Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Przewozy Regionalne wstydzą się za tabor
Autor Wiadomość

playy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2012

PostWysłany: 29-11-2012, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Trzeba być nieźle stukiniętym by jechać kiblem przez całą Polske
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29-11-2012, 18:50    Odpowiedz z cytatem

Nie mozesz sie dziwic, ale kolega lubi klasyczna kolej i pociągi ICE lub Ex mu nie pasuja ....!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 29-11-2012, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Ja parę razy jechałem kiblem z Wrocławia do Krakowa (na skaju) i jedyne, co mi przeszkadzało, to tłok za Opolem. I co, też jestem przez to stuknięty?

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 29-11-2012, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Jechałem raz kiblami na Mazury (elektryczny odcinek, a to trasa przez całą Polskę Kraków-Ełk):

Kraków-Warszawa: IR ED72
Warszawa-Białystok: IR EN57
Białystok-Ełk: Regio EN57 (plastik)
Ełk-Giżycko: SA106.

Innym razem na odcinku RK pojechałem rano do Krynicy (wyjazd 5 rano), wszedłem na górę Jaworzyna (1114 m), zszedłem do Muszyny i wróciłem do Krakowa, razem 10 godzin w EN57 w ciągu tego dnia, na trasie Kraków - Krynica komplet podróżnych wymienił się dwa razy (w Tarnowie i Nowym Sączu) mało kto tym jedzie całą relację.

Nie mam nic do kibelków są całkiem spoko. Wagony EIC owszem ładniej pachną od EN57 ale siedzenia częto mają TWARDSZE od tych z czerwonej dermy w EN57 !! Mam nadzieję, że EN57 jeszcze długo nie zniknie z naszych torów.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

playy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2012

PostWysłany: 30-11-2012, 07:43    Odpowiedz z cytatem

Aaaa fakt bo kiblami jeźdżą tylko zakompleksioni miłośnicy kolei którzy uważają że kolej jest piękna z podróżowaniem plastikiem Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 30-11-2012, 08:13    Odpowiedz z cytatem

Owszem miłośnicy kolei ale czemu zakompleksieni ?? Nie obrażaj ludzi, którzy mają pasję ok ?? Mi się starego typu kolej kojarzy z dzieciństwem kiedy dużo koleją podróżowałem, a po za tym taka kolej ma klimat. Lubię kolejowe stukoty i otwierane okna w których można powisieć na stacjach. Uwierz jak ostatnio miałem Podróżnika i podjechał TLK z super wyciszonym ED74 to machnąłem na niego ręką i poczekałem 2 godziny na następny. Zakompleksieni to są natomiast Ci co do EN57 nie wsiądą, bo złomem to się oni bujać nie będą a tak naprawdę to w TV się naoglądali Dody i innych Grycanek i myślą, że jak będą jeździć EIC to będą bardziej Hot !!!

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-11-2012, 08:20    Odpowiedz z cytatem

Cholera, nie oglądam TV, nie wiem jak wyglądają Grycanki, ale jakoś plastikowymi kiblami nienawidzę jeździć. Dziwne, nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 30-11-2012, 08:22    Odpowiedz z cytatem

Tak ale ja cały czas piszę że fajne są kible z CZERWONĄ DERMĄ !!! A Wy w kółko o tych plastikowych (które stanowią mniejszość).

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

playy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2012

PostWysłany: 30-11-2012, 08:23    Odpowiedz z cytatem

Ależ ja nie obrażam bo sam w dzieciństwie pamiętam jak się jeżdziło kiblami i takimi starymi i sam jako dziecko wolałem jechać piętrusem niż kiblem żółto-niebieskiim Laughing
a co do EIC każdy lubi co innego i tyle ja wiem że miłośnicy kolei nienawidzą komfortowych wagonów wolą jechać złomami bo uważają że to jest piękna kolej Śmiech no tak jechać w brudnym starym złomem rozwalającym się kiblem to rzeczywiście piękna kolej Śmiech
owszem pasja a pasja nie mam nic do tego ale człowiek normalny jadąc to wymaga i tyle w temacie mi się nie widzi by normalny człowiek był zadowolony jadąc przykładowo IR Nikiforem z Krynicy do Warszawy na plastiku

[ Dodano: 30-11-2012, 08:24 ]
A Doda Grycanka to pewnie samolotami podróżują albo limuzyną a nie pociągami się tłuką Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 30-11-2012, 10:12    Odpowiedz z cytatem

No wiesz jak sam wolałeś jechać piętrusem to też masz zadatki na MK, bo przecierz wiadomo nie od dziś, że MK dostają orgazmu na słowo bipa... Te niestety pod Krakowem już nie jeżdżą, pozostaje więc od czasu do czasu pojechać sobie kibelkiem na fazę. A właśnie w krakowie był kiedyś (bardzo dawno temu) osobowy w mega długiej relacji Kraków - Przemyśl, który jeździł na bipach. I jak byłem mały bardzo lubiłem nim jeździć.

Luksusowych pociągów wcale nie nienawidzę, tylko nie preferuję. Ogólnie mam uczulenie na klimatyzację z powodu alergii i kłopotów z migdałkami, (swędzi mnie gardło po godzinie jazdy i mało to jest przyjemne), dlatego nowy tabor mi nie służy nie tylko z powodu zamiłowania do starych pociągów ale także z przyczyn technicznych. No ale wiadomo w filmach amerykańskich wszędzie jest AIR-CONDITION, więc kowalski myśli, że EIC to amerykański sen... Lepszy już jest Ex bo tam są 141A które od 111A różnią się tylko nowszymi fotelami i plastikiem zamiast sklejki na ścianie ale dalej mają otwierane okna i można pooddychać świerzym powietrzem a nie chemicznym freonem z klimatyzatora. No bo właśnie wolę zapachy EN57 niż niby sterylną chemię. A już najgożej to w szynobusach różnego rodzaju bo czyszczą to jakimś tanim środkiem do czyszczenia, od którego aż oczy szczypią (pewnie najtańszym z powodu oszczędności) i nie otworzysz okna bo jest nieotwierane. Latem natomiast klima szynobusu i tak nie chłodzi (pewnie też najtańszy model). I to jest ta właśnie nowoczesna kolej.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek-Gliwice
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-11-2012, 10:45   

Wolę kibel plastik, byle był czysty niż brak jakiegokolwiek pociągu jak to się zdarza na coraz większej ilości linii kolejowych.Lepsze to niż tłuczenie się busem zapchanym po sufit i bezpieczniejsze. Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad G...to ma wspólnego z zakompleksieniem. Niestety nie jesteśmy bogatym krajem gdzie moga być same wypasione składy. Przykład skrajnego debilizmu to linia E-20 Poznań-Berlin przez Świebodzin i Rzepin. Zlikwidowano pociągi Regio Poznań -Frankfurt i Poznań-Rzepin. Zostały tylko przesiadki z KW na PR z Zbąszynku. Totalne rozkomunikowanie z Międzyrzeczem. Jeżdżą tylko bezpośrednio EC- Warszawa-Berlin z biletami za chore pieniądze. Poznań-Świebodzin za EC ~~100 km- 80 zł!sic , tam samo w przeciwnym kierunku od strony Frankfurtu, Rzepina, Świebodzina. EC za chorą kasę i prawie zero alternatywy. Kto da za pociąg 80zł za 100 km??(Odcinek Poznań-Świebodzin) Alternatywą są 2 połączenia REGIO na dobę sic!! z przesiadką w Zbąszynku z PR na KW.... Jak ktoś nie wierzy to niech sprawdzi ile pociągów jeździ z Rzepina do Poznania na E-20. Proszę nie wliczać w to EC...


Stary daj ludziom wybór....chcą jechać Economy kiblem IR to niech jadą...nie każdego stać na EC, EIC albo czasem i TLK..Chcą jechać osobówkami na Regio Karnecie z 3 przesiadkami to niech jada, często nie stać ich na nic innego*23zł(. Jeszcze napisz że tylko normalni kupują kanapki na nowym dworcu w Poznaniu za 12,5zł oraz kawę za 12 zł...a jak ktoś chce kawę z automatu albo za 3-5 zł...to jest brudasem, zakompleksiony i nienormalny////kur...szkoda że tak się o tory nie martwisz kolego krytykujący kible. Bo jakby mogły jeździć 100 km/h to wcale te podróże nie były takie długie.

Proszę mieć pretensje do PLK i procedur przetargowych-przykład E-30 Katowice-Kraków. Jakby było 120 km/h to zwykły kibel EN-57 robi ten odcinek z 55 minut z postojami. Za auto na A4 trzeba haracz płacić 18 zł.....plus koszty paliwa.
Puściliby wahadło Katowice-Kraków na jakimś ED-72....przyśpieszone i Stalexport dostałby w dupę. Jakby kibel woził ludzi z centrum Katowic do Centrum Krakowa z 45-50 minut. Niestety pewne lobby autostradowo-busiarsko-paliwowe nie dopuści do remontu tego odcinka torów. Wystarczy spojrzeć co się tam teraz dzieje na E-30

No ale u nas tylko "normalni" będą jeździć Pendolino za 300 zł oraz EIC...resztę zaorać...brudasy i ludzie chcący segmentu Economy do busów won...bo lans zepsujecie na dworcu pijąc kawę z termosu albo automatu.To jest passe/ tylko Coffee Heaven...buahahaha
Powrót do góry

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 02-12-2012, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Mnie tez to dziwi a nawet denerwuje, ze nasza kolej jest porownywana z koleja bardziej rozwinietych krajow np DB. "Bo Niemcy maja super pociagi a my zlom". Takie porownanie jest dla mnie idiotyczne bo jak wogole mozna porownywac PKP z koleja jakiegokolwiek kraju rozwinietego(co w mediach jest bardzo lubiane) gdzie gospodarka jest rozwinieta a w kolej przez lata ladowane byly grube pieniadze. U nas przez okres PRL traktowano kolej jak zlo konieczne, do tego podzial na spolki wbil ostatni gwozdz do trumny. Teraz smieszy mnie jak szczyca sie tym Pendolino. Co mi po tym ze dojade superszybko miedzy dwoma,trzema czy czterema wielkimi miastami skoro w reszcie kraju bieda i zwijanie siatki polaczen. Jestem za tym by nie wzorowac sie bezmyslnie na innych bogatych krajach tylko wynalezc takie rozwiazanie, by w naszym kraju sie sprawdzilo,czyli nie zwijac polaczen kolejowych, nie zlomowac tego co mamy "bo stare". Przy obecnym stanie gospodarki nasza szansa jest modernizacja a nie kupowanie nowego. Ile PKP IC musialo wziac kredytu by zakupic te sklady?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 02-12-2012, 10:37    Odpowiedz z cytatem

Tomek-Gliwice napisał/a:

Puściliby wahadło Katowice-Kraków na jakimś ED-72....przyśpieszone i Stalexport dostałby w dupę. Jakby kibel woził ludzi z centrum Katowic do Centrum Krakowa z 45-50 minut.


Relacja w sam raz na ED72A-005 Wink

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 06-12-2012, 18:02    Odpowiedz z cytatem

Jeśli przejdzie przetarg na modernizacje 100 ezt to PR-y mogłyby kilkanaście puścić na IR.Zamontować w nich nieco wygodniejsze fotele niż w SPOT-ach i śmiało mogą śmigać na dalszych trasach jako IR tak jak jest to na Łódź-Wa-wa.A tak na marginesie to PR-y po upadku moderny eu07 do 160 km/h mogłyby połakomić się o przetarg na conajmniej 10 ezt przystosowanych do 160km/h z dofinansowaniem z UE.Jeśli IC chce mieć swoje "Pendolino II" na ezt to PR też mogą się pokusić o ezt na 160 km/h (impuls,elf a może choćby ed74) i puścić je na np. Matejko,Piast,Brda a jak skończą remont Wa-wa-Gdynia na Pomorzu.Mewa i Warta niech zostaną na wagonach bo mają dobre obiegi.A po ukończonym remoncie Gdynia-Poznań i Poznań-Wrocław uruchomić jakiś IR/RE na ezt 160.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alojz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010

PostWysłany: 06-12-2012, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Torczes napisał/a:
Jeśli przejdzie przetarg na modernizacje 100 ezt to PR-y mogłyby kilkanaście puścić na IR.
Już dawno nieaktualne. Obecna wersja to 44 sztuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl