Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Przetarg na dostawę nowego trójczłonowego EZT
Autor Wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 26-12-2012, 23:21    Odpowiedz z cytatem

ET05 napisał/a:
A umieją toto obsługiwać?


Popieram.. i zadaję podobne pytanie.. bo z tego co widać.. to chyba raczej......... nie...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 27-12-2012, 15:35    Odpowiedz z cytatem

W którym miejscu widzisz możliwy błąd obsługi? Przy tych rodzajach usterek (samoczynne opadanie pantografu bez powodu, zgon całego pojazdu w momencie ruszania (identycznego jak kilkadziesiąt poprzednich) obsługa nie ma za wiele do gadania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 27-12-2012, 21:04    Odpowiedz z cytatem

sphinx napisał/a:
W którym miejscu widzisz możliwy błąd obsługi? Przy tych rodzajach usterek (samoczynne opadanie pantografu bez powodu, zgon całego pojazdu w momencie ruszania (identycznego jak kilkadziesiąt poprzednich) obsługa nie ma za wiele do gadania.



W którym miejscu dostrzegasz usterkę fabryczną i od razu wieszasz najgorsze psy jak sam nie wiesz co mu dokładnie dolega ? prowadziłeś go wogóle? chyba nie.. chyba logiczne, że jak każdy nowy sprzęt tak i ten musi sie porządnie dotrzeć.. choroba wieku dziecięcego.. ciekaw jestem czy jak sobie kupisz lexusa albo merca to też wysnuwasz wnioski, że firma to najgorsze dziadostwo, choć wogóle do niego nie wsiadłeś ani nie pojechałeś co najmniej metra..

Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem pesy i innych firm, które produkują tabor.. ale jak widać nawet newag nie popisał się w poniedziałkowo porannym szczycie (24.12.2012) gdzie w węźle Warszawskim kochane 35 WE skmki normalnie Skomlało z powodu złych warunków atmosferycznych.. ładne i bardziej dopracowane wcale nie oznacza, że będzie jeździć w trudnych warunkach.. Jeśli o elfy chodzi one już chrzest zimowy mają za sobą.. także.. jak dla mnie w przypadku Warmińsko-Mazurskiego nic raczej sie nie stało.. i żadna nowość.. choć dla mediów to kolejna i wyśmienita pożywka .. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BR232 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Cze 2008
Skąd: SWR

PostWysłany: 27-12-2012, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Ta, choroby wieku dziecięcego powtarzające się w każdym wyprodukowanym EZT Pesy. Widocznie konstruktorzy z Bydgoszczy dalej uważają ED74 za udany wyrób.. Śmiech

Cytat:
nawet newag nie popisał się w poniedziałkowo porannym szczycie (24.12.2012) gdzie w węźle Warszawskim kochane 35 WE skmki normalnie Skomlało z powodu złych warunków atmosferycznych..


Może napiszesz coś więcej? bo ZTCP to PLK zakazała wyjazdu na trasę wszystkim nowoczesnym EZT w obrębie całej Warszawy Rolling Eyes

Tu mam cytat z Wawkom jakby co:

Cytat:
Poranne opady marznącego deszczu = stagnacja na całym węźle. PLK wstrzymała wyprawianie ze stacji początkowych nowego taboru, który i tak jechać w takich warunkach nie może. Puszczane są tylko EN57. Brzmi jak żart? Nie jest Very Happy


Ostatnio zmieniony przez BR232 dnia 27-12-2012, 22:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 27-12-2012, 22:04    Odpowiedz z cytatem

BR232 napisał/a:

Może napiszesz coś więcej? bo ZTCP to PLK zakazała wyjazdu na trasę wszystkim nowoczesnym EZT w obrębie całej Warszawy Rolling Eyes


Tyle to i ja wiem jak przeczytałem R-K Twisted Evil a tak na poważnie nie ma o czym pisać.. złe warunki atmosferyczne i tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 27-12-2012, 22:28    Odpowiedz z cytatem

danek88 napisał/a:
chyba logiczne, że jak każdy nowy sprzęt tak i ten musi sie porządnie dotrzeć.. choroba wieku dziecięcego.. ciekaw jestem czy jak sobie kupisz lexusa albo merca to też wysnuwasz wnioski, że firma to najgorsze dziadostwo, choć wogóle do niego nie wsiadłeś ani nie pojechałeś co najmniej metra..

Ale nie mówimy o docieraniu jednego egzemplarza, a o całej serii identycznych usterek na przestrzeni kilku odmian, kilkudziesięciu sztuk sprzedanych do kilku odbiorców. Pesa wie, że coś jest nie tak i nic z tym nie robi. Jak Mercedes klasy A wywalił się na łosiu to producent wstrzymał produkcję, wprowadził zmiany i dopiero ruszył. Pesy mają seriami fochy komputera prowadzące do opóźnień/odwoływania pociągów, a producent nic sobie z tym nie robi. Po 2 latach i ~50 sztukach (wliczając Acatusy), najnowszy egzemplarz ma takie same błędy jak pierwszy. Oni nie wiedzą co jest problemem czy wiedzą i mają to gdzieś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 27-12-2012, 23:37    Odpowiedz z cytatem

sphinx napisał/a:
Oni nie wiedzą co jest problemem czy wiedzą i mają to gdzieś?


Nie wiem.. nie mnie o to pytaj.. jak pisałem wyżej.. nie darzę szczególną sympatią ani Pesy ani Newagu..

To fakt.. mają po prostu usterki w oprogramowaniu.. poza tym weź pod uwagę, że wszystkie Elfy to P-R-O-T-O-T-Y-P-Y podobnie jak ich oprogramowanie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 27-12-2012, 23:45    Odpowiedz z cytatem

Pierwszy Elf był prototypem. Od tamtej pory trwa produkcja seryjna, jak na Polskę nawet w niezłej skali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 29-12-2012, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Z tego co widziałem na powyższym filmiku, na elfie W-Mazurskim jest wgrane całkiem nowe oprogramowanie różniące sie od pozostałych.. być może to jest powodem tego, że dzieją sie na nim największe cuda na szlaku .. oprogramowanie jest prawdopodobnie niestabilne i wymaga poprawek.. tak było również w śląskiem, mazowieckim.. gdzie przy prędkości 130 km/h wyłączały sie komputery pokładowe i samoistnie opadały pantografy..

Elf Warmińsko Mazurskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Haffuferbahn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2010
Skąd: Elbląg

PostWysłany: 22-02-2014, 14:19    Odpowiedz z cytatem

http://www.portel.pl/artykul.php3?i=71565

W artykule tym padło pytanie o szynobus "Elblag" Czy ktos wie na jakiej trasie on teraz kursuje???

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl