Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
Ruszyły Koleje Wielkopolskie
Autor Wiadomość

MultiKolej Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2013

PostWysłany: 16-02-2013, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie:
Ankieta dotyczy przedłużenia pociągów rel. Leszno-Ostrów Wlkp. do Kalisza
http://moje-ankiety.pl/respond-38315.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maniek1972 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 17 Lut 2013

PostWysłany: 17-02-2013, 02:25    Odpowiedz z cytatem

MultiKolej napisał/a:
Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie:
Ankieta dotyczy przedłużenia pociągów rel. Leszno-Ostrów Wlkp. do Kalisza
http://moje-ankiety.pl/respond-38315.html


[ Dodano: 17-02-2013, 02:40 ]
Witam
zastanawiam się nad sensem twojego postu bo jest w nim stek kłamstw a raczej wyolbrzymienia sprawy stacja przejechana ale nikt nie panikował bo tam byłem i widziałem.Prędkość w Sławi owszem ale nikt się nie przewrócił tak jak piszesz ani nikt by sobie zębów nie powybijał zakołysało owszem ale nie koloruj tego w taki sposób. Kontrola biletów hmm szkoda że nie słyszałeś co się działo w Poznaniu jak się ludzie darli na obsługę i te wyzwiska aż żal że muszą to wszystko znosić z uśmiechem na twarzy no bo w końcu pasażer twierdzi że klient Wasz pan. Ja na ich miejscu zrobił bym to samo zero kontroli żeby tacy ludzie jak ty ich nie zjedli za opóżnienie zresztą jak się domyślam nie z ich winy no bo specjalnie nie doprowadzili do defektu szynobusu. nie wjechanie i długie czekanie na wjazd w perony w Sławie to koleje kłamstwo skąd ludzie biorą takie pomysły chyba z powodu braku sensacji. Jestem codziennym pasażerem tej linii i jestem bardzo zadowolony z tej spółki jak i ludzi tam pracujących a defekty no cóż zdarzają się ale cóż się nie psuje. Następnym razem zanim coś napiszesz zastanów się bo kolorowanie rzeczywistości... to nie bajka

[ Dodano: 17-02-2013, 02:43 ]
Aaaa i jeszcze jedno panika jaka panika nie było żadnej żadnej paniki Twisted Evil

[ Dodano: 17-02-2013, 02:47 ]
no i jakie otwieranie drzwi w polu po przejechaniu peronu taka sytuacja również nie maiła miejsca człowieku o czy ty w ogóle piszesz aż strach się bać spotkania z tobą bo na samą myśl o tym co może mnie spotkać....

[ Dodano: 17-02-2013, 02:55 ]
A co do infolinii tej spółki to się nie wypowiadam bo nigdy z niej nie korzystałem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 20-02-2013, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Post użytkownika @dikik świadczy o tym człowieku jedno.. czyli o typowym frajerstwie.. uważasz, że maszynista musi być maszyną, żeby do perfekcji mógł sie zatrzymać? Nawet jeśli był praktykant na maszynistę to co?.. przecież nic sie nie stało.. kiedy ma sie nauczyć jazdy? jak będzie już jeździł za maszynistę? instruktor.. czyli jego opiekun jest od tego, żeby korygować tego typu sytuacje.. Poza tym nadmienię, że w lutym czy jak to w innym miesiącu związanym z zimą są kiepskie warunki atmosferyczne, a przykładem tego mogą być oblodzone główki szyny, co sprawia, że zamiast zestawy hamować, wpadają w poślizg.. to normalne, i można sie uchronić od tego jeśli tabor posiada piasecznice.. w pewnym stopniu pomagają.. ale jeśli o Ciebie chodzi i o Twoje zachowanie na tym forum to w Twoim przypadku chlopie wyolbrzymiłeś sytuację tak, że aż sie człowiekowi nóż otwiera w kieszeni.. Co? może jeszcze na komendzie byłeś z tym faktem, że maszynista źle wykonywał swoje obowiązki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dikik
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-02-2013, 07:58   

Szanowni koledzy. Maniek1972 (który dołączył do forum w dniu pisania swojego postu) oraz danek88

Nie miałem zamiaru niczego wyolbrzymiać, po prostu chciałem opisać przejazd z atrakcjami Smile

Pewne odczucia dotyczące paniki lub zakołysania mogą być zapewne pojęciami subiektywnymi.

Dobrze, może panika to za mocne słowo, ale na pewno było zamieszanie w kabinie po przejechaniu przez rozjazd w Sławie ze zbyt dużą prędkością. Natomiast nie pisałem, że ktoś się przewrócił. Jednak odczucie zakołysania, gdy się siedzi przy samej szybie i można w nią uderzyć głową, jest odbiciem moich słów o zębach.....


No dobrze, to suche fakty, którym koledzy chyba nie zaprzeczą:

1. Pociąg nie zatrzymał się przy peronie w Łopuchowie. Otworzył drzwi a następnie zamknął i cofnął się do peronu.

2. Pociąg ze zbyt dużą prędkością przejechał przez rozjazd w Sławie Wlkp. Zatrzymał się jeszcze przed peronem. Dopiero po dłuższej chwili ruszył i zatrzymał się przy peronie.

3. No najistotniejszy fakt, pociąg był strasznie opóźniony. Obsłudze się nie dziwię, że nie sprawdzali biletów. Jednak jest to zjawisko tak rzadkie (brak sprawdzania biletów), więc wymagające wspomnienia.



W pracy, zdarzało mi się wielokrotnie kierować pojazdami szynowymi. Wiem jak trudno jest wyhamować, zwłaszcza gdy szyna zardzewiała, śnieg lub liście na szynie. Jednak jak się przejechało peron, to można chyba nie otwierać drzwi, cofnąć się w peron i dopiero wtedy otworzyć.
Jeżeli faktycznie było tak, iż kierował praktykant, to opiekun powinien go uczyć prawidłowych zachowań oraz kontrolować sygnały na semaforach.


Nie chciałem nigdzie donosić, jak kolega to sugeruje, chciałem tylko opisać przejazd z atrakcjami. Smile


I na koniec pytanie do kolegów Maniek1972 oraz danek88. Czy koledzy pracują w KW oraz czy może byli w obsłudze (konduktorzy, maszyniści) omawianego pociągu?
Powrót do góry

Pitras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2010
Skąd: Puszczykowo

PostWysłany: 19-05-2013, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Od 9-tego Czerwca pomiędzy Wolsztynem a Zbąszynkiem kursować będzie 1 para pociągów dziennie. Czyli chyba jedna z ostatnich chwil aby przejechać się na tej trasie pociągiem. Faktycznie aż tak kiepsko z frekwencją jest tam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-05-2013, 15:13   

Cytat:
Faktycznie aż tak kiepsko z frekwencją jest tam?

Raczej z taborem, co przyznaje UMWW
Powrót do góry

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 19-05-2013, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Czy to na pewno chodzi o tabor? Zwróćcie proszę uwagę, że odwołane połączenia zostają poniekąd utrzymane, aczkolwiek będą kursować w skróconej relacji, tj. z/do Wolsztyna. Tak samo zresztą było, gdy odwoływano kursy Leszno-Zbąszynek-Leszno w południe i wieczorem (było to bodaj w marcu 2012 r.), przy czym pociągi te ostały się w relacji Leszno-Wolsztyn-Leszno. Trzeba jednak przyznać, że jak trasę obsługiwały Przewozy Regionalne, to ze Zbąszynka do Leszna mieliśmy co najmniej trzy pociągi (rano, po południu i pod wieczór), a niekiedy nawet pięć. Weszły Koleje Wielkopolskie i sukcesywnie usuwano połączenia tak bardzo, że od 9 czerwca 2013 r. zbąszynecczanie będą mieć jedno połączenie z Lesznem (7:31 z Leszna i o 15:35 powrotny). Wiwat Koleje Wielkopolskie! Nie zdziwię się, jak od grudnia trasa Zbąszynek-Wolsztyn zostanie wyłączona z ruchu pasażerskiego! PORAŻKA - jak mawiają młodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kububu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2009

PostWysłany: 19-05-2013, 17:53    Odpowiedz z cytatem

Licząc tak szybko potrzebna ilość taboru jest taka sama tylko mniej kilometrów szynobusy będą robić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pitras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2010
Skąd: Puszczykowo

PostWysłany: 19-05-2013, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Gdyby chodziło o tabor, to moim zdaniem ten szynobus nie powinien stać prawie 8-miu godzin w Zbąszynku, tylko szybko wrócić do Wolsztyna, Leszna. Swoją drogą, czy załoga pociągu zacznie pracę w Lesznie o 5,30 i skończy o 17:30? Współczuję tej załodze- będzie 8-mio godzinna przerwa w pracy, ale zanudzić się będą mogli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-07-2013, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Z racji, iż nigdy nie korzystałem z KW to mam pytanie. Czy u waszego przewoźnika można jeździć na bilecie na PR? Przykładowo: część podróży PR, a potem przejście na KW. Można kupić jeden bilet wg taryfy PR? I odwrotnie: KW+PR?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-07-2013, 16:13   

Taryfa REGIO i taryfa osobowa KW nie różnią się. Możesz jechać na bilecie PR poc KW i odwrotnie.
Powrót do góry

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 16-08-2013, 08:34   UTK wszczyna postępowanie wobec Kolei Wielkopolskich Odpowiedz z cytatem

Prezes UTK Krzysztof Dyl wszczął postępowanie administracyjne w sprawie naruszenia przez Koleje Wielkopolskie, zakazu stosowania bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów w transporcie kolejowym polegających na niezapewnieniu podróżnym odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny oraz wygody i należytej obsługi.


Wszczęcie spowodowane jest praktyką przewoźnika, który w okresie zimowym zamykał toalety w pojazdach kolejowych SA 132 i SA 134. Tymczasem zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. – Prawo przewozowe (tekst. jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 1173 ze zm.): Przewoźnik jest obowiązany do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny oraz wygody i należytej obsługi.

Źródło: Rynek Kolejowy


No to "Kawusie" mają malutki problem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

turystka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 29 Mar 2012
Skąd: Gorzów Wlkp

PostWysłany: 12-10-2013, 10:51    Odpowiedz z cytatem

Czy koleje Wielkopolskie są w stanie dojechać do Gorzowa Wielkopolskiego np z Piły? A może Arriva?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 12-10-2013, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Sądze, że nie, chyba że w dalekiej przyszłości, gdy KW obejmą przewozy w całym województwie, ale póki co, to nie jest możliwe.

KW za główny cel obrały sobie przejęcie linii niezelektryfikowanych Do Wągrowca/Gołańczy, Jarocin/Ostrów-Leszno-Wolsztyn-Zbąszynek (chociaż i tu ostatnio pojawiają się cięcia), Poznań-Wolsztyn.
A na zelektryfikowanych to kierunki na Zbąszynek, Konin i Gniezno.

W najbliższym czasie nie zanosi się na dalszą ekspansję.

Jeżeli by mieli faktycznie pójść w kierunku północnym, północno-zachodnim, to chyba tylko do Piły i Krzyża.

A Arriva? Nie sądze, by chciała realizować przewozy na terenie 3 województw... No ale może kiedyś...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 12-10-2013, 21:17    Odpowiedz z cytatem

turystka napisał/a:
Czy koleje Wielkopolskie są w stanie dojechać do Gorzowa Wielkopolskiego np z Piły? A może Arriva?

Są. Technicznie możliwe. Politycznie awykonalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl