Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Do Warszawy przez Drezno i Berlin. Tak się podróżuje koleją
Autor Wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 15-02-2013, 12:39   Do Warszawy przez Drezno i Berlin. Tak się podróżuje koleją Odpowiedz z cytatem

Do Warszawy przez Drezno i Berlin. Tak się podróżuje koleją

Brak bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Warszawy przed południem łatwo można obejść za pomocą Deutsche Bahn, które oferują połączenia przez Drezno i Berlin. Dlaczego to się opłaca? [KLAUSTROFOBIA]
Ostatnie dwa tygodnie spędziłem za granicą, gdzie podziwiałem pociągi austriackich i niemieckich kolei państwowych. Potem czytałem artykuły i listy od czytelników na temat nowego rozkładu jazdy i likwidowanych połączeń między Wrocławiem a Warszawą.

Kolejom się opłaca, gdy nie ma pasażerów

Wbrew krążącym w Polsce opiniom muszę jednak stwierdzić, że to, co różni polskie koleje od zachodnioeuropejskich, to nie jest ich stan, jakość połączeń lub jakość zarządzania, lecz przede wszystkim elastyczność podróżnych. Polscy podróżni są bardzo mało elastyczni i zupełnie nie potrafią się dostosować do poziomu usług, jakie oferują im polskie spółki kolejowe.

W Opolu ostatnio konieczna była nawet interwencja policji, aby podróżni dostosowali swoje wybujałe oczekiwania co do należnej im przestrzeni w wagonach do możliwości, jakie konduktor mógł im zaoferować. W Polsce brakuje też znajomości podstawowej zasady kolejnictwa, która jest znana prawie na całym świecie i która mówi, że likwidowanie połączeń prowadzi w prosty i szybki sposób do modernizacji kolei i opłacalności połączeń.

W ruchu pasażerskim statków, autobusów i samolotów zwiększenie ruchu i liczby pasażerów generuje zyski. Na kolei jest odwrotnie: im więcej pasażerów i połączeń, tym większy jest deficyt.

Dlatego koleje na całym świecie ciągle likwidują połączenia, aby deficyt zmniejszyć. Spółki PKP dopiero wtedy będą generować zyski, kiedy ruch na torach całkowicie ustanie i zostanie przejęty przez operatorów autobusowych, gdzie ci sami pasażerowie przynoszą zyski. Ponieważ PKP myśli perspektywicznie, to już teraz coraz więcej połączeń kolejowych zastępuje autobusami.

Przynajmniej się wyśpimy

I tu już jesteśmy w domu. Dzięki tej logice łatwiej można zrozumieć, dlaczego Intercity musi odłączyć Wrocław od Warszawy, aby ruch - albo raczej jego brak - między tymi miastami stał się bardziej opłacalny i nowoczesny.

Gdyby polscy podróżni byli bardziej elastyczni, toby wiedzieli, że w krążących między Wrocławiem a Warszawą autokarach są i funkcjonujące gniazdka elektryczne, i darmowe Wi-Fi. A nagły brak bezpośredniego połączenia przed południem (między 5 a 13) z Wrocławia do Warszawy łatwo można obejść za pomocą innej spółki kolejowej, Deutsche Bahn, która oferuje połączenia między Wrocławiem i Warszawą przez Drezno i Berlin.

Zamiast się nieprzytomnie czołgać przed 4 rano na dworzec, aby złapać Intercity do Warszawy, spacerujemy o 6.35 wypoczęci na peron, wsiadamy do pociągu regionalnego do Drezna, gdzie po nieco ponad trzech godzinach mamy przesiadkę do Berlina, a stamtąd rusza pociąg, który dociera kilka minut po 19 do Warszawy, a więc znacznie wcześniej niż pociąg, który jako następny wyrusza o 14.37 z Wrocławia do Warszawy.

Uprzejme PKP nie każe dopłacać za spóźnione pociągi

To połączenie przez Niemcy jest nieco droższe niż bilety z oferty spółki Intercity, za to tańsze od obecnych ofert LOT. I bardziej opłacalne, bo za nieco większą cenę dostajemy o wiele dłuższą podróż.

Tego polscy podróżni za żadne skarby nie chcą zrozumieć: tak samo jak dłuższy pobyt w aquaparku kosztuje więcej niż krótszy pobyt, tak samo dłuższa podróż pociągiem musi kosztować więcej. To tylko dzięki uprzejmości Intercity nie musimy dopłacać do naszych biletów, kiedy pociąg się spóźnia. Ale wdzięczność też nie jest mocną stroną polskich podróżnych.

Cały tekst: wroclaw.gazeta.pl

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-02-2013, 12:06    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy załapałem, to jest satyryczny tekst czy ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Bo jeśli to jest serio to większych głupot dawno nie czytałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtekbrd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2012
Skąd: Białogard

PostWysłany: 18-02-2013, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod słowami kolegi. Czytając to coraz bardziej zastanawiałem się o co chodzi.
Też myślę , że to wszystko to sarkazm. Jeśli nie to lepiej niech moderator to usunie czym prędzej.
Zamiast pisać takie idiotyczne rzeczy może lepiej zastanowić się nad naprawdę ważnymi problemami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 18-02-2013, 14:27    Odpowiedz z cytatem

mateusz123 napisał/a:
Nie wiem czy załapałem, to jest satyryczny tekst czy ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Bo jeśli to jest serio to większych głupot dawno nie czytałem.


Jest to tekst typowo sarkastyczny, obnażający polskie koleje. Nie rozumiem czemu macie problem z poprawnym odbiorem tekstu.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-02-2013, 15:04    Odpowiedz z cytatem

...bo 3/4 polskiego społeczeństwa ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nie do końca wie czym jest ironia i sarkazm. Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-02-2013, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, dla mnie to tylko potwierdzenie poziomu GW, drukowanie takich wypocin starających na siłę być błyskotliwie sarkastyczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-02-2013, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem, w czym macie problem. Przecież aż kłuje po oczach, że to szydera Smile Chyba naprawdę poziom rozumienia tekstu pisanego obniża się Sad

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-02-2013, 12:24    Odpowiedz z cytatem

Szyderstwo i kpina które nie wiem po co w ogóle zostały tutaj umieszczone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 20-02-2013, 12:31    Odpowiedz z cytatem

pawelu, dlaczego szyderstwo i kpina? Mieszkam w Zgorzelcu i stąd do Warszawy pociągiem szybciej dojadę przez Berlin niż przez Wrocław.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-02-2013, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Ale nie z Wrocławia. Kto będzie jechał 12 godzin jak proponuje autor za jednak większe pieniądze niż nawet płaci się obecnie za "Slężę" czy "Korfantego", które idą do likwidacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 20-02-2013, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Na miejscu PIC, zostawiłbym Ex Korfanty przynajmniej w piątki i niedziele do Warszawy. Co niedzielę spotykam Korfantego w Katowicach o 15.40 i przyznam, że takiej frekwencji mogą pozazdrościć inne pociągi do Warszawy. Skład już z Wrocławia przyjeżdża dobrze zapełniony a Katowice mocno poprawiają frekwencję.
Korfanty jest bardzo popularnym Ex, ale jak napisałem na wstępie, piątek i niedziela to dni z wysoką frekwencją, dlatego dziwi mnie całkowite zawieszenie tego pociągu i potem będą narzekania spółki IC, że tracą pasażerów. Czy naprawdę remont CMK, wymusza likwidację potrzebnych pociągów, nawet w niedzielę?

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 23-02-2013, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego się tak ciśnieniujecie? Sprawdziłem w necie i... z Wrocławia do Warszawy np w najbliższy poniedziałek pomiędzy godziną 16.51 a 04.05 (czyli przez ponad 11 godzin) odjeżdża tylko jeden bezpośredni pociąg o 22.20. Nie dziwi mnie więc że porządna wyszukiwarka (dla przypomnienia: to jest TYLKO maszyna) jest w stanie wyszukać w tym czasie połączenie z przesiadkami na terenie Polski, a jeśli jest korzystne czasowo to i przez Niemcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 23-02-2013, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Dodatkowo b.tanie polaczenia ma Polski Bus. A PKP od lat patrzy jak oskubac pasazera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

igor1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2013

PostWysłany: 10-03-2013, 12:39    Odpowiedz z cytatem

A mi się bardzo podoba ten sarkastyczny w tonie tekst.To co się dzieje w polskim kolejnictwie zakrawa na komedie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

myszka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Maj 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-03-2013, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze że prezes Karnowski ma się dobrze i kasuje za to 59000 złotych plus 50 % premii miesięcznie. Rocznie jest tu już ponad MILION złotych brutto. Nie trzeba grać w lotto, wystarczy pracować na PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl