Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przewóz bagażu
Autor Wiadomość

Death09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2012

PostWysłany: 27-02-2013, 19:23   Przewóz bagażu Odpowiedz z cytatem

Witam , jaka jest szansa na przewóz bagażu , którym jest fotel/poducha do siedzenia ( wypełniony granulatem styropianowym) walec o wymiarach 270 obwód , 100cm średnicy , 100cm wysokości waga 6.5KG , trasa Gdańsk Oliwa- Łódź Kaliska , jaki jest ewentualny koszt ? Proszę o szybką odpowiedz , pozdrawiam , dziękuję !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2012

PostWysłany: 27-02-2013, 19:32    Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo to jeżeli zdołasz go wsadzić na miejsce dla bagażu to nie musisz płacić nic, a w innych przypadkach za dodatkowy bagaż, który nie mieści się nad i pod miejscem zajmowanym, płaci się 5,1 zł

z mojej strony proponowałbym Ci znaleźć jakiś wagon bezprzedziałowy w tej relacji, ponieważ w nich jest więcej miejsca i mają duże przedsionki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Death09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2012

PostWysłany: 27-02-2013, 19:42    Odpowiedz z cytatem

"przesyłka konduktorska ,aby nadać przesyłkę, wystarczy: przygotować paczkę do 10 kg i w wymiarach do 20x40x50 cm, a jeżeli jest to rulon - 150 cm x 20 cm" wyczytałem tyle na jakiejś stronie , wychodzi na to ,że mojego bagażu nie mam szans " upchnąć" niech ktoś z branży się wypowie , bardzo mi zależy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2012

PostWysłany: 27-02-2013, 20:43    Odpowiedz z cytatem

ja zrozumiałem, że chcesz to przewieźć ze sobą, a nie nadać jako przesyłkę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Death09 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lis 2012

PostWysłany: 27-02-2013, 21:22    Odpowiedz z cytatem

kriss napisał/a:
ja zrozumiałem, że chcesz to przewieźć ze sobą, a nie nadać jako przesyłkę
Bo dokładnie tak jest , tyle ,że tą przesyłkę odebrałbym samodzielnie na miejscu jeżeli nie było by innej możliwości , tak czy siak jadę w pociągu z tym sprzętem , hehe Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 27-02-2013, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Zwyczajnie weź to ze sobą do pociągu kup dodatkowy bilet na bagaż w kasie, tak jak ktoś wyżej napisał, kosztuje on ok. 5 zł i nikt nie powinien się przyczepić, tylko czy to się zmieści w klasycznych drzwiach, z tego co piszesz jest dość sporawe Smile

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Maj 2012

PostWysłany: 27-02-2013, 22:30    Odpowiedz z cytatem

już szybciej sam to zabierzesz niż konduktor Ci to przewiezie Razz jeżeli pojedziesz np. w środku tygodnia, gdzie na takiej trasie nie ma wielkiego ruchu to spokojnie możesz wsadzić to w swój przedział i tyle, będą miejsca to nikt się nie będzie czepiał, tylko właśnie kwestia tego czy to przejdzie przez drzwi od wagonu Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ikarek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Bytom

PostWysłany: 02-05-2013, 12:35    Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś może próbował jechać z dzieckiem w wózku, czy konduktorzy stwarzają jakieś problemy?
Na stronie PIC piszą tylko o wózku złożonym i rowerach, a o niezłożonym ni hu hu. Kiedy pytałem w kasie, to pani powiedziała, że NIE POWINNO być problemów, ale nigdy nie wiadomo, tym bardziej że teraz wszystkie teelki są z rezerwacją. Chodzi o pociąg UZNAM do Świnoujścia, on chyba nie ma ani bezprzedziałówek ani tym bardziej przedziałów dla rowerów.

Możeny tylko pomarzyć o standardzie kolei czeskich, tam bez problemu można przewozić wszędzie wózki i rowery, widzieliśmy nawet specjalny przedział z zabawkami dla dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

AliceW Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 08 Maj 2013

PostWysłany: 08-05-2013, 13:44    Odpowiedz z cytatem

co do kolegi z pufą, to pytanie, czy w ogóle wejdziesz z takim fotelem/pufą do wagonu? sama mam taką pufę i miałam problem załadować ją do bagażnika w samochodzie - nie chciała wejść na szerokość. Drzwi w pociągach są zwykle dość wąskie, chyba że takie z dwoma rozsuwanymi skrzydłami, wtedy co innego Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 22-05-2013, 10:09    Odpowiedz z cytatem

A ja to słyszałem, że nawet jak jedzie się w pociągu z dość dużym bagażem, to też już podlega to pod opłatę...
Oczywiście, nie jestem pewien czy tak rzeczywiście jest, bo ja jeszcze nie jechałem z dużym bagażem, ale dostałem taką informację od kogoś.

A dodam jeszcze, że "ten bagaż" to może być: duża torba podróżna, jakiś większy karton lub jakiś inny, większy przedmiot.
Pod warunkiem, że to wszystko zmieści się w przedziale.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Marshall Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2013

PostWysłany: 27-05-2013, 19:47    Odpowiedz z cytatem

Przestrzeń podróżnego czyli to co może wmieścić pod swoje siedzenie lub nad nie podlega żadnej dodatkowej opłacie. W przypadku większych bagaży trzeba wykupić bilet na przewóz bagażu , jednakże trzeba pamiętać iż nie może on zastawiać miejsca w ciągach komunikacyjnych , korytarzach a więc bagaż taki nie może zastawiać dróg ewakuacyjnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl