Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Związek Pracodawców Kolejowych
Autor Wiadomość

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 23-03-2008, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Alwis - słyszałeś może o aferach kiedy KUL kończyli ludzie z S bez matury??? Zaczęło się od tego właśnie pana.... Rolling Eyes

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Railmen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2008

PostWysłany: 23-03-2008, 23:04    Odpowiedz z cytatem

mefisto napisał/a:
Moim zdaniem i myśle, że wielu innych kolejarzy ww. wymienione osoby celowo w sposób anonimowy, czyli jak zwykły Judasz, szkalują, obrażją wyzywają wielu zacnych ludzi, poprostu mają w tym własny interes (forma zwalcxzania konkurencji)


Masz rację Mefisto Krycha jest stronnicza i załatwia swoje interesy ale zaprawde nie zauważyłem zeby obrażała zacne osoby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 24-03-2008, 08:18    Odpowiedz z cytatem

Railmen, na 6 (sześć) swoich dotychczasowych postów, w czterech czepiasz się Krychy. Zastanów się po co rejestrowałeś się na forum, bo następnym razem będę mniej wyrozumiały. Jeśli już koniecznie musisz się na niej wyżywać, załóż sobie oddzielny temat w Hyde Parku, gdzie do woli i bezkarnie będziesz mógł wieszać psy na administracji forum. Inni może też skorzystają...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

matador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 24-03-2008, 11:23    Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy, domniemacie tu o urlopach bezplatnych związkowców, wymyślacie niestworzone rzeczy o zarobkach. Przecież to wszystko jest opisane w porozumieniach partnerów społecznych i znane wszystkim. Myslalem, że osoby tu piszące jeśli nie podają własnych przemyśleń to piszą o faktach a nie o fikcji!?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 24-03-2008, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Nie piszemy o fikcji, ani o domniemaniu - większość ludzi zna porozumienia partnerow zawartych w poszczególnych spółkach. My tu rozmawiamy o łamaniu statutów przez liderów związkowych, którzy przeszli na wynagrodzenie i zatrudnienie do ZPK!!! Jeżeli przewodniczący danego związku jest zatrudniany i wynagradzany przez Mamińskiego to jaki to jest związek zawodowy??? A sprzeczność statutowa o przynależności do dwóch związków? Czy tylko kasa się liczy dla nich ??? Rolling Eyes

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian K Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008
Skąd: IZ Wrocław

PostWysłany: 05-04-2008, 02:06    Odpowiedz z cytatem

mc2 zgodnie ze Statutem naszej organizacji "Członek Związku nie może należeć do innych związków zawodowych" A ZPK nie jest związkiem zawodowym. Tak że w tej kwestii raczej nie ma co sie czepiać. Natomiast jeśli chodzi o sprzeczne interesy, wynagrodzenie, urlop itp. to mam nadzieję, że uzyskasz wyjaśnienia od osób do których się zwróciłaś w tym celu i podzielisz sie zdobytą wiedzą z nami.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 06-04-2008, 00:54    Odpowiedz z cytatem

Damian a czym wg ciebie jest zpk? I jeszcze z każdego zatrudnionego w każdej spółce należącej do zpk dostaje składki? Z twojej skromniej osoby również, bo jesteś zatrudniony w plk.

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian K Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008
Skąd: IZ Wrocław

PostWysłany: 06-04-2008, 18:30    Odpowiedz z cytatem

Jest Związkiem Pracodawców. Organizacją, Zrzeszeniem czy jak to zwał. Na pewno nie jest Związkiem Zawodowym!! Nie muszę przecież Ci cytować definicji Związku Zawodowego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 08-04-2008, 15:29    Odpowiedz z cytatem

Damian to poczytaj informacje: o ZPK, o jego składzie zarządu, o tym z czego się utrzymuje i wtedy wrócimy do dyskusji. Śmiech

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian K Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008
Skąd: IZ Wrocław

PostWysłany: 08-04-2008, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Związek Pracodawców Kolejowych jest organizacją samorządną i niezależną w swej działalności statutowej od organów administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz organizacji politycznych, społecznych i zawodowych.

Związek Pracodawców Kolejowych ma na celu ochronę praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec związków zawodowych pracowników, organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego.

Więcej nie chce mi się o ZPK czytać. Na pewno nie jest to związek zawodowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 09-04-2008, 21:30    Odpowiedz z cytatem

To co napisał Damian K to oczywiście prawda. Ale to tylko teoria.

W praktyce Związek Pracodawców Kolejowych jest uzwiązkowiony do szpiku kości przez Solidaruchów. Ktoś kiedyś napisał na forum: ZPK = SKK "S" - nic dodać, nic ująć...

Popatrzmy na władze statutowe Związku Pracodawców Kolejowych:

- prezes zarządu ZPK to Krzysztof Mamiński - były szef kolejarskiej "S"
- członkiem zarządu jest Zenon Kozendra - były szef kolejarskiej "S" w PKP CARGO, obecnie członek zarządu tej spółki
- wiceszefem rady ZPK jest Zbigniew Tracichleb - były szef OSK "S" w Lublinie, obecnie prezes PKP LHS

To tylko trzy nazwiska bonzów kolejarskiej "Solidarności", którzy stali się pracodawcami swoich członków. A takich związkowych cwaniaków z "S", którzy z bojowników o prawa pracownicze przeistoczyli się w dyrektorów jest w PKP cała armia...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 10-04-2008, 09:56    Odpowiedz z cytatem

"Wytworzono instytucjonalny mechanizm dialogu społecznego"
Z Krzysztofem Mamińskim, Prezesem Związku Pracodawców Kolejowych,
rozmawia Aleksander Wiśniewski

Czym zajmuje się Związek Pracodawców Kolejowych?
Związek Pracodawców Kolejowych jest organizacją zrzeszającą 26 spółek Grupy PKP i jedną spółkę spoza Grupy. Jest to przedstawicielstwo pracodawców przede wszystkim w sprawach prowadzenia dialogu z partnerami społecznymi. Zgodnie z ustawą jest on partnerem do zawierania układów zbiorowych, a mówiąc dokładnie, Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy. Jest również organizacją, która reprezentuje interesy i stanowisko Pracodawców Kolejowych w ramach Zespołu Trójstronnego do spraw Kolejnictwa. Organizacja ta prowadzi również szkolenia, ekspertyzy, doradztwo prawne na rzecz swoich członków, czyli pracodawców w spółkach Grupy PKP.
Myślę, że ma pan świadomość, że będąc swego czasu przewodniczącym SKK „Solidarność”, a teraz reprezentując pracodawców, stoi pan po przeciwnej stronie.
Oczywiście tak. Praca w SKK, to najmilej przez mnie wspominany okres mojej drogi życiowej. Kiedy w roku 1998 zdecydowałem się na przejście z funkcji związkowej na stronę pracodawców, był to wybór osobisty i pokazywał on, że chciałem pewne cele i założenia, które artykułowałem jako przewodniczący związku zawodowego, spróbować realizować jako pracodawca. Robiłem to będąc członkiem Zarządu przedsiębiorstwa PKP, później członkiem Zarządu PKP SA. Byłem odpowiedzialny za restrukturyzację, za sprawy pracownicze w ramach reformy polskiego kolejnictwa, byłem odpowiedzialny za jeden z segmentów ustawy nazywany restrukturyzacją zatrudnienia. Tamten okres nie wymagał, jeszcze wewnątrz struktury powoływania organizacji reprezentującej kilkudziesięciu pracodawców. W momencie kiedy powstały spółki Grupy, pojawiła się konieczność powołania takiej reprezentacji, chociażby jako partnera dla ogólnokrajowych związków zawodowych do negocjacji PUZP. Nie ukrywam, że byłem jednym z inicjatorów powstania Związku Pracodawców Kolejowych, a po jego powstaniu zostałem pierwszym prezesem. Po okresie przerwy od grudnia ubiegłego roku ponownie pełnię tę funkcję. Odpowiadając na pytanie: Czy jest to wewnętrzny konflikt? Myślę, że nie. Dlatego, iż uważam, że moje lata pracy w związku zawodowym i doświadczenia tam nabyte, pozwalają mi lepiej zrozumieć, bardzo często słuszną argumentację związków zawodowych i znaleźć platformę porozumienia z nimi. Staram się to robić, co nie znaczy, że zawsze się to udaje. Patrząc bardzo literalnie, to interesy obu stron są rozbieżne. Chcę przypomnieć maksymę, którą głosiłem jako przewodniczący SKK „Solidarność”: „Po pierwsze firma, po pierwsze pracownik, po pierwsze związek zawodowy”. Jeśli te trzy elementy potraktowane zostaną jako najważniejsze, to wówczas w firmie nie będzie się źle działo. Staram się to realizować również jak prezes Związku Pracodawców. Staram się jak najwięcej słuchać, jak najwięcej rozmawiać i jak najwcześniej próbować znaleźć porozumienie, a nie próbować rozwiązywać problemy dopiero wtedy, kiedy strony już nie chcą, nie mogą, nie potrafią się porozumieć.
Czy fakt, że był pan przewodniczącym SKK „Solidarność” nie utrudnia pracy jako przewodniczącemu ZPK? Czy nie stwarza konfliktu w negocjacjach z byłymi kolegami ze związków zawodowych?
Nie, wręcz przeciwnie. Koledzy, którzy byli kolegami, kolegami pozostali. Ja rozumiem koleżeńskość w ten sposób. Szanujemy się wzajemnie, szanujemy swoje racje, przekonujemy się na argumenty i nie próbujemy wykorzystać znajomości do tego, żeby przeforsować na współpartnerze, koledze, swoich racji różnymi innymi sposobami niż przekonywanie merytoryczne. Mnie w pewnych momentach jest zdecydowanie łatwiej rozmawiać z kolegami związkowcami, bo ich rozumiem, ale czasami bywa bardzo trudno, bo zarzucają mi, że kiedyś mówiłem inaczej.
Fragment wywiadu, Wolna Droga z 27.05.2005 r. Najważniejsze jest jednak na końcu:

Widzę na biurku ostatni numer „Wolnej Drogi”. Czy to znaczy, że czyta pan ten dwutygodnik.
Rzadko. Wielkim sentymentem darzyłem „Wolną Drogę”, bo jakby nie było uczestniczyłem w procesie tworzenia tego czasopisma ogólnopolskim pismem Sekcji Krajowej Kolejarzy. Natomiast teraz czytuje ją rzadko, bo mało w niej ciekawych dla mnie tematów. Stała się ona monotematyczna, mało atrakcyjna dla czytelnika i to chyba przez to, że nie musi walczyć na rynku prasowym, nie musi dbać o to, żeby jej potencjalny klient ją się interesował nie dlatego, że mu ktoś daje, bo kupił ją instytucjonalnie, tylko dlatego, że jest ciekawym czasopismem.

I jeszcze jeden cytat ze strony Ordynatariatu Polowego WP
Ordynariusz Wojskowy z uznaniem odniósł się do inicjatywy Związku Pracodawców Kolejowych powrotu do tradycyjnych symboli kolejarskich. „Wraca powoli – powiedział Kaznodzieja - odebrany kolejarzom orzełek z koroną i krzyżem na czapce i mundur. Ta szlachetna inicjatywa została podjęta przez Związek Pracodawców Kolejowych, który w ten sposób chce nawiązać do dawnej tradycji Polskich Kolei Państwowych i ma przyczynić się do zintegrowania środowiska kolejarskiego. Powrót do tradycji Związek Pracodawców Kolejowych chce wyrazić również poprzez ustanowienie kolejowego munduru galowego wzorowanego na mundurze kolejowym z okresu międzywojennego”.

Biskup podziękował Zarządowi Związku Pracodawców Kolejowych za dar, który złożyli kolejarze z przeznaczeniem na dalsze funkcjonowanie Pociągu Papieskiego, kursującego na trasie Kraków – Wadowice. Podziękował także za sponsoring pociągów nadzwyczajnych, uruchomionych dla przewiezienia Pielgrzymów na XXIII Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę. (5.11.2006 - pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 11-04-2008, 17:22    Odpowiedz z cytatem

I ponawiam teraz pytanie do Damiana (może nie tylko on nie jest tego świadom) - skąd ZPK ma środki? Damiano rozumiem, że nie chciało ci się czytać więcej, ale skąd zpk ma kasę i po przeczytaniu na co ją m.in. wydaje powinno cię to zainteresować (chociażby z tego względu, że za ciebie też zpk bierze z plk kasę). Rolling Eyes

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian K Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008
Skąd: IZ Wrocław

PostWysłany: 11-04-2008, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Nie twierdzę, że tak nie jest. Usiłuję Ci tylko wyjaśnić, że nasz Statut nie zabrania nikomu pracowania dla ZPK, co sugerowałaś. I jak pisałem wcześniej, pozostałe aspekty tej sprawy są interesujące i dobrze, że starasz się to wyjaśnić. Najszczerzej jak potrafię życzę powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 12-04-2008, 16:57    Odpowiedz z cytatem

To zaczęłam wyjaśniać! Zaczęłam od człowieka, który jest przewodniczącym związku, jest na bezpłatnym w plk, a zatrudniony i opłacany przez ZPK, ale żeby nie stracić uprawnień i nie iść na egzminy pracował w plk na nastawni co kilka miesięcy!!! Biedny i pokrzywdzony zapłakał się na krajowym zjeździe delegatów w Zakopcu 2 kwietnia i stwierdził, że moje działanie jest na szkodę związku dlatego proponuje za to i za określenie kilku ludzi z wysokich stołków związkowych taboretami i króliczkami wyrzucić mnie ze związku!!! Śmiech
Damian, nie przejmuję się tym i na pewno niejedno jeszcze wyjaśnię (nawet jak przewodniczący stwierdzi, że działam na szkodę związku, a raczej jego prywatną). Jego tłumaczenie, że on propaguje wolontariat i w Nowym Sączu pracował w wolnym czasie, nie brał za to wynagrodzenia jest poniżającym dla niego wytłumaczeniem! Jako funkcyjny związkowiec wie w jakim zakresie łamie prawo, a jeszcze do tego jego opowieści o prawniczym wykształceniu??!!! Zaczyna mnie interesowć jego wykształcenie... Też wyjaśnię. Cool

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl