Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Następny
Powrót pociągów do Zamościa
Autor Wiadomość

Dresio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Rejowiec Fabr.

PostWysłany: 09-08-2012, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Ja mimo wszystko jestem z tego zadowolony, że pociągi z Zamościa zatrzymują się na wszystkich stacjach.. Nawet jak będzie łącznica w Rejowcu to i tak nie puszczą za pociągiem z Zamościa, kolejnego składu z Chełma do Lublina.. A w roku szkolnym sporo uczniów jeździ do Kaniego, Zalesia i Wólki wracając ze szkoły. Zawsze moi znajomi z tych miejscowości skarżyli się na to, że pociąg z Zamościa nie zatrzymuje się w Zalesiu i Wólce. Musieli czekać dodatkową godzinę na pociąg. Dlatego jestem przeciwny tej łącznicy, jedynie tą w Zawadzie by mogli zrobić. W Rejowcu to tylko czas postoju trzeba zmniejszyć bo 10 minut to za dużo. Rolling Eyes
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 09-08-2012, 14:41    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj o godz. 13:00 ludzie wyjechali z Chełma łącznikiem do Rejowca na pociąg Zamość-Lublin i... zajechali jednostką do Lublina Smile ktoś wie o co chodzi? Przypuszczam, że to konsekwencje polowania rolników na szynobusy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 05-09-2012, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Jak to właściwie jest z tą łącznicą omijającą Rejowiec. Dlaczego oficjalnie PRy i ?UMWL nie chce tam skierować ruchu szynobusów Lublin-Zamość? Czy jednym z argumentów jest to, że tej łącznicy nie ma? Jeśli tak, to pragnę zawiadomić że owszem, istnieje Razz

Wobec wszelkich plotek, że została dawno rozebrana itp itd wybrałem się specjalnie w te rejony, żeby wszelkie informacje zbadać "na gruncie". Mam kilka zdjęć, mogę wstawić tutaj jeśli trzeba. Co zastałem? Łącznica praktycznie na całej długości jest zachowana, łącznie z szynami, podkładami betonowymi itp itd. Jedyne co można zarzucić to to, że jest strasznie zarośnięta Very Happy, ale co to jest za problem w dobie techniki i wszelkich środków chwastobójczych. Dodatkowym utrudnieniem jest zalanie łącznicy asfaltem w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Cichej. Nie wiem jak wygląda sytuacja z rozjazdami na linii 7 i 69, ale nie sądzę, że byłoby to spore utrudnienie, jeśli podjęto by decyzję o jej reaktywacji.

Jest sens pisać do UMWL o ponowne rozważenie puszczenia szynobusów przez łącznicę oraz do PLK o doprowadzenie tej krótkiej łącznicy do stanu jakiejkolwiek przejezdności?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 05-09-2012, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei wybrałem się na zwiedzanie linii do Bełżca i po drodze zrobiłem sobie dłuższy postój w Zawadzie, by zobaczyć, czy da się tam wybudować łącznicę. No i wg mnie się da, a koszt nie byłby taki wielki. Nawet porozmawiałem na ten temat z kierownikiem pociągu do Bełżca, który stwierdził że "niedasie" na zasadzie - bo przez tyle lat jej nie zrobili, znaczy się nie da Rolling Eyes

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 06-09-2012, 09:43    Odpowiedz z cytatem

endrju, a jak posterunki odgałęźne na obu końcach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 06-09-2012, 10:06    Odpowiedz z cytatem

Powiem, że dokładnie w rejonach końców łącznicy nie byłem, ale wiarygodne informacje i zdjęcia można znaleźć na kolej.one.pl dla podg Rejowiec Zachodni i Rejowiec Południowy.

Trudno mi powiedzieć jaki byłby koszt przywrócenia łącznicy do życia, jednak wydaje się że niewielki w stosunku do innych inwestycji infrastrukturalnych PLK&UMWL, a korzyść czasowa niepodważalna. Jeszcze dziś roześlę pisma do odpowiednich instytucji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiktorwektor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 06-09-2012, 18:49    Odpowiedz z cytatem

endrju napisał/a:
Nie wiem jak wygląda sytuacja z rozjazdami na linii 7 i 69, ale nie sądzę, że byłoby to spore utrudnienie, jeśli podjęto by decyzję o jej reaktywacji.


Rozjazdów od dawna brak. Budynek ex-nastawni wyburzono kilka lat temu. A był bardzo przydatny, jak jechało się rowerem i po drodze złapała człowieka burza Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 05-04-2014, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Hetman wróci do Zamościa. Z nową lokomotywą.

Pod koniec przyszłego roku "Hetman” może wrócić na tory prowadzące do Zamościa. Będzie to możliwe dzięki nowym lokomotywom, które kupuje PKP Intercity.
Trasa składu kursującego na trasie Zamość-Poznań została skrócona 9 marca. Mieszkańcy Zamościa stracili jedyne dalekobieżne połączenie, bo "Hetman” zaczyna teraz bieg w Rzeszowie. Zmiany w rozkładzie kolejowa spółka tłumaczy zbyt małą liczbą pasażerów.
– Średnio na odcinku Rzeszów-Zamość pociągiem jechało ok. 20-30 podróżnych – podaje rzeczniczka PKP Intercity.
W zamian za zlikwidowany skład, pasażerowie dostali od kolejarzy autobus skomunikowany ze startującym z Rzeszowa pociągiem.
Przeciwko likwidacji połączenia protestował poseł Sławomir Zawiślak (PiS), stowarzyszenie "Padwa Północy” i miejscy radni z Zamościa.
Przewodniczący Rady Miasta Zamość właśnie dostał odpowiedź od Zbigniewa Klepackiego, sekretarza stanu z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Wynika z niej, że pociąg może wrócić na dawną trasę pod koniec przyszłego roku.
– Zgodnie z harmonogramem inwestycji, nowy tabor będzie mógł obsługiwać połączenia do i z Zamościa w rozkładzie jazdy 2015/2016, który obowiązywał będzie od grudnia 2015 r. – czytamy w piśmie.
PKP Intercity plany zakup dziesięciu nowych lokomotyw spalinowych. Przetarg na ich dostarczenie wygrała bydgoska Pesa. Kontrakt wart jest 131 milionów złotych. Jedna z nowych lokomotyw miałaby trafić na odcinek Zamość-Rzeszów.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140330/ZAMOSC/140339975
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zouave Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 05-04-2014, 23:17    Odpowiedz z cytatem

Gdyby w PKP IC ktoś myślał, to zamiast bzdur typu Pendolino nakupiłby szynobusów z wygodniejszymi siedzeniami, bo na pewno da się takie wyprodukować. I wtedy pociąg TLK Hetman byłby dzielony - do/z Rzeszowa skład wagonowy, do/z Zamościa szynobus.
To samo mogłoby dotyczy wielu tras (u nas na Podkarpaciu np. Zagórza czy nawet Łupkowa). 30 ludzi na szynobus to ilość w sam raz. Taniej jednak wynająć autobus i zniechęcić ludzi.
Za chwilę będą fajne pomysły typu obniżka biletów, bo ludzi ubywa. Czym ci ludzie mają jeździć?

sympatyk napisał/a:
Wynika z niej, że pociąg może wrócić na dawną trasę pod koniec przyszłego roku.


Przecież nagle nie zleci się ludzi, żeby jeździć pociągiem, bo wlecze go nowa lokomotywa. Ktoś wariata z siebie robi, czy jak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 31-08-2014, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Będzie reaktywacja połączeń TLK do Zamościa?

PKP Intercity nie wykluczają, że w przyszłym rozkładzie jazdy reaktywowane zostaną połączenia TLK Zamościa. Szczegółów spółka na razie jednak nie podaje – zapowiada, że opublikowane zostaną jesienią.
W projekcie nowego rozkładu jazdy PKP IC, do którego nieoficjalnie dotarł „Rynek Kolejowy”, w ofercie TLK nie było połączeń do Zamościa. Jak się jednak dowiedzieliśmy, przewoźnik rozważa uruchomienie pociągów do tych ośrodków w rozkładzie jazdy 2014/15. – W nowej siatce mamy te miasta wpisane. Na dziś możemy powiedzieć jednak tylko tyle, że bierzemy pod uwagę przygotowanie oferty dla tych ośrodków. Co do jej kształtu, szczegóły będziemy podawać jesienią – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Beata Czemerajda z biura prasowego PKP IC.

Więcej:

http://www.rynek-kolejowy.pl/53669/bedzie_reaktywacja_polaczen_tlk_do_zagorza_i_zamoscia.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 05-09-2014, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Jaka reaktywacja? Przecież TLK Hetman jeździ. (Chyba że ja o czymś nie wiem...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-09-2014, 21:59   

Jeździ do Rzeszowa, dalej autobus.
Powrót do góry

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 10-09-2014, 21:42    Odpowiedz z cytatem

A faktyczne. Na rozkładach PLK tego nie widać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Maykin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2010

PostWysłany: 28-09-2014, 19:26    Odpowiedz z cytatem

własnie,nie widac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 03-01-2015, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Bardzo cieszę się, że wróciły pociągi dalekobieżne do pięknego Zamościa, tylko przydałoby się coś ala Hetman bis czyli coś czym można byłoby dojechać z Krakowa około południa i wrócić do Krakowa wyjeżdżając z Zamościa około 16tej, 17tej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 29 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl