Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Linia Kłodzko - Stronie Śląśkie
Autor Wiadomość

ReferentPKP-C Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2013
Skąd: Lądek Zdrój

PostWysłany: 20-08-2013, 12:15    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak pp, Neuter ma rację. Obecna "Władza" Dolnego Śląska nie wiąże z tym żadnego interesu. To samo powiedział mi Burmistrz Lądka, przy okazji przejęcia części przedsiębiorstwa Uzdrowiska Lądek - Długopole S.A. bo Sejmik Województwa nabył część przedsiębiorstwa początkiem tego roku i prosiłem o interwencję przez Burmistrza, bo Panowie z Sejmiku dość często bywali ostatnimi czasy w Lądku i w ramach zainteresowania jako takiego tym regionem, czy nie przejęli by majątku po linii kolejowej nr 322. Odpowiedź była oczywiście NIE, bo jak usłyszałem, to nie jest ujęta w palnach inwestycyjnych 2014-2020 i nie będzie w ogóle ujęta, bo nikt o to wcześniej nie wnosił, dletego o ten stan rzeczy trzeba obwiniać lokalne Władze Samorządowe.Pomyśleli zamknęli linie to zamknęli, nam jest też nie potrzebna i gra, problem z głowy... A cukrować w Stroniu na mównicy przed Drezyniadą to i ja bym potrafił.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kurczyk Damien Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2012

PostWysłany: 21-08-2013, 02:41    Odpowiedz z cytatem

W tej sytuacji konieczne jest, aby zapobiec likwidacji linii! Musimy zapobiec PKP do pliku line! Jest to jedyna rzecz do zrobienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ReferentPKP-C Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2013
Skąd: Lądek Zdrój

PostWysłany: 22-08-2013, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Kurczyk Damien napisał/a:
W tej sytuacji konieczne jest, aby zapobiec likwidacji linii! Musimy zapobiec PKP do pliku line! Jest to jedyna rzecz do zrobienia


Linia jest na razie zdjęta z wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym, a tak się stało 16.05.2013 r. Rozebrane mogą zostać urządzenia automatyki i przejazdowe, i zalanie asfaltem przejazdów drogowych, a nawierzchnia puki co będzie leżała, podobnie jak na linii nr 311 Kobierzyce - Piława Górna. Nie jest to takie proste zrobić cokolwiek by temu zapobiec, skoro podejście władz lokalnych do problemu jest takie a nie inne, a PLK nie będzie inwestowało w coś co im jest nie potrzebne. Rola niestety spełzła na Władze Dolnego Śląska, które jak zarządca nie interesuje się problemem, a interwencje odbijają się echem.Zmienimy Władze samorządowe to zmienimy stan rzeczy, bo puki co nie ma z kim rozmawiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012

PostWysłany: 23-08-2013, 11:49    Odpowiedz z cytatem

SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kurczyk Damien Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2012

PostWysłany: 23-08-2013, 14:54    Odpowiedz z cytatem

Więc to jest to ... 322 linii widział swój ostatni pociąg pasażerski na 15/04/2004 (Kłodzko Stronie Śląskie) i ostatnim pociągiem towarowym na 23/06/2007 (Kłodzko Stronie Śląskie) ... Sad

Aktywne tylko część jest oklodwyce kariera Kłodzkie ma Kłodzko ... Confused

Linia jest niewykonalne w praktyce dla trewiobowice Stronia Śląskiego ...
Sad
To jest koniec ..... Crying or Very sad

Myślałem, że linia będzie ponownie ... Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Balbina-88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2013

PostWysłany: 23-08-2013, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Czy były przeprowadzane jakieś badania, ktoś kogoś pytał na temat tej linii? Tzn. na jakiej podstawie ją zdjęto (jeśli te słowo w ogóle pasuje - raczej zlikwidowano)? Chyba musiały być jakieś obliczenia, które wskazały nieopłacalne dane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leśny Dziadek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010

PostWysłany: 23-08-2013, 21:22    Odpowiedz z cytatem

tjaaa....
rzeczywiście skandal. Linia do Stronia o znaczeniu państwowym, i "nieopłacalne dane" Ekonomiści wy moi...

Axel kiedyś użył bardzo trafnego sformułowania "żałosne emkanie" - jak ulał do powyższych wypowiedzi. Śmiech

_________________
www.strzelnicahistoryczna.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012

PostWysłany: 26-08-2013, 07:43    Odpowiedz z cytatem

Możemy oczywiście dalej mówić że skandal ,syf ,brak myślenia , tak w praktyce co można zrobic: Nie wiem pisac mail-e do właściwych instytucji , być może ruszyć media (gazeta ,portale internetowe itp). Linia państwowa czy nie państwowa zarasta trawą tak? Trzeba dokładnie się rozeznać kogo jest ten teren na odcinku od kopalni do Stronia i tak jak mówiłem ,dzierżawa terenu lub sprzedaż lub uzyskanie środków unijnych nie mówię już dzisiaj ale na przestrzeni roku czy dwóch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ReferentPKP-C Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2013
Skąd: Lądek Zdrój

PostWysłany: 26-08-2013, 08:19    Odpowiedz z cytatem

Balbina-88 napisał/a:
Czy były przeprowadzane jakieś badania, ktoś kogoś pytał na temat tej linii? Tzn. na jakiej podstawie ją zdjęto (jeśli te słowo w ogóle pasuje - raczej zlikwidowano)? Chyba musiały być jakieś obliczenia, które wskazały nieopłacalne dane.


Ankiety były i to nie jedna na terenie Stronia, Lądka i chyba nawet Powiatu - pamiętam było takie typowanie gdzie chciałybyś pojechać pociągiem w przyszłości za unijne pieniądze, coś takiego. Ale nikt nie patrzy na potencjał przewozu towarów. Teraz jest więkaszy przerób w kopalini "Uni-Bazalt" Lutynia i z tamtąd urobek jest wożony na Bystrzyce Kłodzką Przedmieście i tam dopiero ładowany na wagony Confused Jeszcze dwa lata temu kamyki z Lutyni zaoferował dla PLK na ostatniej Konferencji"na preonie", że dadzą materiał na podsypkę nawierzchni, bo tak się dobijają o powstanie punktu ładunkowego na stacji Lądek, to zostali odprawieni z kwitkiem, bo materiał na podsypkę to za mało dla Zarządcy, a Nadleśnictwo Lądek Zdrój zaproponowało, że przekaże nieodpłatną ilość drzewa do przerobu na podkłady drewniane i tak samo to było za mało, a i tak wiemy, że pieniądze na utrzymanie linii są, a mągą być większe z projektów Unijnych i tak oferta była korzystna ze strony tych zakładów, to PLK orzekła, że jak "Uni-Bazalt" i Nadleśnictwo Lądek Zdrój wyłożą po uwaga ! 20 mln. zł to za 40 mln. zł będzie przeprowadzony kompleksowy remont odcinka Trzebiezowice - Stronie Śląskie dla prowadzenia ruchu. Patrzcie jaki szantarz ?! To prywatne firmy za swoje wypracowane pieniądze mają robić remonty dla PLK ??? A Samorządy, które są za to odpowiedzialne, nie podejmują nawet zdania, by odbić od siebie problem. Dla tego zaniechano już tych żałosnych Konferencji, bo nie ma żadnego porozumienia na linii Samorządy - PLK. Trzeba uderzyć do Starosty Powiatu i spróbować zadziałać ze stopy Powaitu i pociągnąć nieudolne Samorządy, żeby liczyła się sztuka w tym przedsięwzięciu.

[ Dodano: 26-08-2013, 09:25 ]
Leśny Dziadek napisał/a:
tjaaa....
rzeczywiście skandal. Linia do Stronia o znaczeniu państwowym, i "nieopłacalne dane" Ekonomiści wy moi...

Axel kiedyś użył bardzo trafnego sformułowania "żałosne emkanie" - jak ulał do powyższych wypowiedzi. Śmiech


Widze i tu jest kolega... a czemu to "żałosne emkanie" ?

[ Dodano: 26-08-2013, 09:34 ]
karol123 napisał/a:
Możemy oczywiście dalej mówić że skandal ,syf ,brak myślenia , tak w praktyce co można zrobic: Nie wiem pisac mail-e do właściwych instytucji , być może ruszyć media (gazeta ,portale internetowe itp). Linia państwowa czy nie państwowa zarasta trawą tak? Trzeba dokładnie się rozeznać kogo jest ten teren na odcinku od kopalni do Stronia i tak jak mówiłem ,dzierżawa terenu lub sprzedaż lub uzyskanie środków unijnych nie mówię już dzisiaj ale na przestrzeni roku czy dwóch.


Ten tren należy naturalnie do Gminy Lądek Zdrój tj: odcinek Trzebiesowice - Stójków i do Gminy Stronie Śląskie tj: odcinek Stójków - Stronie Śląskie, no bo już nie PLK-i, mimo że fizycznie na tych gruntach leży majątek PLK-i. Gminy Lądek Zdrój i Stronie Śląskie początkiem tego roku dostały zawiadomienia pisemne o możliwej rekultywacji terenu i mimo to do tej pory nikt nie podejmuje żadnych działań, a ja sam już interweniowałem parę razy i nadal nic. Tak jak mówię trzeba uderzyć do Powiatu i pociągnąć za sobą nieudolne Samorządy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leśny Dziadek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2010

PostWysłany: 26-08-2013, 20:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widze i tu jest kolega... a czemu to "żałosne emkanie" ?


Ano jestem, jestem, z mojego lasu mam wszędzie blisko Twisted Evil

Czemu "emkanie" ? Dlatego, że jest sobie grupa eMKów, która jak Rejtan będzie rozdzierać koszulę na sam sygnał "zamykają, wykreślają". Bez refleksji. Cechą charakterystyczną takowych osobników jest histeryczna reakcja, + często narzekanie w rodzaju: "takie rzeczy tylko w tym kraju" "bo taki burdel tylko w Polsce" "ja przecież wiedziałem, że spieprzą" "no i nie mówiłem, że będzie jak zawsze u nas".

Ludzie mierzący innych swoją miarą. Żyjący z tysiącczterystozłotowej pensji, ledwo wiążący koniec z końcem, nie potrafiący zaryzykować własnej działalności, etatyści lub uczniaki (uczniaki z 99% gwarancją stania się dorosłymi etatystami-narzekaczami). Ludzie którzy widzą "taaaaką kasę", która pada łupem "prywaciarza" wygrywającego przetarg kolejowy. Dla których solą w oku jest ZYSK takowego prywaciarza. Ludzie dla których "prywaciarz" jest synonimem zła, wyzysku, przekrętów, bo "za taką kasę można wyremontować 10 takich linii".

Poczytaj ostatnie wpisy w wątku o dusznickiej - wypowiada się trzech mądrali, którzy remont widzieli tylko na zdjęciach, i piszą "skandal !!! granda !!!" na podstawie wpisów innych userów.
Powiedz, tak szczerze, dziwi Cię (ale tak bez emocji, biorąc pod uwagę fakt, że decyzje podejmują normalni ludzie, nie Miłośnicy Kolei), że linię do Stronia wykreślono z wykazu linii o znaczeniu państwowym?

JAKIE na dzień dzisiejszy znaczenie PAŃSTWOWE ma linia do Stronia?

PS - Karol123 - chyba pierwszy raz na tym forum z przyjemnością czytam Twój wpis Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ReferentPKP-C Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2013
Skąd: Lądek Zdrój

PostWysłany: 27-08-2013, 05:24    Odpowiedz z cytatem

Do Leśny Dziadek - No i zgadzam się z Tobą w 100% z tym co napisałeś. Ten kto ma jakieś mniejsze lub większe pojęcie na temat Koleji w Polsce w sensie instytucjonalnym, w tym Ci którzy pracują w tej dziedzinie, a zdanie miłośników to faktycznie zupełnie inne podejście do problemu. No my już z natury jesteśmy takim społeczeństwem, które ciągle narzeka. Mnie to ogromnie cieszy jak widać zaangażowanie władz lokalnych w Kudowie, Dusznikach i Polanicy, bo takiego w Lądku i Stroniu nie było, absolutnie nie ma i nie będzie - chociaż może jak się władze zmienią i mimo, że fizycznie modernizacja 309-tki już idzie pełną parą, to faktecznie są te narzekania typu a czemu ten tor jest nie podbity, a czemu ten wycięty, a to perony za wysokie, a to za krótkie, a czemu TLK nie będzie jeździło itp. czytałem i wiem. To tak samo jak w Kamieńcu "miłośnicy kolei" obrzucają błotem Wójta i PLK-ę, że nie remontują linii do Złotego Stoku dla ruchu drezynowego i po co ? żeby raz na rok drezyną się przejechać ? bez sensu, a wszystko kosztuje i jak dla mnie ważniejszym jest czemu do tej pory nie ma połączeń pasażerskich między Kamieńcem, a Nysą i tu "miłośnicy kolei" nie działają, w ogóle mało kto w tym temacie działa, z resztą przykłady można sypać z rękawa.
A co do linii strońskiej to tak, fakt, że miejsce w wykazie nic jej nie gwarantowało od 2000 roku, kiedy to został jej nadany taki statut i rzekomo miał on też chronić takie linie przed likwidacją, by ani metra nawierzchni z niej nie ubyło, oczywiście bujda, bo ubywało z niej nawet pod zarządem PLK-i, ale była szansa od strony Ministerstwa Obrony Narodowej i pamiętam jak 2 lata temu w Lądku był Bogdan Klich w związku z otwarciem "domu weterana" dla sałdatów i mówił o możliwości dofinansowania modernizacji 322-ki z budżetu, bo takie miejsca są miejscami strategicznymi i musi być droga żelazna, no ale to się rozwiało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysiu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 27-08-2013, 09:08    Odpowiedz z cytatem

Słowa "Bogdan Klich" i "Zrobię cokolwiek" są z natury rozłączne i wykluczające się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karol123 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012

PostWysłany: 27-08-2013, 09:59    Odpowiedz z cytatem

oj tam oj tam przecież to tylko forum, myslę ogólnie że ile ludzi tyle opinii a prawda jest po środku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ReferentPKP-C Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2013
Skąd: Lądek Zdrój

PostWysłany: 27-08-2013, 10:46    Odpowiedz z cytatem

Krzysiu napisał/a:
Słowa "Bogdan Klich" i "Zrobię cokolwiek" są z natury rozłączne i wykluczające się.


No przecież wiadomo Very Happy ja podałem to jako przykład, że tylko miały miejsce takie słowa, ale wiedziałem, że to nie dojdzie do skutku. Tak tez miało być z linią do Buska Zdroju i tak samo nic ze strony MON-u.

[ Dodano: 27-08-2013, 11:52 ]
karol123 napisał/a:
oj tam oj tam przecież to tylko forum, myslę ogólnie że ile ludzi tyle opinii a prawda jest po środku


Prawda jest taka, że ciężko jest wydębić pieniądze z Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i liczy się tylko Wrocław i to co wokół Wrocławia, a tu boki ich mało interesują. Linie do Trzebnicy reaktywowano po 18-tu latach przerwy, bo zalicza się do aglomeracji wrocławskiej, a tam gdzie jest potencjał dróg żelaznych, to leży odłogiem niczyje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-10-2013, 15:36   

Chyba niespodzianka...

Autobusy Przewozów Regionalnych na sześciu trasach Interregio
Spółka Przewozy Regionalne ogłosiła przetarg na przewozy autobusowe na aż sześciu trasach pociągów Interregio na przyszły rok. Przyczyny są różne - zły stan torów PLK, utrudnienia podczas modernizacji, ale i uzupełnienie siatki połączeń.

Zamówienie, obejmujące cały przyszły rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać w połowie grudnia, zostało podzielone na sześć części: Przewozy zastępcze na odcinkach Katowice – Przemyśl, Kłodzko – Stronie Śląskie, oraz Jelenia Góra – Karpacz plus Jelenia Góra – Świeradów, oraz zastępcze i uzupełniające na odcinkach: Katowice – Zakopane, Katowice – Wisła, oraz Nałęczów – Kazimierz Dolny – Puławy.

http://www.rynek-kolejowy.pl/48864/autobusy_przewozow_regionalnych_na_szesciu_trasach_interregio.html

Pewnie jako uzupełnienie do "Chemika"...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl