Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Autonomia uniwersytecka - teoria a praktyka
Autor Wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 12-07-2013, 10:14   Autonomia uniwersytecka - teoria a praktyka Odpowiedz z cytatem

Chciałbym poruszyć taką raczej życiową kwestię. Być może ktoś z Was będzie lepiej poinformowany i wytłumaczy co w trawie piszczy Smile

Jak to jest z tą autonomią uniwersytecką? Studiuję już jakiś czas, do niedawna byłem święcie przekonany, że policja nie ma prawa wejść na teren uniwersytetu w przypadkach innych niż "gonienie" sprawcy przestępstwa lub kiedy z miejsca publicznego widzi go popełniającego przestępstwo "na gorącym uczynku". Swoje przeświadczenie opierałem nie tylko na wiedzy powszechnej, ale dopytywałem o to również wicedyrektora mojego instytutu w prywatnej rozmowie. W sieci udało mi się odnaleźć porozumienie między moim uniwersytetem a Komendą Stołeczną:
http://www.uw.edu.pl/strony/ogloszenia/policja.pdf
Według jego treści, policjanci mogą wejść na teren UW wyłącznie za wezwaniem Rektora. Podejrzewam, że poza wyjątkami takimi jak Uniwersytet Wrocławski, większość uczelni ma podpisane umowy o podobnym zakresie.

Tymczasem kilka dni temu na terenie uniwersyteckim, w ogrodach za budynkiem pewnego wydziału (miejsce jest więc niewidoczne z ulicy, nie mogło zachodzić podejrzenie o popełnieniu przestępstwa) podeszło do mnie dwóch policjantów, kazało się wylegitymować i grozili wlepieniem mi mandatu (za picie piwerka, czego się nie wypierałem). Chłopaki byli młodzi i raczej w porządku, więc skończyło się na upomnieniu, ale jak powinienem się bronić w przypadku trafienia na kogoś złośliwego? Czy mam w ogóle do tego prawo?

Czy policja może z własnej inicjatywy patrolować wewnętrzny dziedziniec na terenie uniwersyteckim w poszukiwaniu "szczęścia"? Czy mogą wlepić mi wtedy mandat? Jeżeli nie to na co powinienem się powoływać? Mandatu pewnie nie powinienem przyjmować, co gdy sprawa pójdzie do sądu?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 12-07-2013, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Może byli tam na wezwanie władz ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 12-07-2013, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Nie ma szans. Wezwać wg tego dokumentu powinien ich Rektor, poza tym w rozmowie przyznali się, że sobie tutaj często zaglądają i "zawsze kogoś złapią".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl