z.z., które podobno reprezentują wszystkich pracowników. Przez te właśnie z.z. i ich idiotyczne ustalenia już dwa razy nie objęła mnie podwyżka.
Zastanawiałem się nawet, czy w przypadku, kiedy nie jestem członkiem żadnego związku, ustalenia organizacji działających u pracodawcy mogą za mnie decydować i np. wykluczać mnie z podwyżki. Podejrzewam, że byłaby to dosyć ciekawa sprawa i to nie dla naszych durnych sądów, ale np. dla ETPC.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mcivory1654 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 25 Lip 2014

PostWysłany: 04-08-2014, 11:43    Odpowiedz z cytatem

U mnie podwyżki też są tylko dla wybrańców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-09-2014, 13:52    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak łatwo godzimy się na nędzną płacę

W dobie kryzysu zbyt łatwo zadowalamy się rutyną, niską pensją i jako taką stabilizacją. Zbyt tanio się sprzedajemy. O zniewoleniu w białych rękawiczkach rozmawiają Artur Włodarski i Ewa Woydyłło-Osiatyńska:

http://wyborcza.pl/magazyn/1,140736,16632236,Dlaczego_tak_latwo_godzimy_sie_na_nedzna_place.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-09-2014, 19:55    Odpowiedz z cytatem


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 25-09-2014, 20:29    Odpowiedz z cytatem

To dobrze, że to ile dostaje pracownik zależy od polityków a nie od pracodawców. Gdyby to zależało od pracodawców średnia płaca w Polsce byłaby niższa niż w Chinach. Pracowano by za miskę ryżu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-09-2014, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Rodriges, wskaż kraj, w którym wolny człowiek pracuje za miskę ryżu. Na pewno nie są to przywołane przez ciebie Chiny. Jak widać choćby na przykładzie kolei chińskich, gospodarka tego państwa jest najszybciej rozwijającą się i najpotężniejszą (obok zwijającej się gospodarki USA) gospodarką na świecie. Ten, kto nadal twierdzi, że Chińczycy pracują za miskę ryżu, jest ignorantem.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 25-09-2014, 21:34    Odpowiedz z cytatem

Logiczne, że twierdzenie "pracuje za miskę ryżu" jest jedynie skrótem myślowym. Co nie zmienia faktu, że Chińczycy są wykorzystywani do niemal niewolniczej pracy w uwłaczających dla ludzkiej godności warunkach. Zachęcam do obejrzenia filmu dokumentalnego "China blue", który opisuje życie młodych Chinek w fabryce jeansów. Szybko zmienisz zdanie i zdasz sobie sprawę, że wypisując takie frazesy jak wyżej udowadniasz wszystkim, że to Ty jesteś ignorantem. Chińska gospodarka może i się dynamicznie rozwija, ale charakteryzuje ją praktyczny brak redystrybucji dochodów pomiędzy obywateli. Mówiąc prościej - uprzywilejowana kasta się bogaci, a biedni pracują za 20-30$ miesięcznie.

PS. Pomiędzy budynkami Chińskich fabryk rozwijane są siatki bezpieczeństwa, aby zdesperowani i wycieńczeni "pracownicy" nie mogli sobie w ten sposób odbierać życia.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-09-2014, 22:00    Odpowiedz z cytatem

voyager1231, ja jestem ignorantem? A czy ktoś komuś każe pracować za przysłowiową miskę ryżu?

Na przykład Ty. Pracujesz na kolei i zapewne nie jesteś zadowolony z niskich zarobków. Chciałbyś zarabiać więcej, co zrozumiałe. No ale czy ktoś Cię zmusza do pracy na kolei za głodową pensję? Jesteś wolnym człowiekiem. Pracujesz na kolei za wszawe grosze dlatego bo chcesz, a nie dlatego że musisz. Chcącemu nie dzieje się krzywda!

Kiedyś pracowałem na stacji paliw za minimalne wynagrodzenie. Mógłbym tam nadal pracować, użalać się nad sobą i wieszać psy na "chytrym" pracodawcy, albo wziąć swoje sprawy w swoje ręce. Moja mama nie miała głupich dzieci, więc wybrałem drugą opcję. Dziś mam własną firmę i to ja daję pracę innym. Tak, wiem, nie każdy może być przedsiębiorcą. Są i będą roszczeniowi pracownicy najemni, lepiej lub gorzej wynagradzani. No ale przecież każdy jest kowalem swojego losu. Tak czy nie?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 26-09-2014, 09:36    Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdania, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Jeśli powiedzmy idę na rozmowę kwalifikacyjną, to podczas rozmowy kładę "kawę na ławę" i mówię ile chcę zarabiać. Jeśli widzę, że wynagrodzenie będzie poniżej oczekiwań, albo że brakuje jakiejkolwiek elastyczności w negocjowaniu wynagrodzenia po drugiej stronie, to zwyczajnie za taką ofertę dziękuję. Smile

Wszak chodzi o to, żeby było lepiej, a nie żeby było gorzej.

W Polsce panuje jakaś dziwna mentalność z ujawnianiem swoich zarobków. Pytanie "ile zarabiasz?" ma chyba niemal tę samą moc, co np. "jakiego koloru bieliznę dziś nosisz?". Na zachodzie mówi się całkiem otwarcie na temat swoich zarobków, i raczej się nie ma co do ukrycia.

A w jednym z krajów skandynawskich (bodaj w Finlandii), można nawet w internecie sprawdzić ile zarabia sąsiad. Wydaje mi się, że taka przejrzystość jest zwyczajnie zdrowsza. No ale w Polsce zawsze się "kombinuje"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-09-2014, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Wymowna grafika:

wyplata.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 58.67 KB


_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-09-2014, 22:54    Odpowiedz z cytatem


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-12-2014, 15:58    Odpowiedz z cytatem

4/5 Polaków zarabia mniej niż 3549 zł netto.

10 procent pracujących Polaków zarabia nie więcej niż pensję minimalną. Jedynie 20 procent może pochwalić się zarobkami wyższymi niż 3550 złotych netto. Więcej niż 19 000 złotych co miesiąc wpływa na konta jedynie ok. 16 tysięcy ludzi w Polsce.

Wynagrodzenia Polaków zawsze wywołują dużo emocji. Przeciętne wynagrodzenie w listopadzie wyniosło 4004 zł brutto, czyli ok. 2800 zł netto. Niejeden Polak przeciera oczy ze zdumienia na te rewelacje, bo aż 2/3 obywateli zarabia mniej.

Czytaj dalej:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/4-5-Polakow-zarabia-mniej-niz-3549-zl-netto-7228674.html

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl