Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
O krok od tragedii. Przez awarię.
Autor Wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 16-05-2013, 22:55    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico, ja rozumiem że masz jakieś problemy osobiste czy inne, ale czy mógłbyś się z nimi produkować gdzie indziej? To ju z nie pierwszy temat, w którym piszesz tylko po to, żeby lać jakieś frustracje. Jedyne, co powtarzasz jak katarynka to to, że media przesadzają. No i co z tego? Bo to od dziś przesadzają?

Podniecasz się tym swoim "odkryłem manipulację, jestem boski", a nie zauważasz, że mimo wszystko dzięki tej przesadzonej interwencji mediów COŚ SIĘ ZMIENIŁO.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 17-05-2013, 08:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To ju z nie pierwszy temat, w którym piszesz tylko po to, żeby lać jakieś frustracje. Jedyne, co powtarzasz jak katarynka to to, że media przesadzają.

Obywatelu - uwierz wreszcie - najmniejszy nawet argument na poparcie prezentowanych tez zmieni twe wpisy z alergicznych w merytoryczne.
Ciebie samego zaś uczyni jeszcze bardziej wiarygodnym
To potrwa - najpierw musisz nauczyć się rozumieć sens czytanych liter, potem słów, na końcu zdań i akapitów, ale - obiecuję - cierpliwość zaowocuje i będziesz pisał "na temat".
Cytat:
czy mógłbyś się z nimi produkować gdzie indziej?

Gdybym je miał - mógłbym, ale dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 17-05-2013, 08:50    Odpowiedz z cytatem

Ok, uczę się rozumieć sens czytanych liter:

Cytat:
Jeśli już masz parcie na szkło, czy też w eter, podsunę ci pomysł na reportaż (...)


Cytat:
Idź do sołtysa (...) Pożycz i zamiast kiblować po krzaczorach, jak paparazzi, a potem uprzejmie donosić na kierowców, stań na przejeździe i rób za dróżnika.


Cytat:
Jeśli podnieca cię szum, przyłóż ucho do muszli i pociągnij za łańcuszek.


Jednym słowem - piękne ozdobniki, które uzupełniają potwarzany w kółko wywód o tym, że skoro szlakowa na odcinku była 20 km/h, to wszystko jest w porządku i nikt nie powinien się czepiać, bo to przecież normalne, że w tym kraju pociągi hamują przed samochodami.

Nie rozumiem całego tego darcia szat i sztucznego tworzenia problemów - jeśli można sie przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa gdziekolwiek, dlaczego tego nie zrobić? Jeśli można zwrócić uwagę, choćby na niedziałający przejazd, dlaczego nie? No i co z tego, że "duży zoom, media przesadzają, nie było tragedii"? To tylko jeden news, a ty się gorączkujesz jak nie wiadomo co, i przypisujesz innym "parcie na szkło", nie pierwszy raz. Zrozum że od nazywania wszystkich "strażnikami teksasu" i od wrzucania na nich nie staniesz się mądrzejszy. Od głupiego pouczania i moralizowania innych w duchu zacytowanym wcześniej też nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 17-05-2013, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie rozumiem całego tego darcia szat i sztucznego tworzenia problemów - jeśli można sie przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa gdziekolwiek, dlaczego tego nie zrobić?

Znaczy - co musisz zrozumieć albo przyjąć na wiarę - największy problem masz ze sobą.
Tutaj nigdzie, nawet jednym słowem, nie było mowy o hamowaniu pociągów przed samochodami.
Zadziałał pies Pawłowa, czy przekonanie, że czytelnicy tego forum to kompletni idioci, którzy lekturę tematu ograniczą tylko do tego dyskredytującego wpisu?

Ale dobrze, skoro już rzuciłeś hasło "gdziekolwiek", spytam:
- dlaczego nie miałyby hamować i pociągi?
Jeśli dzięki temu udałoby się uratować choćby jedno istnienie, czemu nie?
Wszak zwielokrotnianie jest istotą konstrukcji i organizacji sytemów bezpieczeństwa.

Teraz - patrząc z drugiej strony - moglibyśmy się zastanowić, czy i sZakOOu z jego kamerą nie można by jakoś "dopisać" do struktury ww. systemu - na przejeździe w Iłowej (czy może Iłowie)?

Moja odpowiedź: owszem, jak najbardziej, gdyby nie kłamstwo, które by się wraz z nim przemyciło.

I to jest - zdaje się - oś sporu, w który raczyłeś byłeś się włączyć.

Nie chcę ci tłumaczyć, dlaczego w warunkach pokojowych i nie w dżungli, tylko kraju, który aspiruje do tzw. Europy i jej tzw. łacińskiego porządku, kłamstwo jest rzeczą naganną. Może sam do tego kiedyś dojdziesz.

Tymczasem, posłużę się przykładem.
Wczoraj w twojej okolicy widziałem takie coś, jak na zdjęciu.
Mając na względzie ostatnie groźby Koreańczyków oraz sraczkę na temat programu atomowego Iranu, dobrze ci radzę: buduj schron albo wiej.

Czyli tak: jest news, prawdziwy, czy nie - zgodzisz się - napisany w trosce o twoje bezpieczeństwo.
Chwytasz za łopatę?
Szukasz rzeki?

Ja tak na marginesie tylko dodam: posiadam tanie materiały budowlane oraz kajak z wiosłami.
Ale nie, nie wyciągaj pochopnych wniosków. Nie, żebym cokolwiek sugerował.Spytam tylko:
- Jestem wiarygodny?
Masz gwarancję, że nie odbije mi szajba i powiem "spoko" w sytuacji rzeczywistego zagrożenia?

Cytat:
Jednym słowem - piękne ozdobniki...

Masz rację - mea culpa - dzięki za zwrócenie uwagi.
Oczywiście, trzeba było młodemu znachorowi wytłumaczyć, iż zanim następnym razem poleci aspirynę na syfilis, powinien się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ ból dupy jest wg "prof." Biedronia skutkiem dobrego seksu, a taki - abstrachując kto, kogo i z kim - nie stwierdzono, aby bywał przyczyną frustracji.

No chyba, że nie zrozumiałem przesłania, a były to po prostu życzenia udanego pożycia, które niniejszym odwzajemniam i tobie również ślę.
Udane, czy nie, zajmie ci czas, w którym nie będziesz się stresował przy forum.

Cytat:
(...) przypisujesz innym "parcie na szkło", Zrozum że od nazywania wszystkich "strażnikami teksasu" i od wrzucania na nich nie staniesz się mądrzejszy. Od głupiego pouczania i moralizowania innych w duchu zacytowanym wcześniej też nie.

Myślę, że doszliśmy do (se)dna.
Słowo "jeśli" nic nikomu nie przypisuje, raczej warunkuje, zaś "kilku" (strażników) to nie "wszyscy".
Ja może już nie zmądrzeję, ale ty możesz.
I chocby wtedy, kiedy znaczenie pojęć będzie dla nas obu jednakowe, a system wartości choćby zbliżony - sobie pogadamy.

Cześć!

grzyb.JPG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 16.91 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl